Syndróm P(re)CO? II

hiva
3. jún 2009

Tak Vas vsetky vitam v druhom pokracovani nasej diskusie o syndrome PCO....v prvom fore sa podarilo viacerym dievcatam (napriek tejto nie zrovna najprijemnejsej diagnoze) stat sa mamickami. Tak nech taketo uspechy v hojnom pocte pokracuju aj v tejto druhej serii 😉

leeena_4
24. feb 2011

@sarafortuna nebojím se a věřím 😵 hlavně panu doktorovi 😵 Děkuju za povzbuzení 😵 😉 Pokud bude, tak to bude moje první ovulka 😵

anksunamonka
24. feb 2011

@leeena_4 nie, na spermiogram ho poslal moj obvodny gynekolog, a testuju to v tkanivovej banke. Cize oni aj hovorili dopredu, ze to bude minimalne mesiac, a uz je to mesiac a tyzden. V CARe to je za 1 den, to viem. A este vraj oni nechcu vysledky, co si oni sami neurobili - v CARe. Takze bude musiet ist este raz tak ci tak...
Folik bol v decembri prasknuty na 19.DC ale aj tak som neotehotnela a to si piste, ze sme snazili ako králici a aj tak nic.... 😒

sarafortuna
24. feb 2011

@leeena_4 , tak držím prsty a príď potom ukázať grafííík... 😉 😉 😉

kaaaty
24. feb 2011

@anksunamonka vyzera to ze skusime IUI ale chcela by som si podať žiadost na IVF ale neverim ze bude potrebne....

@katka.gzd jej ako si to pekne napisala tak sa budem velmi snazit aby som vam isla ziarivim prikladom 🙂

Inak ste tu toho za hodinku tolko popisali....idem citať 🙂

leeena_4
24. feb 2011

@anksunamonka no tak právě proto bych být vámi šla rovnou do caru, kam budete chodit a nebude manža muset jít 2x 😉 Jako králíci 😀. někdy ani vejce a sprmie nestačí - záhada.
@sarafortuna já už neměřím, jen mě to stresovalo a při anovulačních cyklech to ani nemělo smysl. Nechci se teď na to soustředit, ať se děje, co má 😉 ale děkuju a taky přeju hodně štěstí 😉

katka.gzd
24. feb 2011

@kaaaty a tebe robili este nejake dalsie vysetrenia okrem HP? priechodnost vajcovodov nerobili?

kaaaty
24. feb 2011

@katka.gzd no co sa tyka priatelovho spermiogramu...mna sa dr hned pytala ci bol...ja ze nie a ona na to ...može byť pekný, dobrý, bohatý a nemusí mať spermie ok 😀 ...ale po vysetreni ktore prezival viac ako zeny porod 🙂 vieme ze bojovnici su ok
...pri neplodnosti vzdy posielaju partnera na spermiogram...u nich zrejme nie je liecba tak narocna ako u zeny...a tiez by nemalo vyznam lieciť zenu ak by bolo chyba aj u muza

kaaaty
24. feb 2011

@katka.gzd no robili mi vstupne vysetrenia v car, HP, krv na choroby, stery, protilatky, a genetiku... o priechodnosti zatial dr nepovedala ani slovko

leeena_4
24. feb 2011

@kaaaty pokud jdete na IUI, tak se divím, že před tím ti tu průchodnost neudělaly. V tom našem CARu ti IUI bez průchodnosti vůbec neudělají, zkus se na to zeptat 😉

anksunamonka
24. feb 2011

@kaaaty nooo za hodinu sa moze vela zmenit 🙂 paci sa mi, ako uvazujes, ze "veris, ze nebude potrebne IVF" 😵 mat tak tvoj optimizmus... ja som presny opak. Uz pomaly ani neverim ze sa stanem mamkou...

leeena_4
24. feb 2011

@anksunamonka uvidíš, že až půjdeš poprvé do CARu, tak ti tam tu energii do žil vlijí 😉 😵

anksunamonka
24. feb 2011

@leeena_4 aj pojdeme do CARu, len nech pride mrcha najprv, bez toho sa so mnou bavit nebudu asi... 😖 a radsej nechcem cakat nic dobre, ako budem si nahovarat ze ked pojdem do CARu tak to automaticky znamena, ze otehotniem....
Nechcem v sebe zivit falosne nadeje.....

leeena_4
24. feb 2011

@anksunamonka ahá, tak to jo, to určitě 😉

kaaaty
24. feb 2011

@anksunamonka ja ti to rozhodnutie ist do car schvalujem....kym som tam nebola tak som sa strasne zozierala tym ze sa nam nedari...ale odkedy tam chodim a viem ze ma riesi odbornicka (doverujem jej), som sa velmi ukludnila a verim ze to pride...
....ked nad do car poslala dr. sme sa snazili cca pol roka, nebola som s tym celkom vysporiadana ze tam musime ...ale chcela som vediet v com je problem...

kaaaty
24. feb 2011

@leeena_4 no este nevieme co bude to je len moja predstava...raz to dr tak spomenula ze by sme skusili IUI...
...uz som po nepriechodnosti patrala a viem ze v niektorych car to robia pred IUI a v niektorych az po neuspesnych pokusoch....

leeena_4
24. feb 2011

@kaaaty přitom logicky je škoda zkoušet několikrát iui a pak až zjistit, že to nevyšlo protože spermijky neprošli vejcovody k vajíčkům 😉 Ale určitě dostanete dobrého pana doktora a ten ti všechno vysvětlí a pomůže 😉

kaaaty
24. feb 2011

@anksunamonka ja som bola na tom podobne kym som to neriesila....velmi som sa trapila a zozierala.... boli sme na dovolenke snazilkovali o 106 a po navrate kamoska povedala ze je tehotna a to viem ze oni tam toho nic extra nenasnazilkovali... bolo mi strasne...vcera mi dalsia kamoska povedala ze je tehu 🙂
...teraz to beriem tak ze to pride a verim tomu... hovorim si ze babo pride ale ja sa musim ukludnit aby so mna necitilo nervozitu a neistotu...

....musime tomu verit ked do toho ideme... 🙂

kaaaty
24. feb 2011

@leeena_4 ja uz mam doktorku a plne jej doverujem je to velka odbornicka...mozno mi zajtra povie ze este treba poriesit toto...uvidime

leeena_4
24. feb 2011

@kaaaty tak to je super, tak to určitě ví, proč to dělá 😉 ale za zeptání člověk nic nedá 🙂

miss_stanya
24. feb 2011

Ahojte kocky, chcem vas len povzbudit, ze s PCOS sa otehotniet skutocne da, ja mam pomerne zlu formu PCOS a podarilo sa po jednej laparke a v prvom stimulovanom cykle prirodzene. Hlavne to nevzdavajte, ale ako vidim, to nemate v umysle 🙂))

kaaaty
24. feb 2011

@miss_stanya ahoj super gratulujem...co je u teba zla forma PCO....mala si MS aj bez vyvolavacky?
....super, ze su baby ako ty ktore nas sem pridu podporit... 🙂

katka.gzd
24. feb 2011

@miss_stanya cauko, dik za dalsiu povzbudivu spravu, cim viac je tu uspesnych bab, tym lepsie....
a jasneeeeee, ze nemame v umysle to vzdavat....to sa tu priam zakazuje 😉

miss_stanya
24. feb 2011

@kaaaty mas vsetko v poste, baby naozaj sa oplati o ten krasny pocit, ked budete mat v sebe to male stvorenie bojovat, ja budem zase....drzim vam palce

miss_stanya
24. feb 2011

@kaaaty na MS potrebujem vyvolavacku vzdy...

kaaaty
24. feb 2011

@miss_stanya teraz neviem ci som to dobre pochopila...ak nie prepac...

kaaaty
24. feb 2011

@miss_stanya este raz prepac...teraz sa citim hrozne blbo 😖

miss_stanya
24. feb 2011

@katka.gzd Ten entuziazmus je uzasnou hnacou silou...

miss_stanya
24. feb 2011

@kaaaty nestresuj sa🙂 v pohode....

katka.gzd
24. feb 2011

@miss_stanya a preto sa ho nesmies vzdavat ani ty, napriek vsetkemu co bolo.........podarilo sa raz, podari sa znova.....a vsetko bude zasa super...... 😉

miss_stanya
24. feb 2011

@katka.gzd Ano ano, chce to trpezlivost a spravny lekarsky postup. Mne pomohlo vymenit lekarov na SVK za sukromnych mimo SVK a tu ku mne lekar aspon pristupoval individualne. Lekar, ku ktoremu som chodila v Bratislave, ten nemal cas ani poriadne sa na mna popri vysetretni pozriet, lebo medzitym musel par bab odrodit, vysetrit a podobne. A na UZV ma nemohol zobrat, napriek tomu, ze bol vo vedlajsej ordinacii, musela som sa objednavat minimalne na dalsi den a pod :((( Hlavne toto nech vas neznechuti, fakt je dolezita podpora lekarov!