Syndróm P(re)CO? II

hiva
3. jún 2009

Tak Vas vsetky vitam v druhom pokracovani nasej diskusie o syndrome PCO....v prvom fore sa podarilo viacerym dievcatam (napriek tejto nie zrovna najprijemnejsej diagnoze) stat sa mamickami. Tak nech taketo uspechy v hojnom pocte pokracuju aj v tejto druhej serii 😉

hiva
autor
24. mar 2010

bambi....az take jednoduche to nie je....pokial mas tu skrupinku na vajecniku uz moc hrubu, ani clostyl nepomoze prejst vajicku....vtedy pomoze uz len laparoskopia a drilling vajecnikov.....ale pri PCO nemusi byt vzdy ta skrupinka....problem moze byt v hormonoch....tie mozu sposobit, ze tvoje vajicka nedozrievaju vobec alebo nedozrievaju do dostatocnej velkosti aby praskli...vtedy pomaha clostyl 😉

katkaajurko
24. mar 2010

v nedelu nemohol,ked v pondelok tam bol a mal 22,5 , je to na porazenie ... neviem.zajtra by som tam poobede ist mohla...alebo zajtra rano na odber - ale ani sa mi nechce ... ani plodny hlien uz nemam....

bambi9
24. mar 2010

hiva, tak to je naprd ☹ ja som videla na uzv ze mam pco, takze sa mozno snazim marne ked nedojde k oplodneniu aj ked je ovu 😒

govinda
24. mar 2010

baby, tak ako to je? Ak je tá škrupinka, tak folík neprejde a nedôjde ani k vzostupu teploty, teda ovu nie je, chápem to správne?

katka, uvidíš zajtrajšiu teplotku. A ty si asi Pregnyl nemala, že?

hiva, a čo máš s chrbticou? Mne tiež tŕpnu prsty, niekedy mám pokoj aj 2 mesiace a potom 2 týždne sú stŕpnuté a tak stále dookola - nemám to z chrbtice, ide o syndróm karpálneho tunela, resp.cervikobrachiálny syndróm.

hiva
autor
24. mar 2010

bambi....nic nie je naprd....ked mas ovulku, tak je vsetko OK a PCO nie je ziadna hrozba....mozno je len otazkou casu, kedy sa trafite....aj zdravym parom sa predsa odporuca skusat minimalne pol roka ....takze ja by som zacala riesit dalsi mozne problemy az ked sa ti nepodari otehotniet po 4-6 tich ovulkach 😉.....ak sa Vam ale nedari dlhsie, bolo by dobre vysetrit aj ine moznosti...v prvom rade manzela....a potom by som odporucala laparku ako diagnosticku operaciu.....pocas nej ked ti cokolvek zistia tak to mozu rovno aj napravit 😉...a laparka je zalezitost jedneho maximalne 2 tyzdnov ...u mna to bolo dokopy vlastne len 5 dni 😉.....takze je to na zvazenie 😉

bambi9
24. mar 2010

dakujem hiva, ja sa hned vyplasim 😅 ale zatial je to druha ovulka s clostiom, predtym som nemerala tak neviem ako casto bola.... viem len o jednej bez clostilu na 33dc ...
tak uvidim a budem riesit dalej 🙂

hiva
autor
24. mar 2010

govi....podla mna je to tak, ako si napisala....ak je silna skrupinka tak vajko nepraskne a ani teplota nestupne 😉 ...ale zavisi od toho, ako silna je ta skrupinka....podla mna to nie je ani skrupinka, ale zhluk neprasknutych folikov....a zavisi, ci pokryvaju uz cely povrch vajecnikov a v kolkych vrstvach...ak ich je tam uz vela, spolu vytvoria taku ako keby skrupinku cez ktoru uz ziadne vajko neprejde.....teda aspon ja to tak chapem 😉

co sa tyka tych mojich prstov, u mna sa ten syndrom nepotvrdil....nervove vedenie mi v ramci celej ruky funguje rovnako....takze blokacia v mojom pripade musi byt niekde inde...a zostava uz len krcna chrbtica.....podla CT to vyzera na vyskocenu platnicku krcnej chrbtice ale musim ist este na tu MR aby sa to potvrdilo pripadne vyvratilo 😕

govinda
24. mar 2010

hiva, tak to chápem aj ja s tým PCO. Len neviem, ako je to s PCO, keď vaječník je v poriadku - bez cystičiek a tzv. škrupinky, čo sa mki potvrdilo laparkou, ale hormóny vykazujú PCO 😒 .
Tak ti držím palce, aby sa nič vážne u teba nezistilo. Inak magnetická rezonancia je zážitok 😀

hiva
autor
24. mar 2010

a tebe govi ako zistili ten syndrom karpalneho tunela? ake vysetrenia ti robili? ...ja mam tie prsty strpnute uz od januara.....uz som si v podstate na to zvykla a nijak ma to neobmedzuje, ale predsa len to nie je normalne.....a najviac sa bojim, aby sa to nezhorsovalo...najprv prsty, potom ruka, rameno, atd...

hiva
autor
24. mar 2010

govi....ked hormony nie su v poriadku, nemusi to byt vzdy len PCO....ved PCO znamena Polycysticke vajecniky.....ak raz tie nie su polycysticke, tak to predsa nemoze byt PCO....ale proste hormonalna porucha.....u niekoho hormonalna porucha moze viest k PCO, u niekoho nie.....mozes mat hladiny hormonov ako su pri PCO, ale ak raz nemas polycysticke vajecniky, tak nemas PCO....to je aspon moj nazor 😉

govinda
24. mar 2010

hiva, no mne tuším pri EMG to zistili. Ale to bolo pred vyše rokom, tak to si ani veľmi nepamätám. Ale ako hovorím, niekedy mám pár mesiacov pokoj , potom sa to na týždeň - dva objaví a potom je zase pokoj. Tak to neriešim momentálne. Lebo mi to príde tak, že furt len niečo riešim, gyndu, endokrinológiu a teraz momentálne roztrhnutý väz v členku. Teda teraz vlastne neriešim nič, lebo mám nohu v sadre a som na PN 😀

govinda
24. mar 2010

no tak hádam dajú tú moju hormonálnu poruchu dokopy 🙂 . Snáď zaberie Euthyrox a nejako sa to zlepší 🙂

mireag
24. mar 2010

Baby, podla mna pri diagnotiske syn. PCO je smerodatny UTZ - vid moje foto v albume. Presne ako pise hiva. Len na zaklade HP je nezmysel urcit takuto diagnozu. Ked to tam raz dr. vidi, tak je to tam. Na zaklade HP len zisti, co to moze sposobovat. Ja som mala HP ok, ale podla mna len preto, lebo mi nebol robeny aj v strede cyklu a mozno by tam nieco vyskocilo. Kto vie... Este aj IR som mala negativnu.
Kazdopadne po 4. cykloch s clostilom bola 4x ovu a 2x tehu. 😉

govinda
24. mar 2010

mire, ale mne usg ukázalo, že sú vajčníky s cystičkami, ale na laparke už nie 😒 .

hiva
autor
24. mar 2010

mire...plne suhlasim 😉

govi....to lietanie po doktoroch tiez poznam....vzdy som kopu veci ignorovala, ako bolest chrbta, tie strpnute prsty, bolesti hlavy a podobne....ale po MA som sa rozhodla, ze to uz len tak nenecham a zacala som vsetko riesit....radsej teraz ako potom ked uz mozno bude neskoro....ta chrbtica ma moc netesi, ale radsej to chcem vediet dopredu....vyhliadky a liecba nie su zrovna priaznive, ale aspon budem vediet na com som 😅

govinda
24. mar 2010

hiva, presne ako píšeš. Treba sa dať dokopy 🙂

lu.lu.
24. mar 2010

ahojte kocky 🙂

chcela by som sa s vami poradit.....podla ultrazvuku mi zisitili podozrenie na PCO, chcem sa spytat,ako sa da tato diagnoza potvridt alebo vyvratit? krvne testy? druhy mesiac si meriam BT a zatial mi ukazuje,ze ovulujem...je mozne ovulovat a mat PCO?

dakujem, pekny den 😉

hiva
autor
24. mar 2010

lu.lu....pokial ovulujes, nemas sa coho bat....aj keby si mala PCO, najdolezitejsie je mat ovulku.....PCO sa vo vseobecnosti neda liecit...jedine co sa robi je obist PCO aby sa dosiahla ovulka.....takze ked ju mas, nemusis sa bat 😉

lu.lu.
24. mar 2010

diky hiva 😉 ...ale neznamena to,ze sa to moze zacat zhorsovat,tak nejlepsie je otehotniet cim skor? 😕

tatranka111
24. mar 2010

ahojte kočky 🙂
ff mi vyznačil ovulku na 4.3 a wunsch na 18.3 a možno ani nebola 🙂

http://www.wunschkinder.net/forum/zanzeige/user...

tatranka111
24. mar 2010

mire ty máš ale štastie 🙂 4 x clostil, 4 x ovulka a 2 x tehu 😀 😀
ja 5 x clostil 1 potvrdená ovulka a žiadne tehu

mireag
24. mar 2010

tatranka, zabudla som na 1 MA... 😒 Dufam, ze prvy a posledny...
Mne to na ovu moc nepripada...

katkamarek
24. mar 2010

tatranka, ja z toho wunschu vela vycitat neviem, ale ked by som mala, tak by som ovu dala na 9.3., ale to fakt len tak od oka, nemozes sem dat aj graf FF?

hiva
autor
24. mar 2010

lu.lu....moze, ale nemusi....je to tazke povedat.....ale pokial mas ovulku, zbytocne sa tym netrap 😉

hiva
autor
24. mar 2010

tatranka....podla mna to vyzera na anovulak ☹

govinda
24. mar 2010

tatranka, hoď grafík z FF.

tatranka111
24. mar 2010

baby ked graf z ff mi ukazuje iba do určitého dna takže ten by tu bol na nič, ja som si myslela, že ovu mohla prebehnút tak ako ukazuje wunsch, ale skor to bude anovulák a nie ovu

govinda
24. mar 2010

tatranka, noja si tiež značím teplotu aj do wuns..., ale práve tam mi vyznačuje grafik len do určitého dňa a na FF mi to kľudne vyznačuje aj dlhšie - rekord bol okolo 70 dní.
No mne ten tvoj graf na wunsch... tiež pripadá ako anovulačný ☹

jancos
24. mar 2010

ahojte, tatranka a nechce sa ti ist na krv, nech to mas cierne na bielom, ci bola ovu alebo nie?

beatab369
24. mar 2010

mire a ty kedy ides k lekarke? este dnes? 😉
tatranka aj ja to vidim na anovulak... ☹
hiva asi by som naprv poriesila zdravotne veci a tak babo...ale viem, ze je to tazke.....ale nesmies si namyslat, ze by ovulka nechodila....urcite to bude ok a vies ako sa hovori, ako ma byt tak bude.... ale drzim palceky nech sa rozhodnes akokolvek, nech to vyjde, tak ako si predstavujes 😉