Syndróm P(re)CO? II

hiva
3. jún 2009

Tak Vas vsetky vitam v druhom pokracovani nasej diskusie o syndrome PCO....v prvom fore sa podarilo viacerym dievcatam (napriek tejto nie zrovna najprijemnejsej diagnoze) stat sa mamickami. Tak nech taketo uspechy v hojnom pocte pokracuju aj v tejto druhej serii 😉

mili78
10. mar 2011

@hiva ... Hivus uz som aj objednana, na utorok, 8.30 🙂)) len neviem ako to najdem :( nevies ci tam stoji nejaky bus?

erickaa
10. mar 2011

Čaute baby 🙂
Chcela by som zareagovať ohľadom IUI a laparky..ja som veľmi rada, že ma nenútili na laparku a najprv sme skúsili IUI aj bez tohto zásahu do tela. Keď nie je nejaký vážny dôvod že by mali byť vajcovody zrastené (prekonané časté zápaly, úraz, operácie v brušnej dutine), tak by mali byť OK. Ale ináč po tých 3 pokusoch som už bola aj pripravená na ňu ísť, ale vďakabohu nie je treba 🙂 Moja doktorka je optimistka a ja som jej za to vďačná. 😀

@hiva @mili78 medissimo je super, keby to nebolo také drahé, zaplatím si tam ročný poplatok.. však uvidíte, úúúplná "amerika" 😀 😀 😀 A tá pani doktorka endokrinologičko/diabetologička je veľmi milá. Držím palce 😉

Inak máme dnes za sebou prvý screening, bábatko mi kývalo z ultrazvuku..aj mi slzička vybehla 😵 Všetko je v poriadku, ešte čakáme na výsledky krvi. klop klop klop Júúúú, a mám už tehotenskú knižkúúú 😵 😵 😵 A nejako sme narástli..máme o 5 dní viac ako by sme mali mať, tak ja tomu nerozumím...teraz mi to už s tou ovulkou a predošlými ultrazvukmi nesedí..hmmm 😲 😲 😲

katka.gzd
10. mar 2011

@erickaa gratulujem k uspesnemu otehotneniu, nech ste zdravucki 🙂

hiva
autor
10. mar 2011

@mili78 ...ty potvora...ako to, ze si dostala termin skor ako ja???? 😠 😠 😠 😀 😀 😀

@erickaa gratulujem 😵 ...hlavne ze je vsetko OK 😵 😵 😵 ... no uvidime, ako bude v Medissime 🙂... nevies ty poradit, ako sa tam dostat?... aky bus tam ide?... ja pojdem asi autom, tkaze tiez vies, ako je to tam s parkovanim??? 😵

co sa IUI a laparky tyka, jasne... skusit to par krat na zaciatku je OK, ale ak to nevyjde, laparka je podla mna na mieste... resp. vysetrenie priechodnosti 😉 ... ide v podstate o risk... si ten lepsi pripad, kedy sa ten risk oplatil 😉... ja som uz skor pesimista, a preto si myslim, ze radsej zistit priechodnost a potom sa do toho pustit, ako ist na 3 pokusy a potom nasledne zistit, ze to bolo uplne zbytocne lebo vajcovody su nepriechodne 😉 🙂

erickaa
10. mar 2011

@hiva ja som išla tiež autom, takže busy netuším.. Parkovisko je tam veľké a hlavne prázdne, takže úplne super 😉 Prejdeš ponad rameno dunaja a hneď tam je otvorená brána, tam vojdeš. Ten prvý rad miest je rezervovaný pre nejakú firmu, ale ostatné 3 rady - bližšie pri nemocnici sú voľné a čo som tam bola 2 krát, tak spolovice prázdne.. 😉

@katka.gzd ďakujééééém 😉 😉 😉

hiva
autor
10. mar 2011

@mili78 ...co som sa snazila najst na nete, tak najblizsia zastavka by mala byt Strecnianska... autobus 92 a 95.... kukni si na www.imhd.sk

amarena
10. mar 2011

Ahojte,

do medissima ide autobus c.95 😉
Co sa laparky tyka, tak ja som rada, ze som na nej bola. Aspon som vedela na com som. Spravili driling a zistili, ze vajcovody som mala priechodne.
Dnes som bola znova na krv, hcg stuplo na 580, tak neviem, mne sa to zda stale nejako malo, lebo min. tyzden som mala 150. 😖 No a na sone este nic nevidel.

hiva
autor
10. mar 2011

@amarena ...neboj... drzim palce, aby bolo vsetko OK 😉 🙂 ... i ked teda fakt by malo byt uz asi trosku vyssie 😒 ... dufam, ze to nakoniec bude vsetko dobre 😉 ... drzim palce 😉

amarena
10. mar 2011

@hiva, no ved prave aj ja si to myslim, ale dr mi hovoril, ze je to ok, tak ja uz fakt neviem...dalsiu kontrolu mam buduci tyzden.

hiva
autor
10. mar 2011

@amarena no vidis... tak neboj.... ked doky povedal, ze je to OK tak je to oK 😉 🙂

amarena
10. mar 2011

@hiva, ved hej, ja len ci mi to nehovoril preto, lebo ma nechcel vystrasit. Dnes som od ovu 3 tt + 2 dni.
No a ked mi robil sono, tak najskor bol dlho ticho (to uz mi bolo hned podozrive) a potom povedal, ze nie je to take ako by som si to predstavoval, ale, ze pockame na krv, ci hcg stupne.

hiva
autor
10. mar 2011

@amarena ...neboj....uvidis, ako to dopadne o tyzden 😉... aj tak sa s tym neda nejak nic robit, len cakat 😒 .... mozes sa akurat tak pripravit na horsiu verziu, aspon budes prijemne prekvapena 😵

amarena
10. mar 2011

@hiva, mas pravdu, musim len cakat, ale na horsiu verziu sa nejako neviem pripravit. 😔

hiva
autor
10. mar 2011

@amarena jasne, ze pripravit sa neda ☹ ...drzim moc palce, nech sa nakoniec vsetko ukaze ako v absolutnom poriadku 😉 🙂 ...moc sa nad tym teraz nestresuj 😉 🙂

amarena
10. mar 2011

@hiva, dakujem, budem sa snazit.

natyi25
10. mar 2011

Dievčatá...zajtra idem k endokrinologovi, ak vás napadajú nejaké otázky sem s nimi 😉

mili78
10. mar 2011

@erickaa ....Eri no ved to si myslim, ze to bude amerika...ved tam si platis este aj za usmev co ti daju 😀 drzim palceky, nech babenko pekne rastie 🙂

@hiva ....Hivus no to ja neviem ako je to mozne, ze mi dali termin uz na utorok 🙂) tu glukozu si ty kupis sama, ci tam si ju zaplatis?

@amarena ... Ami aj ja drzim palceky 🙂

natyi25
10. mar 2011

@amarena bude to OK, uvidíš....keď je podľa ovu 3tt + 2, tak to HCG bude krásne stúpať, uvidíš 🙂

amarena
10. mar 2011

@mili78
@natyi25, dakujem 🙂

katka.gzd
10. mar 2011

@natyi25 no mna pri endokriologovi zaujima ci sa vie presne zamerat na hladiny hormonov, ktore ovplyvnuju nasu diagnozu a ci jej vie nejako pomoct. ci vie povedat ako s tym stitna zlaza konkretne suvisi alebo nesuvisi atd. popripade na co sa zamerat ak sa podari otehotniet aby nedoslo k potratu. toto je to co mna zaujima.....

natyi25
10. mar 2011

@katka.gzd ok Katuš, opýtam sa ho + na všetko, čo ma napadne, poprípade nech mi on povie svoje skúsenosti s liečbou....som zvedavá na výsledky, začína ma z toho bolieť brucho 😒 , idem tam 12:30 😉

katka.gzd
11. mar 2011

@natyi25 neboj, dopadnut to moze len dobre pretoze ak je zakladny problem tam, aspon sa to dozvies a mozes ho zacat liecit....a ak nieje, tiez je to dobre....ziaden stres 😉 no som zvedava co nam tu potom povies 🙂 ja idem az o dva tyzdne....

chlpacik
11. mar 2011

@erickaa juchuuuu, len nech to takto prebieha bezproblemovo pocas celeho tehotenstva 😵 😵 😵

@katkaajurko ahoooj, hned mame jul, hned to pride, panecku ako to leti, ja sa ospravedlnujem, že to tu necitam moc, mozno si uz pisala, ale tak opytam sa, co to bude????už vies????

katkaajurko
11. mar 2011

@chlpacik ahoj chlpi-bude to chlapcurik 🙂

hiva
autor
11. mar 2011

@mili78 ...ja si tu glukozu kupim sama.... segra mi robi v lekarni, tak si vypytam od nej 🙂

hiva
autor
11. mar 2011

@katkaajurko ahoj Katus.... tak zda sa, ze u mna to fakt bola ovula.... http://www.fertilityfriend.com/home/226b42 ... teploty trosku zblbli asi z tej choroby, ale tak ja to fakt tipujem na ovulu 🙂 .... akurat teraz sa bojim, aby to nahodou neklaplo... lebo by som mala dilemu, co s dovolenkou... manzel by isto nesuhlasil, aby som isla ako tehula a ja by som to hrozne nerada rusila 😒

chlpacik
11. mar 2011

@katkaajurko no a je to tam 😀 😀 😀 takže mužiček je celý stastny, co? Nie žeby inak nebol, ale muzi su muzi 😵 , a uz ste uvazovali aj nad menom?

katkaajurko
11. mar 2011

@hiva no vyzera to na ovulku, mojka teraz uz to bude len a len na osude ale ja sa priklanam k tvojmu manzelovi a nesuhlasila by som s dovolenkou...tie prve tri mesiace su rizikove na otrasy a vsetko-neriskovala by som.... cestovanie,natriasanie,vycerpanie,casovy posun- to teda ee ! mas zakaz!

@chlpacik ahoj- on je stastny-ale bol by aj za dievcatko - hlavne aby bolo male zdravucke 🙂 ale ako sme videli velkeho pipika s gulkami na uzv (to bolo tak vvidno-ze fakt aj my sme to videli) tak len zahlasil ze sak "on to hovoril od zaciatku " 🙂)
a mena mame dve a budeme sa rozhodovat ktore.... Adam/Samuel

hiva
autor
11. mar 2011

@katkaajurko juj... t ysi ale na mna trvda ☹ 😀 😀 😀 .... tusim sa budem prvykrat v zivote modlit, aby som tehu nebola 😅 😵 😀 😀

katkaajurko
11. mar 2011

@hiva jaaa len dohliadam 🙂 bude to ako to ma byt ...osud 😉