Syndróm P(re)CO? II

hiva
3. jún 2009

Tak Vas vsetky vitam v druhom pokracovani nasej diskusie o syndrome PCO....v prvom fore sa podarilo viacerym dievcatam (napriek tejto nie zrovna najprijemnejsej diagnoze) stat sa mamickami. Tak nech taketo uspechy v hojnom pocte pokracuju aj v tejto druhej serii 😉

valika_val
19. apr 2011

@natyi25
tie x-ká, to je euthyrox 😀 😀 😀 😀
sex je v riadku, kde je AM alebo PM 😉

natyi25
19. apr 2011

@valika_val no tak teraz si ma dostala 😝

erickaa
19. apr 2011

@ninan2 @katkaajurko baby, tak som objednaná na morfo 4. mája (čiže o 2 týždne) k tomu vášmu doktorovi. Ešte by ma zaujímalo, či môže ísť so mnou dovnútra aj partner a či doktor robí aj záznam na DVD z tohoto vyšetrenia..hmm? 😉

ninan2
19. apr 2011

@erickaa Aha, tak to je fajn! Inak partner moze ist dovnutra v pohode, a zaznam sa nerobil, pride mi to aj trochu zbytocne, lebo bez jeho vysvetlenia nebudes absolutne vediet, ze co tam akoze je. Je to totiz klasicke 2D a dost velky "zoom". Ale ved spytaj sa ho, problem to snad nebude.

marketa137
19. apr 2011

jdu se zeptat zkušenějších 🙂 . jak je to s branim glucophage v těhu? beru tento lék an cukrovku a tak mě zajímá jestli si amm říct o jiné léky nebo s ebrát můžou a v případě těhu se domluvit na vysazení?

erickaa
19. apr 2011

@ninan2 aha, jasné..však sa ho spýtam, lebo niekde sa ževraj robia z toho aj záznamy.. Ale to nie je podstatné, hlavne, aby bolo bábatko v poriadku. 😵

katkaajurko
19. apr 2011

@erickaa ano mm bol so mnou vnutri pri morfologickom, a zaznam sa nerobil... Ako pise nina,bolo to velmi nazoomovane a ja som rozoznala asi len pipika 🙂)

katkaajurko
19. apr 2011

@marketa137 po potvrdeni tehotenstva mi ho hned vysadili.

marketa137
19. apr 2011

@katkaajurko takže v době snažení s ebrát teda může. jde mě o to že na to abych měla šanci otěhotnět musim brát clostík a utrogestan tak ěm šlo o to jestli tento lék nedělá problém. navíc beru ještě euthyrox 😒

katkaajurko
19. apr 2011

@marketa137 glukophage - teda metformin sa rovnako berie ako podpora pri snazeni otehotniet-urcite nicomu nebrani-prave naopak

marketa137
19. apr 2011

@katkaajurko tak moc děkuju 🙂 . uvidíme jestli se ještě povede a za jak dlouho 🙂

timona
19. apr 2011

@anksunamonka zatial sme na fragmentacii neboli, ale Dr. ju planuje robit, tak ma zaujima co zle mozem zase cakat..,spg nemame prave najlepsi, ale zase ani ziadna katastrofa...tak neviem..

chlpacik
19. apr 2011

@ninan2 no zee sa tu aj ukazes 😀 😉 ach jooo, Ty uz s Katkou hned rodit budes, ako to bezi rychlo... 😵

@leeena_4 moja ma napadlo k tomu agolutinu, do 10dni by mal zabrat. A proveru a duphaston som uzivala aj ja dlhodobo, Ti davam radu. Mne doky v centre povedal, ze MI NEMALA LEKARKA DAVAT DUPHASTON, ANI PROVERU, ANI AGOLUTIN, lebo vraj mi "liecba"mohla zhorsovat stav 😠 😖 ...tak sa pytam, agolutin mas len na vyvolanie menstruacie, alebo po nom mas uzivat proveri 6mesiacov? DUFAM ZE TO TAK NIE JE!!!
.
.
.musim poklopat, ze po 6tich mesiacoch metforminu mi prvykrat dosla menstruacia bez agolutinu, a prvykrat snad od 15tich som mala menzes silnejsi, nie len spinenie ako doteraz, ale normalne tam bola riadna krv 😀 ...uvidime, ci dojde aj tento mesiac

@natyi25 robia Ti vysetrenie aj na inzulin? ci len na cukor zakladne vysetrenie? Ja som mala vyssi inzulin po metf. ale vraj je to este v norme, cukor mam priblizne stale rovnaky do 5 myslim, a to sladke jem furt...

ninan2
19. apr 2011

@chlpacik Ahoj 🙂 Aaale, ja vas priebezne aj citam, ale ved uz je tu skoro komplet nove osadenstvo, a vacsinou ani neviem ako poradit aj keby som chcela, kedze sa mi vyhli vsetky lieky a otehotnela som dost skoro... 🙂
Dufam, ze sa Ti dari dobre a si mila, ze na mna myslis! 🙂 Ja som uplne OK, ziadne problemy, aspon zatial 🙂

chlpacik
19. apr 2011

@valika_val vitaj spät, myslim ze si mi dala kontakt na gyndosku, ak sa nemylim, co si myslim ze indikacie smeruju k Tebe 😀 😉 , tak gndosku neviem posudit, este som u nej bola iba raz po recept, na kontrolu idem az v strede maja.
Sa tesis na metff.akoby dokazal zazraky 😀 😀 😀 no tak, spomeniem si narychlo na tri kocky,kt.zabral po 2mesiacoch a dnes cakaju(katkaajurko), al. uz aj maju babatka 😵 ...
Takze dufajme, ze to bude aj Tvoj prípad 😉
postrehla som inak, ze metf. udrziava vahu, resp. sa da aj schudnut 2kg dole. Ale inak sa udrziava, cize nepriberies z neho 😉 len tie prve tri dni, su tazke 😖 , ale potom uz O.K.
Moje davkovanie 1tbl tyzden, 2tbl. druhy tyzden a terti tyzden tri a uzivam dodnes(1500mg za den)
a to sa zvazovalo, po 4mes. inefektivite, ze sa mi zvysi davka 😕 na 1700 za den.
Chvalabohu, ze k tomu nedoslo 🙂

chlpacik
19. apr 2011

@ninan2 no sem tam si spomeniem, ak sa tu niekto zo starsieho osadenstva neozyva 😀 , mi tu zacnu chybat 😉
no veru vyhli, ale my Ti doprajeme, ze si preskocila poradovnik 😀
😵 😵 😵

valika_val
19. apr 2011

@chlpacik
čau chlpaňa 😀
hej hej 🙂
a jak ze u doktorky len po recept??? a to si k nej objednana na prvu prehliadku az na maj? ci ako? vysvetli 🙂

a mimochodom, z jedneho menzesu este dzeci nemusia byt, ale mozu, nie? 😀

a kde je hiva?

ninan2
19. apr 2011

@chlpacik no tak to som rada 😀 Ako som pochopila, beries teraz metf., pomaha Ti to na ovulku?

katka.gzd
20. apr 2011

@leeena_4 najneskor do 14 dni to mas dostat, ak nie tak by som sla znova dokimu....(tak mi moja vzdy hovorila, ze po tyzdni to mam dostat, do dvoch tyzdnov cakat a potom prist) svinucha jak keby vedela ze ju tuzobne ocakavas a robila ti naprieky....drzim paste aby si sa uz dokala konecne a nech mozete vlitnut na to IUI

natyi25
20. apr 2011

@chlpacik ja som bola u diabetológa len raz, vtedy mi urobil komplet vyšetrenia, nasadil metforgama 850 - 1/2-0-1/2 / užívam 6.týždeň/ a o 3-6mes. mám prísť na kontrolu, poprípade, keď otehotniem mu mám zavolať a vysadíme ho. Inak som si zvýšila dávky z 850mg/denne, na cca 1000mg/denne - na odporúčanie gynekológa. Aj tak mám pocit, že ešte nezaberá, lebo dnes som 38DC a MS v nedohladne ☹

leeena_4
20. apr 2011

@chlpacik to jsi hodná, že nad tím tak přemýšlíš 😵 Agolutin jsem měla jen teď výjimečně na vyvolání 😉
@katka.gzd děkuju, tak snad do pátku dorazí a když ne, nechám jí ještě čas do pondělka a pak vyrazím zas k mudrovi 😉

chlpacik
20. apr 2011

@valika_val takze ako som Ti daaaavnejsie na skype spominala, tak nasa byvala gyndoska, mi dala vyradenie nie na den, kedy som u nejbola, ale samozrejme tak aby mala zaplatene este cely mesiac, svina jedna 😠 ,takze ma nova nemohla vysetrit, ale dala som s nou aspon rec, odovzdala spravu z centra, kde mi zistil aj zapal, takze na to mi dala recept, a na kontrolu mam dojst az v strede maja, aby vysledky boli relevantne. Cize teraz sa mesiac ani nesnazim otehu, kedze mam zakaz 😀 , ale doky v centre povedal, ze ak mi zaberie metf.na menzes a po nejakych 4cykloch nebude ovu, ani nic, tak mozem dojst, ze si ma vezme pod kridla 😀 😀 😀 , ta šak jasne, ked za vsetko sa plati, sa mu oplatí 😀 pre mna je uspech to, ze po 6mes. dosla mrcha 😉

@hiva sebe sla uzívat do USA 😵 nezna co s penežmi 😀 😀 😀, tak snad si ten výlet uzivaju 😉 , aj ked mala mat aj mrchu pocas pobytu... lebo ked sa vratia je vo faze, ze sa snazi, tak keby otehu tak uz ziadna dovolenka, chapes

@ninan2 ninuska, tak ja ovu po prvom menzese ani neriesim, to az potom niekedy, aj tak ja nemam nervy nato zapisovanie, a v tych peknych grafoch sa nevyznam, ani jedna ste sa ma neujala, co by vysvetlila 😀

@natyi25 kliiidek, ja mam 1500mg na den a ucinok sa dostavil az po 6tich mes. uzivania... Na kazdu zabera inak, mne doky povedal, ze u mna je potrebné kym zaberie MINIMALNE 6MES. a MAL PRAVDU 😉 !
Niektore co pozna v centre beru aj rok, dva, cize chapes moje sklamanie, ked mi toto povedal, a ja tam dosla s cielom, ze chcem hoc aj IUI 😀 a vidis ze su aj kocky, kt. stacili 2mes. aj ked si myslim, ze to bolo podmienene aj uzivanim clostilu.

@leeena_4 oukej, som sa akoze ani neozvala 😀

natyi25
20. apr 2011

@chlpacik no veď to, že ty máš na den 1500mg. a ja po gyn. zvýšení 1000mg/denne, takže furt sa mi to zdá málo...ale len čo dorazí MS idem na clostyl, tak hádam kombinácia bude úspešná 😉

chlpacik
20. apr 2011

@natyi25 vzdy zalezi od toho ake mas aj vysledky hormonov, lebo mne dost spati TST, a bralo sa na vedomie hlavne to, ze nikdy som nemala normalnu menstruaciu, cize u mna museli dat vyssiu davku, a chceli aj na 1700mg dat 😖 , ale vraj sa nedoporucuje, uz je to silna zataz, ja by som nechala cas este 1000mg na den, ved chemikalie pchat do tela, ak nemusis... nechaj este nejaku dobu a potom navrhni vyssiu, ak nebude ziadny efekt. Ako dlho beries vlastne?

natyi25
20. apr 2011

@chlpacik ja som začiatočník v metf., len 6 týždňov, len mám povahu typu : všetko hneď 😒 no nie vždy to ide...a teraz sa učím trpezlivosti 😔 TST mám aj ja vysoký - 3,3 ☹

chlpacik
20. apr 2011

@natyi25 to poznam, ja som uz tiez stracala nadej, ze po takej dobe ziadny efekt, ale daj tomu sancu, vacsina zien uzíva mensiu davku ako 1500mg, mne sa to zda dost teda. TRPEZLIVOST,TRPEZLIVOST TRPEZLIVOST 😵

leeena_4
20. apr 2011

holky abych vás pobavila, tak vy se trápíte s vysokýma hodnotama některých hormonů a já mám všechny zase na spodní hranici, nebo i pod ní. Prostě když se v porodnici rozdávaly hormony, tak na mě zapomněly 😀

ninan2
20. apr 2011

@chlpacik vsak ten graf na fertilityfriend sa Ti vyhodnoti sam, tam netreba velku pomoc 🙂 Takze nebud leniva a pekne zapisuj teploty!

chlpacik
20. apr 2011

@ninan2 heh, rozkaz sefe, ale az od konca maja 😉

chlpacik
22. apr 2011

prijemne sviatky a vela vody babule 😝