Syndróm P(re)CO? II

hiva
3. jún 2009

Tak Vas vsetky vitam v druhom pokracovani nasej diskusie o syndrome PCO....v prvom fore sa podarilo viacerym dievcatam (napriek tejto nie zrovna najprijemnejsej diagnoze) stat sa mamickami. Tak nech taketo uspechy v hojnom pocte pokracuju aj v tejto druhej serii 😉

leeena_4
17. máj 2011

@chlpacik děkujem, bylo by to krásné pro nás a naděje pro ostatní, ale uvidíme 😉. Jinak dobře znám tyhle bodavé poznámky doktorů, oni si to neuvědomují, ale fakt to zabolí. No, být tebou, tak taky trvám na clostilu, ale i s kombinací duhpastonu, nebo třeba utrogestanu. Já minule čekala 15 dní na mrchu a to jsem toho agolutinu dostala 2 injekce najednou. Ale to je na každém, co je mu příjemnější. Držím palečky, ať je záňět pryč a začnou ti dávat clostík 😉

hiva
autor
17. máj 2011

@chlpacik ...ani neviem, kam sa tie testiky podeli 🙂... asi ich manzel skusal alebo co 😀 ... ako doma mam 3, ale tam budem az cez vikend... takze na pozajtra alebo na piatok musim kupit 🙂

a endoska ti co povedala?.... zvysila ti davku? alebo ti da nieco ine?.... ale tak ty si mala vysledky tusim OK a metformin ti dala len tak pre istotu, hej?

chlpacik
17. máj 2011

@leeena_4 treba dufat, dufat 🙂)) 😵 tak piatok to tu urcite prelustrujem, ze co tu napisete babenky 😵
@hiva hehe, uz by si mala povinne v kabele nosit jeden testik a dufam, ze ho zase nebudes kupovat vo Viedni za nekrestanske peniaze, jedine, ze ukaze dve carocky 😀 😵 😵 😵 😵 😵
hah Ty polepetko, bola som len na odber a uvidime na kontrole o dva tyzdne ake budu vysledky, s lekarkou na endo som sa ani nestretla, som sla skoro rano a ona chodi na 8mu 🙂
Preboha davku mi zvysovat uz ani nemoze 1500mg denne je viac nez dost 😀, a predpisaela mi ho na zaklade NIE IR, ale stacil dovod ten, ze je vysoky TST, SEK.AMENOREA, a take tie vecicky hormonalne ze su vysoke.
Booode ťažky som pripad, tazky ... esteze nestracam humor, bo by som uz bola so psychikou na dne 😀
tak uvidime ako dopadnete v piatoooook 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵
nech je nas tu cim menej snaziliek 🙂

hiva
autor
18. máj 2011

no.... takz ja si pockam asi dalsi mesiac..... nakoniec som este jeden testik v sufliku nasla, a jasne ze len jedna palica 😀 😀 😀 ... takze zas o mesiac 😅 ... a navyse uz zacinam spinit, takze je to marne 😅

hiva
autor
18. máj 2011

@chlpacik ...neboj....netreba stracat hlavu 😉... o dva tyzdne uvidis, co ti povie... mozno naplanujete nejaku zmenu a ta potom zaberie 😉

chlpacik
18. máj 2011

@hiva no hotovo, nevadi o mesiac teda 😉
inak ja som dnes dostala mrchu, normalne neveriiiiiiiiiim sice prisla na 50den, ale ze prisla to je nieco 😀
pisem tomu svojmu, ze dosli kramy a on nato:"vypocitaj plodne dni a ideme hned nato 😀 "
Rehooooot, jak keby som vedela vypocitat plodne dni, ked ani nemam 😀 😀 😀 no sranda s tymi muzmi, tak som mu odpisala, ze sa treba snazit stale 😀 😀 😀 nech si nemysli, ze si oddychne 😀 😵 😵
aj tak este stale mame "zakaz", kym nemame zapal prec, ach jaaaaj

@leeena_4 ale aspon Ty testni piatok, co ak motyka vystreli 😉

leeena_4
18. máj 2011

@hiva nééé, kurňa, tak sase za pár dní bude další příležitost zasadit semínko 😉.
@chlpacik já ti nevím s tím testem 😀 😀 😕
holky za kolik dní po dobrání utrogestanu (kdo bral), jste to dostaly?

chlpacik
18. máj 2011

@leeena_4 no tak to ani netusim, mozno Ti hiva, al. @erickaa odpovedia.
vsak jeden testik hore dole, skus 😉

leeena_4
18. máj 2011

@chlpacik když já bych ho musela jít koupit, ještě počkám, moje mrcha je fakt sviňa a dělá si co chce 😉 ale chápu, že jsi zvědavá 😉 😀

leeena_4
18. máj 2011

navíc mě už od včera bolí břicho na mrchu, tak uvidíme, do pátku je ještě čas 😉

hiva
autor
18. máj 2011

@leeena_4 ...teraz by som sa az tak podlu duphika neriadila, kedze si mala ovulaciu.... najneskor 16 dni po ovulacii by mala prist MS..... podla toho, aku ldhu mas lutealnu fazu....

ja ju mam 11 -12 dni, a ked bola ovulka, mrcha prisla presne na 11 - 12 DPO.... ci som brala duphik alebo nie... a ked ovulka nebola a brala som duphik, tak MS mi prisla na 3-4 den 😉

na tvojom mieste skusim test.... ak som dobre ratala, si nejaky 15 - 16 DPO, nie?.... to uz mrcha bud pride dnes - zajtra, alebo uz nepride 😉 ... inak aj pri tehu boli brucho ako na mrchu, tkaze tym sa moc neriad 😉 😵 ... drzim prsty, nech ti to vyjde 😉

@chlpacik no super... gratulujem k mrche 😉.... aj ked mate zapal, mozte predsa trenovat, nie 😉... nahoda je svina 😉... nikdy nevies 🙂

ja pockam, ked sa mrcha rozbehne a potom si sama, podla vlastneho uvazenia nasadzujem clostyl 🙂 .... nejaky mi ostal este z IUI..... ja sa tych dvojiciek tak lahko nevzdam 😀 😀 😀

leeena_4
18. máj 2011

@hiva já měla ovulaci asi 2x za celé snažení, takže o LF fakt nic nevím 😀 😀 😀 no, dneska jem tak 15/16 DPO. Nevím přesně, kdy ta ovulka byla. Děkuju za informaci i povzbuzení, uvidíme, jestli nedorazí do pátku 🤐

leeena_4
18. máj 2011

@hiva jo, jdi do boje, dvojčátka jsou super, taky bych si je mooc přála 🙂

hiva
autor
18. máj 2011

@leeena_4 no ja o dvojickach snivam uz 3 roky... .a stale cakam, a cakam.... tak snad to konecne klapne 🙂 ... ak nie, na jesen skusime dalsie IVF 🙂

leeena_4
18. máj 2011

@hiva dobrý postup 😉. Držím pěstičky, aby na to nedošlo, ale pokud dojde, taky neva, díky za ty možnosti 🙂

hiva
autor
18. máj 2011

a ozaj....neviete ako presne sa uziva clostyl?... viem ze 5 dni, ale zacina sa kedy?... niekedy medzi 3 - 5 DC?

eyael
18. máj 2011

@hiva - v příbalovém letáku je dávkování i se dny cyklu napsané. Teď ho nemám u sebe, ale zkus si vygooglit Clostylbegyt příbalový leták nebo něco podobného, jsou tam dva režimy braní léku - jeden když se začíná, další jako pokračovací, když na ten první režim není žádná odezva.

leeena_4
18. máj 2011

@hiva Já jsem brala 5-9 z důvodů delšího cyklu. Prý kdybych měla kratší, jedla bych 3-7 😉

chlpacik
18. máj 2011

@hiva potom mi vysvetlis princip clostylu, lebo ak to nepojde budem si ho dupkat u lekarky. Apropo je preplacany poistovnou? ci sa hradi cela suma? Kolko je v baleni? Poprosim rozsirne info 😀
.... vcera prislo na tuto temu a mne povedala lekarka, ze ak mi vyvola menzes, a dostanem ho na 5-6den, tak hned sa berie, ale este skus napisat otazku na www.antikoncepcia.com, tam Ti odpovedia ešte dnes odboru zdatní gynekologovia ;)

hiva
autor
18. máj 2011

@eyael jej, vidis... to ma nenapadlo 🙂
@leeena_4 teraz mam uz cyklus viacmenej pravidelny, takze skusim brat 3-7... uvidim, co to spravi... rozmyslam, ze by som sa potom okolo 14 DC objednala ku gyndosovi na kontrolu, nech viem, ci su tam foliky 🙂 ... a zaroven sa dohodneme, ze co dalej... mozno by sme skusili par IUI u neho.... uvidime.... som zvedava, ci budu foliky 🙂... a samozrejme, zacinam merat BT opat 🙂

@chlpacik ... clostyl hradi poistovna v pohode... ale tak aj keby nehradila, stoji tusim okolo 10 Eur.... spoistovnou nejake 2 eura... fakt neviem..... myslim, ze v jednom baleni je tusim 10 tabliet.... fakt neviem.... mozno trepem 😀 ... na nete sa da najst pribalovy letacik, kde to je popisane 😉

mozno by u teba stalo za pokus ho vyskusat 😉... ale je fakt, ze k tomu potrebujes mrchu 😉

leeena_4
18. máj 2011

@hiva jestli ho budeš brát od 3DC, tak se objednej k tomu gyndošovi už kolem 10DC 😉. 14 může být už pozdě 😉. Lepší přijít dřív a ten 10DC už by měl vidět, zda tam jsou nějací dominantní folíci 😉

erickaa
18. máj 2011

čaute babule.. 😀
@leeena_4 Ja som po utrogestane alebo duphastone vždy dostala mrchu 3 dni po dobratí. Brala som ju vždy od 16 DC bez ohľadu na to, či bola ovulka. Len posledný cyklus som si utroš nenasadila poslušne 16 DC a išla som trucovať a čakať, či mi dojde sama mrcha. A nedošla 😀 Podľa mojich výpočtov bola vtedy ovulka 20 DC a tiež by som bola zvedavá, či by mi to vyšlo, kebyže si nasadím utroš na ten 16-ty deň (či by sa to nestoplo)..hmmm
A leeena..kľudne testíkuj, ja som mala neviditeľného ducha už 9 DPO 😉 😉 😉 A brucho ma bolelo, ako keby mi mali prísť najväčšie krámy na svete! Ale to až tak od 14 DPO. Prsia ma neboleli vôbec. To prišlo až neskôr.

@hiva hivuš, ideš na Clostil-a? Paráda..budú vajka vajka 😉 😉 😉

@chlpacik gratulujem k mrche! To je super, že prišla..že by metformin? 😎 😉

leeena_4
18. máj 2011

@erickaa holky vy mi dáváte s tím testováním, já si snad dojdu do lékárny 😀. Je mooc dobře, že jsi neposlechla doktor, ať už to tím bylo, nebo ne 😵 Já jsem dnes tak 15 nebo 16 DPO a poslední utroš jsem měla v neděli odpoledne. Prsa mě bolí, ale ta mě občas před ms bolí, takže podle nich nic nepoznám. Ten podbřišek mě tedy obvykle nebolí, ale já si umím nasimulovat ledacos 😀

hiva
autor
18. máj 2011

@leeena_4 ...lenze ja som ho brala uz aj predtym a aj tam bola ovulka az okolo 20 DC.... v podstate ako vzdy... ak som mala ovulku, tak v rozmedzi medzi 18-20 DC ... dokonca aj pri IVF stimulke... takze pre mna je 10 DC neskutocne skoro... skor rozmyslam, ze by som isla mozno az na nejaky 15-17 DC, nech uz jasne vidi dominantny folik.... a pripadne aj rozhodne o pichnuti pregnylu.... lebo aj ten mam este doma 🙂 ... u mna skorsia ovulka isto nehrozi 😀

leeena_4
18. máj 2011

@hiva ahá, tak to jo, to by ten 10DC byl fakt brzy. Já jsem radši opatrná, protoře jsem teď byla 8DC ráno na utz a byl tam folík 14mm a když jsem přišla 11DC, tak už byl fuč a iui se nekonalo.

leeena_4
18. máj 2011

a to když jem měla omylem předtím ovulku, tak byla taky až po 20 DC

chlpacik
18. máj 2011

@erickaa no dufam, ze anoooo, aj ked na 50ty den, ale je tu huraaaaaaaa, uz len nech chodi pravidelne 😀

@hiva vsak ja sa nato svojej opytam, a budem naastrojit na nom 🙂))

slivocka
18. máj 2011

@hiva ahoj, ja som uzivala clostil od 5DC 5 dni. väčšinou sa tak berie, alebo sa potom po 2 mesiacoch zvýši davka este na 2 tabletky denne tiez od toho 5DC 5 dní.
@chlpacik v balení je 10 tabliet, takze na 2 cykly 😉 nedoplaca sa vela , ja som mala jedu zvyšnu krabičku ale uz som ju poslala jednej babe tu na MK 😒

chlpacik
18. máj 2011

@slivocka ok, dik za info, ze tiez si nevedela mysliet najprv na nas 😀 , ale nie v poho 😵

leeena_4
18. máj 2011

@chlpacik taky moc gratuluju k mrše, postřehla jsem to až teď