Syndróm P(re)CO? II

hiva
3. jún 2009

Tak Vas vsetky vitam v druhom pokracovani nasej diskusie o syndrome PCO....v prvom fore sa podarilo viacerym dievcatam (napriek tejto nie zrovna najprijemnejsej diagnoze) stat sa mamickami. Tak nech taketo uspechy v hojnom pocte pokracuju aj v tejto druhej serii 😉

evkasus
24. jún 2014

@dhabaida Ja si tym uz dlhsie prechadzam.

Ak sa snazite menej ako rok, tak by som paniku nerobila.
Ale aj tak by som sa zamerala na dve veci:
1. zistovat si ovulaciu - lebo aj ked sa snazite kratko, tak je dobre aby zena vedela, kedy ovuluje a mohla tak aj prisposobit presne nacasovanie. To, ze mas hlienu malo nemusi byt az tak zle, hlavne je odpozorovat jeho kvalitu. A vtedy ked je najkvalitnejsi sa snazit.
2. Aj tak mi vrta v hlave to nacasovanie Duphastonu. Lebo si podla mna nespravnym uzivanim mozes pokazit inak potencionalne ovulacne cykly. Su skutocne lekari, ktori su tabulkovi. Neodsleduju realny stav, ale idu podla tabulky.

dhabaida
24. jún 2014

@evkasus no som ozaj zvedavá kedy mi teraz pride menzes. Asi mi momentálne neostáva nic iné len čakať... No tak sa budem musieť sledovať a.... čakať...

dhabaida
24. jún 2014

@evkasus a minuly mesiac som mala takto:
6DC - 36,4
7DC - 36,5
8DC - 36,4
9DC - 36,3
10DC - 36,4
11DC - 36,5
12DC - 36,3
13DC - 36,3
14DC - 36,3
16DC - 36,3 / PRVY DEN DUPHASTON
17DC - 36,5 / DUPHASTON
18DC - 36,4 / DUPHASTON
20DC - 36,7 / DUPHASTON
21DC - 36,6 / DUPHASTON
22DC - 36,7 / DUPHASTON
23DC - 36,5 / DUPHASTON
24DC - 36,7 / DUPHASTON
25DC - 36,7 / DUPHASTON
26DC - 36,7
27DC - 36,3
28 DC - menstruacia

evkag
24. jún 2014

@serenna30 halo, halo asi sa fakt nieco deje, vyzera to tak, ze budem mat mrchu a to na 36 DC sama od seba!!!!!! Zeby tomu ta maca pomohla??????????? Ci je to nahoda?

serenna30
24. jún 2014

@evkag tak to je super!!! Od dalšího cyklu měř bazalku, třeba i ovu byla/bude. Ja jsem 24DC, 4 dny po ovu, tak jsem zvědavá jak dlouho bude lutealka.

serenna30
24. jún 2014

@dhabaida ahojky, podle teplot které sem píšeš myslim, ze ovu nebyla! Utrogestan a duphaston uměle zvyšují BT!!! Ja jsem měla skoro stejně teploty jako ty, když jsem je brala. Jejich výhoda je, ze krátí cyklus a mrcha přijde, s čímž je u nás dost problém... 😒

dhabaida
24. jún 2014

@serenna30 ahoj, a videla si aj tohto mesacny graf, lebo mi meska menzes 5 den a neviem preco, teploty mam vyzsie... pozries sa mi na to prosím, je to na predchadzajcej stranke, dik...

serenna30
24. jún 2014

@dhabaida podle me ovu nebyla:-/ ja dostala někdy mrchu po utrosi 3. Den, jindy i 8. Den...brala jsem ho od ledna, cyklus trochu spravil, mívala jsem ho třeba jen 23 dni, ted naposled s nim jsem měla 32 myslim. No ted je to první měsíc co ho neberu, i přesto, ze lékař chce abych ho brala stále 16-25 DC, a ejhle, ovu byla 20DC !!!! Kdybych vzala utroš, tak by blokl ovu....

dhabaida
24. jún 2014

@serenna30 len ja som mala pekne 28 dnovy cyklus, tak preto sa mi to nezda... a aku mam mat teda teplotu, ak by prebehla ovu? Moje teploty su stale nizke? Aku si mala ty teplotu? Preco nam teda davaju doktori lieky, ked nam blokuju ovulaciu?

serenna30
24. jún 2014

@dhabaida doktoři ho předepisují na úpravu cyklu. A jedou podle tabulek, takze si mysli, ze ovu musí mít každy 12-15 DC, ale některý ju máme proste pozdejc. Nejde ani tak o teplotu, ale jde o to, aby ti stoupala sama, bez utrogestanu. Ted aspoň myslim! Třeba si ji měla, ale s utrogestanem to nevíš....

serenna30
24. jún 2014

@dhabaida možná byla 26 DC, ale spis to děla ten utroš. Teplota musí stoupnout min o 0,2-0,3 stupně a minimalne 4 dny se držet takto nahoře. Teploty po ovu musí byt vyšší než ve folikularni fazi

stellamaris
24. jún 2014

@serenna30 no uz viem,preco nemam ovu.Mam zvyseny cukor,napriek Metforminu.Dnes mi diabetolog zvysil davku ,3x denne po 850mg.Ked za mesiac neprebehne ovu,da mi este viac.A doporucil mi kuru,teda odtucnovanie,tak snad pojdem na podzim,skor to nejde.Mozno budem mat stastie ako pri prvom synovi a ovu pride hned dalsi cyklus 😉

evkasus
24. jún 2014

@dhabaida Neda sa to povedat 100%, ale mam tiez podozrenie, ze ovu nemusela byt ani minuly cyklus.
Ako som uz pisala, mam aj podozrenie, ze ak by si pockala s duphastonom, tak by ovulacia bola. Ale ber to ako podozrenia.

Doktor ti dal duphaston, aby podporil druhu fazu cyklu a ak by doslo k oplodneniu, aby malo embryo vacsie sance. V druhej faze cyklu musi byt hladina progesteronu dostatocne vysoka. Takze to, ze ti ho predpisal je OK. Ale ak sa neuziva v spravny cas, tak moze posobit kontraproduktivne. Teda bloknut ovulaciu, ak si ho nasadis skor ako by prirodzene k ovulacii doslo.

Ak ti pride menstruacia, tak sa netrap tym, co bolo, ale tym co bude. Teda najdi sposob, ako zistit ovulaciu a az ked prebehne ovulacia zacni uzivat Duphaston. Vtedy tvojmu cyklu skutocne pomoze. Uzivat ho treba zacat priblizne 2 dni po ovulacii.

O bazalnych teplotach sa mozes docitat aj tu: www.lpp.sk
Su tam spomenute aj pravidla, alebo si objednaj prirucku metody. Najlepsie ist na skolenie.
Ale uplne zjednodusene cyklus by mal mat dve teplotne urovne. Pred ovulaciou s nizsimi teplotami a po ovulacii s trvalo vyssimi. Treba spozorniet pri trvalom teplotnom vzostupe. Trvaly teplotny vzostup je zoskupenie minimalne 3 teplot, ktore su vyssie ako sestica teplot nameranych pred prvou zvysenou teplotou teplotneho vzostupu.

serenna30
24. jún 2014

@stellamaris tak to je dobře, však to jsi chtěla tu větší dávku🙂 ja jsem s 500 Mg denně oproti tobě troškař 😒 moc ti budu držet palečky!!!

stellamaris
24. jún 2014

@serenna30 ano,chcela,ja som si bola ista,ze potrebujem vyssiu davku.Dnes som to videla teste inzulinu,to vysvetluje aj,preco sa tri kila na mna nalepili.Doktor mi chce pomoct,aby som nemusela pichat hormony a zvysi este davku podla potreby.Potom by to mohlo prirodzene klapnut 😉 budeme si drzat palce navzajom,ok🙂

serenna30
24. jún 2014

@stellamaris ok! Musíme tu smůlu prolomit a bojovat dal 🙂

serenna30
24. jún 2014

@stellamaris však ono to půjde! 😉

stellamaris
25. jún 2014

@serenna30 musi to ist 😀 metforminu vdacim za prveho syna 😉

evkag
25. jún 2014

@serenna30 no neviem, neviem, ta mrcha este nezacala, len silny tmavy vytok mam. Bruhco ma vobec neboli, nechapem co to je........
Inak myslis si, ze by som mohla skombinovat inofolic a macou? Skusila by som co to urobi, len aby som to neprekombinovala..........

serenna30
25. jún 2014

@evkag určitě to zkus, ja jim Macu a k tomu i nosifol (podobné inofolicu). Pokud by výtok trval dal, tak bych šla urco na gyndu!

evkag
25. jún 2014

@serenna30 hmmm no ja uz neviem, ale je to divne teda........

stellamaris
25. jún 2014

@evkag mne tak niekedy mrcha zacina,najprv take spinenie a na druhy den uz pekne krvacam.............

smejlicka
25. jún 2014

ahoj dnes je 3 den co som douzivala duphaston, je mi trochu nevolno a mam taky pocit keby sa mala spustit menstruacia..

dicinka1
26. jún 2014

baby,nema niekto doma metfogammu,siofor,alebo metformin?

evkag
26. jún 2014

@stellamaris to mne tiez tak, ale ja uz treti den len spinenie......divne je to, ale v mojom pripade by som sa asi divit nemala.

stellamaris
26. jún 2014

@evkag skus zajst ku gynekologovi,vies,aby zistil,co to je.............ale nemyslim,ze je to nieco vazne.Ja som niekedy spinila pol cyklu a vsetko bolo ok.

stellamaris
26. jún 2014

@serenna30 dnes 18.DC, cakam ovu 😉 na 9.DC mi bola odobrana krv,dnes vysledky,gyndos bol spokojny: LH a FSH po 8,3,testosterony v norme.AMH 4,33.............teda dobra ovarialna rezerva,vajecniky funkcne.Po usg vyborny nalez: v obidvoch vajecnikoch mam po jednom foliku,16 a 20mm 🙂 Tak mi pichol gonadotropiny na ovulaciu a mame sa teraz snazit.Kontrola o dva tyzdne,bud tehu alebo pride mrcha a pokracujeme s Clostilom v dalsom cykle.Inak bol gyndos velmi spokojny a vidi sance na tehu velmi blizko 😀 Jednu malickost som mu ale nepovedala.On mi predpisal clostil po 1/2,po 3dnoch po 1 tbl. a po troch po 1,5tbl.Ja som tie davky zdvojnasobila,lebo v tomto davkovani u mna clostil predtym nezaberal 😉

serenna30
26. jún 2014

@stellamaris tak to je úplně skvělý!! Moc ti budu držet palce. Koukejte se poradně snažit 😀 ja jsem 6DPO a dnes uz teplota trochu klesla, tak jsem zvědavá na zítřejší. Modlím se aby MS dorazila az tak 10 DPO aby byla lutealka dost dlouha 😒 jak dlouho ji mas ty?

smejlicka
26. jún 2014

@stellamaris ahoj a po akych liekoch ti tak idu dole vysledky?

stellamaris
26. jún 2014

@serenna30 moja lutealna faza trva aj dva tyzdne,niekedy aj dlhsie.Kazdy cyklus je iny............. 😉