Syndróm P(re)CO? II

hiva
3. jún 2009

Tak Vas vsetky vitam v druhom pokracovani nasej diskusie o syndrome PCO....v prvom fore sa podarilo viacerym dievcatam (napriek tejto nie zrovna najprijemnejsej diagnoze) stat sa mamickami. Tak nech taketo uspechy v hojnom pocte pokracuju aj v tejto druhej serii 😉

katkaajurko
4. máj 2010

teraz ma napadlo -ze nestihnem kontrolne stery na tu klebsielu - ale doktor to v sprave mal a nevyziadal si to doliecit..tak neviem teraz....

hiva
autor
4. máj 2010

katus.....neboj... vsetko bude v pohode.....ja som sa tiez hrozne bala ale nakoniec to fakt nic nie je 😉...a na tu zilu kasli....to bola len taka specialitka, ktora sa tebe urcite nestane.....a myslim ze uz s tymi moznostami aj lekari pocitaju....co som ja pisala, to bolo 5 rokov dozadu....doba pokrocila a postupy urcite tiez 😉

PN-ku mi zacali priamo v nemocnici na prijme...len ja som predtym v zivote na PN-ke nebola a nevedela som ako to chodi....tak som potom z nemocky isla k obvodakovi na ukoncenie a on ma poslal za gyndosom, ze sak som podla prepustacej spravy mala ist k nemu na kontrolu a ze bez papierika od gyndosa mi PN-ku neukonci 😠 ...som lietala jak sibnuta hore dole po Blave 😀

a podla mna sa pusta domov aj v nedelu....a mozno ta pustia uz aj v sobotu....ja ked som bola na kyrete, tak babe so mnou na izbe robili laparku s drillingom v piatok a v sobotu rano uz isla domov....bola Blavacka a povedala, ze lezat moze aj doma a tak ju pustili 😉

tam je jedine dolezite, aby ti lekar, co ta bude operovat, napisal prepustaciu spravu a sluzbukonajuci lekar to opeciatkuje 😉 ....mne napriklad Oros hned po operacii napisal spravu a v sobotu to sluzbukonajuic uz len podpisal a isla som domov 😉 ...takze ak bude sprava predpripravena, lekar v nedelu to opeciatkuje a mozes ist 😉.... jeden lekar tam musi byt vzdy 😉

hiva
autor
4. máj 2010

danielka....nehadz este flintu do zite....15DPO je uz slusne...a aj teplotka....a spinenie uz prestalo? mrcha sa este nerozbehla?....to je predsa dobre, nie? 😉

ja som rada na vsetko vopred pripravena....takze testiky su nakupene.....ak nepouzijem teraz budu dobre nabuduce 😀 😀 😀

hiva
autor
4. máj 2010

kati....tie stery na klebsielu to mas v tych ustach a nose?.....to je podla mna jedno....ked to tam lekar mal a nic sa nepytal, kasli na to 😉

zuzu1111
4. máj 2010

ahojte baby
fuha kati tak to je vsetko rychle...verim, ze ti to dobre dopadne 😉
hiva som zvedava, co ti zistili, daj potom vediet
ja som dnes rano bola na endokrinologii na kontrolne odbery, poobede som volala gyndoske ohladom toho steru co mi robila ked som tam bola naposledy, tak z toho svrbenia sa vykluli kvasinky, ze to treba preliecit, ale az po 12tt, mam si prist pre recept na cosi ...ale svrbenie ma akosi preslo (klop, klop - aby som to nezariekla), tak uvidime, co bude dalej.

Bea a na ten screening na krvne testy treba ist nalacno ci nie? Lebo som sa zabudla opytat sestricky?

katkaajurko
4. máj 2010

nie nemam to v nose - ale dole 😀 a bolo to napisane v papieroch od gyndy a cital si to - som to videla-ze to cele cital... 😅

hivus aj ja som fakt zvedava co ti zitili - ale aj keby ste teraz zarobili-uz ti to zistili a oni vedia ako na to !! neboj!!

A ozaaaj - som sa pytala na imune znova na ten xyzal-ze kebyze otehotniem ci to mozem brat a dorazne mi povedali ze urcite ano - ze dokonca pre mna aj pre dietatko by bolo horsie keby som prestala... ze sa ozaj nemusim bat-ze to dietatku nijako neuskodi 😉 🙂

beatab369
4. máj 2010

zuzu nemusis byt na lacno, ja som mala ist na odber az okolo obeda, ale potom sa to zmenilo, lebo mi zmenili termin na UTZ...ale 2 x som sa pytala, aj mojej sestricky aj tej co je na tom UTZ a obe povedali, ze to je jedno, to nema ziaden vplyv 😉

inac ja uz asi zacinam pocitovat deficit hormonov po vysadeni Duphastonu....normalne mam take bolesti hlavy ako pred mrchou a taky blby pocit jak na mrchu.....normalne, ze sa bojim, aby to vsetko bolo ok.... 😒
a dufam, ze ziadna mrcha nepride rep. krvacanie ako sa hivus pomylila, lebo ma asi porazi....

zuzu1111
4. máj 2010

bea neboj, vsetko bude OK - bolesti hlavy budu z toho pocasia, nejaky blby tlak bude - aj mna dnes trocha pobolieva hlava ☹
mne zas celkom ustupili bolesti brucha, ani prsia nebolia - tak tiez stresujem, ci je to OK 😒
...no a super, ze nemusim byt nalacno

kerka13
4. máj 2010

bea hlavne nestresuj to tehulka v ziadnom pripade nepotrebuje, a ten duphaston je aj tak len taky klam pre telo a u teba uz v 16 tt ho podla mna ani nepotreujes
mne ho napr. doktor ani nechcel dat aj ked u endokrinologicky mi odporucili aby som ho uzivala 6 mesiacov ak neotehotniem a moj mi hovoril, ze to skusime bez neho tak sme isli do toho len s euthyroxom a zatial (klop,klop na makovicu vsetko v poriadku

beatab369
4. máj 2010

zuzu od 9 tt - 13 tt som tiez nemala ziadne bolesti, jednoducho boli fuc....a vsetko bolo uplne ok.....nebojkaj to je podla toho ako ti pracuje maternica, ako sa zvacsuje....no a potom zase zacali a hlavne v 15 tt boli take intenzivnejsie, ale to som aj citala, ze okolo 15 tt zvykne pobolievat v podbrusku, lebo babo vtedy rastie rychlejsie 😉

no a ja dufam, ze to bude ok, ale vies ja uz poznam taku bolest hlavy beznu a taku co je vplyvom hormonalnych zmien, ale ta hlava ma az tak neserinka....lebo to aj ked som zacala s D tak ma trosku bolela, takze to sa dalo cakat, ze telo sa s tym bude musiet pomalicky vysporiadat, skor taky ten blby pocit v podbrusku....take to je zvlastne...ale verim, ze uz teraz ked sme sa dostali relativne daleko to nemoze skoncit a ze vsetko bude dobre....

beatab369
4. máj 2010

kerka dakujem 🙂
ja viem, ze sa nemozem stresovat a ze aj tak nic neovplyvnim.....najdolezitejsia je pohoda 😉 ale vies, ked niekedy citas tie fora a to vsetko, tak ti potom vrtaju v hlave cerviky.....

to je super, ze je vsetko ok, drzim ti palceky a aj sebe aby sme to dotiahli do uspesneho konca 😉

beatab369
4. máj 2010

a samozrejme vsetkym tehulkam drzim palce aby sme to dotiahli do uspesneho konca !!!!!
a vsetkym ostatnym aby sa k nam co najskor pridali 😉

katkaajurko
4. máj 2010

hiva a tebe vlastne robili kultivacie pred laparkou? to sa asi ani bezne nerobi..ci hej?

hiva
autor
4. máj 2010

katka....ja s tymi vsetkymi pliagami stracam prehlad 😅 ...ale ved tam dole si to mala uz ciste, nie?...to mal byt len kontrolny odber....takze o nic nejde.....podla mna to vobec nevadi 😉.... ved pri laparka aj tak nejdu tou dolnou cestou 😉

ja sa pomaly lucim.....za pol hodku frcim na letisko.....a inak mrcha sa uz rozbehla....zatial nie je moc silna, takze uvidime.....snad nepride taka silna mrcha ako posledne 2 razy....nech je ku mne mrcha tentokrat milosrdna a jemna 😀 😀 😀

majte sa a ozvem sa vo stvrtok 😉 😎 😎 😎

hiva
autor
4. máj 2010

katus.....kultivacie nerobili ziadne....ale gyndos mi pocas preventivky, asi 3 mesiace predtym bral vzorky a nic som nemala 😉 ...ale podla mna sa nerobia a nie je to dolezite pri laparke 😉

kerka13
4. máj 2010

katka ani mne nerobili kultivacie pred laparkou, ale ja som chvalabohu okrem nejakych kokov nic ine nemala 😎

katkaajurko
4. máj 2010

nie - cisty bol krk

dole bola klebsiela preliecena raz macmirorom a od vtedy kontrolny odber nebol... problemy nemam ale vraj to na prvy krat zabrat nemuselo a moze tam byt...a mne maju robit aj hysteroskopiu a ta sa robi aj zdola nie? 😅

kerka - no moja dokina sa stavala k tomu asi tak ze nejake "koky" alebo klebsiela nie su ziadna tragedia - aj keby tam boli... tak snaad sa nevystavim brutalnemu riziku zapalu 😅

katkaajurko
4. máj 2010

oprava - odporucenu mam aj laparoskopiu aj hysteroskopiu ale ziadanka je len na laparku 😉

hiva
autor
4. máj 2010

ja neviem...podla mna to nevadi....a ked to tam aj doktor videl a nic nepovedal, tak to asi nevadi 😉

o hysteroskopii neviem....ta je na zistenie priechodnosti, ze?....to tusim nieco napumpuju do vajecnikov a potom sleduje, ze?....ja ani neviem, ci to aj mne robili.....ale doky povedal, ze vajcovody mam priechodne, tak neviem, ci to mohol zistil vdaka laparke alebo robili aj hysteroskopiu.....na ale je to jedno....ked je clovek v narkoze, znesie vsetko 😉 😀 😀 😀

majte sa...uz fakt frciiim 😎 😎 😎

beatab369
4. máj 2010

katka .... takze vidim, ze zase mas v hlave kopec otazok a pochybnosti...co je samozrejme prirodzene....kazda z nas tu toho mame 🙂 ale aspon, ze existuje ten nas konik 😉
podla mna vsetko to predom prediskutuj s dr., ktory ti bude robit laparku....alebo sa to neda? vies aby si mala istotu, ze vsetko vie a nech on rozhodne postup, ci treba kontrolny odber, alebo to nie je az tak dolezite....ale tak rozmyslam, ze ty mozes chytit pliagu aj 1-2 dni pred laparkou a co potom? ked sa to este neprejavi na plno ale uz to tam je? podla mna to nemoze byt nebezpecne...ale to je len moj nazor ...... ved to by nebola sranda... darmo, ze by ti urobili kontrolny odber tyzden pred, ked mozes nieco schytat tesne pred tym..... alebo ako to je? to uz potom nemozes keksikovat pred tym? ale aj keby, ze by bol keksik pred tym vyluceni, aby sa predislo pliage, kvasinky napr. mozes schytat aj bez keksika....zo stresu, z jedla, z hormonov... hm?

katkaajurko
4. máj 2010

no ved- chytit to mozes vlastne kedykolvek....

s dokim uz praveze nebudem.... az ked nastupim do nemocky-takze sa nemam co koho spytat..ale keby daco cislo mam... ale vo stvrtok si necham urobit tie kultivacie a spytam sa-ci si ich nemozem sama odniest a priplatit za rychlost spracovania 😅 lenze ak aj to vide pozitivne-uz mam vsetko dohodnute...budem aj po internom predoperačnom...čiže..neviem... hadam aj keby to tam bolo ze to nevadi...

beatab369
4. máj 2010

ja si myslim, ze nevadi..... a podla vsetkeho to nevadi ani podla tvojej lekarky a prijimajuci lekar, ktory ta bude operovat si tiez musi nastudovat vsetko o tvojom zdr. stave, takze tiez by sa k tomu vyjadril ak by to bolo nebezpecne....
viem, ze ta to trapi, ja som taka ista....... ale podla mna tomu prikladas velmi velku vahu a zbytocne sa stresujes 😉 mysli pozitivne, ze o chvilu budes mat vsetko za sebou a budes sa moct zacat snazilkovat 😉

zuzu1111
4. máj 2010

kerka presne ako si pisala bei - clovek tu na fore cita cokolvek a potom sa boji - chodim obcas do temy novembroviek a decembroviek a v nevembrovkách boli za dva tyzdne uz dve baby, co im zistili, ze babo sa prestalo vyvijat - a boli tak v 9-10tt ☹
smutne...a my ostatne sa preto tak bojime, ja by som preto chcela UTZ aspon raz za dva tyzdne, aby som bola kludna 😝
juj kati vidim, ze s tou laparkou suvisi tolko problemov a otazok

akurat sa prehnala taka rychla burka...ale uz sa rozjasnieva 😉

beatab369
4. máj 2010

zuzu kde sa rozjasnieva? lebo v meste je prave teraz taka smrst, ze nemoze odist z prace.... a ja som pisala kerke, ze som citala tie fora....a presne tak ako ty aj ja som tam nasla take veci, ze by som tiez uvitala UTZ kazde 2 tyzdne, presne ako ty vravis...teraz mam az mesiac pauzu a je to dlho.... 😒

katkaajurko
4. máj 2010

ja suhlasim-ja si vsetko musim 100x overit taky som bojkos a stresac... keby ste ma videli na vyske 😀 ja som sa zvdy musela pre istotu naucit vsetko -lebo ked bolo len par veci -ktorym som dobre nerozumela-tak co ked si vytiahnem prave otazky len z tych veci..tak som sa vzdy ucila vsetko...vazne...najdlhsie zo vsetkych - pre istotu... tak som sa bala... /kedze som vystudovat povazovala za smrtonostne dolezite 😀 .../ a pripravila som si mega trapenia tymto stylom-no nevedela som to regulovat...proste taka "pani opatrna"....

ale viete co je najvacsia svanda-ze minuly rok som sa tak bala narkozy-ze som si radsej nechala vybrat mandle len v lokalne /cosom samozrejme pri zakroku lutovala 😀 / ale pustila som sa do toho napriek tomu ze este tesne pred tym som bola chora a pokasliavala som a len to kaslanie je velka hrozba-lebo po operacii sa tym narusia povlaky a mozete vykrvacat... a ja som tam sla a az po operacii mi to doslo co som riskovala...tak som normalne presvedcila svoje telo ze uz nesmie ani raz zakaslat!!! a podarilo sa mi..hlieny vzdy len tak vybublali z hrudnika nekaslala som od strachu 😀

zuzu1111
4. máj 2010

bea tu v saci sa uz rozjasnieva 🙂 ..takze aj v meste bude o chvilu dobre 🙂
ja som tiez mala posledny UTZ 22.4. a teraz idem uz az 24.5. na ten 1.trimest. screening - tiez mi to pripada hrozne dlho

beatab369
4. máj 2010

katka ake si znamenie? ja som presne taka ista 😀 ....presne ten pripad zo skolou....no to iste..... 😀 presne s mandlami..... 😀 len som nekaslala ale bola som vtedy v nemocnici na infuziach, cize tiez oslabeny imunitny system 😀
presne taky rojko....ked ma maju uspat, tak to radsej pretrpim v bolesti.....teraz stresujem v tehu zo vsetkeho, ak sa pamatas, tak najprv hrozba kiahne a pritom som ani nebola s infikovanou, ale stres to bol neskutocny pre mna, teraz z homeopatikami, som volala do 5 lekarni kedze bola sobota a nemohla som volat dr. a vsade mi povedali, ze homeo sa mozu v tehu, ze prave to je riesenie...no aj tak som pocmulala 4 tabletky a prestala som a mala som vycitky este do dnes rana 😀 a teraz to vysadenie D....tak cakam co bude...a nehovorim o tom, ze ja by som si aj dala epiduralku,k porodu, ale este aj toho sa bojim...co ked? no proste som hrozna 😀

beatab369
4. máj 2010

zuzu ved aj mne to pride dlho, ale ked sa zasa tak racionalne zamyslime...co ten UTZ znamena? ze my sme spokojnesie, ale nema vplyn na babo, ze by mu to pomohlo ak by nieco hrozilo....takze je to len pre nase spokojne duse....takze nam neostava nic ine ako byt trpezlive....ja mam ist az 27.5 😀 to je tak daaaaaaleko.....

zuzu1111
4. máj 2010

s tym UTZ mas fakt pravdu - ale na to upokojenie duse je to fakt dobreeeeeee, aspon pre mna 😉 ...juj uz aby bol ten datum na screening. sestricka mi povedala, ze vysledky potom budu o tyzden, ale pri tom UTZ mi uz bude vediet doktor nieco povedat, nie? to asi len z krvi budu o tyzden? ci ako?
ty ides toho 27-eho uz na morfologicky UTZ?

zuzu1111
4. máj 2010

je, az teraz som si vsimla, ze mi uz vymazali fotku 😅 😠