Syndróm P(re)CO? II

hiva
3. jún 2009

Tak Vas vsetky vitam v druhom pokracovani nasej diskusie o syndrome PCO....v prvom fore sa podarilo viacerym dievcatam (napriek tejto nie zrovna najprijemnejsej diagnoze) stat sa mamickami. Tak nech taketo uspechy v hojnom pocte pokracuju aj v tejto druhej serii 😉

danielkabn
17. jún 2010

Ahoj Kerka,len si ty nič neprivolávaj,inak keď tak spatne rozmýšlam,ja som to dostala z častej zápchy ☹

tigi
17. jún 2010

ahojte babulky 🙂
danielka som rada ze sa chlebik podaril 😵 🙂 teraz sa daju robit rozne, celozrnne, zemiakove, lahke biele.... mam kolegu ktory je strasny fanda do pecenia takehoto chlebika a skusa rozne recepty 😀

teda ale tie problemy vam nezavidim 😒 , poradit neviem, klop klop ja tieto problemy nastastie nemam.

katkaajurko
17. jún 2010

danielka ja robim spaldovy v pekarnicke a je ze mnam a zdravy 🙂

danielkabn
17. jún 2010

Katuš,sem s receptom,bo ja nemam recept na špaldový chlebík a múku som si kúpila 🙂

katkaajurko
17. jún 2010

jooooj doma ho mam - potom napisem 🙂

danielkabn
17. jún 2010

a nezabudni,kujeeeeeeeeeeem 😉

majatko
17. jún 2010

ahojte 🙂 u mna nic nove, stale cakam na MS, ktora ale nechodi (pred dvoma dnami postrasila trosku) ale odvtedy nic, tak nervozne cakam kedy pride, aby som mohla zacat brat HAK, aby som mala rychlo tie trojmesacne balenie za sebou...ale co ma trapi je, ze ci je mozne priberat z kyseliny listovej, lebo nejako v poslednej dobe (teda odkedy som ju zacala brat) som sa rozjedla a neviem ci je to tou kyselinou alebo cakanim na MS 😀 a uz mam kilo hore ☹

katkaajurko
17. jún 2010

danielka paci sa

Spaldovy chlebik:
350 ml mlieka
3 PL oleja (moze byt olivovy)
1 PL octu (my davame balsamicovy-je to s nim super)
150 g hladkej muky
350 g spaldovej muky
1,5 CL soli
1 CL kr. cukru
2/3 CL suseneho drozdia

dindulka
17. jún 2010

ahojte
aj vy ste také kuchárky, teda pekárky chleba z domácej pekárne. to sa nám kuchtí, keď to za nás pekárnička urobí, že 😀 my sme domácu pekáreň vyhrali na silvestra v tombole. bola som nadšená moc som ju chcela, bolo to prvý a asi aj poslednýkrát čo som niečo vyhrala, ale ten chlebík a tá vôňa mňam 😵

majatko, aj mne sa zdá, že mám stále nejaké nafúknuté brucho. a to odvtedy čo beriem tú kyselinu listovú, tak neviem, či je to z nej alebo ... 😒

beat, joj chúďatko. ja teda s týmito vecami nemám skúsenosť, ale moja sestra áno, je to hnusoba 🙄 veď hádam dr. dačo rozumné vymyslí a predpíše

zuzu1111
17. jún 2010

ahojte babule...prišla som vás pozdraviť 😉 , dnes som celý deň nebola na PC...pozerám, že ste šikovné kuchárky-pekárky 🙂
Bea - juj, zas niečo 😖 ...verím, že sa to nebude zhoršovať...Chcem sa opýtať - koľko si platila za morfologický UTZ? Dostali ste aj nejaké fotky na CD? UTZ sa robí už len cez bruško?

danielkabn
18. jún 2010

dobré ránko 🙂
Katuš,díky za recept,vyskúsam isto. 😵 😵 x)

beatab369
18. jún 2010

ahojte kocky.....dakujem pekne.....
ja viem, ze stale sa nieco na mna nalepi, ale ked tak rozmyslam, nie je to az take zle .... mohlo by byt aj horsie, ale dufam, ze ma to minie 😉 este stale mam ten hemoroid ale uz tak neboli, tak mi je lepsie, viem, ze su o veci, ktore sprevadzaju nejednu tehulku a preto z toho nerobim dramu...musim vydrzat 😉

zuzu ja som platila 23 EUR za vysetrenie, fato nemame lebo nas drobcek spinkal tak, ze mal nozicku a rucicka na jednej kopke pri tvaricke...to ti je ale poloha 😀 a dr. ho musel par krat postuchnut cez brusko aby sa aspon otocil 😀 takze foto by bola hlavicka nozicka a rucicka na jednej kopke co by bolo asi tazko rozoznatelne 😀
CD robia ale nie teraz pri morfologickom UTZ ale najlepsie je medzi 24-28 tt ak som si to dobre zapamatala (ideal 27tt) ale to musi drobcek spolupracovat, lebo ked by tak sladko spinkal ako teraz, tak z videa by asi vela nebolo...je to proste o stasti, ak je v pohybe a santi, tak to moze byt nadherne...stoji to asi cca 68 EUR, tak neviem, ci pojdeme alebo to nechame tak 😉
morfologicky UTZ sa robi cez brusko, a v podstate uz vsetky UTZ by ti mali robit len cez brusko aj u tvojoj dr., mne dost dlho nebolo cez brusko nic vidiet a dr. mi povedala, ze uz tam nechce velmi sprtat ale tak opatrne mi ho urobila...aj na tom UTZ co sa robi na 12 tt - skrining aj tammi este museli zo spodu, lebo nic nevideli...ale potom uz len cez brusko 🙂

majatko
18. jún 2010

Pekny piatok prajem 🙂 dnes som skonstatovala, ze moje telo sa vobec nesprava tabulkovo, skor by som povedala, ze nestandardne. Uz je sedem dni od agolutinu a mrcha nikde, dokonca vraj som mala sliznicu 10 mm a mala prist aj sama. No prsia ma prestali boliet, aj vajecnik a podbrusko uz tiez nebolia a ziadne priznaky MS. A rano som si len zo zvedavosti zmerala teplotu a mala som 37 co by pred MS mala byt ovela nizsia, ze? Robila som si aj test v stredu vecer a bol negativny. Takze neostava nic len cakat este tyzden a potom ak nepride pojdem za lekarom.
Dindulka-budem nadalej brat kyselinu listovu, dufam, ze uz vaha nepojde vyssie. Vsimla som si, ze mavam take obdobia, kedy by som ako sa hovori kona zjedla, co mam teraz (takze mozno je to len nahoda s tou kyselinou) a niekedy mam pocit, zeby som aj zo vzduchu vyzila 🙂

beatab369
18. jún 2010

danielka a tebe to aj krvaca? lebo mne sa to trosku zmensilo aj to uz tak neboli ale zacalo mi to krvacat...nie velmi ale ide mi krv a to bez ohladu na wc...no nic asi v pondelok skocim na chirurgiu po gynde nech sa mi na to radsej pozru...

zuzu1111
18. jún 2010

bea díky za info....ja idem do Šace a tam sa platí 20eur, ale o fotky som sa nepýtala. Myslíš, že keby malo bábo dobrú polohu, tak by sa dalo aj pri morfologickom? Video je dosť drahé, toto asi nebudeme chcieť, ale nejaké fotky by sme chceli 😝 ...Na stránke majú čosi, že CD s fotkami stojí niečo cez 20eur, ale ja som nepochopila, či to sa robí pri morfologickom alebo sa treba objednať inokedy - ako si ty písala. Ja som myslela, že pri morfologickom urobia a budem platiť - 20eur za vyšetrenie a 20eur za to CD, ale keď sa to nebude dať, tak sa asi objednáme ešte raz. No a potom neviem ako sa to bude platiť. Som z toho jeleň, asi zavolám niekedy sestričke a popýtam sa.

Krásny deň baby - u nás na východe dnes ešte celkom pekný 😎 ...Ale neteším sa na tie dažde a ochladenie čo zas predpovedajú na nasledujúce dni. ☹

beatab369
18. jún 2010

zuzu aj ja som si myslela, ze to urobia pri morfologickom a pred tym ako som sla dnu k dr. tak som sa na to pitala sestricky...no a ona mi to vysvetlila...ze foto mozem aj teraz, ze stoji 10 EUR ale CD sa teraz nerobi az v tom 24-28 tt...no a kedze drobcek spinkal tak ako som pisala, nemalo vyznam pre nas daj ani foto ..... nic by sme tam asi nevideli...tak uvidis ako to je v Saci a koľko stoji....ja som bola v Železnicnej nemocnici a tam su take podmienky ako pisem....

skoda tej fotky, ale co uz....aspon jednu krasnu mame so skriningu 😉

beatab369
18. jún 2010

pardon...pytala!!! boze ja uz stracam zdravy rozum 😀

kraskanz1
18. jún 2010

dobry den asi by som sa uz mohla pripúojit do tejto temi kedze mi doky jemne naznacil ze to vyzera na PCO..
tak kocky mala by som na vas jednu otazocku kedze v septembri alebo oktobri by som mala ist na laparku typujem ze mi tam opraiva aj to co ma pokazene 😅 a pomohol niektorej z vas drilling vajecnikov???
a doky mi odporucil sanatorim na sliaci co specializuje na zenske problemi...baby boli ste tam niektora ???su dobry??? 😵

danielkabn
18. jún 2010

Beatuš,mne to krvaca,ked sa utieram ☹ ☹ inak nie...)))

hiva
autor
21. jún 2010

kraskanz...ja som bola na drillingu vajecnikov v septembri minuleho roku....a pomohlo....odvtedy ovulujem pravidelne....a na treti cyklus po drillingu som aj otehotnela 😉....i ked to nakoniec nedopadlo dobre....ale to uz je o niecom inom 😉 ...ja ti drilling vrelo odporucam 😉 ...co sa tyka kupelov, tak to vobec netusim...s tym ti neporadim 😉

bambi9
21. jún 2010

ahojte ,
sice neprispievam pravidelne ale rada vas citam, lebo sa tu vela naucim..... stale bojujem s pco, teraz beriem druhy tyzden metformin a velmi dobre ho znasam 😎 teda klop klop 😅 mal by mi nepriamo znizit aj tst 😒 tak dufam ze pomoze ...
hiva ty si na tom teraz ako?? 😉

katkaajurko
21. jún 2010

caute

cau Hivus tak ako?

hiva
autor
21. jún 2010

ahoj bambi 😉

ja som momentalne 13 DC....takze v snazilkovskej faze... toto je posledny cyklus, ktory skusame len tak prirodzene....ak sa nezadari teraz, potom idem naspat k dokymu a uvidime co poriesime...bud skusime clostyl, alebo sa budem rovno pytat na IVF... uvidim, co ma doky v plane.....ale mam pocit, ze mam zas riadne rozhadzane hormony....TST mam asi zas dobre vysoky, lebo sa mi v poslednej dobe aj akne zacalo robit....takze uvidime....maximalne som ochotna pockat este jeden dalsi cyklus s tym, ze by mi spravil znovu hormonalny profil.....ale na dalsi HAK a znizovanie TST sa uz nahovorit nedam.....to pojdeme fakt radsej do centra na IVF ako samoplatca 😅

hiva
autor
21. jún 2010

ahoj Katus.....co tam po mne...ja som momentalne v tej nejnezaujimavejsej faze cyklu....u mna to zacne byt vzruso az okolo 20 DC 😀 ....ty sa pochval 😉....ako? ovulka uz bola?

katkaajurko
21. jún 2010

hiva myslim,ze pri diagnoze pco netreba ist na iui (to bolo len v pripade ze je idiopaticka neplodnost-teda neznama)...takze nebudete samoplatcovia si myslim...

katkaajurko
21. jún 2010

hiva ja neviem...asi bola...bol hlien - ale ja som sa na to fakt vyprdla... sak mi aj doki pred ovulaciou povedal ze sliznica je aj tak na hovno... tak naco? chapes ..necakam zazraky... my planujeme dovcu..preto sem ani nechodim...co mam riesit? doki nam nedal temer ziadne sance na prirodzene... s clostylom zacinam az v auguste..takze som v hybernacii 😀

hiva
autor
21. jún 2010

katka....my sme o samoplatcovi rozmyslali hlavne z casoveho hladiska....neviem, ci by sa nam podarilo ist na IVF este tento rok cez poistovnu.....preto by sme prvy pokus riesili ako samoplatcovia....nech to je co najskor.....ale tak este uvidime, co povie doktor a s akym napadom na mna vybehne tentokrat 😅

katka, taky hybernujuci stav nemusi byt tiez na zahodenie....mozno budete milo prekvapeny 😉....ved raz sa Vam uz predsa podarilo, tak mozno sa zadari zas 😉...a beries nejake bylinky, alebo vitaminy?...alebo to mate fakt teraz uz uplne len na prirodualebo proste nic a nech sa priroda realizuje?... dovolenku tisko zavidim....teda hlavne tie planovacky....ja ju mam uz naplanovanu cca 4 mesiace, takze len odratavam dni, kym pride 😀

katkaajurko
21. jún 2010

tak potom by som asi uz necakala na vasom mieste este jeden cyklus a hned si podala ziadost a to je akurat ten cyklus co mozete skusit prirodzene...

hiva radsej nech niesme milo prekvapeni...vybavujeme tu ameriku-vies si to predstavit? 20hodinovy let a dva tyzdne cestovanie po krajine ? ja moc nie... 😒 😒 a to ze sa raz "zadarilo" na "tyzden" vraj nic neznamena - neuchytilo sa to najpravdepodobnejsie prave koli tej sliznici - ktora sama nikdy nedozreje poriadne a kedze to uz je rok -tak ze to nam nedava ziadne nadeje.(aj doki povedal-ze na to sa nemame vobec spoliehat) .znamena to len ze sa vedia spojit ..ale uz uhniezdit nie... ja uz som sa s tym asi aj zmierila...a aj mi odlahlo... to dufanie ze motyka vystreli ma viac vycerpavalo... aj tak to nezmenim...brala som gynex-to som zacala este pred tou navstevou v centre-tak som ho aj dobrala ..tri tyzdne a teraz mam uz tyzden pauzu,inak nic .. ja uz prirode ale neverim ...

hiva
autor
21. jún 2010

katka... nikdy nevies....ale sama viem, ze spoliehat sa na zazrak a dufat v nemozne je uplne otrasne....tak ta plne chapem 😉.... je dobre, ze si teraz date 2 mesiace oddych....ale ze uplny oddych a potom to bude lepsie....na clostyl zareagujes ukazkovo a bude to 😉 ... inak to LA tisko zavidim 🙂 ... mojim snom je zobrat mojho manzela do DC...on je totiz uplny blazon do muzeii a tak by sa vo Washingtone urcite vysantil....no a v oktobri bude mat 40 rokov, tak som mu chcela kupit letenku ako prekvapko....ale on sam urcite nepojdeme a ja tajne dufam, ze v oktobri uz budem konecne tehu a tak s nim do tej Ameriky nebudem moct ist 😖 ...takze taketo prekvapko budem musiet nechat asi az na jeho 50-tku....snad uz dovtedy nejake deturence budeme mat 😀 😀 😀

hiva
autor
21. jún 2010

a co sa tyka toho IVF....zatial som sa este nerozhodla, ze ktore centrum.....velmi zvazujeme aj Brno....tak totiz dokonca robia aj tak, ze pokial mas svoju ovulaciu, ani stimulaciu nepotrebujes....ak ta doktor odsleduje na UTZV, tak iba v case ovulky prides, odoberu vajka, oplodnia a vlozia spat 🙂...to by sa mi celkom pacilo....ale pri mojom PCO taketo cakanie kym dozrie vajko bude asi nezmysel 😀 😀 😀 ...ale to Brno je asi aj tak najlacnejsie....no uvidime....mozno mi aj moj doky bude vediet niektore odporucit...lebo ja som zatial rozhodnuta pre ferticent....len tam som prave kukala, ze tusim v july maju dovolenku....tak neviem, ako rychlo by sa to tam dalo vybavit 😅