Syndróm P(re)CO? II

hiva
3. jún 2009

Tak Vas vsetky vitam v druhom pokracovani nasej diskusie o syndrome PCO....v prvom fore sa podarilo viacerym dievcatam (napriek tejto nie zrovna najprijemnejsej diagnoze) stat sa mamickami. Tak nech taketo uspechy v hojnom pocte pokracuju aj v tejto druhej serii 😉

stellamaris
26. jún 2014

@smejlicka berem Metformin,teraz 3x 850mg denne.Mam prediabetes a inzulin je moj nepriatel.Inak berem este Inofolic alebo Nosifol 2x denne, Indol 3 Carbinol,a dva dni berem aj Mastodyn,lebo ma priserne boleli prsia.

serenna30
26. jún 2014

@stellamaris tak uvidím no🙂 nemám s čím moc srovnávat, když tohle je prvni cyklus přirozený bez hormonu 😉

smejlicka
26. jún 2014

@stellamaris ja beriem siofor 500 3x1 som 4.den po vysadeni duphastonu a este mi neprisiel menzes..tiez mam inzulinovu aj pcos.

evkag
26. jún 2014

@stellamaris urcite to nieje nic vazne, je vobec rekord ze nieco podobne mrche sa deje, ved tento rok uz 4 rat a to je este len jun............a bez liekov, sama od seba. Zazraky sa deju 🙂

stellamaris
26. jún 2014

@evkag ako spinenie je v pohode,myslim.Vies keby si nejako strasne krvacala,no to by bolo vazne.............ved to zazraky sa deju,tak to mas super! 😉

stellamaris
26. jún 2014

@smejlicka kolko merias a vazis,mozes aj do IP,ak chces.Vies ci nemas nizku davku................oni doktori zacinaju opatrne s metforminom,ale ked sa nic nedeje,myslim uprava cyklu,ovulka,mohli by to zvysit davku............Duphaston nepoznam..............asi na upravu cyklu,nie?

smejlicka
27. jún 2014

@stellamaris hej duphaston na upravu to mi predpisala doktorka v CAR na dva mesiace...ale uz sa zacinaju spustat...178cm a 95kg 😅 ..ja viem dost

serenna30
27. jún 2014

@smejlicka @stellamaris @evkag tak jsem kočky dneska 7 DPO, včera šla bt trochu dolů, tak už jsem byla "nachystaná" na MS, ale dneska ráno zase 36,8....naděje umírá poslední 😎 Pokud mrcha do úterka nepřijde, zkusím testnout 😉 Jinak dnes je to přesně měsíc, co jsem začla brát metformin 🙂

serenna30
27. jún 2014

@stellamaris @evkag a dneska jdu po druhé na hormonální jógu, normálně se těším až vypnu a pěkně si na ní odpočnu 😉 🙂

stellamaris
27. jún 2014

@smejlicka no dost,to ano...........,davka metforminu by ti mohla stacit.Ale skusas schudnut urcite,pomohlo by ti to.Pripadne ti mozu davku na 850mg este zvysit.Mne metformin hned na zaciatku s upravou cyklu pomohol,ovulka bola okolo 13.DC,potom po tehu bolo potrebne zvysit mi davku,lebo som zacala priberat..............

smejlicka
27. jún 2014

@stellamaris hej skusam ale nejako to nejde dole..zatial nepomohol metformin ..beriem ho od aprila najprv 2x1 ale menzes neprisiel, isla som na vyvolavacku a mala som si zvysit na 3x1 a teraz pride na zaklade duphastonu...mam ist na kontrolu teraz v juli na endokrinologiu tak uvidim ako dopadnu vysledky

stellamaris
27. jún 2014

@smejlicka tak uvidis,ci po duphastone mrcha pride alebo nie.Vysledky tiez ukazu,ako dalej postupovat.Mne trvalo rok,kym som schudla 10kil.Bola to dobra namaha,jedli sme s manzelom salatiky a dokonca sme boli vegetariani. 😀 Musim priznat,ze na chudnutie to mozem odporucat,mne to mäso pol roka nechybalo a travilo mi jedna radost.Mäso som zacala jest zase v tehu,aby babätko malo vsetko potrebne.

smejlicka
27. jún 2014

@stellamaris no uz mi akurat prisla 🙂 a otehotnela si aj vdaka metforminu?

stellamaris
27. jún 2014

@smejlicka ano,otehotnela 🙂 vyrobcovi metforminu by som ruky vybozkala,za to,ze tento skvely liek mi pomohol 😉

smejlicka
27. jún 2014

@stellamaris a mas pco ci inzulinovu rezis.?

stellamaris
27. jún 2014

@smejlicka oboje 🙂 Tu rezistenciu u mna prvy gyndos ignoroval,takze sa zhorsila teraz som diabetik.Metformin budem brat snad do konca zivota.Predpisuje sa uz 55rokov a dodnes nie je zname,ako v ludskom tele posobi.Na pco posobi urcite..........mozem potvrdit 😉

smejlicka
27. jún 2014

@stellamaris no ja mam tiez oboje.. aj ultrazvukom su potvrdene zvacsene vajecniky aj cysty...

evkag
27. jún 2014

@serenna30 ja som dnes ukoncila skolsky rok, este ma caka par dni v praci a pocas leta poriesime co sa da s manzelikom. Snad to vsetko bude mat v buducom roku uspesny koniec 🙂

evkag
27. jún 2014

@stellamaris urcite je to mrcha, len nejaka slaba odroda 🙂

stellamaris
27. jún 2014

@evkag to nevadi,ale vidis,ze prisla 🙂 Ja som raz mala jednodnovu mrchu,jeden den silneho krvacania a na dalsi ani kvapka.............

serenna30
29. jún 2014

@stellamaris @evkag ahojte kočky, tak ja dnes 9DPO a mrcha uz se hlásí. Boli me v kříži a břicho je nafoukly, počítám ze úterý/středa je tady. Na jednu stranu samozřejmě zklamání, na druhou stranu bych měla cyklus 30 dni, takze pecka. Dneska šla BT hodně dolu, uvidím co zejtra. Jak jste na tom???

stellamaris
29. jún 2014

@serenna30 buduci cyklus to mas iste 🙂 takze sa ti skratil cyklus,no vidis,ved to je uspech 🙂 ja som tesne po ovulke,tak dufam,ze o dva tyzdne bude pozitivny tehu test 😀 inak ma boli cely podvozok,snazili sme sa velmi casto 😉

serenna30
29. jún 2014

@stellamaris tak to je skvělý, budu moc držet palečky at ta 2 týdny objeviiš // 🙂 ja jsem zvědavá, kdy mrcha dorazí a jak dlouhý bude nakonec cyklus, dnes jsem 29 DC. Do 32 DC bych byla moc spokojena.

boruska11
29. jún 2014

tento tyzden bude zlomovy, uvidime ci sa nieco podari 😀

evkag
29. jún 2014

@serenna30 moja mrcha , ak sa to tak da nazvat uz asi konci, manzel teraz pre istotu nema hlas, cize sa kontrolny spermiogram zas posuva. NIC NOVE TEDA, ale kazdy okolo uz ide rodit! 😖

serenna30
29. jún 2014

@evkag v mem okolí taky, nic si z toho nedělej. Všechny moje kámošky jsou těhotné do 2 měsíců co se začali snažit, takze tak 😎 😠 i my se dockame 😉

serenna30
30. jún 2014

@evkag @stellamaris takže kočky já jsem 1 DC, mrcha přišla dnes ráno. Cyklus i s ovu 🙂 byl 29 dní...takže u mě radost 😎

evkasus
30. jún 2014

@dhabaida Ahoj. Tak ako to dopadlo?

evkag
30. jún 2014

@serenna30 waaaau, tesim sa s tebou. SUPEEER

serenna30
30. jún 2014

@evkag a ty uz mas po mrše?