Syndróm P(re)CO? II

hiva
3. jún 2009

Tak Vas vsetky vitam v druhom pokracovani nasej diskusie o syndrome PCO....v prvom fore sa podarilo viacerym dievcatam (napriek tejto nie zrovna najprijemnejsej diagnoze) stat sa mamickami. Tak nech taketo uspechy v hojnom pocte pokracuju aj v tejto druhej serii 😉

erickaa
17. jan 2011

@bambi9 Ja si asi pre istotu dám tiež 3x2. Však uškodiť to nemôže, nie?

bambi9
17. jan 2011

@erickaa uskodit by to nemalo .... len potom pozor pri znizovani davky.... dr. mi presne rozpisal kedy a kolko mam brat ked sme postupne znizovali to mnozstvo....
bola som rada ze mi ho predpisal, aj ked som vedela ze ak sa ma nieco stat, tak ten utros mi nepomoze... ale treba verit a bude to dobre 😵

erickaa
17. jan 2011

@bambi9 Inak, to je pravda..čo sa má stať, sa stane..aj keby som si dávala 100 utrošov denne.. 😔 Tak radšej to nechám tak, keď mi dr. nič nehovorila..

Tak sa zatiaľ majte baby, vypínam koníka, lebo ma to tu stresuje. Idem si čítkať knižku a nemyslieť na nič.. páááááá

erickaa
18. jan 2011

Dobré ránko baby. Odber krvi mám za sebou, teraz čakať... 😕 V albume mi pribudla fotečka z dnešného rána 😅 Pekný dník prajem.. 😉

slivocka
18. jan 2011

Tak baby musim sa aj Vam pochvalit ... budeme styria 😀 asi ... 😀

slivocka
18. jan 2011

@erickaa krasny testik , hned informuj potom o HCG ... urcite to bude ok ked tak krasne palicky silneju 😅

erickaa
18. jan 2011

@slivocka tak ja dúfam, sestrička povedala, že mi hneď zavolá ako prídu výsledky... sa budem báť aj zdvihnúť telefón 😅
Veď včera si ani nespomínala, že ideš na ultrazvuk, veď si hovorila, že až budúci týždeň 🙂 Ešte raz gratulujem..ufff to je teda deň 😀

slivocka
18. jan 2011

@erickaa neboj sa , aj ja som sa bala a vidis...vcera som ani ja nevedela ze pojdem ale volala som druhej sestricke co robi iba ultrazvuky a povedala ze nemaju ludi nech zajdem 🙂

erickaa
18. jan 2011

@slivocka no super 🙂 Ja idem na ďalšiu kontrolu v pondelok.. dúfam, že tam už niečo bude vidieť 😕 To podľa mojich výpočtov budem tiež 5+1.. klop klop klop 😔

slivocka
18. jan 2011

@erickaa klop klop drzim velmi palce 😅

kaciatko81
18. jan 2011

@slivocka potichucky gratulujem a zelam aby ste to dotiahli do uspesneho konca 🙂
@erickaa tiez potichucky gratulujem. toho geu sa neboj... ja som vam tu tiez uz k tomu nieco pisala a stojim si za tym, ze pokial ta nic neboli a nekrvacas, tak sa nestresuj a dopredu sa geu bohuzial neda diagnostikovat ani z krvi ani nijak inak...

erickaa
18. jan 2011

@kaciatko81 snažím sa na to nemyslieť, nepociťujem žiadne bolesti, iba sem-tam maternicu, väčšinou večer. Dúfam a modlím sa, aby to bolo OK. A každým dňom som kľudnejšia... 😔

kaciatko81
18. jan 2011

@erickaa ja som si stale hovorila, ze to uz aj tak nedokazem ovplyvnit a bolo to asi jedine, co aspon trosku pomahalo. a to co pisete s krvou, ze je dobre aspon vediet ako to rastie, tak je to hlupost 😒 kym nebudes mat za sebou utz, kde najdu drobca v maternici, tak ti nikto geu nevyluci. drzim palce

erickaa
18. jan 2011

@kaciatko81 Ja viem..ešte musím vydržať týždeň - dva. 😔 Najhoršie na tom celom je, že mám teraz skúškové a ja sa absolútne nedokážem učiť 😀

ninan2
18. jan 2011

@kaciatko81 tak to nie je, lebo pri GEU sa HCG ukazkovo nezvysuje 2x za 2 dni, ale su tam velke vykyvy...
Inak ked pises ze si bola tehotna, mas teraz dieta alebo sa nieco "stalo"?

ninan2
18. jan 2011

@erickaa no dnes je veru uz velmi pekny pozitivny test, len tak dalej 🙂 Ja mam teraz tiez skuskove, aspon potom tolko na tehu nemyslim a neodratavam dni do dalsej kontroly ci konca 1. trimestra 🙂

ninan2
18. jan 2011

@slivocka no super 🙂 Nabuduce uz bude lepsia fotka, viac toho vidiet 🙂

kaciatko81
18. jan 2011

@ninan2 a just ti poviem, ze to tak je 😉 mala som geu, bola som v nemocnici skoro dva tyzdne... nepatrila som do rizikovej skupiny, par mesiacov pred som mala dg laparku a vsetko priechodne... krv krasne rastla... zacalo to rast pomaly az okolo konca 6tt zaciatku 7tt... a ako mi povedali lekari, tak medicina nie je o tabulkach...

kaciatko81
18. jan 2011

@ninan2 budes asi prekvapena, ale aj geu moze zajst tak daleko, ze sa ukaze srdecna cinnost 😔

ninan2
18. jan 2011

@kaciatko81 aha, no teda, tak to je fakt smola... tak drzim palce aby to nabuduce bolo OK. No srdiecku sa necudujem, ved embryo tam normalne rastie. Problem je az ked je take velke ako stena vajickovodu.

kaciatko81
18. jan 2011

@ninan2 dakujem. preto viem, ze to co sa pise moze a nemusi byt pravda... no nie je to az take normalne, je to skor vynimocny pripad... dokonca niekde sa pise, ze praska pri hodnote okolo 1000... ale to je jedno... ja som len chcela poveat, ze nie vzdy sa da ist podla toho, co sa pise a pokial embryo nie je spravne "lokalizovane" tak ti geu nikto nevyluci, ono sa vlastne vraj diagnostikuje tak, ze sa vyluci tehotenstvo vnutri maternice, hcg je pozitivne, spinenie a bolesti mozu a nemusia byt...
vela stastia

ninan2
18. jan 2011

@kaciatko81 no viidm ze to mas dobre nastudovane 🙂 A teraz sa asi opat snazite? Aj nejake lieky beries, neviem ci mas nejake problemy teda?

kaciatko81
18. jan 2011

@ninan2 hlavne som sa v nemocnici vela pytala... my sme dost zlozity pripad, to tehu bolo po iui a stimulovala som injekciami... teraz by som chcela skusit ivf, nakolko s jednym vajickovodom sa mi zda uz iui "nevyhodne" a sice ma presviedcaju, ze nie, tak stale mam teoriu, ze geu sa skor zopakuje pri iui ako pri ivf... ale raz snad stacilo...

ninan2
18. jan 2011

@kaciatko81 hmm to mas pravdu... IVF je bezpecne a najma velmi velka uspesnost, takze to by mohlo vyjst, hlavne ked uz aj viete, ze mate vajicka aj spermie v poriadku, su schopne oplodnenia atd...

kaciatko81
18. jan 2011

@ninan2 z hladiska geu nie je podla lekarov bezpecne ani ivf... riziko je tam vraj rovnake... ale tak snad... a uspesnost je vraj, ked sa to pocita na zdravo narodene deti cca 30-35%, ale vraj ked sa nevzdas, tak sa dockas 😀

ninan2
18. jan 2011

@kaciatko81 a ako sa moze z IVF stat GEU? Ved oni to oplodnene vajicko vkladaju priamo do maternice. Odtial sa snad neodstahuje do vajickovodu.

kaciatko81
18. jan 2011

@ninan2 vraj sa moze... napr. vraj pokial vajickovod nefunguje ako ma, tak ho moze vtiahnut... potvrdili mi to niekolki lekari... dokonca v tom linku, co si dala o geu mas predsa napisane, ze do rizikovej skupiny patria zeny po uo 😉 ale mne sa zda, ze ked ma preplavat vajickovodom, tak sa tam zachyti skor ako, ze ho tam vtiahne z maternice... no ale to je len moja teoria

kaaaty
18. jan 2011

@slivocka Ahoj videla som tu krásnu fotečku...gratulujem ešte raz....chcem sa spýtať ako dlho ste sa snazili? ty si mala nepravidelnu ms? dobre si spominam? ako to bolo u teba, teda čim ste prešli kým ste sa dobojovali k tým slivockam....nech sa držia detúrence 🙂 🙂 🙂

slivocka
18. jan 2011

@kaaaty dakujem krasne 🙂 intenzivne sme sa snazili od septembra 2009 takze viac ako rok. Ale sme spolu 8 rokov a nikdy sme si pozor nedavali .... Ms som mala nepravidelnu , ovulaciu som mala asi iba sem - tam ked vôbec. Podarilo sa nam to s clostilom druhy cyklus. chodila som na folikulometriu a sledovali sme ako folikuly rastu... Po ovulacii som si nasadila duphaston na 10 dni. Takze aj s diagnozou PCO sa da otehotniet 🙂 Niesom sama ako priklad 🙂

kaaaty
18. jan 2011

@slivocka A HP si mala dobrý...Ja mam problemy s testosteronom... a preto vajecniky nepracuju dobre...teraz som zacala brat Hak Diane... no dúfam že to k niecomu bude... 🙂 🙂 🙂 uz som si to vyratala ze snazenie bude az v aprili...