Syndróm P(re)CO? II

hiva
3. jún 2009

Tak Vas vsetky vitam v druhom pokracovani nasej diskusie o syndrome PCO....v prvom fore sa podarilo viacerym dievcatam (napriek tejto nie zrovna najprijemnejsej diagnoze) stat sa mamickami. Tak nech taketo uspechy v hojnom pocte pokracuju aj v tejto druhej serii 😉

shaarka
18. aug 2009

mmmk, dozvedela som sa to az vcera 🙂
ja nemam problem jest namiesto priholhy - zemiakov - nieco ine. kludne. preferujem delenu stravu. o tom potom. 😉 ale zemiaky mam straaaaaasne rada, zemiakovu kasu s cibulkou, varene zemiaky s petrzlenom, zemiaky v supke pecene v rure... len tak, samostatne, samozrejme bez masa!

hiva
autor
18. aug 2009

ahojte....shaarka....kto ti naordinoval taku dietu???

baba2288
18. aug 2009

ahojte,kocky!
prisla som sa pozriet,ako sa Vam dari!hivus,oddychujes a to usisko uz neboli?
no konecne shaari,ze Ti nieco dali.vidis,to co Ti povedali,sa dost napadne podoba na PCO dietu. 🙂

hiva
autor
18. aug 2009

cau baba.....ucho uz je OK.....vcera som sa trosku vytrapila pre istotu tentokrat so zaludkom....nieco zle som asi pojedla....som sa nemohla vzdialit na viac ako 15 metrov od WCka.....ale dnes uz je to OK 😀 😀 😀

a ty sa pochval....prehanaj.....ako bolo v Lubochni a v Jasnej?

inak ja som tiez pozerala, ze shaarkina dieta sa velmi podoba na tu PCO dietu.....akurat ze v tej PCO su zakazane aj mliecne vyrobky 😅

hiva
autor
18. aug 2009

a ozaj shaarka....naco je ten euthyrox 25? ....nechce sa mi googlit 😅

mmmk
18. aug 2009

PCO dieta??? To jsem nikdy v zivote neslysela, ani nedrzela. Snazim se jist zdrave a vyvazene, hodne mlecnych vyrobku a syrove zeleniny. A dost pochybuju, ze by mi po nejake diete naskocil cyklus 😀 Nenaskocil ani po bylinkach, kapkach a dalsich "zazracich" 😀 Az po puregonu 😎

baba2288
18. aug 2009

mmmmk,syrova zelenina je fajn-zelenina so syrom. 😀
och,hivus,asi si necitala,informovala som uz z Jasnej. 🙂 no co Ti poviem. povedali mi,ze som na tom dost biedne s nervami a ze takto zlyhavam. 😕 mam pol roka na to,aby som sa ukludnila a potom dostanem Clostil. 😕 nemam jest cukor. mam sportovat kvoli endorfinom,mam si udrziavat 53-54 kg (164cm) a mam trochu zhodit svaly. tak som zvedava,co povies na toto.
v Jasnej bolo dobre,isla som tam z Lubochne vo stvrtok a v sobotu som aj palila domov,ani som neostala do nedele.nemala som teda moc dobru naladu.
😖 ale inak pohoda. 😉
Druha-menej narocna verzia PCO diety dovoluje aj nejake mliecne vyrobky.jogurty a biele neudene syry.to je pre kocky,co niesu obezne. 🙂

baba2288
18. aug 2009

myslim,ze euthyrox je na stitnu zlazu,ked je spomalena alebo zvacsena.

mireag
18. aug 2009

Ahojte zienky, tak vas tu citam a kukam na tu pco-dietu... Mne napr. surova zelenina nerobi dobre. Trci mi to v zaludku niekolko hodin. Znesiem akurat paradajky. Syry jem, no jogurt som nemala uz strasne davno. Teraz v lete mi nejako neberu. Mne moj dr. povedal, ze pri pco mi pomozu 2-3kg dole (uz sa stalo a idem dalej... 😉 ).
Sport, nejest vela + zdravo a vynechat sladkosti je opitmalne, nie? 🙂
Baba, co mas urobit so svalmi..? 🙂 Akoze zmladraviet...? 😒

hiva
autor
18. aug 2009

jaaaj....baba....az teraz mi trklo, ze uz som citala o tej Lubochni 😅 ...sorry, dnes sa necitim vo svojej kozi 😖 ...snazim sa len nejako prezit v robote a uz sa neviem dockat, kedy pojdem domov....vcerajsie celodenne lezanie kvoli hnacke ma dost zmohlo 😒

no tak akoze u teba je to sposobene najma psychikou??? 😕 😕 😕....alebo nasli aj nejaku fyziologicku pricinu???

inak ja vo stvrtok idem konecne na tie predoperacne vysetrenia.....ta laparka sa mi nejak blizi....uz len 2 tyzdne a je to tu ( teda o dva tyzdne v stredu nastupujem do nemocky - laparka bude az vo stvrtok) ....zacinam mat z toho trosku lepy 😕 😕 😕 ...ale celkom sa tesim na tych par dni lezania a nic nerobenia 😅

shaaarka, a ty mas nejaky problem so stitnou???....preco ti to nasadili????

baba2288
18. aug 2009

mireag,hej,normalne mam zmlandraviet. 🙄 proste zvolit sport,z coho nerastu svaly. lenze mne rastu fakt zo vsetkeho. a predstavte si, ze ten cukor mam uplne vynechat z jedalnicka. vraj mi ho organizmus nevladze spracovat. a preto, aj ked po cukre citim hroznu unavu, vo vnutri moje telo vraj stresuje a velmi vycerpava.
no ved to,hivus. pytal sa, ze este kedysi davno,ci som mala ms pravidelne a ja ze ano.od 15-17 rokov.kukol na chlpy,aj tie su v pohode.tst mi teraz trochu skocil hore od posledneho vysetrenia.ale viete,ja ho nemam vysoky,len skocil z 1,0 na 3,2 pri norme nejakych 4,3.
hivus,ale si predstav,ze povedal,ze pri takomto tempe mam na to fakt pol roka na ukludnenie.lebo vraj vsetko raz zlyha a nenastartuje ma uz ani Pan Boh. prirodzene sa mi natiska otazka,ci to PCO mam. 😕 no ale snazim sa nad tym nerozculovat. 😔 klud...klud...klud... 😔

baba2288
18. aug 2009

co sa tyka ostatnych hormonov,tak zodpovedaju prvej faze a potom je blok,lebo nevladzeme.preto tie cysty.akoze ja fakt neviem.

hiva
autor
18. aug 2009

fuuuha....baba....nezavidim ....neviem, co by som na tvojom mieste ja robila.....a co ti akoze odporucil na tu psychiku?....chystas sa aj k nejakemu odbornikovi? alebo v com konkretne je ten psychicky problem??? ....ak sa ti nechce o tom bavit, tak to pochopim...len si to osobne akosi neviem predstavit 😕

shaarka
18. aug 2009

huhu.
hiva, tak asi mam, ale nasadila len najnizsiu davku... o tri mesiace kontrolny krvny odber, ci zabralo. ak zabralo, davka sotava, ak nie, zvysuje sa. kazde rano pol hodinu pred jedlom.
o 2 tyzdne laparka? uuuuu 😒 som s tebou!
videla si moj uzasny graf? http://www.fertilityfriend.com/home/shaarka zas to kua vyzera na ovulu 😀 😀 😀

hiva
autor
18. aug 2009

shaarka...no super graf.....tentokrat to vyzera nadejne....myslim ze v celej tvojej grafovej historii si take vysoke teploty nemala....teda aspon hned 2krat po sebe 😉

shaarka....a co si mala konkretne zle v tej krvi? ...comu to ma pomoct? znizit TST alebo co?

inak uz som uplne na nervy z tej laparky....nejak sa na mna sypu same chorobyy....dufam, ze konecne tieto 2 tyzdne prezijem v zdravi a budem moct ist na tu laparku 😵

myslim, ze uz konecne aj manzel zacal trosku stresovat a bat sa, ze co sa so mnou deje....vcera, ked som o 2.00 vstala a zacala grcat, nebolo mu vsetko jedno....cely den mi potom vyvolaval, ako sa mam, ako sa mi dari, co mi ma priniest a podobne....dokonca aj z roboty prisiel uz o pol tretej a varil mi same cajiky a daval mi lieciky....no proste zlaty starostlivy manzelik 😅 😅 😅 ...a dokonca na vikend po mojej laparke ani domov nechce ist....ze vraj radsej zostane v Blave aby ma mohol navstevovat a pripadne sa o mna starat ak ma pustia uz cez vikend domov 😵

hiva
autor
18. aug 2009

inak som akurat kukala, ze z mojho VIP clenstva na Fertility som toho moc nevyuzila....a za 95 dni mi konci 😒 ....to aby som sa s tym tehulkovstvom poponahlala 😀 😀 😀

shaarka
18. aug 2009

hiva, jeeeeeeeeeej, to je pekne.
moj mi zatial nic take neslubil, ale ja to mam este daleko. 😝 😉
hej, graf je zvlastny, ale 36,6 este stale nepovazujem za poovu teploty. som zvedava na zajtrajsiu. nechcem si nic vsugerovat, ale myslim, ze klesne na tu moju klasiku. uz by som chcela prestat merat, ale teraz sa neda 😀
no a vysledky krvnych testov neviem konkretne, ta endoska na mna nie je z nejakeho dovodu prijemna, nechcela som ju hnevat, nechcela som mudrovat. takze presne hodnoty neviem. skoda. ani k slovu ma nepustila, ked som sa chcela nieco opytat... ale hormony stitnej zlazy (ft, tsh a neviem ake ine skratky) boli na hranici alebo mierne zvysene. tak preto.
a este spominala aj prolaktin, co je divne, lebo ten som nemala nikdy zvyseny.
takze HP sa meni kazdu chvilu, ako tak pozeram.
TEST som mala kedysi 1 (v labaku bola norma 0,86) a tuto hodnotu neviem.

hiva
autor
18. aug 2009

no tak aspon nieco pozitivne.....drzim paste, nech pomoze.....lepsie ako iba cakat do oktobra na laparku 😉 ...a mozno ti laparka ani nebude treba 😉

no manzel si asi pomalicky zacina uvedomovat, ze zivot nie je gombicka a nie vzdy vsetko ide tak lahko, ako by sme chceli 😒 😀 😀 😀

shaarka
19. aug 2009

kocky, zas tu mame thriller!
http://www.fertilityfriend.com/home/shaarka 😀

baba2288
19. aug 2009

ahojte!
no neviem,hivus,tak povedal,ze ak to nepojde inak,tak si mam zaobstarat nejake utlmujuce tabletky.nie antidepresiva,len nejake utlmujuce. tak ale snad to pojde. no a proste robit vsetko,aby som sa ukludnila.zdravy lahky sport a tak.
vsak co myslis,ani ja som moc nevedela,co na to povedat. 😒 som si pripadala jak debil fakt. 😒

shaarka
19. aug 2009

baba, to chce konope 😀

pajass
19. aug 2009

🙂 🙂 🙂

hiva
autor
19. aug 2009

baba....tak ten tvoj sok si viem celkom zivo predstavit 😉 ...tak teraz sa uz len ukludnuj a vsetko bude fajn 😉 😅

shaarka....tvoj graf je vacsia zahada ako lochneska prisera 😀 😀 😀 ...som zvedava ako to dopadne 😉

hiva
autor
19. aug 2009

a ten shaarkin napad s konope je celkom dobry....skus nad tym pouvazovat 😉 😀 😀 😀

baba2288
19. aug 2009

hm,ako napad to znie fajn,ale po mojich skusenostiach radsej nie. u mna to zaposobilo akosi opacne. 😀

baba2288
19. aug 2009

no ale ze po ukludneni dostanem Clostil... 😕

baba2288
19. aug 2009

ozaj,kocky.uz som to spominala davnejsie.tu minervu nemam brat v ziadnom pripade,nech neblokne uz aj tak bloknute.tak ked niektora chcete,tak sa ozvite.mam na 3 mesiace.

hiva
autor
19. aug 2009

dik baba....ja urcite nie 😀 😀 😀 😀

baba2288
19. aug 2009

😀 😀 😀 teda hivus,ja som si myslela,ze tuzis presne po nej.
ale ako tak rozmyslam,HAK ponukat v teme pre snazilky asi nieje to prave orechove . 😵

hiva
autor
19. aug 2009

za pokus nic nedas 😀 😀 😀 ....ale v inej teme budes mat mozno viac uspechu 😉