Syndróm P(re)CO? II

hiva
3. jún 2009

Tak Vas vsetky vitam v druhom pokracovani nasej diskusie o syndrome PCO....v prvom fore sa podarilo viacerym dievcatam (napriek tejto nie zrovna najprijemnejsej diagnoze) stat sa mamickami. Tak nech taketo uspechy v hojnom pocte pokracuju aj v tejto druhej serii 😉

tatranka111
15. mar 2010

všetci sa poskladáme 😀 😀 😀

jancos
15. mar 2010

😀 😀 😀 ok, suhlasim

zuzu1111
15. mar 2010

Baby ja len tak narýchlo takto neskoro, lebo nič nestíham. Ste ma super pobavili na záver 😉 😉 ..súhasím s vami 😎
A kde si zriadime ordináciu?

Este uvidim, ako sa zariadim s tym Duphikom, ale celkom mi dava logiku, to co napisala Shaarka.. Ešte sa chcem opýtať Sary a Bei - našich čerstvých tehuliek. Či ste cítili niečo v tom období medzi ovulkou a tým, keď ste našli //. Myslím niečo také iné, čo by nasvedčovalo, že sa to konečne podarilo. Lebo mne grafik ukazuje, že ovulka bola, snažili sme sa vtedy odušu 😀 , ale nemám teraz nijaký iný pocit....Tak ja neviem...

Ináč som sa rozprávala s drahým a ten je za to, že keď sa to teraz nepodarí, aby sme šli do centra, aby sa to konečne pohlo, lebo že stále niekam chodím, niečo riešim a výsledok nijaký...on to bábo chce asi ešte viac ako ja 😀 😀 Ale zas keď bude bábo, nebude dovolenka - lebo sme plánovali ešte takú poriadnu spoločnú - poslednú bez bába, asi Egypt....Ale to by som prežila, keby sa nám to konečne podarilo...a Egypt bude niekedy neskôr, už aj s bábom 🙂)))...alebo bábo ostane doma, s babičkami 😝
Och už tu píšem poriadne hlúposti, najvyšší čas ísť spať. 😅

mireag
16. mar 2010

Dobre ranko, 🙂
po "dlhej" pauze od merania, prikladam svoj grafik. 😉 Som zvedava, co z toho vznikne... 😅

www.fertilityfriend.com/home/29b1ac

shaarka
16. mar 2010

mireeeeeeeeeeeee a kedy testnes?

bambi9__2
16. mar 2010

mireag, kraaasne 😵 aj nieco vynimocne citis?? 😉

mireag
16. mar 2010

shaarka, asi vo stvrtok... Nemam doma nastastie ziadny test, takze ked dnes budem v meste, budem snad obchadzat lekarne... 😅

bambi, hej... boli ma brucho - klasika a prave prso... 😅 😀 Ked testnem a nic tam nebude, hned ma prejdu vsetky bolesti... 😀

bambi9__2
16. mar 2010

mirea, no mozno ta zacne boliet aj lave a bude to jasne 😀
mna minuly cyklus boleli bradavky 😅 ale nic z toho nebolo 🙄 😝

sarafortuna
16. mar 2010

zuzu, ja som tušila že sa niečo deje ešte pred //. Ma boleli prsia ked som išla po schodoch a chodila som veeeeela pišať /močové problémy som už mala - ale toto bolo len pocikovanie a žiadne šteklenie pri merchúry nebolo/.

Inač, tehulky spomínajú nejakú "kovovú chuť v ústach" - ja nieviem čo to je, ale musím mať cukrík a v noci som nevedela zaspať, už som uvažovala že vopchám palce do hrdla... viem že musím jesť no ja nemám chuť 😖 V sobotu som vyjedla asi 1/4 kg kyslej kapusty, teraz mam chuť na niečo šťipľavé, pikantné alebo kyslé...
čaje mi nechutia - teraz som si spravila citronový zo zázvorom + 1/2 citróna - musím to dajako natlačiť alebo sa presvedčiť že aká mňamka... ☹
som vedela že to nebude ľahké... no keby som nebola PN, tak asi revem 2krát denne od zúfalstva...

Ale prajem to každej!!!! 😉

sarafortuna
16. mar 2010

radšej by som chcela ukážkové sono, než ukážkové tehu príznaky.... 😖 😖

shaarka
16. mar 2010

baby, kam vy na to chodite... 😀 😀 😀
mne nebolo vobec nic, okrem unavy, ktoru som zo zaciatku tiez nepripisovala tehotenstvu... akurat som nejak prirodzene vysadila maso a syry, zial nahradila to sladkymi somarinami 😀 ale inak som mala obdobia, napr. sunkove s paradajkou, lucinove, mliecne, jogurtove, vineove a tak... 😀 sa to tak po tyzdni striedalo.
nedavno sa skoncilo obdobie zmrzlinove 😀 😀

sarafortuna
16. mar 2010

shaarka, to bude asi tým, lebo som si myslela, že iba "slabé" ženy majú také problémy... bohužial k nim asi patrím...kámošky v okolí skoro ani nevedeli že sú tehu... tak som verila, že už je to "nemoderné" a ja budem pekne zarezávať v práci ...
dnes som na kyslééééééé
včera som si musela kúpiť debrecínsku salámu a biele rožky 😉 a doma som pridala horčicu - LAHôDKA 😀 😀

sarafortuna
16. mar 2010

sladké mi nechutí, iba občas mám chuť na krupičku s grankom, a minule som snívala o nanuku 😀 😀 musím nakúpiť zásoby....

jancos
16. mar 2010

no aj mna ste pobavila🙂 ordinaciu navrhujem v kosiciach, tu nas je ocividne najviac.
mire, kraaaasne, drzim palce, najprv nech sa ti podari obchadzat lekarne a potom nech tam su vo stvrtok //🙂

bola som dnes na hcg a progsteron, neviem, ci sa mam tesit, ale celkom dobre to vzera. 710 a prog 20, co podla toho, co som nasla je priemer. hlavne ten progesteron ma zaujimal, zatial je asi ok, este by som chcela kontrolny odber, ale neviem, ako by som uplatila sestricku /dr sa mi podla mna vysmeje, aj ked on dost da na potreby svojich pacientiek, tak mozno mu krivdim/ alebo skusim, ci mi v tom labaku nevezmu krv ako samoplatcovi.
sara, inak to, ze mas nevolnisti a chute je fajn prriznak, nie? drz sa.

jancos
16. mar 2010

shaari, neodpisal ti ten tvoj kamos, myslim tie hodnoty progesteronu?

katkamarek
16. mar 2010

mire drzim palce, aby to vyslo 😉

jancos super, nech len pekne HCG rastie 🙂

jancos
16. mar 2010

to inak sa nemohli pomylit pri tom odbere, ze mam 710. nasla som, ze dva tyzdne po ovu je max hcg 426 a ja som 16.dpo a mam 710. ale asi to moze tak rychlo rast, 🙂som sa zlakla, ze mam velke🙂))

sarafortuna
16. mar 2010

jancos ja si myslím, že patríš k tým, ktorým to HCG rýchlo rastie alebo sa včas uhniezdilo... ja by som na 10DPO mala bielulinký test... podobnú palicku ako si mala ty na 10DPO som ja našla asi o 6dní neskôr...
čiže je to dosť individuálne...

katkamarek
16. mar 2010

janocos, tak budu dvojicky 😀

beatab369
16. mar 2010

jancos ty si sa zlakla ze mas vysoke a ja som stresovala, lebo som na 13 DPO mala len 90....
inac dalsi odber mi uz nebrali... asi az teraz mi budu v 12 tyzdni ked pojdem na USG na vrodene vady a aj k svojej mam ist v ten den, tak predpokladam, ze mi bude brat krv ....
zatial co mi brali krv na rozne choroby a krvnu skupinu...tak tie mam vsetky ok (HIV, syfilis, toxoplazmoza, ....dokonca mi segra v labaku dala urobit navyse aj toxokarozu a herpes - na ten este cakam...)
konecne po 29 rokoch som sa dozvedela aku mam krvnu skupinu 😀

inac ja som zistila tehu velmi skoro uz na 10 DPO, ale bola som unavena este pred tym 2-3 dni som zaspala o 19.00 a chodila som casto cikat... zle mi zacalo byt asi okolo 12 DPO to uz som mala pozitivny test, aj ked palicka slaba, a to som nemohla maso, nevedela som do seba dostat jedlo, len trosku a bola som strasne unavena, aj to cikanie este pretrvavalo... to trvalo tyzden, potom som mala par dni, ze ok a teraz je to uz asi take stale rovnake, ze ma chyta strasny hlad ale to v sekunde a ak nieco nedam do ust idem odpadnut a je mi strasne zle, az tak, ze potom mam co robit aby som do tych ust nieco dala...ale uz som to precikala a viem ako na to ... uz papam pravidelnejsie ale po menej vela do seba nedam....zvykne mi byt tazko na zaludku....a novinka poslednych dvoch dni ... chodim cikat 3 x v noci, co som nikdy nechodila ani raz....
samozrejme moja unava a slabost...to nechcite vediet...aj som sa pytala dr. ci az take to ma byt...a ci nemam nasadit nejake vitaminy pre tehule...a ona ze vraj nie staci kyselina listova 2 x denne a D 3 x 1..
a este mam v kuse bolesti v podbrusku...slabe mam kazdy den, a v poslednej dobe hlavne teraz medzi 7-8 -9 tyzdnom som mala dost silne az krcovite...ale to je vraj ok 😀
no uz asi 3-4 dni ma to podbrusko boli menej
tak som sa tu rozpisala...pardooon.......ale prajem to kazdej....nemusi mat tie nevolnosti, ale cakat babo 😀

mireag
16. mar 2010

jancos, no to vyzera na dvojicky. Ved to mas riadne vysoke. 😀 Kazdopadne gratulujem a nech fazulka pekne rastie. 😵 😵 😵
Ked zavolas sestricke, ze ti dr. kazal prist na kontrolny odber, ona ta zoberie. Tiez som to tak spravila s HP. Ved ona nemoze vediet, ze co si ty s nim telefonovala... 😉 A pojdes v piatok poobede na UTZ? Uz bude urcite dutinka. 😉

jancos
16. mar 2010

to by bola sranda mat dvojicky, ale je to velmi nepravepodobne🙂
mire, dik za radu s tou sestrickou, aj ked neviem, ci by uverila, ze dr nariadil odber progesteronu v tehotenstve, to asi nerobieva. ale porozmyslam a uvidim, mozno sa na to vykaslem a mozno nie...
neviem preco tomu stale neviem uverit, pritom cakali sme na to tak dlho /no niektori cakaju aj dlhsie/ a teraz si vobec nepripadam tehotne. sem tam aj priznak pride, ale napr pri ovulke /jedinej o ktorej som vedela/ pred dvoma mesiacmi som mala presne ze kovovu chut v ustach a tehu som nebola. trvalo to par dni, teraz nic take. jedine som pazrava, ale to som bola aj predtym🙂)) asi tomu neuverim, kym nebudem oblapovat zachodovu misu🙂

beatab369
16. mar 2010

jancos ani ja som neverila...normalne teraz spatne uvazujem, ze som bola uplne mimo...aj mi bolo zle, ale akosi som stale nemohla uverit, ze sa to podarila... az teraz ked uz mam tehotensku knizku a kazdy den na nu aspon 100 x pozriem, tak mam taky zvlastny pocit ...samozrejme som stastna, ale ....no neviem...som na tom podobne pocitovo ako ty....

shaarka
16. mar 2010

jancos, super!
kamos odpisal, ale poslal len link 🙄
http://www.fertilinet.com/progesterone_levels_i...

cize:
Females:
Follicular phase 0.2 - 1.4 ng/mL
Luteal phase 3.3 - 25.0 ng/mL
Mid-luteal phase 4.4 - 28.0 ng/mL
Postmenopausal less than 0.7 ng/mL
Pregnant
1st trimester 11.2 - 90.0 ng/mL
2nd trimester 25.6 - 89.4 ng/mL
3rd trimester 48.4 - 422.5 ng/mL

ale tie rozmedzia su tak velkeeeee ze az.
🙄

jancos
16. mar 2010

hej, vdaka, ja co som nasla, tak na 4 tyzdne po ms je priemer 20, co mi sedi, ale neviem, ci sa to bude vyvijat dobre a ci si to budem vediet dat este skontrolovat. ale viac-menej uz verim tomu, ze ten duph je prilis slaby, aby pomohol, pokial sa dava az po vymeskani ms. to uz neovplyvnuje lf a ine to asi nema sancu ovplyvnit. aspon myslim... ktovie, kde je pravda.
bea, to zrejme vela tehuliek tam ma ako my🙂 ja sa za tehu neviem kedy zacnem povazovat, snad 12.tt uz by to mohlo prist🙂

shaarka
16. mar 2010

s tym duphastonom mozno mate pravdu, ale neviem, naco sa tu skriepime. neuskodi, nasadzuje sa aj pri hrozbe potratov a to myslim nie je "len tak". takze ak je k dispozicii a nie je drahy, potom nerozumiem, preco sa mu branit... 😒

jancos
16. mar 2010

no ja nerada do seba davam chemiu🙂 ked nemusim.
podla mna kazdy liek moze mat neziaduce ucinky a aj ked nie caste, tak aj to je nieco, a sice to je mozno vymysel, zda sa mi, ze ked nieco das do tela, co tam nepatri, tak sa to prejavi inde a inokedy v nie najlepsej podobe, ale to je len moj vymysel...

lieenka13
16. mar 2010

Ahojte, ak mozem pridam sa k Vam. Tiez mam PCO. Uz pred rokom som vysadila HAK a babo sa stale nedari. Navyse mam coraz vacsie problemy s menstruaciou. Teraz ju nemam uz 10-ty tyzden. Moj gynekolog mi predpisal od dalsieho cyklu duphaston. Ibaze mrcha nechodi a tak som sa na stvrtok objednala na vyvolavacku (aj posledny cyklus som mala vyvolany vyvolavackou po 9-tich tyzdnoch). Zatial mi nerobil hormonalny profil, neviem ci si ho mam vyziadat. Uvazujem ci si nemam pytat aj ten Clostylbegyt. Neviete ci sa moze uzivat spolocne s duphastonom? Dakujem za radu, vidim, ze tu mate vela skusenosti. 🙂

katkamarek
16. mar 2010

lieenka a na zaklade coho ti urcili ze mas PCO? Ved HP je prvym vysetrenim, ked existuje take podozrenie, PCO ma viac pricin a treba zistit, kde je u teba chyba. Ak ti takto vynechava menstruacia, tak je predpoklad, ze mas s tym problem. Urcite by som prv absolvovala vysetrenie a az tak nasadila liecbu. Clostil nie je paralen, musis byt pri brani sledovana. A nasadit ho bez akejkolvej diagnostiky sa mi zda nespravne. Closti sa bezne kombinuje s Duphastonom, ale ten tvoj problem nevyriesi, pravdepodobne nemas ovulku, Duphik ti iba upravi cyklus, ale ovulka z toho nebude.

lieenka13
16. mar 2010

No uricili mi ho na zaklade ultrazvuku. Uz som vymenila aj gynekologa, ale ani ten mi nespravil horm. profil. No a z toho co som sa docitala o duphastone som tiez pochopila, ze mi upravi cyklus, no nema vplyv na ovulku. Dr. mi ho chce nasadit na 6 mesiacov a potom sa vraj uvidi. No ja uz stracam nervy. Koncom min. roku som si aj merala teplotu a ziadnu ovulku som nezaznamenala.