Syndróm P(re)CO? II

hiva
3. jún 2009

Tak Vas vsetky vitam v druhom pokracovani nasej diskusie o syndrome PCO....v prvom fore sa podarilo viacerym dievcatam (napriek tejto nie zrovna najprijemnejsej diagnoze) stat sa mamickami. Tak nech taketo uspechy v hojnom pocte pokracuju aj v tejto druhej serii 😉

hiva
autor
21. júl 2009

jaj...blooomie....tak silno drzim palce 😉 😉 😉 ....a nezabudni nas informovat, ked z teba bude tehulka 😉

baba2288
21. júl 2009

no ahojte!
hivus a co je to ta prstikova metoda?

hiva
autor
21. júl 2009

to som niekde tu na konovi citala....skus vyhladat.....v principe je to len ze spermijkam pomozes zajst dalej prstami 😅

baba2288
21. júl 2009

hm,a to uz ako.vsak penis je dlhsi ako prst.hm. 😕

hiva
autor
21. júl 2009

baba...tu to mas: https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea... ...penis je sice dlhsi, ale prst je ohybnejsi a presnejsi 😀 😀 😀

baba2288
21. júl 2009

no som si precitala.tak uz rozumiem,hej,ze do toho krcku to rovno treba nejako zaprstikovat.

baba2288
21. júl 2009

ja ak sa volakedy dopracujem do stadia snazilkovania,tak budem hotovy profik. 😀

hiva
autor
21. júl 2009

no presne tak....a najlepsie, ked sa dosiahne pri tom aj orgazmus 😉 😅 😅 😅

hiva
autor
21. júl 2009

asi tak.....ja som zase len teoretik....v praxi som to este nevyuzila 😀 😀 😀 ....sama si tam tazko dociahnem a manzela na taketo hratky uz potom, co sa on spravil, je tazko donutit 😅 😀 😀 😀

baba2288
21. júl 2009

teraz som sa skoro opytala chujovinu,ze takze riadny sex ani netreba? 😀

hiva
autor
21. júl 2009

no jo....celkom dobra chujovina 😀 😀 😀 ....ale teoreticky netreba....mozes si od niekoho vypitat spermijky do kelimku a potom si ich tam sama natlacit 😀 😀 😀

baba2288
21. júl 2009

Ty pocuj,hiva,vsak ja ani nepotrebujem chlapa. 😀 vsak mam plno kamaratov,tak im to moze byt fuk,ci to splachnu,alebo si to urobia do poharika a daju mi ho.

baba2288
21. júl 2009

ech,uz koncim.chvalabohu.paaa paaa

hiva
autor
21. júl 2009

baba.....ty si cislo 😀 😀 😀 ...pa pa

hiva
autor
22. júl 2009

dobre ranko....ako sa dari?....len som chcela povedat, ze ten testosteron mne urcite klesol....vcera som bola n anakupoch a kupila som si ruzove nohavice, oranzove saty, zopar farebnych triciek, sandalky...no proste nejak zozenstievam 😀 😀 😀

jancos
22. júl 2009

cauko hiva, to je super test na testosteron ist nakupovat🙂) nepoznas nieco podobne aj na progesteron? ze ked je nad 3, cize bola ovu, tak si vyberam fialove auto a ked pod tri tak zlte? to by bolo fajn nemusiet chodit k lekarom.
inak sa zacinam bat o shaarku, pisala som jej do ip, neozvala sa, ani na skype nechodi, tak snad je ok.

hiva
autor
22. júl 2009

jancos...pokial viem, tak shaarka po pohode sla tusim na cely tyzden na chatu....takze urcite je v pohode, akurat nema pristup na net 😉

a na tom nakupovani asi nieco bude....v zivote by mi nikto neuveril, ze ja si kupim ruzove nohavice....a co je este vacsia sila, ze ich aj nosim 😀 😀 😀 ...vies, ja som si vzdy kupovala oblecenie iba hende, modre, cierne alebo biele....zasadne ziadna cervena, ruzova, oranzova ....no a teraz mam nejaky uplne iny styl....asi to bude tym testosteronom 😀 😀 😀

a mozno to funguje aj naopak...chces znizit testosteron, alebo zvysit progesteron, tak nakupuj same ruzove oblecenie - proste typicke dievcatkovske a hormony sa tomu mozno prisposobia 😉 😀 😀 😀

baba2288
22. júl 2009

ahojte kocky!
nebojte,shaarka je v poriadku,ja som jej pisala aj smsku,ci je ok,kedze sa stala ta nehoda na tej pohode.a teraz je na chate,veselo si tam chlasce a sexuje,takze sa o nu nebojte. 😀
hm,hivus,ja zase opacne,ja akosi prestavam nosit tie moje ruzove a fialove veci. 😒 a uz mi aj zistili PCO,tak asi na tom fakt nieco bude. 😕

ivanita13
22. júl 2009

Ladies, nasla som dalsi zaujimavy clanok http://www.bmj.sk/1997/09810-06.pdf
Laparka (Ovarian drilling) dopadla dobre, jazvicky su uplne male jedna v pupuku, jedna na bikini line a tretia sa tazko hlada 😉
Po troch dnoch som bola uplne ok. V septembri pojdem na kontrolu uvidime aky bude dalsi postup.
Lekar mi povedal, ak nie je zly vysledok GTT testu metamofin nie ma efekt na ovulaciu. Viete k tomu nieco blizsie? Ivana

hiva
autor
22. júl 2009

ahoj Iva - menovkyna....super....s tou laparkou si ma povzbudila a potesila....mna to caka v septembri....takze 3 dni a bola si fit? to je uplne parada....co sa tyka metforminu, tak ja skusenosti nemam....ale niektory doktori to nasadzuju aj ked nemas ziadny problem s cukrom....a niektorym to pomohlo....takze neviem......ale ja by som asi verila doktorovi.....ved kde uz by sme potom boli 😉

baba....tak konecne viem, ako vyzeras....super, ze si si dala foto 😉 ...a ta zmena v obliekani je urcite sposobena testosteronom....skus vyskusat tu spatnu metodu....nasilu nos ruzove a hormony sa prisposobia 😉 😀 😀 😀

ivanita13
22. júl 2009

Iba z narkozy mi bolo trochu spatne, ked som sa postavila tak sa mi tocila hlava. Potom som sa opatrne pohybovala. Ale na treti den som bola ok, lezala som na bruchu, robila bezne veci. Pred operaciou som sa bala, ale nemala som coho. Natieram si tie mini jazvicky dermatixom, aby ich neskor vobec nebolo vidno 😅

baba2288
23. júl 2009

ahojte!
no hej,dala,vsak co sa budem zatajovat,vsak sme na jednej lodi. 🙂
no mozno zaposobia aj cervene saty a tak.lebo v minulosti som skutocne bola furt furt ruzova a fialova,tak akosi mam toho dost na cely zivot. 😀
myslim,ze si idem pozriet nejake ubytko blizko tej Lubochne.jednoducho na pol siedmu rano sa tam trepat je nezmysel.vsak ked tam bude aj zensky lekar a tak,tak to nejde,vsak sa musim tesne predtym umyt a vsetko.

hiva
autor
23. júl 2009

baba...ber to ako vylet.....kludne si tam zajednaj a dve noci a pokukaj si okolie 😉 ...ja sa pomaly ale isto lucim na vyse tyzdna.....zajtra rano odchadzame na tu "plodnu" dovolenku 😀 😀 😀

baba2288
24. júl 2009

no hej,ved uz spekulujem,ze na kolko tam ostanem,vsak tam mam mojich dovolenkovych kamaratov. 😀 ech,nestihla som Ti popriat krasnu dovolenku a hlavne teda plodnu!drzim palce ale hlavne si to uzite!
😅

shaarka
27. júl 2009

dobre raaankoooo 😀
vela ste toho teda nepopisali, 4 strany, to mam za chvilku.
idem docitat 😉

shaarka
27. júl 2009

no.
takze vidim, ze za ten tyzden sa toho nestihlo vela zmenit, ale hlavne ze aspon ziadne negativne novinky som nenasla.
dakujem, ze ste sa o mna strachovali, ale tak bolo, ako pisala hiva, baba, bola som na pohode a potom na chate, bez netu a bez signalu. super! 😀 merat BT sa velmi nedalo, ale hadam sa z grafu bude dat citat. prekonala som hnusnu mykozu (nejaku inu, ako som mavala bezne doteraz, tak zabral az iny krem z lekarne), ale uz som ok a dokonca som mala aj plodny hlien 😀 na UZV som nebola, clostil som nebrala a ani duphaston som este nenasadila (som 19.DC), ale pokial viem, tak ovu nebola (co ani necakam). tento tyzden pojdem k Dr a dohodneme sa na laparke.

sarafortuna, z casti s tebou suhlasim, urcite mas v niecom pravdu, ale v nicom zasa nie. to, co pises o zdravom zivotnom style a pod., sa da. urcite sa da. ale ako dlho? ja by som mozno vydrzala tyzden, mozno mesiac. ale neviem si predstavit, ze by som takto "frcala" rok a viac. asi by to bolo silene a velmi unavne. okrem toho pri tejto diagnoze a veku 30r. sa mi to zda trosku riskantne (kvoli casu). 😒
no a tak, ako sa mi nezda ok len sa "milovat a cakat", tak isto sa mi nezda ok brat to zhurta a rovno sa ladovat hormonmi. najlepsia je (hadam ako vzdy) zlata stredna cesta. 🙂
a este jedna namietka: pises, ze agnucaston urcite odporucas. ale preco? precitala si si, na co je? nemyslim si, ze je vhodny pre vsetky PCOckarky. 😉 pokial nemam zvyseny prolaktin, nevidim dovod, preco to brat. i ked je to "len" bylinka.

shaarka
27. júl 2009

hiva, i ked dodatocne, ale prajem krasnu dovolenku a vratte sa zdravi! (ale neboj, s vyliecenim PCO neratam 😀 )
baba, mala by si nam napisat podrobnejsie, co vsetko si zazila 😉
ivanita, som rada, ze si napisala - ja mam (asi bezdovodne) z laparky dost hrozu, ale kazda baba pise, ze to bolo v pohode. ibaze ja sa strachu neviem zbavit. inych ludi by som kludne aj odoperovala, nemam problem, ale ked si mam obrazne povedane vytiahnut triesku, uz sa mi trasu ruky.
😀 😀 😀

sofia2008
27. júl 2009

cauko shaarka..chybala si tu 🙂
inac ja beriem agnucaston, ale nevidim nijake pozitivne ucinky, je to rovnake, ci ho beries alebo nie...len mi ho lekarka predpisuje...ze je to dobre...ja som zacala uzivat femi kvapky, tak uvidime, ci to pomoze, zajtra idem na utz, budem 10.den cyklu, tento je posledny pred laparkou, teda dufam, ze ma objedna lekar v auguste...inac som akosi pozitivne naladena, v zmysle, ze uz nejako nic neriesim, necakam nijake zazraky, ak sa to nepodari, v novmebri ideme do centra a hotovo, uz ma ani nevytacaju reci okolia, kedy uz aj my konecne budeme mat baby 😀 😀 😀 😀 ja sa hram na karieristku 😀 😀 😀 prajem vam pekny den

jancos
27. júl 2009

ahoj shaarka, super, ze si ok, hrozne, co sa tam stalo. snad si si to na chate vynahradila.
ja si osone myslim, ze kazdy by sa mal rozhodovat za seba, podla toho, comu veri. podla mna je fajn, ze si mozeme vymenit nazory a nemusi si kazdy mysliet to iste. dost sa divim, ked niekto napise /myslim, ze sara to tak napisala, ale ak nie tak sorry/, ze asi sa na mna mnohe nahnevate, ale je to moj nazor. fakt neviem, preco by sme sa hnevali pre jej nazor, skor ma hneva, ak ona nemoze akceptovat, ze my mame iny nazor. ale v kazdom pripade, dolezity je konecny vysledok - baaabo🙂
neviem ci vitex a agnucaston je uplne to iste,shaari, ale ta bylinka je rovnaka, a viem, ze vitex pomaha aj pri zlom pomere LH a FSH, co ma asi kazda s pco a este asi aj v inych pripadoch. pozri si, ak budes stihat.
http://www.pcoscoach.com/vitex.html
http://www.ovarian-cysts-pcos.com/vitex.html

shaarka
27. júl 2009

jancos, asi mas pravdu 🙂 len subjektivne sa mi to zda ako trosku slaba pomoc.
ja som nasla toto:
Common Names: Agnus Castus, Five Leafed Chaste Tree, Chasteberry, Nirgundi, Sambhalu, Monk's Berry, Monk's pepper, cloister pepper, Indrani, Nirgandhi, Nochi, Vitex, Vitex Agnus Castus
Indicated for:
Acne (associated with menstrual cycle), Amenorrhea, Catarrh, Cholera, Colic, Diarrhea, Dysmenorrhea, Dyspepsia, Ear disorders, Endometriosis, Female infertility, Fever, Fibrocystic Breast Disease, Headache, Heart Disease, Hemicrania, Hemorrhoids, Liver disorders, Malaria, Menopause, Menorrhagia (Heavy Menstruation), Menstrual Difficulties (Secondary Amenorrhea), Nausea, Premenstrual Syndrome, Rheumatism, Skin diseases, Ulcers, Worms.
Current uses:
Vitex Agnus-Castus is used as an Alternative medicine to alleviate symptoms of various gynecological problems
PMS, Galactagogue. This use is disputed. Potential as an Insect repellent
No clinical studies
Polycystic Ovarian Syndrome (PCOS)
Uterine fibroids
Menopause
Infertility
Luteal phase defect

samozrejme ale vsetky "choroby", na ktore je agnucaston dobry (lutealna faza, menopauza, neplodnost...), mozu byt zapricinene aj niecim tak silnym, ze na to je uz agnucaston (agnus, vitex) slaby... Napr. ked ma niekto problem so stitkou, alebo tvrdu koru vajecnikov, asi zbytocne bude brat vitex. Ale ak ma "len" slabsiu produkciu nejakeho hormonu, alebo naopak silnejsiu nejakeho ineho, tak moze pomoct, to je jasne.
To iste mi pride aj s kvapkami gynex alebo femigard.