Syndróm P(re)CO? II

hiva
3. jún 2009

Tak Vas vsetky vitam v druhom pokracovani nasej diskusie o syndrome PCO....v prvom fore sa podarilo viacerym dievcatam (napriek tejto nie zrovna najprijemnejsej diagnoze) stat sa mamickami. Tak nech taketo uspechy v hojnom pocte pokracuju aj v tejto druhej serii 😉

stellamaris
21. sep 2014

@evkag tak super,ze mas sadru dole,rozhybes sa a budes sa mat lepsie 🙂
Ach ti chlapi,ked ide o plodnost a treba vysetrenie,mnohi sa chovaju ako male deti.Manzel sa odberu spermii tak bal a minule vyliezol s poharikom za 4minuty 😀 aby zlepsil spg,tak pije kotvicnik a bere rozne vitaminy,no snazi sa.Skoda,ze tvoja kamoska nema takeho snaziveho manzela.Tri roky bez tehu moze byt fakt problem aj u neho.....

evkag
22. sep 2014

@stellamaris no ona ma 27 rokov, ale on skoro 37! Cize nemal by sa extra branit a navyse ked ona dva krat potratila uz........
No uvidime ako topojde s tym rozchodenim nohy, chcela by som ist .10 do prace, ale neviem cima lekar pusti. .....

stellamaris
22. sep 2014

@evkag no sila u tvojej kamosky 😖 hlavne sa s nozkou rozhyb ty,tak skoro do prace,neviem,ci budes moct,ved uvidis,co doktor na to.....

evkag
22. sep 2014

@stellamaris kazdy mi vravi, ze to velmi ruzovo nevyzera, nebudem to silit, ked mi povie, ze este mam vydrzat, tak vydrzim ...... ale radsej by som uz makala. Inak dnes 35 DC a mrcha nikde .....asit o bude tym, ze osm pila menej byliniek, nemal mi kto varit vecernu davku.....

stellamaris
22. sep 2014

@evkag mrcha ti pride,ked ju nebudes cakat 😀 ja som pila alchemilku,zacvicila hormonalnu jogu a na druhy den sa ohlasila predcasne mrcha 😉
Inak manzel bol dnes u urologa,vysetril mu korunovacne klenoty a nejaku hrcku nasiel.Este mu urobi hormonalny profil,novy spg a uvidime,co dalej.....

evkag
23. sep 2014

@stellamaris mrcha dnes rano dorazila. Cize treti mesiac po sebe to je 35-36 DC. MOzno tento mesiac odkontrolujem ci naaaahodou sa ovulka neobjavi.
Ta hrcka dufam nebude nic vazne......
My sme mali ist na kontrolny spermiogram v juny a nesli sme a nejak ani neriesime .........
drzim prsty nech to manzelovi vsetko dopadne dobre.

stellamaris
23. sep 2014

ved to mas pravidelny cyklus,to vyzera dobre! este zisti,ci ovulujes a kedy presne,za to to bude urcite stat.Vsak na spg manzel nemusi ist,ak nechce,mozno mu za chvilu ani nebude treba nic vysetrovat 😉 my sme sa dali na boj a bojujeme dalej 🙂

evkag
23. sep 2014

@stellamaris my to zatial nechavame na bylinkach....uvidime co z toho bude! Asi fakt tento mesiac nejak odsledujem ci sa naaaahodou ovulka neobjvai. Nebolo by to na skodu 😉
Manzel ma dole 10 kg od kedy prestal jest psenicu, ja 4 kg a dufam, ze ked zacnem ako tak chodit, tak by to este ohlo ist nizsie. Urcite aj toto by mohlo pomoct.
A ked budeme mat pocit ze to treba riesit inak, to to urobime, momentalne riesime moje nohy, tak tehotenstvo ide bokom. Slubila som bylinkarke, ze si nebudem robit testy, tak to zatial dodrziavam.

martina9999
23. sep 2014

ahojte, som tu nova, vysadila som antiku, a cyklus mi haproval, 3 mesiace neprisla mrcha. a doktor ze mam pco..., dal mi na tyzden duphaston. tak som si vstupila do svedomia, upravila stravu, pridala sport, a tento mesiac to u mna vyzerat takto, nie zle co myslite?

smejlicka
24. sep 2014

ahojte no dnes ma zacina pobolievat podbrusko tak neviem ci nepride mrcha, test som si nerobila v pondelok idem na krv a prsia ma zacinaju tiez boliet ..som zvedava co sa z toho vykluje :D

serenna30
24. sep 2014

@stellamaris @evkag ahoj spolubojovnice. Hlásím se po delší době, trochu nestíhačka v práci. Dnes jsem 15 DC, zobala jsem clostyl, tak to vypadá, že ovu bude do 20 DC, včera na utz byl dominantní folík a sliznice výstavní. Takže se budeme obden snažit a uvidíme. Do konce roku jsme se rozhodli, že nic řešit nebudeme a pak přítel pujde na spermio z kterého se odpíchneme. Samozřejmě doufám, že spermio nebude potřeba... 😉

stellamaris
24. sep 2014

@serenna30 drzim palce 😉 snazte sa ,vyzera to super! 😉
@smejlicka a daj nam vediet,ako s tou krvou si dopadla,drzim palce,aby ti IUi pozitivne dopadlo 😉

smejlicka
24. sep 2014

@stellamaris dakujem dam vediet..🙂

evkag
24. sep 2014

@serenna30 urcite to bude v pohode a na Vianoce budete mat pekny darcek 🙂

smejlicka
25. sep 2014

Ahojte tak dnes som neodolala a po manzelovom natlaku som si kupila test tak dnes otestujem co a ako; zajtra je to 14 dni od iui. Dufam ze uz bude vidiet druha ciarka aspon duch ak by sa zadarilo. No a testla som sa zatial je negativny, ale nadej zomiera posledna uvidim aky bude vysledok z krvi...podbrusko boli ako pred menzesom a prsia zacinaju byt citlivejsie a modre zilky su zvyraznene

stellamaris
26. sep 2014

@smejlicka pockaj este na tu krv.Nadej tu stale je 😉

smejlicka
29. sep 2014

@stellamaris ahojky tak testik z krvi negatívny..

stellamaris
29. sep 2014

@smejlicka 😖 takze iui nevyslo ako mne.....neboj ,hlavu hore a sup do dalsieho kola,raz to vyjde 😉

smejlicka
29. sep 2014

@stellamaris hej hej urcite 🙂 skor je manzel s toho smutny ako ja..:D ale zivot ide dalej

stellamaris
29. sep 2014

@smejlicka raz to musi vyjst,aj my sa utesujeme s muzom navzajom 😉 dnes 12.DC,na usg som necakala teda nic,lebo mam nativny cyklus,cize neberem clostil.A prekvapko,lavy vajecnik -folik 15mm!!! v pravom iba jeden 9mm,to nebude ani nic.,ale ten z laveho je nasa sanca.Streda-pregnyl,stvrtok rano druhe IUI 🙂

smejlicka
30. sep 2014

@stellamaris ja som tiez vtedy ziadne lieky nebrala a sama som bola prekvapena teda skor doktorka ze tam mam tiez na lavom folik.. a hned mi predpisala injekciu a potom o dva iui...ale tak urcite ze raz to vyjde....ale zatial sa snazim ist aj s vahou dole co sa mi celkom dobre dari 🙂 od aprila co beriem siofor som dala dolu 8 kg...🙂

stellamaris
30. sep 2014

@smejlicka metformin pomoze urcite schudnut,mne sa podarilo asi 4kila schudnut,od leta,ked mi diabetolog zvysil davku 😉 a zrazu funguje rast folikov aj ovu 🙂

smejlicka
1. okt 2014

@stellamaris no pravdepodobne aj mne zabral metformin (siofor) lebo tiez som zacala prirodzene ovulovat ale beriem len 3x1 500mg tak dufam ze staci aspon taka davka...a este beriem aj kyselinu listovu a femi kvapky a od dnes agnucaston 🙂

evka97
1. okt 2014

Baby, chcem Vás povzbudiť. Mám PCO a včera mi potvrdila lekárka, že som tehotná. 3 roky sme sa neúspešne snažili, prešla som si laparkou, 4x neúspešné IUI, lieky, hormóny....Už som sa zmierila s tým, že to teda asi nepôjde. Posledný rok som užívala Inofolic, iba jeden sáčik. A cykly sa mi ustálili na 42 dní, čo bol úspech, keďže predtým mi menzes prišiel kľudne aj po 3 mesiacoch a niekedy iba s vyvolávačkou. Predvčerom som si urobila test. Ani by som si ho nerobila, keby mi nebývalo na zvracanie. Tá druhá čiarka mi naskočila okamžite. Tak sa mi klepali ruky, keď som ho ukazovala manželovi. Som šťastná, ale pravdaže mám aj obavy, aby to aj šťastne skončilo.

smejlicka
2. okt 2014

@stellamaris ahoj dnes sa mi spusta menstruacia zatial ziadne bolesti 🙂

stellamaris
2. okt 2014

@smejlicka to bud rada 😉 mne utros pekne bolesti cez mrchu doprial ☹ dnes som absolvovala teda druhykrat IUI,manzel mal mierne zlepseny spg,snad zaberaju tie vitaminy a caje 🙂 dokonca sme pod mikroskopom mohli pozriet manzelovu vzorku spermii,mal dokonca aj rychle spermosky,najmä jedna tam plavala bleskove cez cele zorne pole 😀 😀 kontrola o dva tyzdne a utros iba vecer jedna tobolka,lebo minule som mala dve a odvtedy ma trapia nevolnosti,asi som mala vysoku davku...................

smejlicka
2. okt 2014

@stellamaris jeee super, ale mate vymozenosti si pozriet spermijky :D...nooo tie bolesti mam uz aj ja :(..tak nech sa zadari 🙂 ja uvidim co mi povie na kontrole ked pojdem po menzese..🙂

luminuska
2. okt 2014

ahojte, dnes som bola u doktora a že mám PCO, tak sa k vám bohužial pripájam :-/ Ešte som z toho taká zmätená a smutná, nemyslela som si, že naša cesta k dieťatku bude mať nejaké zákruty, že nedovidím cieľ ☹ Ináč som dnes 70DC - preto som aj bola u doktora, menzes nikde.. Zobral mi hneď krv na hormonálny profil a nasadil inofolic. Pre začiatok otázka kde si ho najvýhodnejšie kupujete (net či lekáreň - som v BA). ďakujem aj za ďalšie dobré rady čo sa týka PCO, začínam sa v tom ešte len orientovať 😒

stellamaris
2. okt 2014

@smejlicka no doktor nas chcel motivovat 😀 pripadali sme si s manzelom ako male deti,ked sme striedavo nakukovali do mikroskopu a tesili sme sa z plavajucich spermosiek 😀 😀 😀

khiarka
2. okt 2014

ahojte mozte mi poradit prosim? Mam PCO a robim si ovu testy. Co som sa docitala normalne by zena s PCO mala mat pernamentne zvyseny LH a ovulacne testy by tim padom mali byt stale pozitivne. Ja mam ale len svetle ciarocky cez ovu . Ine dni mam svetle pruzky. Znamena to ze bud mam malo LH a nesfarbi sa papierik uplne alebo nemam PCO? ale to je nepravdepodobne lebo pred par mesiacmi mi gynekologicka diagnostikovala pco ☹