Syndróm P(re)CO? II

hiva
3. jún 2009

Tak Vas vsetky vitam v druhom pokracovani nasej diskusie o syndrome PCO....v prvom fore sa podarilo viacerym dievcatam (napriek tejto nie zrovna najprijemnejsej diagnoze) stat sa mamickami. Tak nech taketo uspechy v hojnom pocte pokracuju aj v tejto druhej serii 😉

katkaajurko
28. sep 2010

@chlpacik nevazila som sa dlhsie ale cca 54kg a 157cm - taky krpec...co narobim... 😒

mrnous1
28. sep 2010

Babky vrelá vďaka za vaše rady.Tak radšej počkám a testnem až na 12DPO 🙂
Chlpacik veď aj mne to po prvom mimine už bude jedno či beriem alebo neberiem Duphaston, hlavné je sa dopracovať aspoň k jednému miminku. 🙂

chlpacik
28. sep 2010

@katkaajurko vsak to nie je vela, ci??? 🙂 no ja som vysoka 175cm a vaha okolo76kg, no nezabijem sa teraz preto 😀 ... k vyske Ti pridam take 3cm ale komu hodim 10kg??? to je otazne 🙂))) 😀 😀 ... ma niekto zaujem??? asi sotva 🙂)xi

chlpacik
28. sep 2010

@mrnous1 😀 😀 😀 no jo, hlavne mat to jedno 🙂))) alebo dve po umelom 🙂)))

chlpacik
28. sep 2010

ešte si tak mrmlem, že keby sa tie kila aspon umiestnili tam kde majú, ale mne to prebytočne ide do brucha, čert by to vzal 🙂)))

katkaajurko
28. sep 2010

no malo to na moju vysku nie je aj ked nie je to ani ziadna tragedia..mne sa to tiez blbo uklada..triceps 😖 blee a zadok a nohy..a to tiez nie je bohvie co 😅

chlpacik
28. sep 2010

@katkaajurko 😀 no radsej by to slo do prs, sakramentska prace 😀 ...ale ako sa vravi:"Nikdy nie je natolko zle, aby nemohlo byt este horsie"🙂))

chlpacik
29. sep 2010

@katkaajurko ahoj Katka, zazrela som, že užívaš metformin. Dnes mi to predpisala endokrinologicka. Chcem sa opytat, pomohlo Ti to? Resp.upravi aj cyklus? Kedze ja ho mam len s duphastonom... tiez sa bojim ako bude na mna ucinkovat, kedze mam cukor uplne v norme, aj inzulin.testy, tak uvidime, co to spravi 🙂...

katkaajurko
29. sep 2010

@chlpacik ja ho neberiem este ani mesiac-takze tazko povedat co mi robi... ani nemam vysoky cukor ani dokazanu inzul.rezistenciu... a dokonca menstruujem pokazde aj sama..takze tazko povedat...uvidime 😕

chlpacik
29. sep 2010

@katkaajurko ... no a tu su moje vysledky: vcul posudte co mam zvysene 🙂)) S-KORT 663,100 nmol/L S-PRL 18,48ng/mL S-TESTO 2,17 nmol/L S-LH 22,59 U/L S-FSH 8,41 U/L S-INZUL 5.59 uLU/mL S-aTPO 18,24 S-aTG 10,00 S-DHEA 3,97, volny testosteron 4,5 pg/ml ASD 6,5 ng/ml
a teraz mam doporucení Glucophage 500mg ...

katkaajurko
29. sep 2010

@chlpacik to je tazko posudit,co mas zvysene-lebo zavisi aj od fazy cyklu -kazda ma ine referencne medze a zavisi od labakov (mavaju ine stroje a ine rozmedzie) ale mala by si tam mat napisane co je v norme a co je nad hranicu

hiva
autor
30. sep 2010

caute....tak vcera som bola na Mojziske 😵 😵 😵 ....ja lenochod som sa k tomu nakoniec predsa dokopala 😀 ....a bolo super....zatial svalovku moc ani nemam, ale myslim, ze zajtra urcite pride 😀 😀 😀 ...a inak dobre, bole sme len 3 baby a jedna este neprisla, lebo je chora.....takze budeme celkovo len 4, takze cvicitelka ma cas sa kazdej povenovat 😅 .... @katkaajurko ...nerozmyslis si to? 😉 😎 😎 😎

inak som dobre bludila po Petrzke....najst som to nasla celkom dobre, ale dostat sa odtial domov, no hruza.....som presla asi kazdu jednu ulicu celej Petrzky, kym som nasla nejaky znamy orientacny bod, skadial som vedela trafit domov 😀 😀 😀

hiva
autor
30. sep 2010

inak clostyl zatial znasam v pohode....citim aj nejaku tu aktivitu vo vajecnikoch, seem tam aj podbrusko zastekli....no uz som zvedava na pondelok, co ukaze ultrazvuk 😅

http://www.fertilityfriend.com/home/226b42

chlpacik
30. sep 2010

@katkaajurko no joooo, vraj testosteron je len vyazny 🙂)) a prolaktin mam v norme 😀

katkaajurko
30. sep 2010

@chlpacik no ten volny testosteron sa mi zdal ze mas vysoky..ja som ho mala do dva.... (ale vravim-tie referencne medze su dolezite) a aj LH a FSH sa mi zdalo vysoke-ale to tiez neviem ake su tam hranice... (celkovo ak je LH dvoj a viac nasobne ako FSH znaci to polycysticke ovaria (teda jeden zo znakov) 😒 )

@hiva - no ja ti neviem..celkovo kym sa do tej petrzalky dostanem a odidem..pravdu povediac nemam teraz chut pre tehotenstvo robit nic ☹ fakt..mam toho vsetkeho plne zuby ...cista depka... dnes mi zacala mrcha a mam zase take krce v maternici (aj minule som mala - asi z clostylu,lebo inak nemavam...)

hiva
autor
30. sep 2010

@katkaajurko ... juuuj....som zvedava, aku budem mat ja mrchu teraz po clostyle ☹ ...snad ju nejak prezijem, lebo ja mavam aj normalne dost silnu ☹

inak co sa cvicenia tyka, prave teraz by si to mala asi idealne, nie?...ked v novembri pojdete na IVF, dovtedy aspon precvicis panvu a v novembri budes na tehu idealne nachystana 😉 ...lebo ze vraj fakt treba cvicit kazdy den a minimalne nejake 2 mesiace 😉

a co sa cesty tyka....ja tam vzdy pojdem tak, ze o 171:30 odchadzam autom z hlavnej stanice ....tkaze ak by si chcela a mala by si lahsie prist na hlavnu stanicu, tak by som ta kludne bravala so sebou 😉 🙂 ....ale vobec ta nechcem nutit....plne chapem tvoju depku a rezignaciu....neboj, domrchujes a naladu sa opat vylepsi 😉 ...poznam to....aj ja tak fungujem 😉 😒 ☹

katkaajurko
30. sep 2010

@hiva No vies,len ci to nie su dalsie vyhodene peniaze...evidentne mam problem v hormonalnom systeme... takze pochybujem o tomto tak vnutorne.... 😒 este to hadam zvazim...

inac mna taka frustracia drzi od toho neuspesneho IUI... neviem no... tentokrat sa to nelepsi...uz sa mi to zda dlho a just mam v okoli vela bab co do roka otehotneli..stresovali,vyplakavali a uz su tehotne.... 😅

hiva
autor
30. sep 2010

@katkaajurko ... no ja to cvicenie neberiem ako ze mi to ma pomoct k babatku.....akoze nesla som cvicit kvoli tomu....ale proste len tak pre ten pocit, ze nieco robim s mojim telom 🙂 ...osobne ani moc neverim, ze samotne cvicenie pomoze k otehotneniu....ale fakt to moze pomoct na chrbticu, spevnit svaly najma v oblasti brucha a zadku... a proste celkovo, sa mi to nejak zapacilo 🙂 ...a kedze ja mam aj problemy s chrbticou (krcnou aj driekovou), tak budem cvicit hlavne so zameranim sa na tento problem....a nie samotne tehotenstvo 😉

a tu tvoju depku poznam ....moje kamosky, s ktorymi som zacinala snazit naraz uz rozmyslaju nad druhym babom a ja este ani len prve nemam ☹ ....normalne ma to depta jak svina .... az tak, ze sa radsej vyhybam akemukolvek kontaktu s nimi.....len zbadam babatko, a uz sa mi tisnu slzy do oci.... je to fakt na porazenie 😠 ....ale verim, ze uz aj na nas prichadza rad a do konca roku budeme urcite tehule 😉 😵

katkaajurko
30. sep 2010

@hiva do konca roka? tak ja urcite nie - v decembri ak tak zacnem len stimulovat.... 😒 a teraz tu na konovi viem o tolko pripadoch -co im prve ivf nevyslo-ze ma depta aj to... mala by som sem prestat chodit...lenze v robote je to tak na hovno-ze ist sem a citat si - je aspon aky-taky relax... nejaky bludny kruh alebo co.... ale ja strasne chcem verit-ze to vyjde...taky optimisticky pristup...len teraz je mrtve hluche obdobie.... a celkovo nechapem jedno - ked aj ovulujem ale tie ostatne hormony nedovolia otehotniet, ako to ze ivf to vyriesi? to uz po vlozeni embrya tie poblaznene hormony nevadia? nejako sa v tom stracam

inac ja doma cvicim 3x do tyzdna-takze asi preto ma az tak ta mojziska nemotivuje....

vendulak
30. sep 2010

Ahojte holky, všimla jsem si tu včera v rychlosti že některé berete Metformin...? Taky mám PCO a pár dní ho teď beru. Chtěla bych se zeptat jestli už s ním máte některá nějaké zkušenosti? Pomohl vám k ovulaci, zrání folíků? A je vámpo něm taky špatně od žaludku? Přejde to? ... předem díky za jakékoliv zkušenosti! 😉

Jinak jsem teď si akorát všimla posledního příspěvku @hiva Hivi já také co jsem se začínala snažit na jiné diskuzi mezi snažilkama tak snad všechny už děti dávno mají a o mnohých z nich jsem se nedávno dozvěděla že už čekají druhý ☹. A taky mě to hodně zasáhlo 😢. Ač to holkám moc přeji, tak oni už čekají druhý a my ještě ani první ☹. Bolí to.

katkaajurko
30. sep 2010

@hiva hlavne ma chyta zurivost.ked baby co otehotneli do roka mi idu rozpravat,ze sak oni vedia,ze to cloveku pripada dlho ked nie a nie otehotniet - lenze oni uz tehotne su a to je rozdiel.... to sa tazko dostanu do nasich pocitov zufalstva... a frustracie... jasne ze aj ja by som bola optimisticka-kebyze uz tehu som.... ale mam pocit-ze bud sa to ludom do roka a pol podarilo alebo ked nie tak uz vobec....iba ak ivf

katkaajurko
30. sep 2010

@vendulak ja ho beriem-ale ucinky este neviem-je skoro - takze uvidim este len - prve dva tyzdne mi bolo dost zle - tak som si pridaval davku po polkach postupne a uz je to v pohode,telo si zvyklo a nie je mi nic 😉

katkaajurko
30. sep 2010

a ja uz neznasam vetu - ze urcite to ma svoj vyznam-preco to teraz nejde... ja ho nevidim!!!!! nevidim najmensi dovod,preco nie teraz ale vidim aspon 1000 dovodov preco ano...

vendulak
30. sep 2010

@katkaajurko Katko díky! 😉 A docela si mě potěšila 🙂, že to snad přejde. Já ho beru v podstatě jen 4 dny 😀. Takže ještě málo. Tak uvididíme jestli se to taky časem srovná 🙂. Doufám, že jo a že pomůže 🙂. Pořád si říkám, že kdyby měl pomoct tak vydržím i milionkrát horší nevolnosti i cokoliv jiného 🙂.
A jinak k tvému předchozímu příspěvku, taky mě štve povídání od takových holek co říkají že vědí a přitom ví prd 🙄. A já bych samozřejmě tohle dlouhé trápení nikomu nepřála. Ale když nevěděí tak ať nepovídají 😒. A jinak nám se podařilo po dvou letech. Po IUI. Takže né vždy to musí po roce a půl být IVF 😉. Ale tedy my o miminko pak přišli 😒.
Koukala jsem ti do albíčka že jste taky měli jít na IUI a folíci nedozráli a bereš od té doby Metformin. Půjdete to zkusit znovu? Jestli folíci dorostou?

katkaajurko
30. sep 2010

@vendulak , ja myslim,ze tie nevolnosti ozaj ustupia...mne ustupili... a bolo mi fakt na umretie tie prve dni 😅 , skoda ze som neschudla 😀

my sme tiez uz raz potratili...ale velmi velmi skoro - v podstate v 5tt - hned na zaciatku sa zadarilo temer hned..no odvtedy ani tuk.... neviem,uz asi dalsie iui nebude...doktor tvrdi,ze je to zbytocne...ideme podat ziadost na IVF ... ked to nevide tak si vydupem aj dalsich 6 iui 😉

vendulak
30. sep 2010

@katkaajurko Katko a máte ještě jiný problém kromě PCO a tedy nedozrávání folíků? Protože přeci kdyby se vám díky Metforminu teď podařilo ty vaječníky nakopnout tak by IVF ani nutné být nemuselo, ne?
Jak jsem psala nám se podařilo přesně po dvou letech po 2.IUI. U nás je moje PCO a tedy NEovulace asi tím největším problémem a překážkou. My měli MA v 7tt. Nebo tak jsem to aspoň měla napsané v papírech, mě přišlo že to byla jen chvilička co jsme našli // ☹. No teď už to bude půl roku a už mám za sebou dva cykly s Clostilem a žádná ovulka 😒. Tak teď v CAR sadili ještě ten Metformin a zvýšili dávku Clostilu a doktor jen říkal, že doufá že teď už se k IUI dostaneme, ale co kdyby ne...o tom nic neříkal. Tak já doufám, že jo 😀. Koukám, že co doktor to jiný přístup.
Budu vám držet palce aby IVF schválili a aby se povedlo!!! Já znám hodně holek co jim 1.IVF vyšlo! Netrap se teď tím, co kdyby vám ne a věř že vám taky vyjde!!! 😉 Ono dřív jsem na to nevěřila, ale když se zpětně podívám na tu dobu kdy my konečně otěhotněli tak teď věřím, že pozitivní myšlení a optimismus mají fakt svoji moc! 😉

katkaajurko
30. sep 2010

@vendulak no vraj iny problem nemame... resp. mali sme aj horsiu morfologiu pred rokom - ale teraz uz bola v norme... a ja som aj ovulovavala tak kazdy druhy cyklus a nic z toho ... asi ovulujem zle alebo ja uz neviem fakt... 😅 preto ma to ubija.... keby som neovulovala vobec tak sa nedivim... ale ja mam za sebou xy ovuliek.... 😔 tak asi preto dr. neveri ze zo svojej ovulky prirodzene otehotniem...v podstate tomu nejako nerozumiem.... snazim sa naberat optimizmus ale asi zavazi aj to -ze tento cyklus uz budem aj bez clostylu.... takze nemam nejaky dovod niecomu optimisticky verit... skor mam pocit-ze teraz to je doba ako keby som brala antikoncepciu...takze mam pocit-ze aj tak sanca nie je. a preto teda ta pesimisticka nalada momentalne.... asi keby sa nieco dialo-som optimisticka... bola som aj pred IUI..velmi....

hiva
autor
30. sep 2010

@vendulak ...nam s Katkou prve IVF vyjde na 100 % 😉 ...s nicim inym ani nepocitame 😉 🙂 , vsak Katka? 😉 😅 🙂

akurat ani jedna moc neverime na IUI.....mna to moje prve caka cochvila....v pondelok idem na UTZV na 13DC, tak dufam, ze nejake foliky budu.......lebo moj doktor to zobral nejak hupom a predpisal mi rovno 2 clostyly denne 😅 😕

a pridavam sa do klubu nestastny snaziliek.....my sme mali MA v 10tt ... teraz by mal uz moj drobes skoro 2 mesiace 😔 😢

amarena
30. sep 2010

Ahojte spolubojovnicky,

@katus, ja samozrejme tiez chapem tvoju depku, ale raz to uz proste musi vyjst.

ja nemam depku len z blbeho PCO, ale este aj kvoli inej veci. Zistila som, ze ja mam krvnu skupinu Rh negativ a mg ma RH pozitiv. To znamena, ze aj ked sa nam niekedy konecne podari otehotniet, tak mame takuto "vybornu" viziu:

...Ak sú oba Rh faktory rodičov zhodné, nemali by v tehotenstve nastať problémy. Tie sa však môžu dostaviť v prípade, ak je matka Rh negatívna a otec dieťaťa pozitívny.

V tomto prípade môže nastať situácia, v ktorej bude telo matky reagovať na plod formou tvorby protilátok, čo dieťa môže poškodiť, alebo aj zabiť. Ide o obranný imunologický proces organizmu matky, ktorý nesprávne vyhodnotí plod s opačným Rh faktorom za „nepriateľa“. ...

mam pocit, ze vsetko je proti nam

☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

mili78
30. sep 2010

ahojte babulky...tusim som prisla do slzaveho udolia 😉 u mna nic nove, cakam na mrchu...lebo nemam ziadne tušáky, žeby ten clostil a pregnyl na niečo boli.....myslim, ze keby niečo, tak by som to vytušila....ale ja mam strašnú chuť na sladké a to mám vždy pred mrchou...takže určite v pondelok príde.....a rozmyslam co dalej