Syndróm P(re)CO? II

hiva
3. jún 2009

Tak Vas vsetky vitam v druhom pokracovani nasej diskusie o syndrome PCO....v prvom fore sa podarilo viacerym dievcatam (napriek tejto nie zrovna najprijemnejsej diagnoze) stat sa mamickami. Tak nech taketo uspechy v hojnom pocte pokracuju aj v tejto druhej serii 😉

chlpacik
16. nov 2010

@katkaajurko Katka sa nestresuj, vypust tie zle myslienky a mysli len na to pekne... mysli pozitívne, že to pôjde všetko ako má, nič sa nestane a bruško bude pekne rásť 🙂
...kiež by si s tým metforminom mala pravdu, ja niekedy tak rozmyslam, ci to nebolo priskoro ist na tuto volbu, predsa len zvycajne sa najprv pedpisuje clostyl, no dufam, ze aj mne sa postasti s metforminom...

@erickaa ani ja nemám IR, a predsa je predpisany metformin, no už by som mohla nasledovat Katku 😀

@mili78 no len nech nie je chyteny za slovo 😀 😀 😀

ninan2
16. nov 2010

hm zaujimave... a kto to predpisuje vlastne? A predtym sa robia nejake special krvne vysetrenia ci staci PCO UTZ nalez?
@katkaajurko

katkaajurko
16. nov 2010

@ninan2 no kedze ja mam PCO iba podla ultrazvuku a sem tam rozhadany HP (ale iba to LH a sem tam prolaktin) testosteron v norme a absolvovala som laparku aj clostyl aj endosku anic nezabralo-skusil lekar ako poslednu volbu metformin - bez vysetreni.... ale viem-ze cukor mam v norme.... (podla klasickeho krvneho obrazu) ale citila som s metforminom zmenu..prestali mi chutit niektore sacharidy-ktore som predtym zboznovala - spagety,kecup atd... a celkovo nizsia chut na sladke-lebo ja som mavala velku chut na sladke predtym vzdy.... cely zivot som sladkozrut - ja som maso ani ine nepotrebovala k zivotu 😅

ninan2
16. nov 2010

@katkaajurko aha jasne... ja praveze cukor ako taky (sladkosti a pod) velmi nejedavam, ale cestoviny, ryza atd mi dost chuti (a tam je veru dost sacharidov). Tak to chcem trochu obmedzovat a zdravsie sa stravovat (nieco ako ta GI dieta). No inak vraj na PCO su bielkoviny velmi vhodne. Len sa mi zda ze po nich sa pribera nie? Ked clovek jedava vela masa. Vegetariani su vacsinou dost stihli, niecim to musi byt sposobene 🙂

erickaa
16. nov 2010

@ninan2 podľa mňa sa z mäsa nepriberá, teda pokiaľ neješ mastné a vyprážané. Ja som mäsožrút, bez mäsa nevydržím ani jeden deň a nepriberám. Mňam hovädzie steaky a tatarák 😀 😀 😀 A grilované kuracie krídelká a bravčové rebierka 😀 😀 😀 Tuším som hladná 😖

ninan2
16. nov 2010

@erickaa. aha tak fajn potom. Ja jedavam najma kuracie maso a nevyprazane, tak to je asi ok 🙂

chlpacik
17. nov 2010

dobré ránko....
@katkaajurko to je super, že máš menšiu chuť na sladkosti, lebo ja zase vôbec žiadna zmena. Chuť na sladké rovnako veľká, a môžem zjesť skutočne všetko ... jedinú zmenu čo som metforminom zaregistrovala bolo v prvých týždnoch pichanie pod bruškom, čiže zjavne sa s vajecnikmi niečo dialo 😉 ... ale keby mi prestalo chutiť to by bolo super, lebo čo ja za deň pojem sladkostí, no hrôza 😲 ...

katkaajurko
17. nov 2010

@chlpacik mne prestalo vtedy a prve dva tyzdne tehu mi tiez moc nechutilo.... v podstate mi nedosla chut na nic...ale na sladke uz chut mam a aj nechutenstvo mam pocit ze odchadza 😅 co neviem,ci nebuude zly signal...zajtra uvidim no 😔

ninan2
17. nov 2010

Ahojte baby...
@katkaajurko nechutenstvo este len pride, ovela vacsie, uvidis 🙂
@chlpacik a ty to uz s tymi sladkostami tolko neprehanaj! 🙂

katkaajurko
17. nov 2010

@ninan2 akoze myslis,ze ked uz som ho raz mala a dost a zmizlo-pride znova ? 😨 neviem no.... mam obavy...ale sak nechajme to ,zajtra sa ukaze.

ninan2
17. nov 2010

@katkaajurko tak co som citala tak nevolnosti byvaju najvacsie skor od 2. polovicky 1. trimestru. A to ze ich teraz chvilku nemas urcite nic neznamena 🙂

katkaajurko
17. nov 2010

@ninan2 ale doteraz som mala vyhadzanu plet-kazde tri dni sa mi urobila vyrazka, citila som podbrusko aspon kazdy druhy den chvilku,alebo krize , a nechutilo mi jest a sladke uz vobec. vsetko zmizlo. asi od nedele....ked som spinila....

amarena
17. nov 2010

Ahojte babulky 🙂
sviatkujete? Ja bohuzial pracujem aj dnes. 😖

@katkaajurko, nemaluj certa na stenu. Spinis este? Nie. No tak klud, ok?

ninan2
17. nov 2010

@katkaajurko hmm... no urcite to ma aj ine vysvetlenie ako len to najhorsie na ktore hned myslis 🙂

chlpacik
17. nov 2010

@katkaajurko tak nám zajtra dáš vedieť, co Ti povie lekár, jasne? 🙂 a teraz vylož nožičky, a pekne oddychuj
😵 😵 😵
@ninan2 no ja by som tak rada mala takú chuť na sladke ako@erickaa, to by som aj schudla 😀
...ja dietujem hlavne v lete, to mi vydrzi dva týzdne, bez sladkosti. Kolko diet mam uz za sebou, no fakt hodne. Boli diety, ked som schudla za 2týzdne aj 4,5kg. Ale u mna je problem, ze ja tam vidim ciel. Tzm. ak mi skonci dietka vidim sladku cokoladku a tak. Clovek by sa mal obmedzovat, ale ja to nejako dlhodobo nedokazem 😒

@amarena ale snád Ti to zbehne rýchlo nie? a na druhej strane, dnes to más za 100%zaplatene 🙂))))))))))) 😀
@hiva ???

amarena
17. nov 2010

@chlpacik, ano, mam to zaplatene, ale keby som si mohla vybrat, tak by som radsej nepracovala. 🙂

Hiva sa nehlasi, dufajme, ze je ok.

ondre
17. nov 2010

Ahojte babenky. Dneska ste toho popisaly. Hmmmmmmmmmmmm. 🙂 🙂 🙂 Zajtra idem pre lieciky,začínam zo stimulkou. je tu niektora co sa jej to podarilo na 2 pokus? No akosi nemam moc pozitivne pocity,

aduskatt
17. nov 2010

@ondre neboj, bude dobre, budem drzat palce.........ja stale cakam na mrchu 😒 uz by tu mala byt, ale ziadne predmrchovské pocity sa nekonaju, tak neviem

zuzu1111
17. nov 2010

ahojte baby, pozerám, že je vás tu kopec nových, ale ktoré ma poznáte, tak vám chcem povedať, že my sme už na svete 😉 .
Malá Vivien sa narodila skôr - v 36tt +3. Ešte bojujeme so žltačkou, ale ináč je verím všetko v poriadku....Tak vám všetkým držím prsty, aby ste sa aj vy dočkali vytúžených bábätiek.
A neviete ako mireag a jancos?

@katkaajurko - ty si tehu? nestíham všetko čítať 😉 ...to by bola super správa

ondre
17. nov 2010

@aduskatt ahoj. dik moc.no ja som sa utorok zobudila s hroznou bolestou v ladvine, tak som si davala cez den na to caj a mrcha sa objavila. takze zajtra idem pre lieciky. neviem ci budem dost silna, no asi budem musiec. cooo? 😅 😅 😅 😅 a kedy by ti mala prist ta mrcha nasa

ondre
17. nov 2010

@zuzu1111 ahoj. blahozelam k malinkej. si stastny clovek. 🙂 🙂 🙂

aduskatt
17. nov 2010

@ondre no, dnes mam 29 den, ale som po clostyle, tak netusim, posledna pred tym racila prist na 75 den 3 tydne po agolutine

ondre
17. nov 2010

@aduskatt tak daj potom vediet ked zacnes.budem ti moooooooooooooc drzat palceky.dufam ze na vianoce budu // u teba a hadam aj u mna.

aduskatt
17. nov 2010

@ondre no to dufam🙂pre obe

ondre
17. nov 2010

@aduskatt hmmmmmmmmmmmmm. no to veru. treba zbierat ovocie, mame jesen.

aduskatt
17. nov 2010

@ondre najprv nam treba pripravit podu a zasadit 😀

ondre
17. nov 2010

@aduskatt no len keby ta priprava pody bola co najskor pripravena na zasiatie. 😉vies ta priprava je niekedy zdlhava a nakoniec treba zvladnut to najhlavnejsie na celom postupe.no ja som bola pred odberom dost nervozna,som sa dost bala, ale na vlozenie to bolo uz lepsie, aj ked baby na izbe mali opacne slova.

ondre
17. nov 2010

@aduskatt ale napriek vsetkemu musime byt silne a zvladnut to. 😎

aduskatt
17. nov 2010

@ondre sak si budeme drzat palciska🙂 to musi byt dobreeeee

ondre
17. nov 2010

@aduskatt no tomu ver. 😵 musime mysliet iba pozitivne a urcite to pride.tak zatial pa. idem sa pripravit na zajtrajsok.