Syndróm P(re)CO? II

hiva
3. jún 2009

Tak Vas vsetky vitam v druhom pokracovani nasej diskusie o syndrome PCO....v prvom fore sa podarilo viacerym dievcatam (napriek tejto nie zrovna najprijemnejsej diagnoze) stat sa mamickami. Tak nech taketo uspechy v hojnom pocte pokracuju aj v tejto druhej serii 😉

hiva
autor
11. okt 2010

@katkaajurko ...super, ze si veceru uspesne prezila 😉 ....to jedlo isto stalo za to 😉 ....co dobre ste papali??? 😅

mili78
11. okt 2010

@chlpacik ....CHlpacik no to si pis, ze na zapade nic noveho, ani na juhu ani na severe 😀

mili78
11. okt 2010

@erickaa ...Eri no to sa dalo cakat 😖 ja nato IUI uz prestavam verit, ako vas tu citam...safra!!! 😠

hiva
autor
11. okt 2010

@erickaa ...skoda......moze byt, ze ako aj katka pisala, je este skoro a vsetko moze byt nakoniec inac......ale tak neviem, ci je dobre davat si take male nadeje....skor sa to stava vynimocne 😒 ....ale ako aj baby pisali, nic sa nedeje.....treba skusat dalej.....ak budeme stastie dostatocne pokusat, raz aj na nas urcite sadne 😉 🙂 😵

chlpacik
11. okt 2010

@hiva ahoj, no jooo, ja len tak informatívne sa pýtam 🙂)), inak ja tiež zvyknem, taky tak v nadeji, že toho vytečie menej, ale ee, takže už len pre pocit, že čo ak 😉
...zajtra mám ísť na HP (14den cyklu), ale tá moja mi zabudla povedať, že ordinuje az od 12tej, a dnes asi vôbec, keďže od rána mi tam nik nedvíha telefón 😠 ...možem to spraviť aj tak, že mi odobere segra krv zajtra ráno, šupnem to do chladničky a odnesiem jej to v stredu??? Či somarina??? 🙂

katkaajurko
11. okt 2010

@hiva cavtee

papali sme kusaciu pecienocku,loksiky a kacicku - mnam! :D a som chora... co ma minuly tyzden bolelo to ucho tak cez vikend sa to neskutocne zhorsilo,tak som bola u dr a mam zapalene hrdlo a to mi ide az do ucha - ale baby to ste este asi nepoculi-aby niekto nemal mandle a mal v tych miestach normalny regulerny hnis ako pri hnisavej angine? tak prosim-ja som ten pripad! tak ako teraz uz neviem na kieho certa bolo dobre si ich nechat vybrat ked sa mi to tam aj tak zapali ? 😨 🙄 ale som PN - aspon si oddychnem 🙂

katkaajurko
11. okt 2010

@chlpacik ja myslim,ze na hormony by si to kludne mohlaa uskladnit v chladnicke...ista si niesom ale myslim si...

katkaajurko
11. okt 2010

@chlpacik ozaj ale na hormony je urcite jedno-o kolkej ti hormony zoberu - to mozu aj poobede (okrem prolaktinu,ten by sa poobede nemal vraj)

chlpacik
11. okt 2010

@katkaajurko Katuša, asi to nie je jedno, keďže mi vyslovene zdôraznila, že do 2hodín od perbudenia sa má zobrať krv, takže teraz neviem, či uskladniť, či íst až v stredu, dúfam že nemá dovolenku, keď mi tam nedvíhajú, to by ma pixlo, že maximálne 😠

hiva
autor
11. okt 2010

@chlpacik .....tak si pospi az do 11-tej a potom k nej nabehni na krv 😉 😀 😀

...ja jedine viem, ze na hormony netreba brat krv nalacno..... ale ci sa moze aj poobede....podla mna je to jedno 😉

a inak ci pojdes na 14 DC alebo 15DC, je to uplne fuk....tento odber je na zistenie hormonov v case ovulky.....a pokial ju nemas, je jedno ci ti vezme krv na 14 alebo 15DC 😉

hiva
autor
11. okt 2010

@katkaajurko ....juuuj....tak sa pekne liec.....ty musis byt vo vsetkom extra 😉 😀 ....nestaci, ze si "divna" co sa prolaktinu tyka.....a teraz ti este aj neexistujuce mandle hnisaju 😀 😀 😀 ....drz sa a nech sa uzdravis co najskor 😉 (ta divna bolo myslene len ako zart) 😉 🙂

ale uprimne tu marodku zavidim 😒 ....ja by som si tiez sla domov polezat....minuly tyzden sa manzel moril s chripkou, a zda sa, ze som sa jej ani ja nevyhla.....rano som uz soplila....tak uvidim, ako sa to vyvinie 😅

mili78
11. okt 2010

no tak teraz som volala s dokym....HP vysledky: vsetko v norme....tak potom z coho mam ochlpenie a akne ja fakt neviem....toto je fakt sila 😠

chlpacik
11. okt 2010

@hiva tha pojdem až v stredu na odber, že do 11tej, tak ja neviem spať tak dlho 😀 ...ale nech si ma nepraje, ak bude na dovolenke, ma pixne

@mili78 Ono Ti robili len na klasické veci, testosterón pravdepodobne robí endokrinológ, teda ja som to tak mala... a tam sa ukázalo, že je klinicky aj laboratórne zvýšený. Ale je fajn, že ostatné je v norme, teda FSH, S-LH, prolaktin, nooo 🙂

chlpacik
11. okt 2010

@katkaajurko si UNIKÁT, dáme si Ťa do vytrinky 😀 😀 😀

erickaa
11. okt 2010

čaute baby..sa hlásim do klubu soplavých.. 😖
A ďakujem za podporu, štvrtok pôjdem na krv..a už sa tým nestresujem, nemienim sa už ani testovať. Však ideme ďalej 😀 😀

hiva
autor
11. okt 2010

@erickaa ...veru tak....hlavu hore a kracat vpred za vytuzenym cielom 😉 😵 ...a inak asi som zabudla, ale ty do ktoreho centra chodis?

erickaa
11. okt 2010

@hiva Ja chodím do Iscare..zatiaľ 😉

hiva
autor
11. okt 2010

@erickaa jaj....tak rovnako ako Katka 🙂 ...a coze zatial?...planujes zmenu?

katkaajurko
11. okt 2010

@hiva ano ano - ja som divna 😀 to som aj ja bola sokovana-ze mam hnis v mieste -kde som si myslela-ze uz nikdy v zivote ziadny neuvidim 😅 😅 😅 😅 😅 😅 no co uz...ale doma je dobre 😝 🙂

katkaajurko
11. okt 2010

@chlpacik no to je teda fakt,vystavny odstrasujuci exemplar... co sa zdravia tyka 😖 😅

hiva
autor
11. okt 2010

jaj....aj ja by som hned sla domov ☹ ....ta robota ma uz vrcholne nebavi a lezie mi na nervy 😠 😠 😠 ...uz aby som sla na rizikove 😀 😀 😀

erickaa
11. okt 2010

@hiva to je ešte ďaleko...však to poznáš, plány sa zvyknú meniť..Ale ešte ostávam, ak bude potrebné, tak ešte 2 IUI.. Potom si chcem dať aj tak pauzu na ďalšie vyšetrenia..a potom uvidím 😎

hiva
autor
11. okt 2010

@katkaajurko ....alebo by si sa mohla prihlasit niekde na testovanie na vedecke ucely 😉 ....by ta aspon pokukali a preskumali od hlavy az k pate 😉...a mozno by aj dalsie vynimocne veci nasli 😉 😀 😀 😀

katkaajurko
11. okt 2010

@erickaa a ku komu chodis? ja mam sem-tam vyhrady ale celkovo som zatial spokojna - klop klop klop - oproti neschopakom,ku ktorym som chodila doteraz-je iscare "zlaty"...

@hiva pocuvaj ale to neni uuuplne ze zly naapad! kam sa da sa prihlasit? 😀

erickaa
11. okt 2010

@katkaajurko Ja chodím k doktorke Tazb., ona ma tam vlastne "dotiahla", keďže ja k nej chodím normálne už pár rokov.. Ona ja veľmi zlatá, možno ma len nechce stresovať..ale ako som už viackrát písala, ešte mi ani nerobila HP, ani ma neposlala k endo... A potom mi vadí na Iscare tá nemožnosť parkovania, aj minule nám tam auto odtiahli a to sme si dali záležať, aby sa tak nestalo.. No a hlavne som počula, že inde majú lepšie výsledky..inde zasa lepší prístup..a tak. Na iscare som už dlho nič dobré nečítala.. Ja som si vlastne iscare nevybrala, ja som tam išla iba kvôli svojej doktorke..ale keby som si mala vybrať, tak sa mi ľúbi Ferticent... 😕

katkaajurko
11. okt 2010

@erickaa no eri a kde maju v ba lepsie vysledky?

mne osobne sa ferticent nepaci a to z dovodu-ze tam nerobia temer nic a vsetko ti musi urobit tvoj gynekolog-z coho neboola moja nadsena :( ale najdolezitejsie je to ze tam mi doktor urobil 3 sekundovy ultrazvuk - 15 den cyklu-bez foliku samozrejme a skonstatoval-ze PCO NEMAM!!! po troch sekundach!!! a tu vv iscare mi valky robil prve ultrazvuky aj 5 minut-niekolko kraat si tie vajecniky vyyzvecsoval-vytlacil si fotky a ukazal mi presne co v nich mam...a ze ich mam ukazkovo PCO... toto mna dost utvrdzuje ze do ferticentu nepojdem

druha vec je -ze mi pisalo vela bab-ze vo ferticente kazdeho stimuluju rovnakym liekom-ktory si MUSIS vybrat v ich lekarni... inak je zle... a ze vela zenam stopli prvu stimulaciu na IVF lebo hrozil ohss..ale oni ohss nedostali nakoniec-no foliky v keli... tak tazko povedat no... :(

a na gynfiv mi zase strasne nadavali kamosky co tam chodili...to je tak- "prast jak uhod" podla mna nikde to nie je z nejakeho dovodu idealne :(

vraj uz vniklo nove statne car v petrzalke na antolskej a tam su dobri lekari z iscare-ale nic viac o tom neviem....

kaciatko81
11. okt 2010

@katkaajurko trosku sa vam idem zamiesat... snazim sa od rana dovolat marsikovi a neberie mi telefon... mal byt min tyzden odcestovany, tak ma asi vela... budem skusat... mne sa fc nepaci z toho isteho dovodu ako tebe... na gf som tiez nepocula moc dobreho... tak neviem... ale uz by som sa rada pohnut dalej...

erickaa
11. okt 2010

@katkaajurko hmmmm...jasné, koľko ľudí toľko chutí a my sa môžme z toho aj zblázniť ☹ Ty si zrejme natrafila na dobrého doktora...Ja som brala 10 rokov antikoncepciu, a to že mám PCO mi doktorka povedala len na základe toho, že mi na štvrtý cyklus po vysadení nedošla mrcha a mala som tam cystu. A to isté sa mi stalo pred pár rokmi, keď som mala na chvíľu vysadenú antikoncepciu. No a pleť a ochlpenie... Nie je to málo na diagnózu PCO? A vôbec nemám nadváhu..ani deko...a to je tiež jeden z príznakov, nie? Mne v podstate v Iscare nerobili absolútne žiadne vyšetrenia, išli sme iba na spermio a potom šup na IUI. Tam som nebola ani len na ultrazvuku, to mi všetko doktorka vybavuje mimo Iscare u seba v ordinácii.
Lepšie výsledky má vraj G-F, hovoril jeden doktor z tej súkromnej nemocnice Medissimo..
A ferticent sa mi ľúbil iba na základe toho, čo som si tu prečítala...ale tá tvoja skúsenosť teda neni nič moc 😢
O tej Antolskej viem...tam robí doktorka, ku ktorej som chodila predtým ako som prestúpila k mojej. Tiež veľmi veľmi zlatá osoba.. Iba preto som od nej odišla (ale ostala som v rámci Procare), lebo táto moja má ordináciu o poschodie nižšie ako bývam 🙂 Takže z pohodlnosti,že keď raz budem tehotná..tak aby som mohla ísť v papučách..Ale asi som mala ostať 😕 😝

kaciatko81
11. okt 2010

@erickaa ono v podstate usg nalez by mal byt pri pco dost jasny, da sa to potvrdit este hp, ak mas priznaky, vynechavala ti mrcha po hak, je to velmi pravdepodobne... ono pco je v podstate syndrom, nie diagnoza... kazda z nas ma alebo nema ine znaky a priznaky a vobec ich netreba mat vsetky...
ono kazdy lekar odporuci ine car, niekedy mozno na zaklade vysledkov, inokedy mozno na zaklade niecoho ineho, tazko povedat... to co vyhovuje mne, nemusi tebe a tam kde sa jednej podari, druha je s nulovym uspechom... ku komu si chodila na antolsku?

erickaa
11. okt 2010

@kaciatko81 ja som chodila k dr. Ďurechovej..ale nie na Antolskú, ale do Procare a tam som doteraz. Však toto hovorím, že moja dr. mi nerobila ani HP...toto je jediné vlastne, čo ma tak trápi.. No, a teraz mi ho aj tak neurobí, keďže chcem ešte aspoň 2 cykly Clostilovať...či to nemá vplyv? Asi najlepšie bude sa jej opýtať aké má vlastne so mnou plány.. Lebo niečo spomínala, že najprv 2 IUI a potom IVF..ale toto sa mi moc nepáči..