Syndróm P(re)CO? II

hiva
3. jún 2009

Tak Vas vsetky vitam v druhom pokracovani nasej diskusie o syndrome PCO....v prvom fore sa podarilo viacerym dievcatam (napriek tejto nie zrovna najprijemnejsej diagnoze) stat sa mamickami. Tak nech taketo uspechy v hojnom pocte pokracuju aj v tejto druhej serii 😉

jancos
11. apr 2010

dobre, nie? vsak sa trochu tes🙂))

sarafortuna
11. apr 2010

ahojte,
govi... vyzerá to dobre...
ja budem mať asi depku počas celej "pauzy" ... ja už tak chcem snažilkovať ☹ ☹ toto je také blbé hluché obdobie, snažím sa zažrať do angličtiny a do dokončovania nášho domčeka + si chceme kúpiť šteniatko labradorika... takže mám sa čím zaoberať, no aj napriek tomu, sa nedarí .. ale čas všetko zahojí...

govinda
11. apr 2010

jancos, ja sa poteším, ak sa potvrdí, že to bola ovulka 😀 . Ja som taký večný optimista a párkrát preto padnem na hubu 😀
nechcem sa tešiť predčasne, ale zatiaľ to podľa teplotky na ovulku vyzerá 😀

sara, tak v prvom rade si kúpte toho hafana, uvidíš, ako pri ňom zbehne čas a tvoje myšlienky sa tiež úplne zmenia 😉

danielkabn
11. apr 2010

ahojte kočky..Katkajurko,som si prečítala ten článok,čo si hodila na link a skúsim to povedať gyndošovi,šak nech už nerobí zo mňa hlupaňu 😠 😠
horšie je,že už týždeň mám hnačku,začala som krvácať,a teraz neviem,či je to menzes,alebo len tak krvácam medzi cyklom,alebo čo to je,lebo som začala na 23DC a to som v živote nemala,moje cykly sú totiž 35 a viac.
Jak som dobrala posledné atb,tak hneď na druhy deň hnačka a už týždeň..schudla som kilo a neviem,či ísť doktorke,alebo na gyndu.. 😖 😖

jancos
11. apr 2010

sara, suhlasim s govi, hned bez do obchodu a urob si radost s havinkom🙂 depka pojde do kelu...

govinda
11. apr 2010

aj ja drahému stále hovorím, že chcem hava. Ale on sa len spýta, že kto a kedy s ním bude chodiť von a už je to jasné 😀

danielkabn
12. apr 2010

dobré ránko,Katkajurko,prosím ťa,ten fluco sandoz je iba na lekársky predpis a koľko sa zaň dopláca? som tu kukala na nete a ze 20 eur minimalne? to je dosť.. 😒 😒

hiva
autor
12. apr 2010

govi....gratulujem k ovule 😵 😵 😵

sara...chce to len cas a chvilu vydrzat....neboj...ubehne to ako voda 😉 ....steniatko by urcite pomohlo tvojej psychike 😉 ...drz sa a pojde to 😉

govinda
12. apr 2010

hiva, ďakujem 🙂
Dnes som síce trošku klesla, ale už mám citlivé a bolestivé bradavky a prsia, čo je u mňa znakom, že bola ovulka 🙂 . Teda aspoň dúfam 😀
http://www.fertilityfriend.com/home/1839d4

beatab369
12. apr 2010

danielka
to ja som ti spominala fluco sandoz...neviem ako to je, lebo mne ho predpisovala gynekologicka a nezda sa mi, ze by som doplacala nejako vela...ale uz si fakt nepamatam 😉 ale pomohol a pritom jeden krat v mesici nie je az take zatazujuce pre organizmus...ale musis si byt ista, ze nie si tehu....preto som to ja brala vzdy pocas menzes.... 😉

govinda...pekne 🙂

sara ten havo naozaj pomoze...ja som mala tiez havina a ten bol liek na vsetky moje starosti, skus 😉

tatranka111
12. apr 2010

babyyyyyyyy ja som mala ovu, ale mám taký hnusný pocit, že som ju zmeškala ☹ včera som si preto aj kus poplakala a pohádala sa s manželom ☹ 😠

http://www.fertilityfriend.com/home/27f425
http://www.wunschkinder.net/forum/zanzeige/user...

govinda
12. apr 2010

danielka, ďakujem 🙂
tatranka, a kedy ste sexikovali?

govinda
12. apr 2010

beatka, ďakujem. Som to nejako preklepla v predchádzajúcom príspevku 😎 😀

tatranka111
12. apr 2010

govi mám to vyznačené vo wunschi

govinda
12. apr 2010

no tak 2 dni pred ovulkou to vychádza ...toreticky by to spermijky mohli vydržať 😉

tatranka111
12. apr 2010

govi teoreticky, ale kludne to mohlo byt aj viac ako 48 hodín ved ovu mohla byt kludne aj nad ránom a to by už asi bolo nejakých cca 58 hodín a nezdá sa mi, žeby vydržali tak dlho. No nič s tým už nenarobím, mám pocit, že sme to už nestihli ☹

govinda
12. apr 2010

tatranka, no to už teraz nijako nezistíš 😒 . Tak držím palčeky 🙂
Inak, chápem ťa, ja keď som bola druhý cyklus na clostile a tiež sme to nestihli. Teda preto, že drahý trucoval a potom sme sa na tom pohádali, že sme to nestihli.... Potom vytiahne to, že ja chcem sex len preto, lebo je ovulka. Ako mu mám taký čas vysvetliť, že ja sa predsa pchám hormónmi, aby som mala ovulku a nakoniec úplne nanič? No naštvalo ma to totálne 😠

katkaajurko
12. apr 2010

danielka URCITE tolko nestoji

da sa kupit aj bez receptu a vtedy stoji tusim okolo 5 eur ale ked ti ho predpise lekarka tak doplacas fakt smiesnu sumu..mozno jedno dve eura som doplacala za balenie kde boli rovno styri tieto tabletky - co je vlastne na 4 mesiace - ja kym sme sa nesnazili a mala som recidivujucu mykozu - pomohlo mi davat si ho jeden mesiac kazdy tyzden (kazdy pondelok dajme tomu) a potom uz len raz za mesiac - plus probiotika dole zospodu po kazdej MS pripade po styku... aby sa pekne prirodne osidlilo co ma... plus probiofix - a v tomto laktobacilovom antimykotickom prostredi nemaju sancu ani bakterie prezivat - len na ne treba urobit fakt "frontalny utok"... teraz to praktizujem a uvidim ci sa zbavim tej sprostej klebsielly - aj ked ona mi asi koluje z nosa svinucha hnusna - ale aj tam uz bojujem co mi sily stacia..tak snaaad...

katkaajurko
12. apr 2010

danielka ty si asi nasla toto

http://www.zdravie.sk/sz/lieky/showone/462/3935...

ale tam je 28kusov tabletiek!!!! to nebude ono 🙂 😉

pytaj si normalne Fluconazol - doki urcite vie co to je a aj naco to je

hiva
autor
12. apr 2010

jaaj...baby.....to poznam aj ja.....tieto hadky kvoli ovulke....a najhorsie je, ze sme sa pohadali aj viackrat za cyklus....vzdy ked som si myslela, ze ovu bude a nakoniec nebola 😀 😀 😀

ale treba to predychat.....nerobi to dobre ani jednej ani druhej strane 😉 ....ja ked som potom na muza tlacila, tak mu to potom chudakovi uz ani neslo....a to bolo este horsie, ako keby nechcel vobec......chcel, snazil sa a nevydalo 😒 😅 ....potom som si uvedomila, ze nesmiem byt taka a radsej sa cez to sama prehryziem a nebudem trapit aj jeho 😉 😵

tatranka ....sanca je....spermijky vedia pockat aj 3-4 dni 😉 ....neboj...uvidis, ako to dopadne.....a keby aj nie, konecne ti nabehla ovulka 😵 😵 😵 ...nabehla teraz, nabehne aj nabuduce 😉 ...teraz beries len ten Metformin?

katkaajurko
12. apr 2010

TOTO je to spravne

http://www.sukl.sk/sk/pomocne-stranky/detail-li...

byvaju balene po jednom a po styroch... mne predpisovala rovno to stvrobalenie

tatranka111
12. apr 2010

govi presne tak

tatranka111
12. apr 2010

hiva neviem či nabehne aj nabudúce ☹ vtedy to bolo presne tak isto.....v druhom cykle s clostilom som mala ovu a potom už nič až teraz zase a to ubehlo skoro pol roka........ teraz som brala druhý cyklus clostil k tomu metformin a teraz sa napchávam aj duphastonom

govinda
12. apr 2010

hiva, tatranka, tak ako tak sledujem, tak je to všade tak s ovulkou 😀
Minule mi mm vyhodil na oči, že či to každá žena tak "vystrája", keď je ovu. Ma tak vytočil 😠 . Hovorím, že nie, ale že nie každá do seba musí pchať také hormóny 😠 . Na nervy. Tak teraz som to už vyriešila tak, že už mu nehovorím, že je ovu. Táto terajšia prekvapila aj mňa, takže som o nej ani ja nevedela 😀 .

sarafortuna
12. apr 2010

tatranka, neboj... ak máš teraz otehotnieť, tak sa to podarí tak-či tak.. ak to má byť neskôr, tak to bude neskôr..
A hlavne musíš veriť, že teraz už nebudeš na ovulku tak dlho čakať... tým stresom že už NEBUDE ju môžeš ozaj bloknúť..
Ja mám veľké obavy čo bude s mojimi cyklami po tej našej pauze, ale snažím sa naivne veriť, že budem fungovať tak ako pred tým otehotnením...
Máš všetky tabletky, ktoré sú na stimuláciu, tak IM MUSIS dôverovať... skús si to vsugerovať... ja som si vsugerovala, že NEMAM PCO a že vaječníky sú OK a bolo to ok..../hoci zaručiť ti to neviem, že to bolo LEN silou sugescie... 🙂 /
Držím palce... 😉

hiva
autor
12. apr 2010

u mna vzdy zavazil argument: chces babo....tak makaj 😉 😀 😀 😀 ...kedze aj on chce velmi babo (snad mozno este viac ako ja ak sa to vobec da), tak vzdy posluchol....ale raz to dopadlo aj neslavne...snazil, snazil a nic z toho....asi bol uz moc premotivovany 😅 😀

tatranka, neboj, teraz uz ovulka pride....clostyl a metformin spolu je pecka 😉 ....uvidis 😉 ....a inak necitila si bolesti vajecnikov?...netusis, ktory vajecnik ti mohol ovulovat?.....lebo mozno aj to je dovod, preco raz prisla ovulka a raz nie....mozno jeden vajecnik je na tom trosku horsie a tak ked pride rada ne neho, tak ovulka nie je ,-)....ale dobre je, ze teraz dosla...aspon vies, ze minimalne jeden vajecnik je OK a schopny ovulovat 😉 😵

hiva
autor
12. apr 2010

sara...uvidis, mozno ti cyklus nabehne uplne normalne, alebo este lepsie 😉 ....mozno to tehotenstvo poskytlo tvojim vajecnikom pauzicku na zregenrovanie 😉

uvidim, ako to bude u mna....zatial mi cyklus nabehol celkom normalne....a aj ovulka bola....sice teploty BT mi nejak blbnu a neviem presne, kedy ovulka bola, ale je iste ze bola 🙂

sarafortuna
12. apr 2010

Inač, ja som MM povedala, že už mu nebudem priamo hovoriť že mám ovu a že treba pred spaním spraviť nejaké úkony... to nám furt pokazilo celú romantiku a nič z toho nebolo...
Tak som mu povedala, že ti to nepoviem priamo, ale keď po tebe "vyjdem" tak sa poddaj... 😉 a takto to bolo lepšie...
Len základ je mať muža vždy "po ruke", môj našťastie nezvykne chodiť niekde na prac. cesty.../klop klop na drevo/

govinda
12. apr 2010

chlapi sú niekedy zložití 😠 😀