Syndróm P(re)CO? II

hiva
3. jún 2009

Tak Vas vsetky vitam v druhom pokracovani nasej diskusie o syndrome PCO....v prvom fore sa podarilo viacerym dievcatam (napriek tejto nie zrovna najprijemnejsej diagnoze) stat sa mamickami. Tak nech taketo uspechy v hojnom pocte pokracuju aj v tejto druhej serii 😉

shaarka
6. aug 2009

a co poradite mne? merat bazalku, ci nie?
na jednej strane sa mi na to chce vykaslat, do oktobra nic neriesit, ani sa nepozorovat.
na druhej strane je fajn zaznacovat aspon raz za cas teplotu, vediet, ktory DC som, a aky mam hlien.
a co keby som NAHODOU dostala menzes? to by som ani nevedela, ci prisiel len tak sam od seba, alebo som aj ovulovala...
neviem sa rozhodnut.

tolke baby (aj s PCO) pisali, ze ked s ana to totalne vykaslali, lebo vedeli, ze to nejde, tak sa im nahodou zadarilo. 🙄

jancos
6. aug 2009

test sa mi uz nechce kupovat, ale mozno este skusim, ked odporucas, shaari🙂
myslim, ze vas pocuvnem a dam si mrchapauzu🙂 co by za to niekto dal, nie? ake my mame stastie 🙂

shaarka
6. aug 2009

hehe, kup.

a po laparke co?
hned dostanem vyvolavacku? dnes som 29.DC, takze budem bez mrchy asi 16 tyzdnov. sila, co? 😀

jancos
6. aug 2009

no prave ze vykaslali a ked sem tam odmeras bazalku, tak si sa nevykaslala. ja by som to uz nechala tak, ved na laparku chces ist, tak co by ti pomohlo, ze by si vedela, ci si ovulovala alebo nie. keksikujte len tak pre radost 🙂 a teplotu podla mna neries. bud motyka vystreli alebo vystreli az po laparke, takze to mas jedno.
16 tyzdnov je sila, ale u nas normal, nie? neviem, ako to je po laparke, snad ta hned naprogramuju, aby ste mohli rychlo zacat.

shaarka
6. aug 2009

hm,
len som si myslela, ze vediet, ze som mala ovulku, by bolo super. lebo zatial bohuzial som na tom tak, ze poslednu ovulu som mala asi v sedemnastke, a aj to nie je iste, ze menzes nedosiel len tak, bez ovulky.

ale mas pravdu. bud sa na to uplne vykaslem, alebo nie. inak to nejde. takze sa vratim naspat k zabehanemu cyklu, ze si budem kazdy tyzden robit tehu test (pre istotu), kedze aj trosku fajcim aj obcas pijem aj zurujem.

este som premyslala, ze by som vysadila aj konika, ale mne by bolo smutnoooooooo za vami. 😒

jancos
6. aug 2009

🙂 aj nam by bolo, kto by nam radil v dolezitych otazkach? to je uz zavislost, asi🙂 mala by si ist na protikonikovu liecbu, ale nastastie etsse take nevymysleli🙂
ja na tvojom mieste si naozaj od tej bt oddychnem, aj ked viem, ze ta to vedome nezatazuje, ale ktovie, co si mysli tvoje podvedomie 🙂

shaarka
6. aug 2009

ok.
a s tymi testami suhlasis?
dam si pripomienku do telefonu, nech to mozem pustit z hlavy 😀

a s tym konikom to necham tak. ved asi aj tak obmedzim, ked nebudem mat co pisat... 😝

jancos
6. aug 2009

🙂 no neverim, ze by si nemala, ale uvidis, ako sab ti bude chciet.

a testy su podla mna zbytocne, lebo keby si bola tehu, tak dostanes ine signaly ako //. viem, ze nie hned, ale nikto to nevie hned a vela bab, co napr nechcelo otehotniet pachali na zaciatku kadeco, a nemalo to vplyv. ale ak chces mat istotu, tak si to daj do telefonu, ved to bude, ako keby si si mala dat tabletku raz do tyzdna, len ty si urobis test.

shaarka
6. aug 2009

dik jancos, mudro pises.
musim teraz off ale coskoro sa ozvem! 🙂 papa ***

jancos
6. aug 2009

paaa 🙂

baba2288
7. aug 2009

Caute kocky.tu som v Jasnej,v mojom hoteli nefunguje net a tak som si to na chvilu zamierila vedla do hotela.totiz taka som unavena,ze teda na volajaku turu to teda nie.
tak som bola vcera v tej Lubochni,vlastne od predvcera.maju tam skutocne krasne prostredie.ale nerada by som tam ostavala dlhsie. 😀 mna deprimuju veci,ako napr. zakaz navstev vsetkych pohostinstiev,priepustka ak ides mimo dediny,telka v zime do deviatej,v lete do desiatej. 😕 ale v pripade sledovania hodnotneho programu vo vynimocnych pripadoch moze sestra povolit o hodinu dlhsie. 😕 no a kedze opat fajcim,tak aj ten zakaz fajcit v celom priestranstve je dost kruty. 😀
no ale v ustave to maju fakt vyborne zorganizovane.od pol siedmej su odbery,ide to tam jak na beziacom pase.potom som putovala k lekarovi.gynekolog mal dovolenku,ale UTZ som mala na papieri.vsetko sa tam krasne deje cez pocitace a o pol 11 som isla nazad k lekarovi,ktory uz mal moje vysledky.
no a ako to dopadlo?vlastne ani neviem,co si mam o tom mysliet,alebo o sebe.hormony stoja na prvej faze cyklu.tst sa mi od minula zvysil na 3,2. 😖 no a co dalej? pol roka mam vraj na to cas,aby som sa ukludnila.celu ma pezrel,ako vyzeram.nemam tolko cvicit,lebo aj preto ten tst.a pol rok mam pracovat na tom,aby som sa dostala do dusevnej pohody.preto ma aj skrti a preto mi aj byva tak zle.ak to nepojde inak,tak si mam ist vypytat utlmujuce tabletky. 😕 ale nie antidepresiva,len take utlmujuce.no a za pol roka mi daju clostil.skor by to vraj bolo zbytocne,kym si robim sama zle.bolesti a ani egg uz nemam dva mesiace,ako som mavala predtym.psychikou som si blokla este aj to,co aspon trochu mohlo fungovat.okrem toho si mam drzat vahu na 53-54kg pri 164cm.tu HAK Minervu vsak brat nemam,presne jak som predpokladala.lebo ta blokne uplne vsetko.ak nahodou niektora z Vas chce,mam celu skatulu na tri mesiace,tak mozem poslat.zadarmo samozrejme.ja ju nepotrebujem a ked niekomu pomozem,tak mi to urobi radost.

shaarka
7. aug 2009

jeeeeeeeeej
baba 😉

sofia2008
7. aug 2009

Ahojte kocky, chcem sa vas opytat, nenormalne ma uz tri dni boli a picha pravy vajecnik, ten, kde mi nepraskol folikul, stalo sa aj vam nieco podobne? Inac v pondelok budem vediet, kedy pojdem na vysetrenie pred laparkou, tak som zvedava, ci sa to stihne este tento mesiac 🙂
prajem pekny den a vikend 🙂

shaarka
7. aug 2009

sofi, ja neviem, som uz uplne popletena, raz ma pichne, inokdy boli a nic si neviem vysvetlit. ale tebe by asi bodlo skocit na UZV. 😉

sofia2008
7. aug 2009

no ano, ale lekarka ma do 17.8. dovolenku 😒 no nejako to vydrzim...uz ma serie cela ta choroba 😒

shaarka
7. aug 2009

to verim...
tak treba len merat bazalku a zapisovat si bolesti a tak, aby si spätne vedela vyhodnotit, preco sa asi dialo to a to 😉

sofia2008
7. aug 2009

jooj ked ja som taka leniva merat si bazalku 😉 ja ked som povedala mojej super lekarke, ze ma bolia vajecniky, tak povedala, ze mam byt rada, ze je to dobre znamenie, ale utz mi nikdy neurobila 😠 a si predstav shaarka, ze mojej kamoske,co je asi v 5tt povedala, ze ma hematom, preto jej meska menzes a ona je tehotna 😖 tak taka je asi jej odbornost 😠 a ja jej mam verit

shaarka
7. aug 2009

no teda! a preco si preboha este u nej?

hiva
autor
7. aug 2009

caute...shaarka, takze laparka zaistena....gratulujem....snad nam obom pomoze 😉

inak ja som dnes 28 DC a zatial znaky mrchy nikde......rano som si kupila uz aj tehu test 😀 😀 😀 ...ak nepride mrcha cez vikend, v pondelok testnem 😅 😀 😀 😀.... i ked moc velku sancu tomu nedavam......dnes som bola na kontrole s uchom a predpisala mi dalsie antibiotika ☹ ....a to sa cez vikend chystame na festival.....takze ho stravim asi iba na kofolke....to zas budem chodit kazdych 10 minut na WCko 😠 😀 😀 😀

sofia2008
7. aug 2009

no chodim k nej, lebo tam chodi cela rodina 😠 ale je to o nicom 😠
no hiva, tak drzime palce, mozno to ty prelomis a zacnes nam posielat tehu virusy 🙂

hiva
autor
7. aug 2009

velmi tomu neverim....lebo snazenicko bolo trosku zanedbane....no sak ale clovek niekdy nevie...mozno sme sa trafili....jedine, co ma mrzi je, ze som sa vykaslal na meranie....mohla osm aspon vediet, ci ovulka bola alebo nie 😒

sofia2008
7. aug 2009

no ved prave vtedy sa zvykne podarit, ked sa na vsetko vykasle..na meranie, presne snazenie 🙂

shaarka
7. aug 2009

presne tak. 🙂
som napätá ako guma na gatiach. preco az v pondelok chces testovat? kolkodnove mas cykly?
a co hovoris na mna? http://www.fertilityfriend.com/home/shaarka 😀

hiva
autor
7. aug 2009

shaarka...tazko povedat kolkodnovy cyklus....toto je prvy po tom HAK....a cez vikend nemam kde testovat....dnes ideme na festival a nocovat budeme v stanoch.....si neviem celkom predstavit, kde by som testovala 😀 😀 😀

ale neverim, ze z toho nieco bude.....jasne, ked na to nemyslis, vacsinou sa to podari.....ale ja som na to stale myslela, akurat sme sa tolko nesnazili 😒

hiva
autor
7. aug 2009

a ten tvoj graf shaarka nie je ziadna novinka....ale zatial vyzera tak obycajne.....az ked tam bude svietit 50 DC to potom este len bude zaujimave 😀 😀 😀 ...planujes teraz bez mrchy az do laparky alebo pojdes na vyvolavacku?

inak mne to vychadza pekne blbo ta laparka.....zavisi, kedy teraz dostanem mrchu......lebo v kazdom pripade mi to vychadza ze laparka bude pred MS a nie po nej ☹ ....ak pride mrcha niekedy teraz v priebehu tyzdna, tak laparka vychadza na 18DC - 25DC ....snad to nebude problem a nebude mi to chciet doktor prelozit 😖

shaarka
7. aug 2009

hiv, no neviem, ci to problem nebude. oni asi nechcu operovat, ked mozes byt tehu (aj ked len par dni).
no a na mojom grafe je zvlastne to, ze ked zadam zajtra teplotu 36,55 (taku aku som mala dnes), tak mi vyznaci ovulku! 😀 😀 😀 😀 😀

hiva
autor
7. aug 2009

no jasneeeee.....ovulka na 27DC 😀 😀 😀 😀 ...aj snazenicko ste mali dobre nacasovane 😉

debbiesmutze
7. aug 2009

Ahojte 🙂

Mam PCO. Lekar mi hned na prvej konzultacii dal termin (bez toho aby videl moje vajecniky) na drilling vajecnikov ... nie je to priskoro? Predpokladala som, ze mi naordinuje hormony na vyvolanie ovulacie ... Spominal inseminaciu .... No som z toho trochu sokovana. Aj vy ste sli hned na drilling? Bez clomidu, alebo ineho lieku? Nejak sa mi to nezda ....
Prosim podelte sa o vase skusenosti, lebo termin laparoskopie sa blizi a ja fakt neviem, ci spravim dobre ak pojdem ..

hiva
autor
7. aug 2009

no tak to musim len dufat, ze teraz mi mrcha tak skoro nepride....ale to sa asi nestane....normalne som mavala cykly tak maximalne 40 dni......takze keby bol tento zrovna tych 40, tak laparka vychadza na 14 DC 😒 ...asi budem muset zavolat doktorovi a opytat sa.....ale prelozit to nechcem....toto je jediny termin, ktory mi vyhovuje.....septebmer a oktober mam uz plny porad a sluzobiek 😖

hiva
autor
7. aug 2009

debbie....podla mna to nie je az tak zly pristup.....ja som na tom tak isto.....tiez mi nedaval ziadny clostyl ani nic podobne.....mne akurat napisal na 3 mesiace HAK Diane na znizenie testosteronu a v septembri idem tiez hned na laparku 😉 ....takze som na tom presne tak ako ty.....a mne to vyhovuje....pokial su skornatene vajecniky (co je celkom bezne pri PCO), treba spravit v prvom rade ten drilling.....a potom sa uvidi....potom ti mozno nasadi aj clostyl a tak 😉