Syndróm P(re)CO? II

hiva
3. jún 2009

Tak Vas vsetky vitam v druhom pokracovani nasej diskusie o syndrome PCO....v prvom fore sa podarilo viacerym dievcatam (napriek tejto nie zrovna najprijemnejsej diagnoze) stat sa mamickami. Tak nech taketo uspechy v hojnom pocte pokracuju aj v tejto druhej serii 😉

domi1988
12. jún 2012

caute baby tak sa k vam asi oficialne pridavam, dnes som bola u dokiny, PCO trchu potvrdila,pichla vyvolavacku a spravimi mi HP, tak ani neviem ci sa mam tesit alebo plakat prisla som nejaka sklamana ☹

bambulka814
12. jún 2012

baby,

ja mam PCO a cakam tretie babatko, vsetky na prvy sup bez akejkolvek liecby, mam skor problem neotehotniet. to uz asi nebude nahoda. neviem od coho to zalezi.. vychadza mi z toho, ze PCO nie je diagnoza na neplodnost, ak su vsetky ostatne faktory k pocatiu v poriadku a k ovulke, hoci 1 za rok, dojde.

monucka
13. jún 2012

@veronycka @veronycka Ahojcek, ja tiez beriem clomid a aj medformin. Clomid ma vyvolat ovulaciu a medformin ma potlacit muzske hormony. Obe tabletky beriem uz 10 mesiacov a stale nic. :(
Urcite je to u kazdej individualne, takze to ze nam sa nedari este neznamena, ze aj u vas to tak bude. Mozno uz buduci mesiac otehotnies. 🙂 Je velmi dolezite mysliet pozityvne. Viem, ze sa to lahsie hovori ako robi. Vsak to vidim aj na sebe, ale netreba prestavat verit. Vsak doktor nam nepovedal, ze menozme mat deti. 🙂 Takze bojujeme dalej a snad sa to coskoro podari

bosorkajarka
13. jún 2012

@bambulka814 pro diagnostiku pco nestaci jenom ultrazvukovy obraz musi byt splnena jeste dalsi podminka nerovnovaha v hormonech nebo anovulace nebo prebytek muzskych hormonu, takze nejspis nemas pco syndrom ale jenom tvoje vajecniky vypadaji jak polycysticke ale nma to vliv na funkci, coz je dobre

@monucka ty beres clomid 10 mesicu v kuse???

lea1333
13. jún 2012

@bosorkajarka JA mam vela muzskych hormonov aj na ultr vyzeralo ze mam pco ale z krvnych tetov sa to nepotvrdilo aj anoovulaciu mam tak teraz som s toho jelen 😖

bosorkajarka
13. jún 2012

@lea1333 ono nemusis mit vsechny ale musi byt uvz nalez plus alespon jedna z tech dalsich moznosti, takze kdyz mas anovulaci, uvz pco nalez a jeste i vyssi testosteron tak je to celkem jasny ☹

monucka
13. jún 2012

@bosorkajarka Ano. Doktorka mi povedala, ze to mozem brat rok a ked sa nepodari tak uz musim ist na IUI.

lea1333
13. jún 2012

@bosorkajarka ale v cntre mi povedali ze to nie je PCO za to som s toho mimo
minuli rok som otehotnela prirodzene

bosorkajarka
13. jún 2012

@monucka prosim te hned tu doktorku posli nekam i v pribalovem letaku je napsane ze clostyl se nesmi brat vic nez tri mesice v kuse a ne vic jak pul roku s pauzame. svetove je doporucovano uzivat clostyl max 12 mesicu za cely zivot a i to uz vyrazne zvysuje riziko rakoviny. A jeste mi napis ze ti nedela uvz a uz se fakt nastvu. nesnasim kdyz se obycejni gynekologove cpou do veci, kterim vubec nerozumi 😠 😠

bosorkajarka
13. jún 2012

@lea1333 no ono je sance otehotnet i prirozene kdyz se povede prirozena ovulace ale ta sance je tam mensi prave tym ze je treba ovulka jenom parkrat do roku, ja treba bez hormonu nemam ani ovulku ani ms. Jestli uz jste v centru tak je tak nejak jedno jakou konkretni diagnozu napisou, ale hlavne ze s tim budou neco delat (i kdyz taky ne kazde centrum je v pohode 😒

lea1333
13. jún 2012

@bosorkajarka tento mesiac ma caka IUI ja mam menstruaciu normalne 28-33dc tak uvidime ako to dopadne ale lekarka ma ubezpecila ze je vysoka pravdepodobnost ze nam to vyde lebo aj spermie mam ok a ked ze som raz tehu uz bola len aby zabral colist 😒

bosorkajarka
13. jún 2012

@lea1333 tak to drzim palce aby to vyslo
u nas se povedlo 1. iui s honzikem, jenze ted se nam zhorsil jeste i spermiogram a ja moc dobre na clostyl nereaguju tak nevim co bude dal, ted mame za sebou uz dve iui a nic ☹

lea1333
13. jún 2012

@bosorkajarka dakujem velmi pekne 😉 aj ja by som si priala aby nam vyslo hned prve IUI
JA SOM ESTE V ZIvote nebrala colist tak uvidime 😒
ale myslim pozitivne vyde to musi
a na laparke si bola ?

bosorkajarka
13. jún 2012

@lea1333 ne nebyla,a jednu dobu jsem to zvazovala tak uvidime jestli neco s dr vymyslime, nejak jsem ted bez nalady a bez chuti cokoliv s tim delat tak uvidime.

monucka
13. jún 2012

@bosorkajarka vies ja zijem v Anglicku a tu je ten zdravotny system troch iny ako doma. Ked som isla minuly rok na prve vysetrenie, zistili mi PCO (bola som velmi prekvapena, lebo clovek cita, ze to vacsinou maju silnejsie babenky). V tedy mi doktorka predpisala Clomid a Medformin. Ked som brala clomid 1vy cyklus poslali ma aj na skeny ci sa mi cysta rastie a ci sa vytvara vajicko a ovulacia. Vsetko bolo ok a aj krvne testy. Clomid mi predpisali na 6 mesiacov a povedali, ze ked dovtedy neotehotniem mam dojst zas. Kedze som neotehotnela isla som tam zas v marci (clomid som brala do februara). Doktorka mi povedala, ze zeny s PCO to mozu brat az rok. Takze som mala marec pauzu a od aprila to berem zase. Hej citala som aj ja, ze clomid moze vyvolat rakovinu, ale ked uz nemozes verit doktorom tak uz komu?

bosorkajarka
13. jún 2012

@monucka hmm tak to je pravda ze komu by mel clovek verit a nemuzes jit rovnou nekam do centra kde sa na tyto veci specializuji?

monucka
13. jún 2012

@bosorkajarka vsak prave tam som bola. Tu sa s takymito vecami odborny lekar vobec nezapodieva. Bola som v nemocnici ked maju na to specialne oddelenie- assisted conception unit. Je to oddelenie kde riesia veci s neplodnostou - PCO, IUI, IVF atd....

bosorkajarka
13. jún 2012

@monucka a delali ti vubec pruchodnost vejcovodu, protze brat clostyl, kdyz nevis jestli jsou vejcovody v poradku je dost kontraproduktivni, jo a jest jestli delali spermiogram manzelovi, jestli je totiz vsechno v poradku tak by zena mela do pul roku otehotnet, proto pisou ze neni potrebne clostyl brat dyl. a myslim si ze uz Vam mohli udelat i inseminaci kdyz uz do sebe ty hormony cpes, no ale hadej se s doktorem, ze?

monucka
13. jún 2012

@bosorkajarka ano robili mi aj to (hnusna vec!!). Manzelovi tiez prezreli spermie - 2x a zevraj je u neho vsetko v poriadku. Doktorma mi hned na zaciatku povedala, ze tym, ze ma PCO bude to tahsie pre nas otehotnie, ale ze to neni nemozne. Ani mi nehovor co sa tych liekov tyka!! :( Niekedy si pripadam, ako dochodca co musi milion liekov do seba cpat!! Ale ak mam byt uprimna urobim pre to vsetko aby som otehotnela. Keby mi lekar povedal, ze pitie mocu (prepac, ze som nechutna) by pomohlo, tak by som urobila aj to...

lea1333
13. jún 2012

@bosorkajarka chapem mne navrhli 1 IUI a ked nevyde tak laparka 😉 ale verim ze vide 😉 aj vam drzim palce a skus tu laparku aj tam moze byt problem 😖

bosorkajarka
14. jún 2012

@monucka to chapu taky bych udelala cokoliv co by mohlo pomoct taky jsem uz pojedla vsechny mozny prasky a vitaminovy doplnky a bylinky...
ale je dobry, ze alespon ty zakl. vysetreni mate za sebou tak snad se vam to brzo povede 😉
@lea1333 no musim se poradit s dr ale asi na tom uz budu trvat, bavime se o tom uz delsi dobu tak uvidime

monucka
14. jún 2012

@bosorkajarka diki moc! vsak uz tak dlho sa snazime. 😢 a ty si ako na tom? citam, ze aj ty mas problemy otehotniet... Ako to bolo s prvym? Podarilo sa hned?

bosorkajarka
14. jún 2012

@monucka prvni se povedlo po vic jak roku po prvnim iui v centru a ted se snazime uz zase rok uz mam za sebou dve inseminace a test negativni, takze ted zvazuju co dal, aby toho nebylo malo tak mm mel ted hodne spatny spermiogram tak jsme jeste psali dr jestli ma ta inseminace vubec cenu. No u nas je to narocny tim, ze ja vubec nemam cyklus ani ovulku proste vajecniky vubec nefunguji, jenom po clostylu obcas mivam folikul. Ale me si za priklad neber ja jsem hodne specificekj pripad 😀
a jak dlouho se snazite?

monucka
14. jún 2012

@bosorkajarka tak to znie dost zle. ☹ Clovek by si aj mohol pomysliet, ze na co sa ma snazit... A ako to zvladas psychicky? Povedali doktory, ze este mozete mat babatka?
My sa snazime uz tiez vyse roka, ale mam taky pocit, ze predtym jak som zacala brat lieky to boli len vystrely na slepo. Mm my furt hovori, nech to pocitam az od doby ked som zacala brat tabletky, lebo v podstate az odvtedy tam je nejaka ta sanca.
Je mi castokrat smutno, ked vidim plno bab tehotnych, alebo s babatkami, alebo ked pocujes v tv, ze ta a ta len tak lahko otehotnela a potom sme tu my co sa musime takto trapit 😢

bosorkajarka
14. jún 2012

@monucka no nejvic mi pomaha to ze uz doma mam honzika, pred tim kdyz jsme se o nej snazili tak jsem na tom chvilemi byla hodne spatne a uz jsem zvazovala psychologa, kdyz se zrovna povedlo. ted je to jak na houpacce kdyz neberu hormony tak to celkem jde ale jak sem na hormonech tak jsem furt v depce a vidim vsechno cerne, ale co druhy dite chceme tak mi asi nezbyva nic jineho nez bojovat dal 🙂 dr furt tvrdila ze kdyz se povedlo jednou povede se znovu, ale to tvrdila pred pul rokem tak asi budeme muset si zas sednout a probrat to.

monucka
14. jún 2012

@bosorkajarka ja si tiez myslim, ze sa vam to podari. 🙂 vsak uz jasne je, ze dieta mat mozete, lebo tam mas nadherneho chlapceka. 🙂 Ja si mysli, ze by bolo horsie, keby si mala taketo problemy pri prvom. Ale asi jak hovoris, bolo by dobre si znova sadnut s dr a prebrat moznosti. Ja sa tiez tak citim, ze raz hore a raz dole. Raz si hovorim, ze dietatko este nechcem, aby som sa z toho nezblaznila, ale zato kazdy mesiac tajne dufam, ze teraz to vyslo....

franzziska
14. jún 2012

@domi1988 ahoj domi🙂...no neviem ci tesit..asi je dolezite ake to mas, teda rozsah pco...ale povacsinou aj ked to baby maju tak im nasadia lieky a podari sa im vacsinou v priebehu 2-6 mesiacov otehu...zial su aj take co aj 2 roky nemaju 😒

monucka
14. jún 2012

@domi1988 mne ked zistili PCO my z jednej casti odlahlo, lebo aspon som uz vedela co mi je, ale na druhej strane som velmi osmutnela, lebo som vedela, ze to budeme mat s mm omnoho tahsie otehotniet. Nasadili mi lieky, urobili testy ci ovulacia prebieha a teraz poctivo skusame kazdy mesiac. 😉 Je to uz teraz 10 mesiac, ale stale nestracam nadej. A ked sa to nepodari pri liekoch, stale su tam ine moznosti... Takze nezufaj, urcite sa to podari. 🙂

lea1333
14. jún 2012

@bosorkajarka drzim palce kazdopadne 😉

bosorkajarka
14. jún 2012

@lea1333 moc dekuji 🙂