Syndróm P(re)CO? II

hiva
3. jún 2009

Tak Vas vsetky vitam v druhom pokracovani nasej diskusie o syndrome PCO....v prvom fore sa podarilo viacerym dievcatam (napriek tejto nie zrovna najprijemnejsej diagnoze) stat sa mamickami. Tak nech taketo uspechy v hojnom pocte pokracuju aj v tejto druhej serii 😉

govinda
14. apr 2010

to tiež nie je najmenej 😠

tatranka111
14. apr 2010

to nie......ach niekto má také štastie, že sa im podarí hned na prvý či druhý krát 😠

govinda
14. apr 2010

tatranka, veru. Niekedy som načisto zúfalá z toho, keď niekto povie, že ani nechceli mimi a ani sa nesnažili a predsa sa zadarilo a my tu po ničom inom netúžime a nič 😢 😠

tatranka111
14. apr 2010

govi tu u nás je jedná holka tehotná, má iba 14 rokov a ani poriadne nevie kto je otec. Ženy čo túžia mat babatko sa nad takýmto prípadom možu len rozčulovat a hovorit kde je spravodlivost. 14 ročné dievča bude mamou a nejaká 30 ročná sa snaži z mesiaca na mesiac a nič.

govinda
14. apr 2010

tatranka, ja som si už povedala, že sa nad tým nebudem ani pozastavovať a ani rozčuľovať, ale práve takéto správy mi tak dvíhajú tlak 😠

tatranka111
14. apr 2010

govi mne sa občas tiež dvihne tlak, ale všetko je asi tak ako to má byt.

Idem spat som už unavená.......prajem dobrú noc všetkým 🙂

govinda
15. apr 2010

ahojte kočky, krásne ránko praje všetkým, aj keď u nás je také upršané 😠

ja dnes takto: http://www.fertilityfriend.com/home/1839d4

hiva
autor
15. apr 2010

dobre ranko 😉 ....tak moja vcerajsia zahada je zda sa vyriesena.....ziadna ovulka nebola 🙂

http://www.fertilityfriend.com/home/226b42

govinda
15. apr 2010

hiva, tak je všetko ako má byť 🙂

tatranka111
15. apr 2010

baby mne wunsch zrušil ovulku 😨 teraz neviem čo sa deje, ff mi ju nechal normálne na 8.4

http://www.wunschkinder.net/forum/zanzeige/user...

posledné tri teploty som merala o tri hodinky skor ako obvikle

hiva
autor
15. apr 2010

ahoj tatranka....nechce mi nacitat tvoj graf na wunschi 😒 ....ale predpokladam, ze posledne tri teploty boli nizsie a tak ti wunsch ovulku zrusil....ale to vobec nevadi....tym ze boli o 3 hodiny skorej merane je jasne, ze boli aj nizsie.....u mna to funguje tak, ze co hodina, to 0,1°C rozdiel......mam odskusane...meravam o 5:00 ...teplota 36,5 ....o 7:00 bola 36,7 a o 8:00 bola 36,8....u kazdej to funguje asi inak, ale myslim si ze cim skor merias, tym je teplota nizsie....o kolko zavisi asi pripad od pripadu 😉

hiva
autor
15. apr 2010

konecne mi to nacitalo.....tak ako som hovorila...merala si skor, tak su nizsie.....a vyzera to ako implementacny pokles 😉 😵 ...neboj, teraz uz pojdu teploty len hore 😉 😵

katkaajurko
15. apr 2010

ahojte

tatranka mne sa tiez presne tak hybu teploty ako hive

ja dnes takto - asi som podchladena 😀
http://www.fertilityfriend.com/home/278331

zuzu1111
15. apr 2010

kocky neviete mi poradit co by sme mali s MM kupit svokre na 50-tku? Vobec nic ma nenapada 😝

soldi
15. apr 2010

zuzu, ja som svojej kupila nadhery bonsai- ficus ginseng, take tie pekne su dost drahe, ale svokru to velmi potesilo.
ja mam tiez bonsai a beriem ho ako clena rodiny.
a to teda nie som moc na rastlinky, ale bonsai maju svoje caro 😉

zuzu1111
15. apr 2010

ehm no neviem...my sme mali bonsai - dostali sme jeden krásny ako svadobný dar, bol to listnatý - opadavý. V auguste sme ho dostali, v septembri-oktobri opadol....a viac sa zo zimneho spanku neprebral. Najprv som sa onho starala ja a potom keď sme už bývali v KE, ale ešte sme prerábali byt, tak som sem nechcela ťahať kvety, tak sa onho starala svokra. Neviem kto z nás urobil chybu, ale bonsajík to neprežil ☹

govinda
16. apr 2010

ahojte kočky.
bonsaj mám aj ja, taký nejaký zvláštny, ale drží sa. Pred rokom nemal ani lístoček, vyzeral hrozne a teraz ho nestíham zostrihovať, lebo má kopec lístočkov 🙂 . Ale bonsaje sú veľmi náchylné na zmenu prostredia, teploty a vie pre nich byť šokom aj samotné pôremiestnenie v tej istej izbe 😒 . Ja som dosť na kvety, akurát som ich dopolievala 😀

inak, dnes takto: http://www.fertilityfriend.com/home/1839d4

katkaajurko
16. apr 2010

ahojte dievcata

hiva - teba sa chcem spytat - keby si si mala vybrat -isla by si do gyn-fivu alebo ferticentu? mam dilemu 😀

hiva
autor
16. apr 2010

ahojte....

katka, ja uz som raz bola v centre a vybrela som si Ferticent....vtedy som behala po kadejakych forach a pozerala nazory na jednotlive z nich a podla toho som si usudila a vybrala Ferticent....ale uz si nepamatam moc presne kvoli comu.....mozno iba nejaky taky vnutorny pocit....myslim ze aj tu na koniku su tie temy...skus si pokukat ....zavisi na tebe a tvojom pocite.....podla mna je to v podstate jedno....ide skor o pocit....tak ako ti neviem povedat ci je lepsie mliecna alebo orieskova cokolada.....kazdemu vyhovuje nieco ine 😉

inak vcera som bola u doktora na kontrole....sliznica ukazkova....vajecniky tiez....na prvom folik cca 16 mm...takze sme dostali zelenu na snazenie 🙂 😵 ...a ovulka podla doktora predpookladana o 2-3 dni 😵

este ale stale cakame na vysledky z hematologie....takze zelena nam plati, az ked pridu vysledky....teraz vaham, ci to risknut uz teraz alebo fakt na ne pockat.....zle na tom je, ze vobec neviem, kedy maju prist.....hovorili, ze tak o mesiac urcite nie skor ....11.4. to bol presne mesiac....tak teraz neviem.....riskneme to a zacneme snazit a dufat ze vysledky pridu kym najdem //? ...alebo pockat na vysledky a riskovat, ze prepasneme ovulku? ....baby radte 😉

govinda
16. apr 2010

hiva, a to si už výsledky mala mať, nie? Dnes nemohli dojsť? Ja ako sa poznám, ja by som to riskla, ale to hlavne preto, že moje 60 dňové cykly ma štvú a čakať potom na ďalšiu ovulku ďalšie 2 mesiace by sa mi nechcelo. Ale ty máš cykly pekné, ovulka relatívne skoro, a ak chceš mať ty pokoj v duši, tak počkaj na výsledky z hematológie 🙂

hiva
autor
16. apr 2010

no dnes som domov este nevolala, ze ci prisli alebo nie.....ale asi to riskneme.....ved aj tak sa nam asi nepodari na prvykrat.....a keby aj hej, tak ich potom nejak ponaham.....ved tehulku uz potom len tak neodbiju 😵 ...asi to riskneme....uz sa tesim na vikendove tutumutu 😀 😀 😀

ak sa nam zadari, doky kazal prist az ked bude ms meskat 10 dni (cize cca 24 DPO)....a ak sa nezadari 3 cykly za sebou, mam prist a nieco poriesime ....tak som sa mu podakovala a odisla s pozdravom "do velmi skoreho videnia" 😀 😀 😀 😵

govinda
16. apr 2010

hiva, tak plodný víkend prajem 🙂 . Tak to nech je hnusné počasie, aby ste celý deň boli zalezení v posteli 😀 😀

hiva
autor
16. apr 2010

to zas nie...my chceme pekne pocasie.....prerabame totiz dom (vlastne uz len dvor)...a chcem to mat hotove, kym bude babo na svete.....a kedze uz mozno ten dalsi vikend nebudem moct tolko makat, tak chcem maknut teraz 😅 😀

do prcic, az teraz ma napadlo, ze nas caka este nosenie nabytku....sedacka a obyvacka nam pride v polke maja 😅 ...zeby sme este pockali so snazenim? 😅 (zartujem....urcite nebudem cakat....budem kukat, ako manzel maka) 😀 😀 😀

hiva
autor
16. apr 2010

govi....nechces este testovat????...ten tvoj graf vyzera ale fakt ze velmi nadejne 😉 🙂 😵

katkaajurko
16. apr 2010

hiva ja by som to uz riskla 😉 🙂

katkaajurko
16. apr 2010

tak ja som objednana aj do FC aj do gyn-fivu - na prvu navstevu- kokso - dufam,ze sa to moze... chcem sa nasledne rozhodnut - ze ktore.... co vy na to?

hiva
autor
16. apr 2010

katka....ved aj ja uz som viac mene rozhodnuta to risknut....ale urcite nebudem manzela znasilnovat....jemu som nehovorila, ze ocakavam ovulku kazdu chvilu...len som mu povedala, ze uz mozme....tak to asi necham na neho....nebudem iniciaovat snazenie...necham tomu volny priebeh 😅 😀

kati...a ty este vahas nad centrom? 😨 ....som myslela, ze uz ste objednany na toho 26-teho? ...alebo stale nie si uplne rozhodnuta? 😕

hiva
autor
16. apr 2010

sorry...tvoj prispevok prisiel pocas pisania mojho 🙂 ....no neviem, ci sa mozu aj dve centra....tazko povedat....my ked sme boli, tak to tusim brali na poistovnu...za spermiogram sme platili, ale za moje vysetrenie nic nepytali....a normalne my zalozili kartu...takze fakt neviem 😅

ale mozno na prvu konzultaciu by to nevadilo...poviete im, ze sa chcete iba orientacne poinformovat a uvidis 😉

ale je dobre, ze pojdes kuknut do obidvoch....aspon si lepsie vyberies 😉

govinda
16. apr 2010

hiva, obávam sa testovania, tak skôr ako 15DPO testovať nebudem, takže ešteč týždeň mám čas 😀 😀 😀

katkaajurko
16. apr 2010

no objednany sme aj tam aj tam a hovorila som-ze chceme "prvu konzultaciu"...no ale vsade mi povedali-ze aj vysetrenie bude... a ved centrum nie je moj "lekar" lekarka mi zostava ta co ju mam - a iba ta moza mat moju "kartu" za ktoru jej idu body z poistovne... neviem - no ved ked ma clovek aj problem-moze sa poradit viacerymi odbornikmi ..ked som raz mala problemy s hrdlom-bola som u troch krcnych 😀 ...neviem-kamoska mi povedala-ze to sa moze...

necham sa vysetrit aj tam aj tam a podla pristupu si chcem vybrat... vo FC mi dali termin 23,4 boli inak velmi mily... myslite ze mam zavolat mojej gynde-ci mozem na jej odporucanie ist aj do FC? co myslite?