Syndróm P(re)CO? II

hiva
3. jún 2009

Tak Vas vsetky vitam v druhom pokracovani nasej diskusie o syndrome PCO....v prvom fore sa podarilo viacerym dievcatam (napriek tejto nie zrovna najprijemnejsej diagnoze) stat sa mamickami. Tak nech taketo uspechy v hojnom pocte pokracuju aj v tejto druhej serii 😉

katkaajurko
3. feb 2010

ja som si robila teraz a palicka tam je ale je o milimeter slabsia ako kontrolna..urobim este vecer - ale teda odkladam tutu mutu na zajtra... 😀

katkaajurko
3. feb 2010

Hiva - ked sa tu ty objavis-kolko si mavala ten testosteron?

hiva
autor
3. feb 2010

no neskutocne...teraz sa sem dnes prvykrat dostanem a rovno priamo otazka na mna 😀 😀 😀

katka, bohuzial ja si to uz presne nepamatam....skusim pozret doma, ci tam mam este tie papiere...ale nie osm si ista, ci som to nahodou vsetko neodovzdala gyndosovi 😅 ....skusim pozriet doma a zajtra ti dam vediet 😉

hiva
autor
3. feb 2010

alebo treba preluskat temu PCO...este jednotku....tam sme si vtedy tusim vsetky pisali este aj hodnoty....skusim to kuknut 😉

hiva
autor
3. feb 2010

katus...tak som to nakoniec nasla vo fore o Zvysenom testosterone....tu je, co som vtedy pisala: u mna testosteron na 5 DC - 2,7 a na 22 DC - 3,64

hiva
autor
3. feb 2010

katka...ten tvoj TST je teda dost vysoky 😖 ...si pisala, ze norma je do 3,5....ja si to uz nepamatam...ale teraz som kukala temu Zvyseny TST https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea... ...a tam vacsinou pisali, ze by mal byt do 2....tak neviem 😅

jancos
3. feb 2010

ahojte🙂 dlho som tu nebola, chcela som byt akoze nesustredena na otehotnenie, no ale zavislost je zavislost, zase som tu🙂
katka, ja som mala tiez trochu zvyseny testosteron a za tri mesiace mi klesol, podla mna z cvicenia /cvicila som ako drak🙂/.
inak z tych tvojch hodnot sa divim, ze mas ovu, ja som totiz vedela tak, ze pomer lh ku fsh ma byt 1 ku 1 a ze zeny s pco to maju casto aj 3 ku 1 a preto nemavaju ovu. ale ty si asi vynimka🙂 alebo som mala zle info. tiez nechapem ten progesteron, ked vyzera poovulacne /aspon mneked beru krv, tak hodnota nad tri je akoze po ovu/, ale podla grafu ovu asi este nebola, nie? no som z toho jelen...

chcela som vas popytat, co by ste robili. nechce sa mi ist dnes na folikulometriu, ale tiez sa poznam, ze potom sa budem zozierat, ze ci sa nieco deje dnu alebo nie /aj ked viem, ze pravdepodobne nie/. tak si pozrite graf a napiste prosim, ci by z toho mohlo nieco byt, lebo ked napisete, ze urcite nie, tak tam potom nepojdem. vcera som si robila ovu test /prvykrat/ a bol negat, dnes si este asi urobim a predvcerom sa mi zdal egg, ale to ja si nikdy nie som ista. vcera to neviem posudit, kedze sme sa snazilkovali a tym padom to neviem zhodnotit. dakujem.
http://www.fertilityfriend.com/home/28ca51

jancos
3. feb 2010

ahoj hiva, citala som, co sa s tebou dialo, je mi to luto, ale si uzasna, ze to beries tak ako to beries. drzim palce, nech cim skor zistie ti nasi zlati lekari, v com bol problem, ak v niecom vobec bol a potom nech zase motyka vystreli.

tatranka111
3. feb 2010

ahojte baby tak mne sa mrcha začína rozbiehat na plne obratky a aj s neskutočnými bolestami.........bože lutujem baby čo takto trpia každý mesiac ☹ aaaaaaaaaaach moje telo sa už načisto zbláááááznilo ☹

jancos
3. feb 2010

labaky maju ine normy, takze katkin labak to moze mat do 3,5, aspon tak viem ja. aj v mojom labaku to bolo okolo dvoch, ale to tiez bolo tusim rozne podla fazy cyklu. neviem, ci to nebolo aj menej ako 1.

jancos
3. feb 2010

ahoj tatranka, tak aspon v tom mame vyhodu, ze to nie je kazdy mesiac🙂

tatranka111
3. feb 2010

jancos mne nieje nikdy nič žiadne bolesti vobec nič mám to teraz nejako divne

http://www.wunschkinder.net/forum/zanzeige/user...

katkaajurko
3. feb 2010

hiva ale to mam hodnoty z labaku...

ja sa teraz bojim,ze ovula neprebehne - ked ho mam takto hore ☹ 4,42 mam - na zaciatku som mala okolo tri - dokelu-ale ja mavam menzes pravidelne tak ja uz fakt neviem :((( (inak teraz viacej cvicim-aj dnes som chcela-ale nebudem uz :((( )

praveze norma na LH vo faze ked ma byt ovulka je do 30,0myslim-cize urcite to nema byt v tejto faze 1 k 1 - mozno na zaciatku-ale kedze vieme ze LH ma riadne stupnut - tak to asi preto a potom zase ma klesnut dole a mal by byt asi 1 k1

progesteron moze byt takyto co som teraz pozerala - lebo podla tabuliek zacina Lutealna faza az od 3,8 - tak to som blizko... aj ked ja fakt neviem... mam totalny egg , teploty dole... ☹

katkaajurko
3. feb 2010

tu je ze testosteron je ok do 2,9 - ale v "mojom" labaku do 3,75 - i tak ho mam vyssi

http://www.klinickabiochemia.sk/download/bioche...

jancos
3. feb 2010

kati, tak sa netrap, asi uz to pride, ked mas aj egg. a folikulometriu si nezvazovala? mne to niekedy pomaha, aj ked vacsinou mam z toho len depku, lebo tam nic nemam, ale v tvojom pripade by si mozno vedela, co sa deje.

tatranka, nechapem, ze tak skoro po ovulke si dostala ms. nevies, ci je to ok? snad ta nestrasim, ale ja som myslela, ze lutealna faza ma byt aspon 10, idealne 12 a viac dni. ci nie?

baby, pozrite prosim moj graf, ako vam to pripada? moze dojst ovu, ci je to beznadejne? nechce sa mi na utz, ale ked sa mam takto zozierat, tak asi pojdem. co by ste robili? dik

tatranka111
3. feb 2010

jancos ja mávam lutealnu fazu 13-14 dní celý tento cyklus je divný

jancos
3. feb 2010

tak to je super, ze len tento jeden🙂 ja mam vacsinu divnu🙂

hiva
autor
3. feb 2010

tatranka....nezufaj....mozno to moze byt iba spinenie pri uhniezdovani vajicka 😉 ....napriklad ja som mala mrchu a napriek tomu som bola tehu 😉

pripadne moze byt, ze tie zvysene teploty su z toho noretisteronu a jeho dobratie vyvolalo mrchu 😉

ale neboj...neni co stresovat 😉

jancos....tak toto by mohla byt ovulka....ale jasne ze zavisi od zajtrajsej tepltoy....tipla by som, ze ovulka mohla byt vcera....ak by tak bolo, folikumetria je zbytocna, lebo uz nic neuvidia....

ale ak zajtra nestupne teplota, ta folikumetria by bola dobra 😉 ....no asi som ti moc nepomohla, co? 😀 😀 😀

Katka...a jasne ze normy sa maju brat labakove...ked ma tvoj labak do 3,5 tak to tak je.....ved sme sa o tom predsa nedavno bavili v suvislosti s mojimi trombocytmi 😅 ...nejak som na to asi pozabudla 😅 ...ale myslim, ze to nie je problem u teba....ovulku mas na spadnutie 😉....v tych pomeroch sa vobec nevyznam 😅

katkaajurko
3. feb 2010

jancos uz mam egg niekolko dni...a vela - tak ja fakt neviem ☹

v tvojom grafe tam zatial vela nevidim,na ovulku mi to nepripada...

na folikulometriu by som isla-keby gynda povedala aby som sla - lenze nepovedala-tak nechcem jej "nutit" moje navrhy... teraz mam ist na endokrinologiu buduci tyzden..robim si tie HP... v piatok idem zase... ja uz neviem... som zmatena - ked som ho mala nizsi -tak moje telo este nepracovalo,teraz ked sa zda ze uz to pride mam ho oproti ostatnym babam fakt vysoky-takze ja neviem... nie som lekar... mozno v case ovulky moze byt takyto..lebo je doteraz najvyssie zo vsetkych odberov... ale uz som prave stratila svoj klud - rozhodilo ma to - a stve ma to-ze ma to rozhodilo...

jancos
3. feb 2010

chapem kati, presne to poznam, aj mna podobne veci rozhodia a to sa zastrajam, ze uz na to nebudem mysliet. je to na prd... neviem, kedy nas to konecne prejde🙂 asi az ked budu //

katkaajurko
3. feb 2010

inak este je rozdiel volny testosteron a normalny...toto mam normalny-ale volny som doteraz mala vzdy nizsi...len to nemam vysledky hned

tatranka111
3. feb 2010

hiva ja sa priklanam skor k tomu, že je to z norethisteronu toto uhniezdovanie nemože byt, len by som rada vedela kedy vyprchá učinok norethisteronu (myslím nemala teplota klesnút už skor?)........prestala som ho brat pred troma dnami a dva dni pred tym som si davala už len jednu tabletku denne..........a zavadzajú ma aj niektoré neobvyklé príznaky 😒

jancos
3. feb 2010

hej, viem o tom, kati, tak uz len cas ukaze, ci ovu bola alebo bude. je to deprimujuce, aspon pre mna stale cakat a tak by som chcela optimisticky posobit a neviem to:( nevadi, snad v dalsom zivote🙂

katkaajurko
3. feb 2010

este otazocka-testosteron nereaguje na stres? rano ked som isla na odber -tak som bola trochu vystresovana,lebo som nestihala a tak...

hiva
autor
3. feb 2010

tatranka...podla mna je to zbytocne riesit...norethisteron ti asi narusil cyklus...aspon teda co sa teploty tyka....tazko povedat, co z toho vznikne 😅 ... a mozem vediet, kvoli comu si ho brala? ...uz si to asi niekde pisala, ale nejak som zabudla 😅

jancos
3. feb 2010

katka, neviem, ci moze. ja som niekde citala alebo pocula, ze hormony by sa mali brat tak tri hodiny po prebudeni, lebo su ovplyvnene stresom, ale nepisali, ze ktore konkretne a v realite sa to tak nerobi, aspon u mojho dr nie. tak kto vie...

mireag
3. feb 2010

jancos, no ja by som povedala, ze to vyzera na ovu. 😉 Ked kukam tvoje teploty, vobec ti neskakali, tak si myslim, ze by to snad mohlo byt ok - to uz by bola fakt skoda, keby si to teplota rozmyslela.
Zajtra urcite ukaz graf - som zvedava. 😉

katkaajurko
3. feb 2010

jancos tak uvidis dalsie teplotky....je pravda ze neskakali...

katkaajurko
3. feb 2010

chcela som sa dostat do temy o PCO 1 - ale nepusti ma 😒 ale uz mi dnes stacilo stresov...

i tak som nastvana - preco viem o PCO ze mam az teraz ked uz mam 28r.preco mi to nepovedali skor? preco mi HP neurobili skor? preco mi skor neriesili testosteron a podobne..ved bezpochyby to mam odjakziva 😠 😠 cele ma to stve, otrasne zdravotnictvo 😠

hiva
autor
3. feb 2010

katkajurko....tak to sme na tom rovnako.....asi su tie depky nejako nakazlive.....v piatok som stresovala a rovnako nadavala aj ja, ked mi doktor povedal, ze mam zvysene trombocyty a tie mohli viest k potratu....a ptirom ich mam zvysene uz dobrych 6 rokov a nikto sa tym nikdy nezaoberal 😠 😠 😠

ale kati...kasli na to....ved o nic nejde....ovulka pride aj napriek tomu zvysenemu TST 😉