Syndróm P(re)CO? II

hiva
3. jún 2009

Tak Vas vsetky vitam v druhom pokracovani nasej diskusie o syndrome PCO....v prvom fore sa podarilo viacerym dievcatam (napriek tejto nie zrovna najprijemnejsej diagnoze) stat sa mamickami. Tak nech taketo uspechy v hojnom pocte pokracuju aj v tejto druhej serii 😉

katkaajurko
7. dec 2009

ja sa iba prezliekam z pyzama do pyzama 🙄

miriamka take tlaky mavam aj ja tak od 6 do 10 dpo potom to prejde-ale niekedy sa to prisudzuje aj uhniezdovvaniu 🙂

ja som zvedava,co mi choroba a antibiotika urobia s cyklom... 😅

govinda
7. dec 2009

katka, skoré uzdravenie 🙂

katkaajurko
7. dec 2009

dakujem govi-horsie je ze to uz chytil aj MM a ma ovela vyssiu teplotu ako ja,takze sa musim uz ja vzchopit aby som sa mohla starat o neho 😅

zuzu1111
7. dec 2009

Prajem skore uzdravenie kocky.
Mna chripka zatial obchadza - klop, klop 🙂
Mam vysledky z endokrinologie. Zvyseny prolaktin zrazu nikde 😉 co ma tesi. Ale zas muzskych hormonov mam na rozdavanie. ☹ Endokrinologicka vidi najlepsie riesenie v laparoskopii, pytala som sa jej aj na clostyl,ale tomu nie je ona naklonena, vraj pri PCO baby casto reaguju tym ovarilany hyperstimulanym syndromom. Ale zas ona nie je gynekolog a na dalsom postupe sa uz musim dohodnut s mojou doktorkou.
Kocky chcem vediet aj vas nazor, vy mate skusenosti, niektore aj s laparkou a s clostylom. Ktorym smerom ist. Aby som sa vedela rozhodnut, ked sa objednam s vysledkami z endokrin. ku gyndoške
Vďaka za rady... 😉

govinda
7. dec 2009

zuzu, ja som mala tiež zvýšený testosterón a doki videl na ultrazvuku PCO, teda polycystické vaječníky a tak ma objednal na laparoskopiu, kde mi mali urobiť drilling vaječníkov a potom nasadiť clostil.
V septembri som bola na laparke, urobili aj prefuk vajcovodov, skontrolovali, či je všetko priechodné a tak a na počudovanie žiadne PCO nenašli, vraj vaječníky mám v poriadku. Takže teraz stimulujem clostilo, akurát včera som začala druhý cyklus.
Prvý cyklus s clostilom prebehol ok, aj ovulka bola a našťastie žiadne problémy.

shaarka
8. dec 2009

ahojte,
len moj malicky nazor na clostil - nemyslim, ze prave PCO-ckarky maju silnu reakciu na clostil, skor naopak 😒

katkaajurko
8. dec 2009

ahojte kocky

tak mne je uz trosku lepsie, uz sa vam niekedy stalo,ze vam zastavila na pol dna mrcha? ja som rano mala pocit ze je silna a potom cely den nic a znova vecer sa to spustilo 😅 podivne ale asi choroba...

zuz s tymto ti neporadim,nemam vobec skusenosti 😒

sarafortuna
8. dec 2009

dievčatá, neskúsili ste sa niektorá pýtať na ten Agnucaston - hlavne Jancos... mna napadlo, že cykli mi asi upravil tento prípravok - prolaktín som nemala zvýšený... mierne som ho mala zvýšený iba v minulosti /hoci endokrinolog sa nad tým iba zasmial, že to ani nie je zvýšený - že som sa iba zlakla ihly 😀 /
ked sa mi upravil cyklus, tak sa objavila aj ovulka....
prihodila som si tie moje otrasné cykly do albumu...
boooze, uz tomu bude doraz rok... no chvalabohu aspon zretelný pokrok u mna nastal...

inac, mrcha sa už riadne ozíva, no zatial ešte nič...takde LF bude pekná 14-15dni

katkaajurko
8. dec 2009

baby chcem sa spytat - tie co ste brali metformin -- ci ako sa to vola - kde sa zistuje to ci dobre metabolizuje sa cukor? lebo ja mam podozrenie ze presne toto mi sposobuje problem ale nikdy mi to nikto nezistoval... 😒

hiva
autor
9. dec 2009

katka...na to sa robi tzv. Oralny Glukozovy test - OGTT ...a robievaju sa to u diabetologa.....v podstate rano na lacno ti vezmu krv, potom ti daju vypoit cistu glukozu a o hodinu ti zoberu krv opat....porovnaju vysledky a je to 😉

mne to tiez este nerobili 😒

arna
9. dec 2009

Ahoj kocky,
mohly byste mi prosim odpovedet na par otazek?
1) ten agno...cosi- ma to neco spolecneho s bylinkou drmek?
2) Ma cenu pri PCO z nejakeho duvodu piti caje z kontryhele? Dostala jsem jej s tim, ze pomaha otehotneni, ale nevim, jestli ma vyznam pri tehle diagnoze?

JInak se snazim hubnout (ne moc uspesne) a cvicit (to se celkem dari) a nezhroutit se z toho, co me dost mozna ceka.... POkud cesta za miminem bude dlouha a narocna, tak Ok, budu bojovat...Ale mam strasny strach, co budu delat, kdyz to nepujde vubec ☹((

PS. Jak muzu vlozit graf z FF?

katkaajurko
9. dec 2009

aha dik

ja som bola dnes u lekarky a som PN az do konca tyzdna..v noci som mala zase teplotu lebo som sa spotila..co je toto za pliagu 🙄

teraz tusim ani nikto nemeria ani necaka po ovulke vsak? ci vlastne tusim Miriamka

miriamka
9. dec 2009

Ahojte,
ach jo,ale vas je chorych...prajem vsetkym skore uzdravenie!
Ja som cakatelka na mrchu http://www.wunschkinder.net/forum/zanzeige/0/nu...

katkaajurko
9. dec 2009

miriam preco cakatelka na mrchu?ved este uvidis 😉

arni mne moc alchemilka nic nerobi

resp.sama som vcera citala o PCO a premyslala a kedze pri pco je vela hormonov namiesto malo - hlavnee muzskych,tie tlacia na zenske - tak nejak som to pochopila - tak asi alchemilka bude zbytocna-jedine podla mojho laickeho usudku ze to este zvysi a to by bolo asi na skodu..pretoto ja aj vaham s femi kvapkami...no fakt neviem

jedine co som vyskumala je asi ze pohyb pohyb pohyb a co najmenenej cukru 😖

baby vedeli ste ze tato diagnoza so sebou nesie aj vyssiu nachylnost na karcinom sliznice maternice a prsnikov vo vyssom veku? ja len - ze musime si davat na seba pozor,nepodcenovat nic a tak...

skoda,ze nevieme o niecom prirodnom - co by na tie hormony posobilo "potlacajuco"...

sarafortuna
9. dec 2009

katka, prepáč, ale vela premýšľania občas škodí.... 😉
neviem čo si čítala o alchemilke ale škodiť určite nemôže a ani femi kvapky...
tie FEMI nespôsobujú NIČ - nedá sa povedať, že ti zvýšia nejaký hormón a znížia ti iný..iba stimulujú vaječníky k "normálnej činnosti", proste je to štarter na podporu vaječníkov... ja tomu rozumiem tak, že tie vaječníky "znormalizujú"... a mne ich veru znormalizovali....
alchemilka je všeobecne na ženské orgány ale hlavne na maternicu - opäť funguje podobne - normalizuje činnosť maternice... čiže aby rástla vtedy kedy treba a naopak - takto tomu rozumiem JA:
JEDINE BEZNE LIEKY - CHEMIA - pôsobia tak ako vravíš, znížia niečo a to ma za následok že sa niečo zvýši, zblbne poprípade funguje tak ako má....
TO JE MOJ NAZOR....
a nič prírodné nepôsobí POTLAČAJUCO - to ti na žiadnom prírodnom prípravku nikto nenapíše... lebo tie prípravky pôsobia tak ako treba - niekomu znížia zvýšené, a druhému naopak..
fakt, si ešte neskúsila FEMI? či ty maš aj tak Clostyl, nie? ale pochybujem, že by to vadilo...

ifulka
9. dec 2009

Ahojte babulky 🙂
Omlouvam se, že vpadám do diskuze, zase jsem tu dlouho nebyla. Myslela jsem, že když budu doma, tak budu koníkovat pořád, ale zjišťuju, že v té práci jsem na to snad měla víc času 😀 Teď musím pořád spát a jíst a jíst spát 😎 Připadá mi, že nic jinýho nedělám 😀 S tím jídlem je to teda těžší, je mi docela špatně, tak se musím do všeho nutit. Ale to snad brzy přejde 😎
Co se týče zpráviček od nás, dnes jsem byla v poradně a viděla jsem toho svýho drobečka jak už se hýbe! Bylo to úžasný. Moc Vám všem přeju, abyste to brzy taky vidělyyyyyyy! Ve vašich bříškách samozřejmě 😉
Dneska byla paní doktorka spokojená, dostali jsme pochvalu 🙂 Ale zapomněla jsem si říct o fotku, já holka pitomá 😅 Pěkně si nadávám 😀 Ale co, hlavně že je fazolka v pořádku. Má 2,4 cm a má se čile k světu 🙂

katkaajurko
9. dec 2009

no ja viem-ze vela premyslania skodi niekedy 😀 ale zase idem na to logicky... mam vela hormonov-treba to upravit... viem co robi alchemilka ale neverim,ze je zazracna... o femi kvapkach pochybujem este viac - ja som ich brala asi tri mesiace a nic nerobili - moj cyklus je bez nich ale aj s nimi rovnaky-cize podla seba..mala som pri nich aj anovvulak aj ovulku a tak isto aj ked som ich nebrala... neviem-niekedy mi tieto pripravky pridu ako cisto iba obchod... z femi kvapiek citim len alkohol ked icch dam do ust - nic ine-tak neviem ci im verit... 😒 😒 ale tak niekomu vraj funguju...

ale ok-mozeme sa dohodnut-ze bylinky neuskodia.. ja mam ale nizku sliznicu casto a ani ked som pila alchemilku tak nebola vyssia 😒 tak na mna to asi neposobi... ja neberiem clostyl inak...

ale nesuhlasimm s tebou -ze bylinky jednoducho posobia "normalizujuco" to je velmi zjednodusujuce,pretoze bylinky maju presne svoje konkretne ucinky co riesia- niektore urcite pochody podporuju (podobne ako chemicke varianty ale su prirodne,slabsie) a ine utlmuju . ani jedna bylinka nie je zazrak a neposobi "harmonicky"... napriklad taky zaludok - su rozne problemy so zaludkom -niektori ludia maju nedostatok zal.stiav a z toho vznika problem travenia - ale iny ludia maju naopak nadbytok stiav a z toho vznikaju ine problemy-palenie,zapaly -a treba k tomu pristupovat prisne individualne a pit to-co konkretne sa ide riesit - lebo keby si ten co ma vela stiav dal bylinku co podporuje sekreciu stiav ale vseobecne sa o nej vie ze je "na zaludok" by spravil peknu blbost. a tak je to so vsetkym. Nie nadarmo je aj na bylinkach napisane kedy sa mozu kedy nie a co konkretne riesia.

Lebo ak alchemilka podporuje cinnost vajecnikov na rast sliznice maternice ale pri PCO je problem uplne niekde inde..napriklad v hypofyze - tak bude dotycnej alchemilka v podstate nanic... 😅

ifulka - veeelikanske gratulacie 😵 😵

katkaajurko
9. dec 2009

a tu prikladam napriklad presny vyklad k alchemilke - je tam vyslovene napisane zeTLMI nadmerne krvacanie a biely vytok - takze ziadne "normalizovanie" ale konkretny ucinok 😉

http://slnieckova.sk/p/alchemilka-zltozelena/

a takto isto smerovala aj moja otazka-ze ktora ina bylinka "TLMI" produkciu hormonov - ci naahodou sa niekto nenajde-co taku pozna 😉

sarafortuna
9. dec 2009

no ja som to myslela tak, že tie bylinky priamo netlmia HORMONY.... ale pôsobia všeobecne na nejaký orgán alebo proces v tele... a až ten následne môže spôsobiť pokles/zvýšenie hormónov....
a to že tlmí krvacanie a biely výtok znamená že vplýva na maternicu a jej výstelku - všetko sa dá vysvetliť rôzne a pritom má každý pravdu... 😉 😉 😉

a veru, tie kvapky sú riadny alkohol ale pokial viem tak to zvyšuje ich účinok a vstrebávania... preto sa smejem, že ja z nich pijem ako starý dedo z ploskáčky /nenávidim počítanie kvapiek na lyžičku 😉 / a muž ma už pár krát poslal umyť si zuby, lebo zo mna "razilo".

inač, v tomto cykle som si v čase pichania vaječníkov dala 2krát aj bronchosan /už mi šibe z toho KOŇA/ že na lepší hlien 😉 . a verím, že k oplodneniu došlo (kvôli tomu špineniu)... len sa neusadilo dobre... 😢

proste každá niečomu veríme... hlavne treba veriť... 😎 lebo sa zcvokneme.... 😉

arna
9. dec 2009

Katka:
No podle reklamniho popisu by na snizeni hladiny muzskych hormonu melo slouzit tohle:
http://www.vegallpharma.cz/nas-sortiment/sarapi...
Ja jsem si tyhle tabletky poridila, nekolik znamych si je chvalilo....
Ja teda zatim nemam pocit, ze by to nejak moc fungovalo, ovulace od vysazeni HA asi neprobehla, ale.... treba by to bez nich bylo jeste horsi 🙂 Alespon mam pocit, ze pro to neco delam... Konecne i placebo funguje 🙂

miriamka
9. dec 2009

Baby,kazdy o PCO cita ine,kazdy skusa ine...a skor ci neskor sa aj tak nakoniec kazdej podari otehu,a to je dolezite!
Treba len skusat.Ako som uz pisala...mne pomohlo schudnut,a udrziavat si tu istu hmotnost pri ktorej mam ovulaciu.Ak priberiem 2kg,tak uz viem,ze ovu mi bude o cca 4 dni meskat...takze si musim udrziavat hmotnost ak chcem mat ovu na cas,a papat vela ovocia a zeleniny...
A pri PCO je podla mna dolezite,aby bola vlastne ovulacia...a to by som sa riadila uz radou lekara nech vajecniky on nejako stimuluje ak by ovu nebola.

mones
9. dec 2009

ahojte! chela by som sa vás opýtať, na váš názor lebo už neviem čo mám robiť, mám 23 rokov a rok viem už o svojej PCO, odtedy sa snažím otehonieť, užívam duphaston ale cykli mám aj tak všelijaké od 29- 36 a niekedy aj viac, prestávam dôverovať svojej doktorke lebo stále hovorí že je to v poriadku len treba čakať a stale nič ☹ ,už neviem ako dalej...

govinda
9. dec 2009

mones, cykly 29 - 36 sú celkom ok, ide ale o to, či mávaš aj ovuláciu?

mones
9. dec 2009

tento mesiac som mala ale prvýkrát tento rok 😒 , tak neviem či ten duphaston začína účinkovať a mám čakať ako hovorí doktorka alebo trvať na zmene liečby

shaarka
10. dec 2009

arna,
Agnucaston = Agnus Castus = Vitex jahňací = Drmek obecný 😉

ked mozem, tak pridam svoj nazor na prirodne lieky.
jedna vec su caje. cajicky ako take su podla mna dost silne, aby vedeli pomoct, ale aj ublizit. nikdy som nepatrila k tym, co uprednostnuju prirodu pred chemiou, ale skusam sa riadit zdravym rozumom. ked mi uz tretikrat pri silnom zapale moc. mechura nepomohli tretie ATB, tak som sa dala na cajicek (napisem zlozenie sypaneho ak chcete) a odvtedy som si CAJOM (!!!) odstranila krv z mocu asi 5x. to uz nahoda urcite nie je.
sarapis, agnucaston, alchemiku aj femigard som tiez brala, ale bud kratko, alebo so skeptickym pohladom. takze bud nezabrali, lebo nemali kedy, alebo preto, lebo su to slabe veci na mna, alebo preto, lebo som ani jednemu doplnku neverila tak naozaj. a to je dost - psychika niekedy vylieci ludi z rakoviny, ako vieme.

co sa tyka chemie (clostil, duphaston), tak ta zabera aj bez toho, aby sme jej museli verit. ak je clovek pri brani chemie v pohode, tiez je to plus. a dokonca si myslim, ze v nasich pripadoch zabera bud jedna vec (chemia - bylinky - psychika), alebo kombinacia dvoch, prip. troch veci. na kazdeho inak, samozrejme, a v inom case, nech je to pestre. 😀 😀 😀

a na zaver: bylinky asi samotne nepomozu pri skornatenych vajecnikoch (ja), ale mozu nastartovat ovulku, ak bola potlacena napr. chem. nerovnovahou v tele alebo stresom, alebo z neznamych pricin (sara).

mones,
radim ti, aby si vela vela studovala. sice my baby tu z PCO temy ti napiseme hadam na 99,9% mudre veci, ale kym o tom nebudes presvedcena sama na zaklade overenych zdrojov, tak na Dr. nemozes vyrukovat s tym, ze baby na koniku pisali... 😉

miriamka
10. dec 2009

Ahojte,
Mones...myslim,ze dlhzku cyklov mas ok...ja som mavala pred otehu cykly vyse 50 dnove 😠
Ja cakam teraz mrsku...takze babam co maju pred ovu drzim palce aby to vyslo 😵

mones
10. dec 2009

Dakujem miriamka trochu si ma ukludnila 🙂 , dúfam ,že mi to vydá aspon budúci rok 🙂

mones
10. dec 2009

Shaarka budem študovať ale čím viac si o PCO čítam , tým viac si myslím ,že to bude skoro nemožné 😒 , s partnerom velmi túžime po bábetku a velmi sa bojím že sa nám to nesplní.

hiva
autor
10. dec 2009

mones....nezufaj....vsetky velmi tuzime po babatku a preto musime byt silne, vydrzat to a nevzdavat sa....a hlavne treba pre to robit vsetko co sa da 😉

katkaajurko
10. dec 2009

mones hlavne mas podla mna pekny cyklus - len si nastuduj... PCO sa casto da upravit liekmi a zivotospravou a bylinkami 😉 🙂

pozri miriamka akeho ma krasnehho chlapca - len si na to musime trosku pockat 🙂