Syndróm P(re)CO? II

hiva
3. jún 2009

Tak Vas vsetky vitam v druhom pokracovani nasej diskusie o syndrome PCO....v prvom fore sa podarilo viacerym dievcatam (napriek tejto nie zrovna najprijemnejsej diagnoze) stat sa mamickami. Tak nech taketo uspechy v hojnom pocte pokracuju aj v tejto druhej serii 😉

ondre
23. máj 2012

@stellamaris no to je supeeeeer. no ja som si v pondelok naordinovala tiez kyselinu listovu a alchimelkovi caj,myslela som si ze mi bolo zle s tej kombinacie,ale ked tebe nerobilo zle. som rada ze ti to vyslo.

stellamaris
24. máj 2012

@ondre dakujem pekne,drzim ti palce,nech aj tebe to babätko sa coskoro podari,netreba zufat a vitaminy,listovku a cajiky si dopriat,co si telo ziada a ono to klapne! 😉

chlpacik
25. máj 2012

Kocenky, tie co si ma tu pamataju, aj nove tvaricky zdravim. Podarilo sa, som tehotnaaaaaaaaaaaaaaaaa 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 Licba od 1.10.2010 Glucophage, postupne zvysovanie davkovania az na hodnotu 1850mg na den, vecerny parlodel a posledny cyklus prebehol s clostilbegytom. Cize aj "beznadejnejsie" pripady koncia dvoma palickami na testiku 😵 😵 😵
Nechcem nic zakriknut, tak dufam ze vsetko pojde v poriadku, ze malicke bude zdravucke, tfuj tfuj 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

leeena_4
26. máj 2012

@chlpacik ahooj, no moooc gratuluju 😵 😵 😵 A přeju, ať je všechno v nejlepším pořádku 😉

slivocka
26. máj 2012

@chlpacik jeeej super , tesim sa ,drzim palce 🙂

nienna
29. máj 2012

@chlpacik pripájam sa ku gratuláciám a držím silno palce 😉

nienna
29. máj 2012

baby, ktoré ste mali predpísaný Metformin alebo jemu podobné, kto vám to napísal? ja som obvolala všetky diabetologické ambulancie v okolí a v jednej mi povedali že to môžu predpísať iba cukrovkárom a v dalších že oni testy na IR ani nerobia a metformin nepredpisujú, že to musím ísť do Ružinova v BA 😔
poraďte mi prosím, ja si myslím že by mi ten Metformin fakt pomohol

chlpacik
29. máj 2012

@nienna endokrinologicka mne osobne predpisala metformin...

kahlann
30. máj 2012

ahojte, chcem sa spytat mam tyzden po laparke a neviem kedy je najlpesie ist k svojmu lekarovi s vysledkami aby sme sa rozhodli co dalej. dik za radu

dadenka111
31. máj 2012

@kahlann Ahoj, cim skor tym lepsie. Po tyzdni vybrali stichy a potom sme cakali na kramy a hned dalsi cyklus sme nabehli na clostilbegyt a IUI.

labanka
31. máj 2012

@chlpacik jeeeeeeeeeeeeeeeeeemineeeeeeeeeeeeee gratulujeeeeeeeeeeeeeem zlatko ! tesim sa uz aj ja beriem take vysoke davky ! drzim prstiky nech to dotiahnete do stastneho konca cmuk 🙂

darinkazv
31. máj 2012

prepáčte, že sa sem pletiem, ale keď tak čítam, aké problémy máte so syndrómom PCO. mne ho diagnostikovali , keď som mala 19. nikto mi to neliečil, nikto nič neriešil. a ja som 3 rázy otehotnela v podstate na prvý šup. a keď čítam, aké problémy majú ženy s PCO, tak to nechápem, ako je to možné, že ja som problémy nemala. jediné, čo ma na tom štve je zvýšené ochlpenie tela, ale to je popri tých vašich problémoch veru nič. ja sa teda nesťažujem, len som prekvapená, že kvôli tomu môžu byť také problémy. tak vám držím palce, aby ste všetky mali čo najskôr už vaše vytúžené uzlíky šťastia v náručí. 😉

labanka
31. máj 2012

@mambba MUDR. Herman 🙂

labanka
31. máj 2012

@darinkazv no lebo vies po 25-tke je uz PCO dost komplikovane...ak zena otehotneje skoro tak ziaden problem....segra mala dceru na 19 a tiez ma PCO a ani netusila ze to ma...ja mam 26 a uz skoro rok nic...takze tak 🙂

franzziska
31. máj 2012

baby na potlacenie PCO ste brali len hormony? nie je este nejaka ina cesta??

darinkazv
31. máj 2012

@labanka tak ja mám 27 a ani teraz som nemala problém otehotnieť. a to fakt nikto neriešil v podstate tých 8 rokov ten môj PCO. prvé dieťatko sme čakali, keď som mala 19, ale prišli sme oň. druhé sa nám podarilo, keď som mala 21 a teraz toto druhé mám v 27ke 🙂 fakt vám všetkým držím strašne silno palce.

zuzuza
31. máj 2012

Ahoj holky, můžu se k vám přidat? Mám taky pco, ale jedno dítko už mám, přirozeně po ivf, teď uvažuji o druhém a zvažuji, jak dál, ovu jsem čítám neměla po porodu ani jednou, tak nevím, zda mám jít do antikoncepce na 3 m a pak clostil, nebo rovnou na clostil a pak třeba někam zase na kliniku a zkusit nějaké mírnější stimulace třeba injkecemi k ovulce, protože před těhu na mě clostil nezabíral, měla jsem i 5 tablet denně a 14. dc na uzv nic.

kaculkadraculka
31. máj 2012

@zuzuza a co zkusit drilling vaječníků, ten při PCO pomáhá.

labanka
1. jún 2012

@zuzuza ako je to "prirodzene po ivf" ???? tak bud PRIRODZENE alebo IVF?

nikkinka7
1. jún 2012

AHOJTE 🙂 mám 20 a taktiež ma trapi tento syndrom. 😒
Mám cystičky na ľ. vaječniku, zvýš. hladinu mužskych pohl. hormonov a kramy si chodia kedy chcu. Najdlhšiu pauzu som mala pol roka. Brala som koli tomu antiku, no do roka som ju musela vysadiť. Hrozila mi embolia.
Donedavna som nevedela že toto ochorenie ma aj svoj nazov, že je to vlastne syndrom. Čitala som jeden dobry članok kde je to všetko pekne rozpisane. Dočitala som sa o inzulinovej rezistencii a liecbe metforminom. Ma niektora z Vas skusenosť s touto liečbou ? ***
V poslednych rokoch si moje telo pyta veľmi veľa sladkosti...Každy deň musim zjesť aspoň kusok nejakej maškrty..da sa povedať, že je na ňom zavisle. 😒 domnievam sa preto, že to ma nejaky suvis s inzulinovou rezistenciou, či ? *** ďakujem za Vaše odpovede

irsina83
1. jún 2012

@chlpacik srdecne gratulujemmm 😵 😵 😵 😵

Baby ja sem uz nechodim, sem tam nakuknem, mam PCO,trombofiliu a srdieckovu maternicu a som druhy krat tehu. Chcem Vas povzbudit, ze vsetko sa da ;en treba bojovat. Pri malej som otehu prirodzene bez liecby ,,len,, som zmenila zivotny styl ale teraz pri druhom som brala clorellu na detoxikaciu, femibion a aj clostil aj pregnyl.
@labanka moja a tebe drzim palce moooc moooc mooc, neboj dockas sa aj ked tvoj priatel ma cukrovku. Inak pri oboch tehu teda pred tym som mala detoxikaciu, pri prvom s aloe vera a teraz s tou chlorellou. Drzim palce moc nech sa sen o dietatku splni kazdej z vas 😉

franzziska
2. jún 2012

@irsina83 ahoj jaj mam tiez PCO a trombofiliu ale ja nemozem brat liecbu

irsina83
2. jún 2012

@franzziska preco??? a ani prirodne veci??? vies nahrada clostilu je fytosoja a ja som uzivala femibion 800, clorellu japan, shindeleho mineraly a do ov som pila stavu z grepu, kazdy den som si odstavovala a pila som aj alchemilku...

franzziska
2. jún 2012

@irsina83 no nemozem...a prirodne veci lekari neodporucaju,tak nemam dovod to pouzivat

irsina83
2. jún 2012

@franzziska tak proti gustu ziadny disputat, tak potom neviem...mne je jedno kto si co robi, ja by som sa tak netrapila. lekari odporucaju len chemiu a ty ju nechces alebo nemozes a druhe odmietas... no tak vie ako sa vravi komu nieje rady tak ani pomoci. prepac ale potom neviem preco si reagovala na moj prispevok. ja ta nebudem presviedcat, si dospela a vies co robis a ja ti zelem vela stastia.

nienna
2. jún 2012

@nikkinka7 ahoj 🙂 tak vitaj medzi PCOčkarkami....mám pocit že v poslednej dobe ich pribúda neskutočne veľa, ktovie čím to je...alebo žeby to tu bolo vždy len sa o tom nevedelo?? ktovie.....čo sa týka tej liečby, ja si tiež myslím že najlepší je na to metformin, ten vlastne zasiahne príčinu a nerieši sa len následok ako napr. pri užívaní Clostylu...ale to je len môj laický názor 🙂 len horšie je to s tým predpisovaním metforminu, skús ísť za endokrinologičkou alebo diabetologičkou, možno ti ho predpíšu, mne všade povedali že to nepredpisujú, ale to mám len asi smolu na doktorov lebo všetkým babám tu na fóre to v pohode dali

kytula
2. jún 2012

@irsina83
ahoj dnes, som sa dočítala o fytosoji, myslíš, že to zaberá? brala si to? ja beriem clostil 4 mesiac a nic. narastú mi aj folikuly, aj výstelku maternice mám ok, a aj tak nič. som z toho nešťastná, lebo clostil sa môže brať 6 mesicacov max., tak neviem, čo potom.

kytula
2. jún 2012

@nienna ahoj, a ten metformin je na čo? ja užívam clotil už 4 mesiac a nezaberá. na kontroly chodím každý mesiac, narastú mi aj folikuly, aj výstelka maternice a nič. už mi je do plaču,že prečo zase nič .

leeena_4
2. jún 2012

@kytula ahoj, mě clostil taky nezabral na růst folíků. Myslím, že fytosoja pomůže tam, kde jsou jen drobné problémy s ovulací, u PCO, kde nezabírá clostík asi ne. My šli do CARu a stimulovala jsem injekcemi Puregonu, pak mi udělali IUI a byla jsem těhotná, sice to nevyšlo, ale to je jiná kapitola. Podruhé jsme opakovali stejný postup: stimulae injekcemi, 1 folík a z toho čekám chlapečka 😉. Možností je ještě spousta, neboj 😉

nienna
2. jún 2012

@kytula ahoj, ten metformin je na inzulínovú rezistenciu, ktorá môže spôsobovať PCO, vaječníky sa obalujú a hrubnú a tým pádom nieje ovulácia....a ten metformin to môže zlepšiť, myslím že za vyskúšanie nič nedáš, ja by som ho tiež chcela len musím nájsť doktora ktorý mi ho predpíše......tuším sa vyberiem na východ, lebo väčšina kočiek čo ho užíva je z okresu PO, KE 🙂 mne je to už jedno, prejdem aj 2000 km ak bude treba 🙂