Syndróm P(re)CO? II

hiva
3. jún 2009

Tak Vas vsetky vitam v druhom pokracovani nasej diskusie o syndrome PCO....v prvom fore sa podarilo viacerym dievcatam (napriek tejto nie zrovna najprijemnejsej diagnoze) stat sa mamickami. Tak nech taketo uspechy v hojnom pocte pokracuju aj v tejto druhej serii 😉

fifa79
3. jan 2014

@bozkavatko utrogestan si klidně vezmi, já jsem ho brala na úpravu cyklu a pak na udržení těhotenství 2tbl na noc.....nejlépe je zavádět,pokud to jde a můžeš zkusit brát ascorutin na zastavení krvácení jestli se dá koupit v lékárně, já jsem taky na začátku těhu špinila

dorotea2
3. jan 2014

@bozkavatko Hmm, no cystu by asi na 25 DC naozaj videl... Tak skús zobrať utrogestan, keď ti fifa79 píše, že ona ho brala v tehotenstve. Príp. si pokukaj na nete či s tým aj niekto iný má skúsenosti. A ja by som si možno spravila tehu test. Ak by aj išlo o potrat, tak pravdepodobne by si ešte mala HCG hormón v tele. Daj potom vedieť ako si dopadla a držím palce 🙂

katalila
4. jan 2014

Ahojte, aj ja mám pco, ale akosi to dr. nerieši, keďže sa nesnažím otehotnieť. Mám dcéru a som rozvedená bez partnera. Chcela by som zmeniť dr. Viete mi poradiť niekto dobrú dr. na pco v Košiciach?

bozkavatko
4. jan 2014

@dorotea2 ahojte noo tak urtogestan som nedávala lebo krvacam rekreačne 😀 ako sa tomu chce 😀 a čítala som na nete že aj na zaciatku ked zena krvaca sa nemusi podarit zachranit a tak to asi nechavam na prirodu 🙂 kym sa dostanem k dr alebo z toho zošaliem 😀 naozaj ale dam vediet hned ako neico zistim 🙂 a vy čo mimi nebude? 🙂

dorotea2
5. jan 2014

@bozkavatko a testovať nebudeš?No a ja? Myslím si, že ovuláciu som mala. Aj podľa bazálnej teploty to tak zatiaľ vyzerá, no uvidíme ďalšie dni, či bude hore, či sa ovulka potvrdí. Ale myslím, že bola. Lebo aj ma pichalo vo vaječníku a začali ma bolieť prsia (to ja tak mávam, že s ovulkou ma začnú bolieť). Síce keď bola, tak bola až na 23-24 DC, čo sa mi zdá byť veľmi neskoro. Ale som ticho, keďže pri PCO môžem byť rada, že vôbec bez stimulácie prebieha 😀 No a snažiť sme sa snažili v správne dni. Teraz som keď tak, tak 2 DPO, takže uvidím za cca vyše týždňa. Nič nemôžem urobiť, budem sa snažiť byť v kľude a neochorieť 😀 Aj keď je teraz v práci dosť stresov 😠 No tak uvidíme, ale napr. aj minulý mesiac.... Ovulácia bola, spermiogram dobrý, snaženie sa v správne dni a aj tak h.vno z toho, takže uvidíííme 😝
Joooj, tak tebe držím palce aby to krvácanie - nekrvácanie prešlo a bolo to naozaj tehu. Ja by som si spravila určite test 😅

kvetulienka253
5. jan 2014

@katalila ahoj babulka, s PCO v KE ma pozitivne recenzie dr. sestinova. Ale myslim, ze ordinuje na poliklinike KVP... ak sa ti bude chciet dochadzat 🙂

dorotea2
5. jan 2014

@katalila Ahoj 🙂 Noo ak máš PCO, ale nesnažíš sa otehotnieť, tak to dr. asi nebudú riešiť. Teda jedine antikoncepciou aby si mala pravidelnú MS. Mne tiež keď ziztili PCO, tak v tom čase sme sa nesnažili o bábo. A tiež mi doktorka hovorila, že to budeme riešiť až keď sa rozhodnem mať dieťa. A navrhla antikoncepciu. Ale tú som odmietla 🙂 Posledných 5 mesiacov užívam Inofolic a pri poslednej kontrole mi doktorka povedala, že vaječníky už polycystické rozhodne nie sú 🙂

kvetulienka253
5. jan 2014

predsalen, mam aj ja otazocku, ktoru som sice pisala uz do inej temy. Mala som sa lepsie rozkukat, slubujem, ze nabuduce to bude lepsie 🙂
Mam PCO uz nejaky ten rok potvrdene. V septembri mi doki nasadil duphaston. MS som mala mat 17. dec., ale dodnes nic. Vo stvrtok a v piatok som si spravila test, oba pozitivne. Moze to byt naozaj tehu? alebo je to cystou? Ake mate skusenosti? Moze cysta vyvolat falosne pozitivny test?

bozkavatko
5. jan 2014

@kvetulienka253 myslím že je to tehu 🙂 congratulatiooon 🙂 nemyslím si že by cysta produkovala hcg hormon 🙂

bambulka814
5. jan 2014

ahojte, je tu niekto s pco, kto chudne s jilian michaels?

ja som sa dopracovala k nadvahe 25 kg, katastrofa a kazde kilo mi ide tak nenormalne pomaly dole, ze je to jedna hruza ☹ akurat v utorok idem k diabetologovi na potvrdenie inzul.rezistenciu, ja som presvedcena, ze ju mam, ale tak uvidime. kadopadne, priberam aj zo vzduchu, takze v poriadku byt nemozem 😒 ak ju potvrdi, nasadzujem si Inositol (uciina latka z inofolicu), udajne to pomaha metabolizmu...len..jedine negativum, moj gyndos robil "pokus", 10 zenam nasadil inofolic a z toho 2 sa urobili cysty, kt bolo treba operacne riesit 😒 inofolic dost prekrvje maternicu, casto sa vyskytuje aj mimomenstruacne krvacanie, tak tym si to vysvetlujem.

hadam do tych 20% nespadnem 😒

bambulka814
5. jan 2014

celkovo ma zaujima ako sa vam podarilo schudnut, viem, e PCO diet je o vynechani muky, peciva atd...ale dokelu, co mi ostane? zrat cely den zeleninu? 😝 neviem 🙂

a ako ste pstrehli, ja mam PCO a plodna som, moja sestra ma PCO a nema nadvahu, prave naopak, mama mala PCO a ta bola plodna, bez nadvahy, ale chlpata...je to velmi rozne.

katalila
5. jan 2014

@dorotea2 Ahoj, otehotnieť nemám momentálne v pláne, ale mám nadváhu a pokúšam sa schudnúť a nedarí sa mi... ☹ Našla som na nete v jdenom článku o PCO, že to môže byť aj týmto syndrómom + potrebovala by som upraviť aj MS, lebo je to bieda 🙂 - raz za 100 rokov aj to len špinenie ☹

ematko29
5. jan 2014

@katalila potom napíš ako ti upravil lekár menzes ked ti upraví,lebo ja tiež bieda a momentálne beriem metformin už 7mesiacou a raz menzes takže mi to velmi nepomáha :(

dorotea2
5. jan 2014

@kvetulienka253 Ahoj. Áno cysta môže spôsobiť "pozitívny test". Ale ten Tvoj nie je "pozitívny" ale POZITÍVNY 😅 Veľká gratulácia!! 🙂 Cysta vraj môže spôsobiť tzv. ducha na teste - že ten test musíš otáčať na všetky svetové strany aj to si si neni istá.. Ale ja aj keď som mala cystu, tak test snehobiely (alebo nemám takú predstavivosť ako niektoré 😀 ) Pekne sa ti začína nový rok, že? 😉

evkag
5. jan 2014

@bambulka814 ahoj ja som o Inofolicu pocula len dobre veci aj ked na mna nejak nema vplyv, teda na 7 mesiacov som ho nepostrehla......... tiez mar iadnu nadvahu a tiez priberam aj z vody. S manzeloms le psolu chudli aj s mojou mamou cca pred rkom, tak kym ja 5 kg oni po 10, ho otras.......a bola osm u endorikologicky a povedala, ze inzulinovu rezistenciu mam na hranici, ze proste tym PCO mam asi tak spomaleny organizmus ze dovi.... tak drzim prsty pri chudnuti

evkag
5. jan 2014

@kvetulienka253 jeeeeej blahozelaaaaaaaaaam a v dobrom zavidim. Vela zdravicka hlavne

bambulka814
5. jan 2014

@evkag no presne...boli sme v chorvatsku, plavali sme, nejedli moc, manzel schudol 5 kg, ja 2..presne o tom to je..metabolizmus tak spomaleny (raz na jednom meracom pristroji mi vyslo, ze mam metabolizmus 50rocnej zeny), ze to telo uz proste nefunguje dobre 😒 co uz.

bambulka814
5. jan 2014

@kvetulienka253 obrovska gratulacia! 🙂

evkag
5. jan 2014

@bambulka814 len ja zatial babo nemam a ani sa nejak nedari a plus ta vaha ☹

kvetulienka253
5. jan 2014

dakujem za podporu babulky. Vo stvrtok idem na gyneko, tak potom napisem, ako to slo.

ikuska7
5. jan 2014

Ahojte baby, chcem sa s vami podelit o moj pribeh 🙂 . Budem mat 22 a taktiez mam PCO. Pred par rokmi som prave kvoli uprave cyklu zacala brať antikoncepciu. Prave ona mi takmer sposobila emboliu srdca. Bola som zufala, pretoze na PCO tym padom nemozem uzivat ziadnu hormonalnu liecbu. Operacia by bola zbytocna. Dostal sa ku mne jeden domaci recept. Pre mna je skor zazrakom. Je to cesto, ktore si pripravim z jacmennej muky(dostat kupit v bio obchode), trosky octu a maleho kusku masla. Pouziva sa 5 dni po sebe, nasleduje tyzden pauza.
Z cesta si v rukach urobim 2 placky, ktore si prilozim pred spanim na vajecniky. Prikryjem si to lanovou utierkou, mozte si to aj obviazat a tak si to ,,zafixujete,,. Mne toto cesto vyvolalo viackrat meskajucu menstr. Nerobim ho zatial pravidelne, ale posledne 2 mesiace som ho spravila prave vtedy, ked mi menstr. meskala viac ako 2 tyzdne. A vysledok? Prisla hned. Tieto zabaly pomahaju znicit cysty. Aj dr. mi povedal, ze vidiet, ze uz ich nieje tolko. Niekedy som menstr. nemala aj 6 mesiacov. Teraz vdaka tomuto zazraku ju mam viacmenej pravidelne......Co sa tyka postavy, tiez mam vela tuku v obl. brucha a stehien. Začala som cvičiť a zdravšie sa stravovať, v kombinacii s tymito ,,zabalmi,, sa citim lepšie, už nemam pocit ,,naliatia,, aj vaha šla dolu. Verim zienky, ze vam moj pribeh dal aspon trosku nadeje. 😉

muddledgirl
6. jan 2014

@kvetulienka253 koččíí....gratulace,cysta dělá pouze slabé duchy... 😉

evkag
6. jan 2014

@ikuska7 velmi zaujimava vec, kolko toho davas? Ake presne mnozstva? za skusku to stoji. ja som mala vcera dostat mrchu a ked nepride do 10 dni mam ist na vyvolavacku, aby som mohla zacat brat clostil. Ale prv by som asi toto skusila! Inak moja sestra mala klietku co mala PCO a tiez nebrala ziadne leiky, pricom uz mala jedno dieta a drzala strasne tvrdu dietu, kedze bola chudulinka, musela zhodit vnutornx tuk a po dvoch rokoch otehotnela, ale taku drinu ako mala, ja by som nezvladla. Tak hod presnejsi recept a sup placku na brucho 🙂

kvetulienka253
6. jan 2014

@muddledgirl dakujem. Kazdopadne, dnes sa citim uplne normalne, vsetky priznaky vymizli. Bud sa iba prilis sledujem, alebo mimko uz nie je. Stvrtok ukaze 😒

muddledgirl
6. jan 2014

@kvetulienka253 Držím pěstičky,ať je vše o.k. 😉

bambulka814
8. jan 2014

pridavam svoj recept, ktory som zacala po precitani knihy Plodnost, cykly a vyziva, kde je ejdna kapitola o pco...lanovy olej, 2 male lyzicky denne, plus vitamin D a B k tomu..uz druhy cyklus ma 38dnovy, co bola doteraz utopia.

ten lanovy mam z dmka, za 3 e, ale tam treba velmi davat pozor, ked zacne byt stiplavy, je velmi karcinogenny, pouzivam ho tak 2-3 tyzdne, potom vyhodim. ekonoockejsie je kupit ich vyzivovy doplnok, kde je lanovy olej, Bo vitaminy a kys.listova dokopy, 30 tbl stoji cca 4 e.

a este....ja som inozitol, ucinnu latku z inofolicu kupila cez tuto stranku

http://www.iherb.com/Healthy-Origins-Inositol-P...

toto balenie vystaci na 100 dni pri brani 2 g denne ako ma inofolic, co je nepomerne lacnejsie, cena je 12 dolarov, co je 8 e a potovne len 3 eura, dodanie 2 tyzdne. odporucam! ked si k tomu kupite listovku za 3 e, mate inofolic 🙂

bozkavatko
10. jan 2014

@dorotea2 achoj, tak u dr mi nerobila vyšetrenie žiadne, ked som volala tak to mohol byt zapal zrazu to nic nebolo 😒 som z toho pekne 😠 furt neviem na čom som, tak som si robila včera test - neg. pobolieva ma podbruško a mám pocit že to dostanem, ked sa viac namáham tak je bolesť silnejšia, neviem čo mi je a už nemám ani náladu ani sily to riešiť, akurat 21 DC mám príst nakrv či bola ovu, objednám inofolic a uvidím 😉

dorotea2
10. jan 2014

@bozkavatko Aaach jaj 😠 Mohla ťa pozrieť keď si cítiš podbruško. Lebo keby to bol zápal, tak by bolo vhodné to preliečiť. alebo možno je to ovulka? 😉 Veď uvidíš 21 DC.
Z môjho cyklu, ktorý sa tváril anovulačne, tak nakoniec bola ovulka. Síce až na nejaký 24 deň bola ovulka, ale tak čo... Hlavné je, že bola 🙂 Teraz som 8 deň po ovulácií, takže som v očakávaní či sa zadarilo.... 😵

evkag
10. jan 2014

@bambulka814 ten lanovy si masirujes do podbruska? Upravilo ti to nejakym sposobom cyklus???? Moj je nie ze nepravidelny, ale ze koniec sveta! Aj tri mesiace nic, preto zakazdym idem na vyvolavacku, alebo beriem duphaston.........
Inofolic beriem uz od juna a nijake zmeny nevidim.

bambulka814
10. jan 2014

@evkag nie, jem 2 lyzicky denne a ano, upravilo, posledny bol 38dnovy, co doteraz nikdy,