Syndróm P(re)CO? II

hiva
3. jún 2009

Tak Vas vsetky vitam v druhom pokracovani nasej diskusie o syndrome PCO....v prvom fore sa podarilo viacerym dievcatam (napriek tejto nie zrovna najprijemnejsej diagnoze) stat sa mamickami. Tak nech taketo uspechy v hojnom pocte pokracuju aj v tejto druhej serii 😉

katkaajurko
17. apr 2010

ahojte mne sa pokazil teplomer :( asi som mo moc namocila ked som ho umyvala dokelu 😒

inak peknu sobotu prajem

govinda
17. apr 2010

sara, ja som teraz kvôli sadre na nohe si musela pich fraxiparine na riedenie krvi. Keď mi dali sadru dole, tak som s injekciami prestala, ale ďalej mi na riedenie krvi odporučili anopyrin, acylpiryn ....

govinda
17. apr 2010

katka, to si mala digitálny?

katkaajurko
17. apr 2010

ano -ten na dve desatinne miesta-uz si druhy asi nekupim-kaslem na to vratim sa k jednodesatinnemu

govinda
17. apr 2010

ja stále meriam digitálnym 😀

bambi9
17. apr 2010

ahojte kocky, davno som tu nepisala.... neviete mi poradit? dr. mi povedal (ked zistil ze beriem femibion800) ze si mam radsej kupit pregnium kvoli vacsiemu obsahu kys.listovej ...
neviete poradit?

govinda
17. apr 2010

bambi 😀 neviem, ja som brala femibion tiež, ale kvôli štítke ho brť nemôžem 😠

katkaajurko
17. apr 2010

aj ja ale tento ma neposlucha 🙄

govinda
17. apr 2010

aký ťa neposlúcha? Ortuťák?

katkaajurko
17. apr 2010

nie digitalny - ktory meria na dve desatinne miesta specialne pre meranie BT - zapipa a zhasne...ale rano mi normalnu teplotu zmeral...sibe mu

zuzu1111
17. apr 2010

bambi ja som tiez brala Femibion a podobne ako govi mi ho potom endokrinologicka zakazala kvoli stitke. Ale gynekologicka tym nebola nadsena. Sa cudovala,ze pre jod mi to zakazala? Ved jod je aj v zubnej paste, aj v soli....tak sme sa dohodli, ze urobime kompromis. Nebudem ho brat kazdy den, ale len tak dvakrat do tyzdna 😀 ...neviem, ci to ma ucinok 😕 ....ale okrem toho beriem denne obycajnu kys.listovu. Tu ale moja gyndoska nema rada, lebo pre kazdu stvrtu zenu je zbytocna - nedokaze ju spracovat....

zuzu1111
17. apr 2010

kati a kde mas ty graf?

katkaajurko
17. apr 2010

baby neviete mi poradit-musim dat pred prvym pouzitim mycky do nej sol?

tatranka111
17. apr 2010

ahojte prajem pekný slnečný den 🙂
baby mne akosi klesá BT........to nieje dobré znamenie

http://www.wunschkinder.net/forum/zanzeige/user...

katkaajurko
17. apr 2010

http://www.fertilityfriend.com/home/278331

preco vadi jod na stitku ?? ved ten je predsa potrebny,nie?

katkaajurko
17. apr 2010

neklesa ti - to je nic

zuzu1111
17. apr 2010

kati no tak som zvedava, co sa z toho tvojho grafu vyvinie.... 😎
tatranka - ten jednodenny pokles nemusi nic znamenat, uvidis ako bude zajtra - kuk na moj posledny graf: http://www.fertilityfriend.com/home/2b44ca mne sa tak pohybovala teplota hore-dole o jednu desatinu stupna , dnes si netestovala?

zuzu1111
17. apr 2010

kati a este k tej stitke - tak mne sa endokrinologicka vyjadrila tak, ze ja svoju potrebnu davku jodu mam uz v Euthyroxe, ktory beriem a uz by ho bolo vela aj s tym, co je vo Femibione...a vela jodu tiez nie je dobre

tatranka111
17. apr 2010

zuzu nie dnes som netesovala ved to je aj tak skoro včera som to urobila iba kvoli spomínanému dovodu............som zvedavá ako to dopadne, možno, že nakoniec tehu nebudem už sa mi stalo aj to...........pojdem s mm dnes do tesca nakúpit nejaké testíky a jeden skúsim možno zajtra, alebo v pondelok aby som vedela či sa mi oplatí brat dalej duphaston

katkaajurko
17. apr 2010

aha ty mas jod v euthyroxe... som sa zlakla-tiez pojedam teraz femibion

no dnes som sa pohadala s teplomerom - tak som nezmerala tak to moje este ani graf nie je...

govinda
17. apr 2010

tatranka, nejde mi otvoriť tvoj grafík 😠 . Wunsch.... mi v podstate v poslednej dobe nechce otvárať a robí mi problémy 😠

ja teraz beriel len kyselinu listovú, ale nebavila som sa o femibione s endokrinologičkou, ale spýtam sa jej.
Zuz, ty chodíš ku komu na endokrinológiu?
tatranka, odkiaľ si?

bambi9
17. apr 2010

toto som nasla v jednej poradni: Obávám se, že při PCOS je málo pravděpodobné, že se menstruace bude dostavovat pravidelně bez léků, bude nejspíše nutné užívat buď jen gestagenní hormon, případně kombinaci estrogenů a gestagenů.

pritom mne ms chodila stale sama 😕

govinda
17. apr 2010

bambi, ono asi ani lekári presne nevedia, ako to vlastne je pri PCO 😒 . Telo a príroda si aj tak robia čo chcú 😀

hiva
autor
17. apr 2010

caute 🙂

so mnou si ta moja teplota robi co chce 😀 😀 😀 ...taku nizku som ju uz dlho nemala 😀 😀 😀 http://www.fertilityfriend.com/home/226b42

a uz sme zacali so snazenim 😵

zuzu....to ze mam ovulku teraz este neznamena, ze ju budem mat aj v buducom cykle...rok a pol som sa trapila kym som sa dockala prvej ovulky a tak nechcem prepasnut ani jednu....takze sme sa do toho pustili naplno 😅 🙂

govi, ten tvoj graf vyzera fakt uzasne....uz teraz sa neviem dockat stvrtku, ked budes testovat....tfuj tfuj tfuj....urcite to klapne 🙂

bambi....ja som tiez mala vzdy MS sama bez liekov a napriek tomu som ukazkova PCOs.... oficialne ale krvacanie na konci anovulacneho cyklu nie je menstruacia....ale estrogenove krvacanie 😉

katkajurko....my sme do centra isli s tym, ze chceme spermiogram a potom aj moje vysetrenie 😉

tatranka, to v tvojom grafe nie je pokles.....take jemne vykyvy teplot su normalne 😉

jancos, diky...ten tvoj tusak ma moc nepotesill....ja by som tusim bola radsej, keby mi na tom hemato nieco nasli...aspon by som vedela, na com presne som 😅 .......a ako sa dari tebe? uz si bola na UTZV?

sara...neodvykaj od konika.....my ti to nedovolime 😉 ... teraz ta natahuje tatranka....potom govi....a ktovie kto bude dalsi....zeby snad ja? 😅 😀

govinda
17. apr 2010

hiva, to je pokles ako pred ovulkou, takže ak ste začali naostro, tak dnes pilne snažilkovať 😀
A ďakujem, grafík mám naozaj pekný, krásne to rastie, keby sa to tak aj udržalo. Každé ráno s takou obavou pozerám na teplomer 😒

hiva
autor
17. apr 2010

govi....uplne ti rozumiem...ale neboj....raz sa predsa kazdej z nas musi podarit....tak mozno je prave teraz rad na tebe 😉 ... a nechces nechat tak to meranie? ....vo stvrtok otestujes a uvidis 😉 ....ale uprimne, ja osobne by som to nezvladla....urcite by som merala dalej....i ked stresy hned rano este skor ako vstanes z postele nie su bohvie co....ale ked potom vidis tu vysoku teplotu, hned sa ti ten den veselsie zacina 😵 😀

govinda
17. apr 2010

hiva, určite by som neprestala merať. Jednak preto, aby som lekárovi ukázala grafy a jednak by som nedokázala nemerať 😀

jancos
18. apr 2010

govi, ty nas teda natahujes, ja by som nevydrzala a poslala by som mm. ale prave, ze ta za tp pbdivujem🙂
hiva, ty si pipi🙂 nie je lepsie byt zdrava ako chora? ja viem, ze chces mat istotu, ale za cenu, ze sa budes musiet liecit? ale chapem, co myslis, len si radsej nic neprivolavaj, aby sa ti to nesplnilo.
ja som na utz nebola, bola som chora a ked mi bolo trochu lepsie, isla som do blavy na jeden seminar, tak som nestihala. zajtra zase nestiham, tak snad v stredu. minuly utorok som mala ist na krv, ale bolo mi mizerne, tak pojdem az tento. snad bude vsetko ok, trochu som sa zlakla, ked sa mi to zacalo zhorsovat, ale nakoniec to celkom dobre skoncilo. este sice mam slabu nadchu, ale neda sa to porovnat s minulym tyzdnom. neviem, ci mi pomohla homeopatka alebo sa to len same zlepsilo, ale som vdacna, lebo som to videlaa vselijako...
peknu nedelu🙂

eninka27
18. apr 2010

govi, mas pravdu, ze ani lekari presne nevedia, co je PCO, len povedia, ze subor priznakov a tie ho charaktirizuju.
Inak, kočky, ja som si objednala kvapky Femigrad a vobec mi neprisli 😒 a neviem preco, och joooj.
Asi si budem musiet kupit v lekarni, snad zozeniem 😉

govinda
18. apr 2010

ahojte kočky 🙂
jancos, už som sa toľkokrát sklamala pri skorom testovaní 😠 . Takto nech ma radšej prekvapí mrcha ako zase vidieť jednopaličkový test 😠

dnes takto: http://www.fertilityfriend.com/home/1839d4