Syndróm P(re)CO? II

hiva
3. jún 2009

Tak Vas vsetky vitam v druhom pokracovani nasej diskusie o syndrome PCO....v prvom fore sa podarilo viacerym dievcatam (napriek tejto nie zrovna najprijemnejsej diagnoze) stat sa mamickami. Tak nech taketo uspechy v hojnom pocte pokracuju aj v tejto druhej serii 😉

mili78
20. okt 2010

@hiva ....Hivus podla mna sa to u nas nedá...nepocula som este o tom, zeby nejaku zenu oplodnili bez partnera...tu sme 100r. za opicami 😉

mili78
20. okt 2010

@katkaajurko .... Kati my sme neboli na IUI...len clostil a pregnyl som mala nasadeny 2 cykly....kdeze my IUI...to by som tu nestresovala, keby sme sa boli az tam dostali

mili78
20. okt 2010

@hiva .... Hivus no nedal ☹ skumavka je stale doma v sufliku....raz bola vyhovorka choroba, bral lieky, teraz je to auto, ze bez auta nemame sancu to tam do pol hodky odniest....doky sa ma uz odvtedy 2 krat pytal co je s tou vzorkou...som sa citila dost trapne ☹

kaciatko81
20. okt 2010

ahojte
@hiva drzim palce na krvicku
@mili78 fuu, tak toto mi povedat chlap, tak uz nie je... teda minimalne nie je so mnou 😅 suhlasim s katkou, ze najprv si musis ujasnit, ci s nim chces byt, pripadne to manzelstvo. pretoze pokial s nim byt nechces alebo nemas istotu, tak neviem, ci je spravne rozhodnutie mat s nim dieta... tiez s tym mam svoje skusenosti a z niektorych veci som sa dodnes nedostala, ale to je o inom... podla mna vyjadrenie, ze ti neda ani cent hovori za vsetko (a to nehovorim o tom, ze taka suma je naozaj prehnana)... my by sme dali vsetko za to, aby sme to dieta mali a nikdy sme nerozmyslali, ci nieco zaplatime alebo nie. podla mna by sa mal jasne vyjadrit, ci chce s tebou dieta alebo nie.. a ak nie, tak mas jasno a ak ano, tak nech sa podla toho zacne spravat 🤐 a darcovstvo, myslim, ze dokonca je to mozne len v pripade manzelskeho paru-u nas sa stale berie do uvahy tradicna rodina

hiva
autor
20. okt 2010

no tak to v tom Panelaku pekne klamu 😀 😀 😀 Alicu tam oplodnili ako slobodnu 😕 .... klamari jedny 😀 😀 😀 normalne ma sklamali 😒 😀 😀 😀

@mili78 ...no fakt ti teda nezavidim ☹ ....mas proste jedinu moznost....spytat sa ho, ci chce s tebou dieta alebo nie....a ak hej tak nech to dokaze a ide s tebou do centra, lebo bez toho to nepojde 😉 ...jednoducha otazka a nech ti da jednoduchu odpoved 😉 ....inak ak sa mozem opytat, ako dlho ste spolu?

hiva
autor
20. okt 2010

@kaciatko81 dik Kaci.....ale nejak extra to neprezivam....ratam s tym, ze zajtra idem do centra dohodnut IVF 😉 😵

mili78
20. okt 2010

@hiva ... Hivus podla mna si v tom 😀
sme spolu rok a pol....ale byvame spolu len od septembra

mili78
20. okt 2010

@kaciatko81 ....Kaciatko no ja to jasne mam, ze s nim chcem mat dieta...ale on asi nie ked ma taky postoj 😢

kaciatko81
20. okt 2010

@mili78 ja som hovorila, ze si musis ujasni to, ci s nim chces byt, ci si ho chces zobrat, tak ako ti pisala katka... to, ze chces dieta a s nim, to mi je jasne uz len z toho, ze to vobec riesis... tak uz len ujasnit, ci chce to dieta on... kolko ma rokov?
@hiva poznam ten pocit... ja som napriklad ani netestovala 😅 😀

katkaajurko
20. okt 2010

@mili78 fuuuha - od tohoto septembra? no tak zase na druhu stranu sa teraz divim tebe, pretoze ja by som sa vedela rozhodnut,ci s niekym chcem byt a mat rodinu tak minimalne po roku byvania a troch vztahu.... 😅 to sa zas chlapovi nedivim,ze sa vykruca.... aj ked si hlada vyhovorky, on si podla mna tymto este isty nie je....

katkaajurko
20. okt 2010

@kaciatko81 aj ja to poznam-ja ked som isla na krv-tiez som netestovala a sestricke som rovno povedala-ze v podstate mi ju beru zbytocne.... 😅

kaciatko81
20. okt 2010

@katkaajurko tiez sa mi to zda kratko, ale poznam pary, ktore boli spolu kratsie a vsetko ok... ja som nikdy nesla na krv s tym, ze mi ju beru zbytocne, len som si hovorila, ze na krv musim tak ci tak, tak naco sa stresovat testom... len ked mi brali krv pred vyvolavackou tak som sa pytala, ci to musi byt, ze je to urcite negativne

mili78
20. okt 2010

@kaciatko81 ...Kaciatko ja mam 32 a on 39....takze podla mna nemame tolko casu skusat zit spolu a vlacit sa, ako keby som mala 20 a on 27....kym sme spolu zacali byvat tak sme tuto temu x krat preberali, ze co ak by nahodou babatko a tak....vtedy s tym nemal ziaden problem
@katkaajurko ....Katka aj ja by som tak uvazovala keby som mala mozno o 5r menej....a myslim,ze hlavne on v jeho veku by uz mal vediet co chce...ved jeho spoluziaci uz maju skoro dospele deti....a v mojom okoli je plno parov, ktore sa vzali aj ked spolu nebyvali predtym....ale to asi clovek musi mat v sebe

kaciatko81
20. okt 2010

@mili78 ved som napisala, ze na mna je to kratko, ale poznam pary, ktore sa brali a mali deti skor a bez problemov... neodsudila som to.. a vies, ono je mozno rozdiel ak by nahodou babatko a teraz cielene chcem babatko a idem za tym... a podla veku uz by naozaj mal vediet co chce... ale niektori to nevedia... pripadne to dieta k zivotu naozaj nepotrebuju...

hiva
autor
20. okt 2010

my sme sa tiez napriklad rozhodli zobrat uz po pol roku chodenia....svadba bola po 1,5 roku a aj to len preto, ze sme ju chceli mat v zime....a nebyvali sme spolu vobec....teda nie vo vlastnom a nie nastalo....sem tam sme prespavali bud u nasich, alebo u neho....alebo u nejakych kamosov.....ale nikdy nie sami dvaja v spolocnej domacnosti.....no a nakoniec to vypalilo celkom dobre 😅 😵 ... ale zas na druhej strane sme sa uz predtym poznali cez 2 roky, lebo sme boli kolegovia....a ozajstne spolocne byvanie sme si skusili az po svadbe 😀 😀 😀

katkaajurko
20. okt 2010

@mili78 ja to chapem-ze vek tlaci v tomto pripade a je to diametralne odlisne v 20tke a v ... 32 - ale aj tak - byvat spolu dva mesiace a chciet hned od parnera IVF (ako poznam chlapov-to by asi aj moj s tym mal problem) proste ja si myslim,ze ja ked mas40 treba skusit spolu zit aspon pol roka rok a potom ked tak ist do toho...za rok sa vela ukaze a da sa otestovat ci viem,ci neviem s tym druhym prezit bez ujmy na "zdravi" v jednej domacnosti..... a taka zdrava domacnost je podla mna pre dieta to najdolezitejsie...takze s tymito novymi skutocnostami by som mu dala pol - tristvrte roka - netlacila a potom sa spytala... co bude s nami dalej, ci chce mat s tebou deti...(ci chce mat naozaj vobec deti by som z neho vydolovala HNED DNES) a ak by za ten 3/4 rok stale bol na tom ako teraz - tak bud alebo....

u chlapa vek nehra rolu - ja zas poznam takych co tvrdili v 40 ze su "pubertaci" vlastne este, a rozum a zodpovednost im nic nehovori bohuzial....

pozor ale na takych co im staci mat doma navarene,upratane a sex.... all inclusive...a su pohodlni si hladat inu zenu,preto sa to zda ako harmonicky vztah ale ked ide do tuheho a o vazne otazky-tak sa NIKDY neozenia,,,nechcu deti -lebo to su zbytocne starosti navyse.... a podobne....

hiva
autor
20. okt 2010

@mili78 ....katka ma v niecom pravdu.....ale zas ked ste spolu uz 1,5 roka, tak to nie je zas az take hop sup......chapem, ze mozno skor neboli moznosti na spolocne byvanie....alebo tam boli nejake ine dovody,....sama najlepsie vies a poznas Vas vztah.....ale podla mna by ho fakt bolo treba presvedcit, ze ta jedna navsteva centra ho snad nezabije.....ze by to mohol pre teba spravit..... staci raz vytriast kovboja a bude mat pokoj 😉 😀 😀 😀 .... a dokonca ani do centra chodit nemusi....ved vzorku moze odovzdat aj doma 😉

katkaajurko
20. okt 2010

@hiva ano hiva ale nesli ste hned po tom do IVF? ci?

no moj by s tymto mal problem.... my sme isli spolu zase byvat hned po 6tich mesiacoch... a brali sme sa po 3,5 roku...ale o babatko sa pokusali az o rok neskor.... manzel na tom trval (ale netlacil nas vek)... a tiez to vyzeralo a hovoril-ze on deti ani k stastiu nepotrebuje..ale som mu povedala,ze ja proste ano a bez nich stastna nebudem a tym padom je to vlastne bud alebo...tak nad tym zacal premyslat...ale dodrzal dohodu-ako sme sa dohodli a zacali sa snazit-okamzite po prvych neuspechoch bol ochotny ist on na vysetrenie...a teraz tusim chce babo viac ako ja.... alebo narovnako..co by som nikdy predtym nepovedala do neho...ale on bol mlady-to je fakt...teraz ma tak ako ja cize cerstvo 29 ale podla mna u chlapov vyska veku nehra az taku rolu ako to nastavenie sa na to dieta.... chvilu im to trva a nemaju biologicke hodiny podla mna....

katkaajurko
20. okt 2010

ja by som mu proste dala teda este pol roka cas a ak potom nic tak papa kovboj ....

hiva
autor
20. okt 2010

@katkaajurko ....Katka....my sme sa so snazenim dohodli pockat 2 roky, lebo som vtedy zacala zrovna v novej robote......ale moj muz chcel deti snad aj hned.....myslim, ze biologicke hodiny im netikaju, ale tiez im to nie je jedno.... moj muz chce uz velmi babo....lebo tak teraz mal 40-tku, a ked si spocita, ze kolko bude mat rokov ked bude nase dieta maturovat, alebo sa bude vydavat, alebo skonci skolu, tak mu je uzko.....lebo cas bezi, nikto nezije vecne a rad by sa dockal aj svojich vnucat.....a toto ho asi dost tlaci.....chce mat vlastne DETI a nie rovno VNUCATA 🙂 😀 😀

je pravda, ze tlacil po 2 mesiacoch do IVF je trochu divne, ale oni su spolu uz 1,5 roka, snazia sa aktivne tiez uz asi dlhsie....a navsteva centra neznamena ist rovno na IVF..... on proste do toho centra musi ist, aby mohli zacat s detailnymi vysetreniami milly, a nie jeho ....a v tom je trosku rozdiel 😉 ....ved aj keby isli rovno hned zajtra do centra, na IVF sa aj tak nedostanu skor, ako na buduci rok.....neverim, ze by im rovno IVF navrhli 😉.... ak bude problem iba u milli, urcite skusia par cyklov IUI 😉

katkaajurko
20. okt 2010

@hiva hiva ked ti poviem - ze ked som sa narodila mala moja babka 40 rokov...tak to zase tiez nebolo dobre... ze bola najmladsia babka siroko daleko..a to sme boli slusna rodina - takze vies si vtedy predstavit tu hambu.... suhlasim...40 u chlapa je fakt dost..bohuzial okolnosti su raz take.... horsie je - ze vela chlapov nema potom "nervy " na tie deti..aj to som zazila uz.... zostane vsetko na zenu..hlavne "vychova" a tak tie deti vyzeraju... ale samozrejme je kazdy iny....nie su vsetci v jednom vreci....

no urcite do centra ist treba spytat sa na moznosti do buducna...a na to musi ist aj on... lenze to on musi naozaj to dieta chciet.... a to treba zistit..ci ho chce...a co je prava pricina,preco tam ist nechce..ci sa mu to zda skoro na ten cas co su spolu - (lebo ze su mladi uz povedat nemoze-to je vyhovorka...)

hiva
autor
20. okt 2010

@katkaajurko to plne suhlasim....treba zistit, ci to dieta vazne chce 😉 ....ak chce, nech to dokaze....ak chce neskor, treba presne zistit kedy neskor....mozno pockat 2-3 mesaice by nemal byt problem.....ale ak nechce, tak si musi milly rozmyslieto je jej prednejsie....ci tento chlap bez deti, alebo mozno nejaky iny ktory bude chciet mat deti a spravi pre to vsetko potrebne 😉

hiva
autor
20. okt 2010

takze ako som ocakavala....vysledok negativny....takze zajtra sa rozhodne, kedy zacneme IVF 😵

katkaajurko
20. okt 2010

@hiva tak aspon drzim prstiky na zajtra nech je to co najskor podla tvojich predstav 😉

mili78
20. okt 2010

@kaciatko81
@hiva
@katkaajurko ....jejda babenky ja som vas tak zamestnala svojim problemom, ze ste tusim nachvilku zabudli aj na PCO 😀 ..... ja fakt neviem, mozno je to fakt skoro na neho....tento rok zmenil kvoli mne bydlisko, prestahoval sa...asi je toho na neho dost...ja ho netlacim do ivf-ka, ja ho len prosim, aby tam so mnou siel....aby si vypocul ako to je, ake su moznosti a co dalej...ach jaj 😒 .... tvrdí, ze dieta chce, ale zase ze ked nebude tak sa svet nezruti, ze on uz aj tak neratal, zeby vo svojom veku mal s niekym dieta

mili78
20. okt 2010

@hiva .... Hivus aj ja ti prajem vela stastia zajtra, aby ste to vybavili v co najkratsom termine 😉

hiva
autor
20. okt 2010

@mili78
@katkaajurko

dik baby....zajtra uvidime 😵

milli, ved aj ja to tak beriem, ze ho tam mas dotlacit aspon na konzultaciu 😉 ... nech to pocuje priamo od doktora.....snad na neho bude mat iny nazor ako na nas na koniku 😀 😀 😀

mili78
20. okt 2010

@hiva ....Hivus vy sa mozete na jeho nazor.... 😀 😀

katkaajurko
20. okt 2010

@mili78 no veru pri tebe som zabudla aj na ovulku 😀 ale to sa nestazujem 😀

kaciatko81
20. okt 2010

@hiva drzim zajtra palce 🙂
@mili78 mozno to chce naozaj len chvilku cas. aj ked na druhej strane toho casu vela nie je... a tak ako pises, on je uz mozno vyrovnany s tym, ze dieta nebude a neriesi to dalej, u chlapa je to beznejsie ako u zeny... a dalsia vec poznam nazory niektorych chlapov v jeho veku, ze uz su zvyknuty na svoj klud a rezim a dieta by im to naburalo, takze cielene sa on nesnazia... a ano, na jeho nazor sa mozeme, ale ako pisala katka, mozno by bol veeelmi prekvapeny co sa skryva za tymi nickmi 😉