Syndróm P(re)CO? II

hiva
3. jún 2009

Tak Vas vsetky vitam v druhom pokracovani nasej diskusie o syndrome PCO....v prvom fore sa podarilo viacerym dievcatam (napriek tejto nie zrovna najprijemnejsej diagnoze) stat sa mamickami. Tak nech taketo uspechy v hojnom pocte pokracuju aj v tejto druhej serii 😉

ninan2
18. jan 2011

@kaciatko81 no tak to je sila, aj ked sa mi to zda velmi nepravdepodobne, to by si musela mat ozaj velku smolu...

slivocka
18. jan 2011

@kaaaty mala som malo progesteronu , nato som brala duphaston. Testosteron mam stale zvyseny ale nebrala som nato nic 😒 drzim Ti palce 🙂

kaaaty
18. jan 2011

@slivocka este jedna otazočka vieš mi povedať aká má byť hodnota toho testosteronu? Dik, o koľko si to mala viac???

slivocka
18. jan 2011

@kaaaty neviem kolko ma byt testosteron, skus vygooglit na nete... Tento mesiac som prisla ked uz boli prasknute tak neviem kolko ich bolo. minuly mesiac 2.

kaciatko81
18. jan 2011

@ninan2 nepripustam, ze sa mi to stane, ale su take pripady

chlpacik
18. jan 2011

@slivocka krasna snimka, heh že 4ja 😀 ,uvidime 😉
@erickaa sa ucite uz dvaja 😉 , Ty sa más 🙂 drz sa

chlpacik
18. jan 2011

@kaaaty ahoj, myslim ze hodnota by mala byt pod 2, a je tu este volny testosteron, ktorý sa zvykne u endokrinologa(gynekologa) uvadzat. Moj volny testosteron je 4,15 co je dost, na druhej strane sa s tym aj tak neda nic robit :-/

timona
18. jan 2011

@slivocka a boli ste aj na spermiograme? myslim ze si spominala ze si brala clostyl...a na koľký deň si mala priblizne ovulku?

slivocka
19. jan 2011

@timona AHOJ, na spermiogram sme mali ist o tyzden , nestihli sme 🙂 tento mesiac som mala ovulku na 15-16DC s clostilom.

nienna
19. jan 2011

@hiva ahoj,, bola si už u toho endokrinologa? inak som si všimla že si tiež z NZ, teda aj ja som stade ale dočasne bývam vo Zvolene, tak ma zaujíma či si bola u toho doktora v BA alebo v NZ ? lebo ja sa tiež chystám, ale potrebujem poradiť dákeho normálneho, ja som bola raz v starej nemocnici u jednej ale tá bola hrozne nepríjemná... 😒

irsina83
19. jan 2011

@slivocka gratulujem k dvojickam, to je krasne 😵

slivocka
19. jan 2011

@irsina83 dakujem pekne, zatial su to iba 2 male bublinky , uvidime čo nam z toho vyrastie 😉

irsina83
19. jan 2011

@slivocka to je uplna krasa 😀 budem Vam drzat palce a samozrejme aj vsetkym tehulkam 😉 Mne dr. povedal na vstupnom vysetreni ze mam PCO, na 10DC uzka sliznica, male folikuly, nic nenaznacovalo ze by bola ovu... dal mi femibion 800 a o mesiac som prisla uz tehotna...a tvrdil mi ze mam anovulacne cykly a ze mi nedozrievaju vajicka 😀 stal sa maly zazrak 😀 zelam vam len to naj 😉

erickaa
19. jan 2011

Ajojte, tak včerajšie HCG 1066 😅 Bože, prosím, nech je všetko v poriadku a bublinka je na správnom mieste 😔

slivocka
19. jan 2011

@erickaa nebudu 2 😕 😀 ktory dc si ?

erickaa
19. jan 2011

@slivocka Ahoj slivočka, som dnes 37 DC a asi 17 DPO. Ale to iba asi... 😕 Takže včera bolo 16 dpo.. 😕

slivocka
19. jan 2011

@erickaa ja som mala 16DPO HCG 390 😕 a budem mat 2 😅 a bola som 32DC , ale tak je otazne kedy si urcite ovulku mala presne a kedy sa zahniezdilo to malinke stvorenie. Kazdopadne aj tak super cisielko 😉 Velmi sa tesim , urcite je vsetko ok 😉

erickaa
19. jan 2011

@slivocka no veď to, vôbec neviem kedy bola ovulka.. takže to je všetko otázne 😕 Možno bola aj skôr, niekde medzi 16-20 dc. 😕
A ty máš teraz aké HCG? 😉

slivocka
19. jan 2011

@erickaa na 18DPO som mala 851 a potom som uz nebola...mala som ist dnes ale doky hovoril ze mam prist iba v pondelok na sono. Tebe kedy kazal prist opät ?

erickaa
19. jan 2011

@slivocka Ja idem tiež v pondelok na ultrazvuk a dúfam, že bude všetko, tak ako má byť 😔
Tebe by už mohlo byť vidno srdiečka? 😉

slivocka
19. jan 2011

@erickaa no dufam , neviem si to predstavit ako môze byt take male srdiecko 😵 , bojim bojim ☹

slivocka
19. jan 2011

@erickaa a môj doktor vravel , ze ked je HCG nad 1200 a to v pondelok budes urcite mat tak uz uvidi urcite tak sa tesim na tvoje spravy 😵

erickaa
19. jan 2011

@slivocka To si neviem ani ja predstaviť.. 😕 Aj ja sa bojím, tuším skoro neustále.. Ty si aspoň o krôčik vpred 😉

amarena
21. jan 2011

Ahojte babulky,
vsetkym tehulkam este raz srdecne blahozem. 🙂
U mna ms nedorazila, tak som bola vcera u dr a dostala som agolutin. No a dal mi clostil 2x1 od 6DC do 10 DC a este duphaston 2x1 od 11DC do 24DC. Tak ja teraz neviem co mam robit. Nie je to nahodou tak, ze ten dupha. mi moze zablokovat ovu? Ved ju mozem mat kludne aj neskor ako na 12-15 den. Prosim o radu. Pomooooc. 😔

slivocka
21. jan 2011

@amarena ahoj, rada ti poradim z mojej skusenosti. Ja som tak isto brala duphaston od 11-25DC a akurat mi to predlzilo cyklus. Zacala som spinit a spinila som 2 tyzdne. Kedze som merala bazalnu teplotu tak podla nej som ovu mala az 24DC tak neviem ci mi to ovu zablokovalo ale urcite posunulo. Tak som dala na rady báb z inej temy a brala som duphaston posledne 2 cykly az po potvrdenej ovulacii. Minuly mesiac som mala ovu 19 DC a tento 16DC tak na dalsi den som ho nasadila dufik na 10 dni. A tento mesiac sa to podarilo 😉 Tiez som brala clostyl 2. mesiac. Drzim palce, mne to zabralo 🙂

amarena
21. jan 2011

@slivocka,
ahojky, takze navrhujes dat si dupha az po ovu? Merala si BT? Mam pocit, ze sa tocim stale dokola a nic z toho.
A ty co mas nove? Dufam, ze je vsetko o.k.

slivocka
21. jan 2011

@amarena ked budes chodit na folikulometriu a budes vediet kedy presne ovu bola tak ho nasad az potom . Presne ako pises, tiez som sa stale tocila dookola. Necakala som , ze sa to tak skoro podari, ale spoznala som svoje telo dokonale ,aj vdaka meraniu BT . len podla mojej skusenosti je duphaston davat tak skoro zbytocne. 😉
Dakujem pekne, mam-e sa dobre , klop klop zatial . uvidime v pondelok čo nové 🙂

amarena
21. jan 2011

@slivocka, tak ja budem asi chodit na folikumetriu. Ty ked si na nu chodila, tak kolko krat si tam bola? Asi aj ovu testy zacnem robit. Drzim palce na pondelok.

slivocka
21. jan 2011

@amarena chodila som kazdy druhy den od 11DC az pokial nepraskol , stale to bolo ine , stale sa inak tvorili foliky. Ovu test tiez vysiel pozitivne 😉 drzim palce, dakujem 🙂

amarena
21. jan 2011

@slivocka, kazdy druhy den? Fiha, ja som si myslela, ze tak max. 2 krat do tyzdna. Som zvedava co mi povie dr. a ako casto tam budem chodit ja. Co ked sa ma spyta napr. na 15 den, ci beriem dupha? Mam mu povedat, ze ano aj ked to tak nebude? Zisti nejakym sposobom, ze ho neberiem od 11DC ako mi to naordinoval? 😕