Syndróm P(re)CO? II

hiva
3. jún 2009

Tak Vas vsetky vitam v druhom pokracovani nasej diskusie o syndrome PCO....v prvom fore sa podarilo viacerym dievcatam (napriek tejto nie zrovna najprijemnejsej diagnoze) stat sa mamickami. Tak nech taketo uspechy v hojnom pocte pokracuju aj v tejto druhej serii 😉

katkaajurko
3. máj 2010

ja by som sa chcela dopracovat do fazy rezignacie...lebo to mi chyba - len tejto faze asi predchadza vela neuspechu a bolesti-ze clovek rezignuje... ☹

zajtra tam skocim a uvidim aky termin dostanem... ak za dlhsie-tak si pojdem vypytat od mojej gyndy clostyl a ked mi ho neda-zozeniem si ho-uz to kaslem-ja ho chcem 😀

kerka13
3. máj 2010

vsak prave preto som to napisala, ze viem cim vsetkym si si uz presla. drzim palce do noveho boja a dovtedy uz mozno budes vediet aj vysledky z hemato a nebudes mat dalsi dovod na stresy, ze nevies co v nich je

hiva
autor
3. máj 2010

katka...ja mojej flegma faze davam 3 mesiace....potom rezignujem....co u mna znamena, vzdam sa snahy o prirodzene otehu a pojdem riesit IVF 😉

super....tak na zajtra drzim palce 😉...a zober si rovno zupan, co ak si ta hned nechaju? 😀 😀 😀 (len zartujem... ale mozno by boli z toho taky vyorany, ze by ta na salu aj pretlacili) 😀 😀 😀 ....ale vazne....drzim palce....a pre istotu si doma napis vsetky mozne otazky na papierik....lebo mne sa vzdy stane, ze najprv mam kopu otazok a ked pridem pred doktora, tak si nespomeniem ani na jednu 😠 😀

hiva
autor
3. máj 2010

kerka....dik.....ja len ze momentalne my moj stav pripada ako velke ticho pred burkou... a tak nie je co obdivovat 😉 ... je otazkou casu, kedy to vo mne rupne a potom sa asi zblaznim 😀 😀 😀 ....kazda bojujeme s maximalnym moznym nasadenim aby sme sa konecne dockali aj my miminka 😉 😵 ...a ja by som kazdej jednej z Nas dopriala mimino hned a zaraz 😵...a najlepsie rovno 2 😀 😀 😀

kerka13
3. máj 2010

tak mozno to ticho pred burkou bude mat za nasledok rovno dva v jednom 😀 😀 😀

katkaajurko
3. máj 2010

hiva pred IVF su nutne tri kola IUI - tak mi povedal Pinter... nove pravidla...

katkamarek
3. máj 2010

Katkajurko mala som 17,5, alebo tak nejak a norma bola od 2,5 do 22 (25 nie som si ista), takze bolo to ok. A bola som na odber na 6 DPO

Hiva, hej ficime na emimine, najprv mi bolo za konikom luto, ale teraz som si tam uz zvykla, a vacsinou nestiham byt tam i tu 😉

katkamarek
3. máj 2010

Katka citam, ze ides na laparku, tak ti drzim palce, aby to vsetko dobre dopadlo a hlavne aby to pomohlo

katkaajurko
3. máj 2010

6DPO tak ako to tam mas vyznacene ?

dakujem...dufam,ze pomoze... aj ked ja uz tak premyslam-ze to mozno je fakt psychikou-ze na to moc myslim...ale to neviem nijako ovplyvnit.. 😅

katkaajurko
3. máj 2010

len u naj je ina norma - od 3,8 do 50 tusim...

katkaajurko
3. máj 2010

ja som mala 14,5 druhy dpo....

hiva
autor
3. máj 2010

katka....to fakt???...najprv 3 IUI??? ....to co je za blbost??? ... a to je pravidlo iba vo Ferticente alebo podla zakona pre poistovne? ... na IUI sa mi vobec nechce.....my nemame problem so spermijkami ale so mnou....a to sa mi zda IUI uplne zbytocne 😠 ...a inak pri IUI tiez nejak stimuluju zenu alebo iba robia folikulometriu a tesne pred ovulkou spravia IUI?

cukor
3. máj 2010

hiva....väčšinou stimulujú.....clostilom alebo injekciami.

katkamarek
3. máj 2010

Kati, take velke rozpatie? 😕 Tak ja som sa bala, ze je to malo, ale ked som kukla normu bolo to ok, a dr. mi dokocna povedal, ze vobec nemusim brat duphaston, minuly cyklus som bola uplne bez akejkolvej podpory, bez femi kvapiek, iba femibion som brala, tak ja verim, ze to aj nadalej bude dobre. Dal mi tri mesiace este a ze ked dovtedy neotehotniem, tak mam znova prist a uvidime co dalej. Ja som chcela i mm poslat uz na spg. Mam uz aj odporucanie od dr. ale mm nechce, akosi sa toho boji, ale ked som kukala spermijky na ovu mikroskope, tak to tam bolo ako v mravenisku, tak dufam,ze aj pohyb a vsetko bude ok.

katkaajurko
3. máj 2010

vacsinou prave stimuluju

no Hivus to povedal Pinto - ze doteraz vyzadovala poistovna "par" neuspesnych pokusov IUI pred IVf - tak on robil dva a sups na IVF - ale ze teraz stanovili ze treba 3 pokusy...tak asi to plati vsade - iba ak su nepriechodne vajcovody alebo sialene zly spg tak vtedy hadam nie...

katkamarek
3. máj 2010

Katka ale to je aka blbost a napor na psychiku? Oni su uz fakt debilni? Ja nehovorim, ze to vobec neskusit, ked sa to da, ale ist do toho s tym, ze ti to niekto takto diktuje je fakt uz chore.

hiva
autor
3. máj 2010

no super....tak to si ma teda vobec nepotesila ☹ ....my sme chceli rovno IVF hlavne kvoli vacsej sanci na dvojicky 😅 😵 ...no uvidime....tak uz len dufat, ze to nakoniec nebudem vobec potrebovat 😒

katkaajurko
3. máj 2010

katka tie rozpatia zavisia asi od labakov - ze ake pouzivaju pristroje

katkamarek
3. máj 2010

Kati ja viem, ale je to skoro dvojnasobna norma, tak len preto ma to prekvapilo. 😉

Hiva ked ta budu stimulovat clostilom, tak aj vtedy je vyssia sanca na dvojicky 😉 Titulienka je toho dokazom.

katkaajurko
3. máj 2010

mozno sa mylim... 😒 ja som mu to takto rozumela..ale mozno je to len pri tej idiopatickej neplodnosti..ze ked je PCO dokazane-mozno ze nie...

katkaajurko
3. máj 2010

no zvlastne,ze? taky rozdiel...

katkaajurko
3. máj 2010

ja som akurat sefke povedala-ze zajtra si idem doobeda pobehat tych lekarov..no netvarila sa nadsene..ale tak som mam robit. ☹ 😅

hiva
autor
3. máj 2010

katka...kasli na sefku....zakazat ti to predsa nemoze 😉.... a ked musis, tak musis, no nie? 😉

viem, ze aj pri clostyle sa da...ono v podstate aj normalne sa daju spravit dvojicky...ale pri IVF je ta sanca ovela vyssia.....no a ak by som uz raz mala brat clostyl, tak to skusime prirodzene oplodnenie a nie cez IUI......ja som preto chcela radsej rovno IVF kedze to ma vyssie percento uspesnosti 😠 ....ja teraz ovulku mavam, ale neviem dokedy....a zda sa, ze mam jasny problem s dlzkou LF... a uz nechcem brat ziadne lieky a skusat co a kedy zaberie....chcela som rovno IVF aby sme usetrili cas 😒 ....tak ale uvidim....dam tomu este 2 cykly a ked nic, tak zajdeme k dokymu a budeme chciet ist do centra na IVF....ak sa nebude dat cez poistovnu, nasetrime a pojdeme ako samoplatca 😠

danielkabn
3. máj 2010

Ahojte kočky,ja mám už špinenie,takže mrcha je na spadnutie..do nedele isto 😠 😠

zuzu1111
3. máj 2010

ahojte baby, ako sa máme? Ja sa vytešujem z krásnych slnečných dní...síce dnes trocha spŕchlo,ale zase je pekne. 😵
Kati verím, že ti dajú termín na laparku čím skôr.....
danielka, hiva - fakt to už vyzerá na mrchu? 😠 ...to ma mrzí.
Bea, takže sa mi dnes podarilo vybaviť ten screening, osobne u sestričky. Som bola prekvapená, lebo ma normálne poznala po mene (ešte si ma pamätala, ako som k nim chodila na folikulometriu a bola prekvapená, že sa nám konečne zadarilo 😀). Takže idem 24.5. Juj ešte dosť ďaleko... 😒

kerka13
3. máj 2010

zuzu ja idem 25.5. na prvu poradnu a ked bude vsetko OK tak dostanem aj knizku. tak si drzme navzajom palce aby to bolo OK
danielkabn to s tou mrchou mrchatou ma mrzi, ale snad si to este rozmysli a nepride 😉

zuzu1111
3. máj 2010

kerka jasne budeme si drzat prsty navzajom, aby bolo vsetko OK 😉

yvetta
3. máj 2010

Zuzi pozdravujem a dufam,ze sa mate dobre 😉

zuzu1111
3. máj 2010

ahoj yvi, no az velmi dobre....ani sa necitim ako tehotna....az sa obavam, ci je to OK... 😕

danielkabn
4. máj 2010

Dobré ránko vospolok 😀
Kerka,tá mrchaňa mrchatá si to nerozmyslí a ja budem tiež radšej nech príde,totiž beriem teraz homeopatické kvapky a nerada by som niečo prenášala na fazulku,keby bola..ale viem,že nie je,šak to by som cítila... 😵 😵 a necítim absolútne nič,len bolesti v podbrušku,akú mávam pred mršou 😝