Syndróm P(re)CO? II

hiva
3. jún 2009

Tak Vas vsetky vitam v druhom pokracovani nasej diskusie o syndrome PCO....v prvom fore sa podarilo viacerym dievcatam (napriek tejto nie zrovna najprijemnejsej diagnoze) stat sa mamickami. Tak nech taketo uspechy v hojnom pocte pokracuju aj v tejto druhej serii 😉

kerka13
9. jún 2010

este som zabudla, ze cez vikend su volby tak aj to nemozeme vynechat, takze este sa chystame zmenit nam buducnost 😲

hiva
autor
9. jún 2010

caute....tak u mna sa nic nekona.....na teste len jedna palica a uz sa aj mrcha rozbehla 😠 😠 😠

kaslat na to....este jeden cyklus a prdim na vsetko a ideme do centra 🙂

govi...pekne sa drzis....vyzera to nadejne 😉 ...tfuj tfuj tfuj 😵 😵 😵

katka...super clanky 😉 ...mozno nieco predsa len poriesim s mojou nadvahou 😵

katkaajurko
9. jún 2010

ze su super hivus..tiez som sa celkom "poucila"... a chcem si tie tabulky s GI vytlacit a papat do syta -ale len potraviny s GI do 55 🙂 ak to vydrzim 😀

skoda tej mrchy-ale centrum to isti..co sa trapit do nekonecna,no nie?

bambi9
9. jún 2010

ahojte .... dnes mi dr. predpisal metformin, mate s nim skusenosti?? rozmyslam ci ho zacnem brat od zajtra - prave cakam ovulku do dvoch dni, lebo ak by som nahodou ostala tehu, ci by ten metformin nevadil ☹

hiva
autor
9. jún 2010

katka....mozes mi iba poradit, ako mam chapat v tej GI tabulke 100% glukoza a 100% biely chlieb? ... podla ktoreho stlpca sa mam valstne riadit?

katkaajurko
9. jún 2010

no ja som to pochopila-ze su odbornici -ktory GI porovnavaju smerom ku glukoze a su taki ktori smerom k bielemu chlebu.. je to rozdiel -lebo klukoza ma akoze "cukru" alebo sacharidov alebo coho 100 jednotiek a biely chlieb 130 jednotiek... ja sa budem riadit k tomu prvemu stlpcu... (vraj to nie je ani tak dolezite... len je to na ukazku) niekde na konci to bolo napisane...

katkaajurko
9. jún 2010

bambi na je nemam zatial s metforminom skusenosti

hiva
autor
9. jún 2010

jaj...jasne...nakoniec som tu uz aj ja nasla 😅 😀

bambi, s metforminom nemam ani ja osobne skusenosti ale urcite najdes na koniku vela bab, ktore ti budu vediet poradit....myslim za aj niektore tu v teme ho brali.....myslim ze tatranka, ale ta ho velmi zle znasala a uz sa tu hrozne dlho neukazala 😒 ...ale tak snad ti niekto poradi 😉

bambi9
9. jún 2010

dakujem aj tak 🙂 dr. mi hovoril ze sa horsie znasa, ale ma s nim dobru skusenost pri pco.... niektore baby otehotneli hned v prvom mesiaci uzivania, niektore o tri mesiace, niektore hned po dobrati 😎

katkaajurko
9. jún 2010

a chudne sa z neho,nie? 🙂

danielkabn
9. jún 2010

Hivuš,čo už ☹ ☹ aj ja mrchujem, ☹ ☹
Bambi,ja som tiež brala metformin a spočiatku som mala z neho stale hnačky a brucho ma bolelo,potom po dvoch týždnoch prestalo,brala som ho tri mesiace,doktor mi slubil,že mi to cyklus upraví,neupravilo 😒 a tak som ho vysadila a aj preto,ze sa teraz detoxikujem homeopatikami a vtedy sa nesmu brat ziadne lieky. A citim sa lepšie aj bez nich,pretože som pribrala za ten čas,čo som ich užívala 10 kilov 😠 a doktor mi povedal,že to z toho isto nie je,ale pritom som sa stravovala normálne,žiadne prejedanie,žiadne sladkosti,a teraz sa toho neviem zbaviť,asi tak 😠 😠
A k tehu mi to nepomohlo aj tak,4 mesiace som celkovo brala metformin,nie každej žene to pomôže. U nás aj mangel nie je v norme,takže tak..)))

danielkabn
9. jún 2010

Katuš,ja som pribrala z metforminu 😠 😠 10 kilov 😠 😠 😠 😠 😠

katkaajurko
9. jún 2010

cooo to preco? 😒 som myslela,ze to ulahcuje telu metabolizovat ..uff 10kil je velmi vela

bambi9
9. jún 2010

katka, citala som ze niektore baby z neho schudli..... no ja som prave dala dole 15kg 😅 tak uz ani nemusim,lebo som vysoka....

danielka, to mi je luto ze nezabral, ja dufam ze mi pomoze.... musim skusat vsetko 😒

danielkabn
9. jún 2010

keby som vedela,že z neho priberiem,tak ho nezačnem užívať ani za nič,ale ako som to mohla vedieť? v snahe vyskúšať aj túto možnosť,že nám to pomôže otehu,som 4 mesiace čakala na zázrak a nestalo sa 😒 😒
A teraz som jak slon,na moju postavu 162 cm je 59 kil dosť veľa a cítim to 😠 😠
Bambi,držím palčeky 😉

katkaajurko
9. jún 2010

danielka ale to si musela byt riadne chuda predtym - to sa mi zda zase sialene malo 44kil ! to sa hadam ani otehotniet s tym neda 😨 😔

ja mam tych 54 a 157 - takze asi tak ako ten tvoj pomer...a prijala by som 5 dole ale nejde a nejde... ale +15 by ma slahlo

danielkabn
9. jún 2010

Katuš,mala som 49-50 kil,teraz mam 59 rano a 60 kg vecer,asi tak,az tak sialene chuda som nebola,vzdy som mala riadne boky,a teraz ich mam raz tolke,a neoblečiem uz trojo rifli,co mi tak krasne sedeli ☹ ☹ 😢 😢

katkaajurko
9. jún 2010

jaaj no ja som odratala od 59-15 🙂 tych 50 sa da... ja som na vyske mavala 49-50 ale to moj jedalnicek bol jedna velka katastrofa... rano kava,obed cestoviny alebo nieco nie velke , poobede kava a nic... a behala som furt po vonku... takze ja si niekedy aj nadavam-ci som si sama neznicila metabolizmus... 😖

danielkabn
9. jún 2010

ja sa snazim jest zdravo,vela ryb a vylucila som uplne bielu muku a vyrobky z nej,odkedy som zacala mat problemy s kvasinkami a tymi kokmi vselijakymi ☹ a sladkosti vobec,len sem tam 😀 a kavu vobec nepijem,iba caje.
A teraz sa tesim uz na melony,to bude zasa moje,cele leto len melony 😀 😀

katkaajurko
9. jún 2010

ani ja nejem sladke..temer vobec... ale sladim si medom a to by som asi tiez nemala.. teraz som mala moje obvykle ranajky

tvaroh light (polku) ,tekvicove semiacka,oriesky,jahody a osladene medom ten tvaroh... a kavu pijem len jednu denne rano...to je moja laska ranna 😅 ,poobednu som vymenila za zeleny caj... a inak jem malo tucne... ale neda sa no..a cvicim 3x tyzdenne .. 15km na bicykli...

kerka13
9. jún 2010

baby to ake cisla davate pri tych kilach?? vy chudnut urcite nepotrebujete. ja ked som studovala na vyske tak som pri 167 mala 56-58kg a potom som nastupila do prvej prace a kila isli na 62 a potom dalsia zmena prace a do toho aj diety s jojo efektom a skoncila som na 75kg tak po poslednych vianociach som s tym sekla a skusila som nieco dat dole inak ako s dietami ale bolo to tazke, ale od januara do konca marca kym som otehu som dala dole 6kg, takze tehu som zacala na 69 a teraz mam 70,5kg
danielka, katka ja si myslim ze s kilami to u vas az take strasne nebude a u vas to potrebuje len nieco ine aby sa to nastartovalo, len keby ty lekari na to prisli co najskor 😨

hiva
autor
9. jún 2010

baby...s kilami sa ja moc nevyjadrujem...asi som tu jednoznacny vitaz 😀 😀 😀 ...kym som do 18-tky hravala profesionalne volejbal, mala som 70 kg pri vyske 173 cm ( a sportovala som minimalne 3 hodiny 7 krat tyzdenne...potom som musela s volejbalom prestat, lebo som zacala chodit na VS do ineho mesta a v ich klube som hravat nemohla a dochadzat do mojho klubu som tiez nemohla....potom som pocas vysky pol roka brala HAK a pocas toho som nabrala dalsich 15 kg ....a odvtedy co rok to kilecko az som skoncila na momentalnych 95 Kg 😠 😠 😠 ... na sportovanie moc casu nie je...akurat raz do tyzdna hrame s MM hodinku tenis, sem tam si ideme zaplavat a cez vikendy makame na stavbe ako fretky....po 18:00 uz nejem vobec nic a ani sa moc neprejedam a napriek tomu stale priberam ☹ ....asi sa musim nad sebou zamysliet a zacat nieco robit s tou mojou vahou....lebo uz je to fakt na slak trafenie 😠 ....vahu mam otrasnu ale nikdy som nebola extra tucna...ze by som mala velke brucho a slaninu....vzdy som bola taka cela nejaka velka....ale vsetko rovnomerne rozlozene po celom tele....ale odvtedy, co som bola tehu mi brucho nejak velmi narastlo....normalne teraz vyzeram ako v nejakom 5-tom mesiaci 😠 ....brusakom som sa vyhybala, leby vzdy sa bojim, ze by to ohrozilo pripadne uhniezdenie vajka....ale asi s tym zacnem fakt nieco robit 😠 ...teraz mam mesiac sancu tak skusim nieco poriesit 😅

kerka13
9. jún 2010

hiva pri vysunutej platnicke ti brusaky ani neodporucam, aby sa nevysunula este viac 😖

hiva
autor
9. jún 2010

vidis kerka....to ma ani nenapadlo 😅 ... asi si musim najst nieco ine 😒 ...len keby bolo casu a energie na to vsetko 😖 ... z domu odchadzam o 5:00 rano a vraciam sa o 19:00 unavena ako pes... tak kde najst energiu este na nejake cvicenie 😕 😒 😅 ...diety sa mi skoro ziadne neosvedcilo....vdaka JoJo efektom som tam, kde som teraz 😠

asi mi zostava jedine nas orbitrek alies vesiak na veci 😀 😀 😀

katkaajurko
9. jún 2010

ja som tiez nebola nikdy ziadne tintitko..vzdy taka pevnejsia postava celkovo.... ale ja s tym furt bojujem ale mam niekedy toho aj plne zuby...

bambi9
9. jún 2010

baby ja si teraz snazim po schudnuti udrzat vahu osvedcilo sa mi uplne jednoduche - a to znizit denne porcie jedla a vecer nejest..... fakt som zistila ze mi staci na nasytenie uplne malicko a citim sa dobre 🙂

govinda
9. jún 2010

kočky, čo sa kíl týka, ja som bola stále tintítko - do 15 som bola na bezlepkovej diéte, tak aj preto. Ale kým pred rokom som mala 50 kíl pri výške 160cm, tak teraz (čo som na PN a nič necvičím) sa to všetko pekne nabalilo a mám 56 - 57 kíl 😠 😠 😠 😠 . Tie kilá by mi tak nevadili, keby nešli všetky do brucha 😠 😠 😠 . Tiež vyzerám ako v 5.mesiaci, normálne šunka - radšj to mohlo ísť do pŕs alebo niekde inde, ale nie do brucha 😠 😠 . A tiež sa vždy bojím cvičiť brušáky, keďže chcem otehu 😒 . Tak ja už neviem, čo s tým mám robiť ☹ . Ja som hrozne pažravá a aj keď si znížim dávky jedla a poviem si, že po šiestej už nejem, nedodržím to, lebo vždy ma niečo zláka jesť, jednoducho sa neovládnem ☹

kerka13
9. jún 2010

hiva to s tym dochadzanim poznam dobre aj ja. sice pracujem v statnej sprave kde odo mna nikto neziada nadcasy, lebo mi ich nikto nepreplati a prac. dobu mam 7,30 hod. ale ked chcem zostat nieco pozriet v meste ale ist na stretko s kamoskami tak tiez chodim domov az po 19,00 a rano vyrazam o 5,30 😖
mna nastastie zaciatkom roka prehovorili kamosky od nas na zumbu a dohliadali sme na seba a chodili sme tam poctivo az kym som neotehu, potom som prestala a im som sa vzdy vyhodorila, ze som zmenila klub za iny blizsie k mojmu bytu a nakoniec som zistila, ze prestali chodit aj oni chudatka moje, tak teraz mam trocha vycitky, lebo este o mojom tehu nevedia ale asi im to po piatkovej kontrole uz poviem preco som s nimi prestala chodit 😲

katkaajurko
9. jún 2010

hiva ale aj to makanie okolo domu je dost na kondicku a spalovanie....

danielkabn
9. jún 2010

no baby,a ja som dnes upiekla smotanovo-pudingovy koláč 😀 😀 aby sa 😀 nepovedalo 😵 😵
som zvedavá,ako dlho odolám 😀,ale isto to bude trvať len krátko a dám si,teraz keď mám krámy,tak mi chutí proste všetko 😒