Syndróm P(re)CO? II

hiva
3. jún 2009

Tak Vas vsetky vitam v druhom pokracovani nasej diskusie o syndrome PCO....v prvom fore sa podarilo viacerym dievcatam (napriek tejto nie zrovna najprijemnejsej diagnoze) stat sa mamickami. Tak nech taketo uspechy v hojnom pocte pokracuju aj v tejto druhej serii 😉

katkaajurko
19. okt 2009

jezis ja pisem jak madar - myslela som, ze ci bola 18ty deň alebo 20ty

hiva
autor
19. okt 2009

katka....ja meriam vzdy takto....na prve zazvonenie budika berem teplomer, strcim a posuniem budik o dalsich 5 minut....a spim dalej aj s teplomerom....potom posunem budik este o dalsich 5 minut a spim dalej aj s teplomerom....a na dalsie zazvonenie vyberam teplomer, kuknem teplotu a vstavam 😅

podla mna jedine, co je dolezite je, aby si to kazdy den robila presne rovnako 😉 ...o samotnu teplotu az tak nejde...ide o to, ako vyzera krivka pri rovnakych podmienkach....tot moj nazor 😉

mireag
19. okt 2009

V piatok - 18dc. Podla teploty by som to asi neodhadla, ale bola som v pia na UTZ a bolelo ma brucho, takze podla toho to viem. Ja to potrebujem pocut od dr.: ano, mate ovu atd... 😀 Toto je totiz prvy cyklus, ktory meriam komplet cely. Hlien som ani nestihla odsledovat... 😅

Ja tiez beriem duph. od soboty. Vyberiem tych 10dni a uvidime.... bud alebo... 😉

mireag
19. okt 2009

hiva, ja mam digi na dve desatinne a pipa mi do 30sek. Je to veeelmi prakticke. 😎

hiva
autor
19. okt 2009

jeeej...baby....sa nam to tu nejak rozbehlo s tymi ovulkami 😵 😵 😵 ...super...snad sa to coskoro rozbehne naplno aj s tehulkami 🙂

Inak u nas tento mesiac to bude dost tazke....ked ovula nebude dnes, tak sa asi netrafime, lebo MM odchadza na sluzobku a potom ja odchadzam na sluzobku....takze bude to tazke 😖 ....jedine ze by mi vysla ovula na vikend...to by sme este trafili 😅

http://www.fertilityfriend.com/home/226b42

katkaajurko
19. okt 2009

mire ja mam tiez digitalny na dve desatinne a nechapem akomoze po kazde namerat inu teplotu -ked pri bazalke ide o to nevstat a merat v rovnaku hodinu-tak po 5min.intervaloch ma byt predsa rovnaka a klesla o dve desatiny-co je dost vela

katkaajurko
19. okt 2009

mire a on ti povedal-ze uz folik praskol a cestuje alebo ze ide prasknut?

katkaajurko
19. okt 2009

no hiva tak snad vyde tak aby ste sa trafili 😅

mireag
19. okt 2009

katka, no tak to neviem. Ja som si minule odmerala o 6.30 a potom o 7.00 a velky rozdiel tam nebol. V podstate to stale bolo 36,7...
Uz bol prasknuty a sliznica bola tiez velmi pekna. Ani mi nepovedal jej rozmer, ale videla som, aka je tucna. 😎

Hiva, no musite sa este dnes posnazit. Hned nevstavaj, nech pekne zatecu a vydrzia. 😉

hiva
autor
19. okt 2009

ja som tiez niekedy skusala digitalny, ale na nom sa mi nepacilo, ze tak kolisali teploty (zmerala som 3-krat po sebe a zakazdym ina teplota, tak som bola z toho debil) 😅 ....preto sa ja radsej spoliaham na klasicky ortutovy (teda vlastne uz bez ortute) ....ten ti nameria maximalnu teplotu a aj ked medzicasom klesne, on drzi to maximum ....a zadalsie, ja este potrebujem kazde rano 10 minut pospat a tento klasicky ma neotravuje pipanim 😀 😀 😀

katkaajurko
19. okt 2009

hive tento klasicky je uz bez ortute?

mna to tiez rozculuje-ze to tak beha

hiva
autor
19. okt 2009

hej....ortutove su uz zakazane....vyzera presne tak isto, ale nie je tam ortut....a ta tekutina, co ukazuje teplotu nie je strieborna, ale modra....a trosku tazsie je ju vidiet ako ortut....ale ked to dokazem ja precitat o 5:00 za svetla z mobilu, az take tazke to zas nie je 😀 😀 😀

shaarka
19. okt 2009

kati, mne sa tiez stalo, ze ked som experimentovala s meranim a s teplomerom, vychadzali podivuhodne teploty, bez logiky, samozrejme.
a tak radsej netestuj 😀 😀 😀
rano, ked ti zazvoni budik, zober teplomer do dlani, alebo si ho na par sekund opri o brucho pod perinou, a potom odmeraj. ja som svoj najprv chcela zahrievat poriadne, ale potom, ked som ho taky zahriaty zapla, ukazoval mi uz nejakych 34 stupnov a tym padom som zas musela cakat, kym vychladne 😀
takze zbytocne neprovokovat 😀 budik, odmerat, zapamatat, hotovo.
nikde nebolo povedane, ze je treba merat 2x po sebe, inymi teplomermi, upravovat teplotu, atd...
od jednej teploty predsa nezalezi, ci ovu mas, alebo nemas, ci otehotnies alebo nie.
takze sraky na to. odmerat a viac sa tym nezaoberat. a tak ako hiva pise, dolezita je krivka, desatiny ci samotne cisla su fakt prd - hore dole. 😀 😎

a veeeeeelmi vam gratulujem k ovulkam!!! 😵 😵 😵

katkaajurko
19. okt 2009

no mne sa to totizto teraz nepozdavalo a uz asi dva tyzdne beriem do uvahy az tu druhu teplotu..ani prvu ani tretiu ale druhu...

lebo niekedy sa velmi prehadzujem pred meranim a niekedy vobec..mi to pride skreslene tym prave-ze sa tocim v posteli "ako vrtula" chapes...

ale mas pravdu-mne sa zda-ze mera hlavne menej druhy a treti krat preto-lebo uz je zohriaty-a to je trochu asi skreslene...

a dakujem za gratulation k ovulke-tesim sa z nej - PCO si moze trhnut 😝

hiva
autor
19. okt 2009

presne tak....tentokrat davame PCO pekne na frak 😀 😀 😀

mireag
19. okt 2009

Jeee, Shaarka, dakujeeem. Splnil sa mi najtajnejsi sen - cervene ciary vo FF 😀

Kua baby, sme dake samice plodne, no nie? 😀 😀 😀

shaarka
19. okt 2009

😀 😀 😀

katkaajurko
19. okt 2009

kolko optimizmu do noveho tyzdna 🙂 zide sa - ja mam more roboty 😒

shari teda ale ze 12ty tyzden - ved to bolo vcera co ta blokli na konikovi a ty si mala pozitivny test!

shaarka
19. okt 2009

😀 jj, vcera, tiez tomu neverim, ze to tak leti. sice tie dva tyzdne, co sa pridavaju, tak to je trosku taky odrb 🙂 ale aj 10 je dost. o chvilku rodim, preboha 😀

mireag
19. okt 2009

Shaarka, no presne, tie dva tyzdne ti prischnu ani nevies ako. Akurat sme sa vcera o tom bavili, aky je to nezmysel, ale tak ok... 😉

Na rodenie mas este cas. 😉 Uzivaj si to, ako sa patri a hlavne nech ste zdrvi! 🙂

katkaajurko
19. okt 2009

no presne-tie prve dva tyzdne su teda riadny nezmysel-a podla mna aj ten dalsi po ovulke--- ved JA som tehotna ked sa DO mna zaryje embryjko.. no nie?

mireag
19. okt 2009

No a to je tak tyzden po ovule, cize mas navyse dokonca 3 tyzdne... 😀
Mne segra vcera vravela, ze mam ratat 268 od pocatia, cize odo dna, kedy bol keksik. 😉 Ale to zrejme vyjde to iste, ako ked ratas od mrchy...Kto vie... Teraz to neriesim. 🙂

katkaajurko
19. okt 2009

no ved presne..to su tri navyse-kedy regulerne este tehotna nie si... a potom zrazu bum 😀

hiva
autor
19. okt 2009

mire...katka....tak to uz aj vy ste minimalne 2tt 😉

hiva
autor
19. okt 2009

a vslatne kazda mrcha je potom missed abort v 2 tt 😀 😀 😀

mireag
19. okt 2009

hiva, ja uz 3tt. Asi aj preto sa mi tu dnes tak drieme... Sak tehotenska unava... 😀 😀 😀

hiva
autor
19. okt 2009

presne mire....takze opatrne a davaj na seba pozor....ty tehula jedna 😀 😀 😀

katkaajurko
19. okt 2009

tak mire-ja mam rovnaku tehotensku unavu potom 😀 a vlasntne zena je tehotna za zivot vela krat - no nie? kazdy mesiac az do mrchy 😀

mireag
19. okt 2009

😀 😀 😀

Inak v LF sa nema cvicit? Lebo zvyknem vecer pocvicit brusaky a vsetko okolo toho a to moze nejako uskodit v pripade zahniezdovania...? 😒 Na davanie si pozor mam este dooost casu, nie..? Nechce sa mi teraz dva tyzdne kvasit a potom si najst snehobiely test... 😠

hiva
autor
19. okt 2009

no to hej... tak ja uz mam za sebou minimalne 165 tehotenstiev 😀 ...skoda, ze ziadne netrvalo viac ako 3 tt ...a vlastne uz aj ja som tehula 1 tt ...to je super.....tehula a este ani ovula nebola 😵