Syndróm P(re)CO? II

hiva
3. jún 2009

Tak Vas vsetky vitam v druhom pokracovani nasej diskusie o syndrome PCO....v prvom fore sa podarilo viacerym dievcatam (napriek tejto nie zrovna najprijemnejsej diagnoze) stat sa mamickami. Tak nech taketo uspechy v hojnom pocte pokracuju aj v tejto druhej serii 😉

hiva
autor
16. okt 2009

mireag....ja som bola taka "trpezliva" caja uz pred tym (ziadne rozmyslanie, meranie, sledovanie, vitaminy, tabletky...no proste nic)....ale bohuzial, neverim ze s nasou diagnozou je to rozumny pristup 😉 ....len to treba brat vsetko s mierou a neprehanat to 😉 ... a za babetko takto rada zabojujem 😉

mireag
16. okt 2009

hiva, ja uz som aj rozmyslala, ze ok, nejdem "na to" mysliet a akoze "to necakam"... 😀
Ale na koni je kopec bab, ktore mali planovany sex, podkladali si vankus, potom prstiky a neviem, este ake mozne metody a boli //. 😉 Taaakze, aj tak sa da, aj tak sa da. 😉

mireag
16. okt 2009

hiva, mne tu trpezlivost trieska o hlavu moj dr. 😠 Ked sa na to pozriem realne, nic na nahodu nechat nemozem... Clostil potrebujem, duph tiez, UTZ takisto, takze niet o com. 😉

hiva
autor
16. okt 2009

ved presne tak....zavisi to od toho, ako to ty citis....ja chcem mat radsej vsetko pod kontrolou 😀 ....a osobne si myslim, ze u mna to nie je sposobene ziadnym stresom alebo prilisnou snahou....proste ideme na to vsetko prirodzene, neplanovane 😝... ale napriek tome chcem vediet co sa deje, takze sa sledujem ako sa da 😅 ....som skor ten racionalnejsi typ ako emocionalny....takze na vsetko idem radsej hlavou....a ta mi hovori, ze bez lekarov tazko nieco dosiahnem....na zazrak sa mi spoliehat nechce 😅 ..i ked keby prisiel, tak ho urcite nevyhodim z domu 😀 😀 😀

katkaajurko
16. okt 2009

ja si tiez myslim,ze s PCO sa na to uplne vykaslat neda...

ja som sa rozhodla teraz ze idem viac premyslat nad tym ako schudnut -vcera som nezapla rifle vrrrr 😠 co som mala naposledy na kocni zimy a najlepsie je -ze mi to tak vobec doteraz nepripadalo 😀 ale od vcera to vidim

shaarka
16. okt 2009

baby, ja si spominam na to, ako ked mi pri 19 mm foliku pichli dvojity pregnyl. dosla som domov, povedala som si, ze merat teraz nebudem (vikend) a ze sa budeme milovat a necham to na prekvapko.
no najvacsie prekvapko bolo, ze ked som odmerala, tak som zistila, ze ziadna ovu nebola 😀 😀 😀 😀
a to ma skoro drblo, lebo som sexovala so zatatymi zubami aj pri zapale moc. mechura 😀 😀 😀

mireag
16. okt 2009

Som na tom podobne. Reci typu, nechat to na nahodu a nezer hormony, su pre mna o nicom - snazime sa od dec. 😖
Mne hormony zatial velmi pomohli a uskodili jedine tym, ze mam skaredu plet a ked bude treba, nech ju mam este horsiu, takato dan mi nevadi. 😉
Na bylinky a pod. moc nie som. Potrebujem pribalovy letak a dr. 😉

mireag
16. okt 2009

shaarka, nato, ze ledva mi teraz dorastie a nepraskne radsej nejdem ani mysliet... 😠
Ale tiez mi kazal dr. este v juli tusim sexovat, lebo mal folik nejaky 50dc 2.3cm a ja som mala zo spodu nejaku pliagu, tak som zuby zatinala... 😀 No straaaaasne a samozrejme, ze nepraskol... 😀 😠

hiva
autor
16. okt 2009

no tak uprimne aj ja mam sem tam taku chvilku...ale pri chorobe som este nesexovala 😀 ...asi este nie som v tom stadiu, i ked sa snazime uz od maja 2008....skor ma nastve to, ze ja chcem, lebo tusim ovulku a MM si pride domov pred polnocou v takej "neskutocnej" naladicke ze na sex mozem rovno zabudnut.....vtedy ma ide porazit 😠 😀 😀 😀

hiva
autor
16. okt 2009

no sak ale asi je to tak normalne a tak to ma byt...ked nieco chces, musis preto aj nieco spravit, nie?

a inak mire, plne s tebou suhlasim...ja tiez nie som na ziadne bylinky ani homeopatika a podobne veci 😝

mireag
16. okt 2009

hiva, fuuuha, no MM mi to tiez raz spravil vo februari a myslela som, ze explodujem od nervov. 😠 Som sa nim na druhy den ani nebavila... a to som mala narodeniny... Strasne ma vtedy nas...l. 😠

hiva
autor
16. okt 2009

no presne....a moj muz ma ten bozsky dar, ze to dokaze aj viackrat po sebe zopakovat a presne v ten najnevhodnejsi moment 😠 ...i ked potom spatne aj tak vzdy zistim, ze o nic neslo, lebo ovulka aj tak neprisla....no ale ten 1 den kym som zistila, ze som sa zbytocne nasierala si to dobre vyzral 😀 😀 😀

mireag
16. okt 2009

Ja som tiez ovu vtedy samozrejme nemala, ale strasne ma sklamal jeho pristup. Vtedy som este o PCO nevedela, no keby to spravil teraz, ked jem clostil, tak by som ho asi prizabila. Ved JEDINE, co musia nasi M pre // v porovnani s NAMI spravit je doslova, urobit si dobre a este aj s tym aby si dovolili mat problem..? Joooj, z toho by som bola riadne zla. Toto sme si nastasie s MM vysvetlili. 😀

hiva
autor
16. okt 2009

no hej....aj my sme si to vysvetlili....ale ked moj sem-tam zabudne 😀 😀 😀 ...ale nic sa nedeje....uz to az tak neberem...proste ma to prestalo bavit takto sa stresovat....a na druhej strane lahsie sa znasa to, ked ovulku prepasneme ako ked sa trafime a nakoniec aj tak pride mrcha 😠 ...no ale trafili sme sa zatial len raz, takze este pohoda, klidek a tabacek 😀 😀 😀

hiva
autor
16. okt 2009

OK babky...zachvilu padam domov vikendovat, nakupovat a oslavovat....prajem Vam prijemne snazilkovanie, ovulkovanie a tehulkovanie 😉 😉

sarafortuna
16. okt 2009

Tak tu je ten graf, ktorý priniesol nádej 😉 😉 😉
nechcem sa nim chvalit, ale iba ukázať, že ovu sa hneď nerovná // 😀 😀 😀
Lebo ja som si už veru riadne namýšľala... 😢 😢
http://www.fertilityfriend.com/home/25fb22

hiva
autor
17. okt 2009

no sara....skoro taky isty ako ten moj....a s rovnakym vysledkom ☹ .....a viem presne co myslis tym namyslanim si 😉

sarafortuna
17. okt 2009

ďalší cyklus si chcem iba odsledovať či bude ovula a potom nebudem merať... aspoň tak by som to chcela spraviť... 😉 😉
Tak nech nám to vyjde skôr než sa z toho celkom scvokneme!!!

irsina83
17. okt 2009

miri ja som to myslela v dobrom 😉

kocky drzim vam palce 😉

evulka777
17. okt 2009

kočky, podľa čoho poznám, že mám PCO?

shaarka
17. okt 2009

evulka, to ty nespoznas, teda priznaky mozes mat, ale dolezity je suhrn znakov a hlavne ultrazvuk vajecnikov

rintintyna
17. okt 2009

ahoj šári, pěkně rostete 😵 dnes není moc času, tak zase utíkám 😅

mireag
19. okt 2009

Dobre ranko vsetkym, ako ste sa mali cez vikend? 🙂
Ja som od piatku veeeelmi vyrehotana. 😀

www.fertilityfriend.com/home/29b1ac

irsi, neviem o tom, ze by som sa urazila... 🙂

hiva
autor
19. okt 2009

mire....super....gratulujem k ovulke 😉

irsina83
19. okt 2009

miri, to som rada 😀 pekny graf aj ked sa v nom nevyznam 😉 , ale asi ta velmi potesil, to je super 🙂

mireag
19. okt 2009

hiva, dakujem... 🙂 Uz druhykrat sa mi stalo, ze som ju vobec necakala, resp. neskor... 😅 Esteze sme sa vo stvrtok posnazili... v piatok tiez. 😅 V piatok ma cely den bolelo brucho a som nechapala, co sa deje, az pokym som to nevidela poobede na UTZ 😅
...tak v ovu nie som taka zbehla... 😅 Clovek nevie, co ma cakat - nezvyk... 😀

katkaajurko
19. okt 2009

ahojte

miri -tak asi bola,ze? 🙂

ja takto

http://www.fertilityfriend.com/home/278331

katkaajurko
19. okt 2009

ozaj

baby- ako meriate rano? hned ako sa zobudite - uuuplne hned? alebo po par minutach?

lebo mne sa stava to - ze napriklad hned po prebudeni-ako som sa naciahla pre teplomer - (a vlastne bol "studeny") tak som namerala 37,00 - po 5tich minutach bez pohnutia uz len 36,9 a po dlasich piatich bezpohnutia 36,8 ale to by nemalo lietat-kedze som predtym ani medzitym nevstala..jediny rozdiel je v tom-ze predprvym meranim sa "naciahnem" pre teplomer a na zaciatku ide dnu "uplne studeny" a potom uz je trochu ohriaty-na druhy a treti raz... ale je to tak velky skok-ze to potom ozaj moze velmi skreslovat vypovednu hodnotu nie? (teraz viem ze som po ovuli to je jasne..ale napriklad pred ovulou) viete niekto vysvetlenie?

som to skopirovala z inej temy-nejako sa neviem dopatrat vysvetlenia...

mireag
19. okt 2009

katka, bola bola. 😀
U teba to vyzera na coskore testnutie. 😉

katkaajurko
19. okt 2009

mire a bola 18ty dem co 20ty?

ja testnem ako doberiem duphaston-aby som si pre pripadne dalsi isla na gyndu