Syndróm P(re)CO? II

hiva
3. jún 2009

Tak Vas vsetky vitam v druhom pokracovani nasej diskusie o syndrome PCO....v prvom fore sa podarilo viacerym dievcatam (napriek tejto nie zrovna najprijemnejsej diagnoze) stat sa mamickami. Tak nech taketo uspechy v hojnom pocte pokracuju aj v tejto druhej serii 😉

zora256
24. feb 2013

@jurkovci Ahoj!On nevie kedy mám plodné dni totiž ani ja neviem,keďže mávam aj anovulačné,on proste len cez výkendy raz a nepotrebuje častejšie a len z jedného sexu cez výkend asi tak za 10rokov otehotniem,alebo ešte pozdejšie lebo to je ešte menšie percento šance že sa trafí na plodní deň.

kvietok1605
24. feb 2013

@jurkovci odkiaľ si objednávala INOFOLIC?

miggi83
24. feb 2013

Babenky, držím Vám všetkým palčeky aby sa vam objavili // mne v 22 diagnostikovali PCO samý flak na sone (navyse problemy so stitnou zlazou, nadvaha zly hormonalny profil), dr. v BA mi povedal, že mam velmi malu šancu na tehu, aby som si nerobila nadeje. Tak sme to s manzelom vypustili z hlavy, teda aspon ja. Presla som od svojho dr. ktory liecil stylom na vine je chlap (pritom spermiogram mal vynikajúci) prešla som k novemu dr. ktorý mal velmi dobre vysledky s neplodnostou. Len sa chytal za hlavu preco so mnou dva roky nic nerobili, dal mi dajake tbl uz si nazov nepamatam. Hned po prvom cykle som otehotnela, no pokial mi to dr nepotvrdil, neverila som. A dnes? dve deti 6 a 3,5 (toto bol vraj silný orgazmus a vyvolavacia injekcia) 😕 😀
Tak baby hlavy hore drzim palce 🙂

jurkovci
24. feb 2013

@zora256 No to je pravda :(

@kvietok1605 z www.magister.sk

@miggi83 ďakujeme 🙂 ja som sa vybrala podobným smerom, zmena lekára, ktorý sa čudoval, že starý so mnou nič nerobil, vyvolávačka, nové lieky :D :D :D a keby ideme v tvojich stopách veľmi sa tešíme 🙂

miggi83
24. feb 2013

neboj bude to dobre ja som bola sama prekvapena, mam vynikajuceho dr. idem k nemu radsej ako k zubarovi 😀

zora256
24. feb 2013

@miggi83 Krásne🙂A druhé prišlo potom samé?Či aj vtedy si niečo brala?

jurkovci
25. feb 2013

@miggi83 no k lekarovi asi nikto nechodi rad :D :D ale ja verim, ze ked je dobry lekar, daju sa spravit zazraky 🙂

zuziklc29
25. feb 2013

@zora256 no ved len keby sme mali nieco vacsie,lebo kym sa dame dokopy tak to potrva.ano potrestal sa lebo s jeho zenou si nadavaju iba taky frkot

miggi83
25. feb 2013

@zora256 mala som vybratu z lekarne krabicku clostylbegyt a cakala som na mrchu, u dr som dostala injekciu, lebo ovulka bola aj vajicko tak mi dali inj agolutin, a tak sme kaslali na to lebo som vedela, ze to pojde asi iba s tbl. no a ono dva orgazmy stacili na to aby to vajco poblaznene prislo o 9 mesiacov na svet. krpec je to hrozne vychcana, jak mraky, ale tak co uz hlavne ze je bez tabletiek 🙂 dr. povedal, ze to staci, a agolutin podpori pocatie

zuziklc29
25. feb 2013

@jurkovci ved keby som vedela tak urobim to iste,ale aspon nabuduce budem vediet

zuziklc29
25. feb 2013

@miggi83 to mas super.mne pichali aj to ale mam pocit ze ja ovulku nemavam. a vajce nepukne a stane sa cysta. . . . . . .anovulacny cyklus ako v knihach ☹

franzziska
25. feb 2013

@zuziklc29 cau moja, prosim ta pomaha ten inofolic?? je volnepredajny?

miggi83
25. feb 2013

@zuziklc29 nie vzdy som ja mavala, boli casy ked som aj 4-6 mesiacov nemala mrchu, a to uz od strednej.... a zrejme uz vtedy sopm mala pco, len kto v roku pana nieco riesil, mne vtedy v roku 2005 nasadil liecbu lebo som nemala vajicka a este sa na sone cudoval, ze ci je tam len jedno a ja ze kolko by ich tam malo byt? on ze dve a viac, pri tychto liekoch je to bezne.... som skoro z kozy spadla

zora256
25. feb 2013

@zuziklc29 Ja také manželstvá neuznávam,ktoré sa konajú len kvôli tehotenstvu.To ja by som asi nebola ani vydatá,keby bolo natom záležalo.Lebo tie manželstvá najčastejšie končia rozvodom :-/Mne sa dvaja bratranci tak rozviedli a tretí si nadávajú,taktiež a o malého sa im stará kde svokra,kde matkaa kde bratia,takže je to hrozné chúďa chlapča :-/.A aj moji rodičia sa rozviedli,takže je to naprd...A najviac si to odskáču tie deti...
@miggi83 Ahoj!No to je krásne🙂Veď to,že hormóny spôsobujú viac početné tehotenstvá😀Ja keď som brala Clostil som mala normálne strach aby som nečakala dve a viac detičiek anraz,ale na moje sklamanie som nečakala ani ejdno sním.Ja malého som počala z Duphastonom,a teraz mienim len Hlivu ustricovú brať do septembra a ak dovtedy nič potom začnem len uvažovať nad Inofolicom,ajtak mám ešte čas si myslím z druhým bábom,keďže mi malý má len 19mes.A tvoje bábo má koľko mes?Alebo si ešte tehotná?

zuziklc29
26. feb 2013

@franzziska ano da sa kupit v lekarni bez receptu,pomaha aspon citim nejake to pichnutie vo vajecnikoch. a uz sa mi neutvaraju cysty to je dobre . . . . . . .treba to brat aspon pol roka.ja osm si teraz objednala tri kusy za 36eur. z internetu

zuziklc29
26. feb 2013

@miggi83 no ja som bala 12 az 14 rokov antikoncepciu tu diane 35 a bez prestavkjky.ked som sa vydala tak som presla ku inemu lekarovi a potom som si vsimla ze ani ten sa nejako moc nezaujima o mna tak ked som sa rozviedla som si nasla ineho lekara.tento ma pravidelne prezera,poslal ma na sono prsnikov,stale mi berie vzorky ked treba a podonbne

zuziklc29
26. feb 2013

@zora256 moji rodicia su spolu uz 31 rokov a poviem ti otvorene v kazdej rodine nieco je,len to zalezi nba nich ako a co urobia. ja osm sa snazila to manzelstvo este zachranit aj napriek tomu ze ma ocividne podvadzal ale nechala som to tak,ved co uz.dva roky som sa dostavala z toho ale dostala a teraz som statsna

94
26. feb 2013

Ahojte....tak ja som presne ako vy....zmena doktora po roku nič nerobenia a nový doktor hneď diagnostikoval PCOS a začal konať. Dnes som 18DC, už po úspešnej ovúlacií, s čakaním na zázrak. Druhý mesiac som na clostile a folikul narástol. Dnes beriem utrogestan, femibion 800 a inofolic.......tak snáď vám časom napíšem len a len dobré správy.
😀

terry658
26. feb 2013

Ahojte,som tu uplne nova. No mne to doktor zistil pre mesiacom. Nasadil Utrogestan,ale to s ovulaciou asi nema nic spolocne. No potrebujem radu. Okrem toho,ze sa mi hrozne kruti hlava,bolia ma prstia a podbrusok tak mam divny bielkovy hlien,je husty ale da sa natiahnut medzi prsty. Pred par dnami sa tiez objavil,tak som myslela ze to bude ovulacia ale bol to uz 20DC. Vacsinou mam 31 dnovy cyklus. Ovulaciu som okrem tohto nezaznamenala. Moze to byt tym Utrosom? Nezavadzam,len prehltam.

dadenka111
26. feb 2013

@terry658 Ahoj, veru s ovulkou to nema nic. utrogestan brani ovulacii. pouziva sa na podporu lutealnej fazy po ovulacii pri nizkej hladine progesteronu alebo na udrzanie tehotenstva. ak ho zapijas, tak zatazuje pecen a sposobuje aj zavrate. pre lepsie vstrebavanie je preto lepsie ho zavadzat do posvy. myslim, ze ti skor mal nasadit Duphaston. ten nebrani ovulacii a posobi na maternicu podobne ako prirodny progesteron.
ako ti naordinoval brat ten utros?

terry658
26. feb 2013

@dadenka111 no 1-0-2....ale je divne ze mam po nom vytok podobny plodnemu hlienu. Inak zavadzat som ho skusala,ale strasne to svrbelo,takze asi to nie je najlepsi sposob pre mna.

miggi83
26. feb 2013

@zora256 6 a 3,5 roka 😀

nelka33
26. feb 2013

ahojte PCOckarky tak ja zajtra idem na tu folikulometriu tak som zvedava ako to dopadne dufam ze tam nieco Dr najde ....drzte mi palce zajtra som 12DC a brala som 1-0-1 clostil.

dadenka111
26. feb 2013

@terry658 ja som mala tiez chvilku taky divny pocit, ze mam snad na neho alergiu, ale davam si pozor ked si ho zavadzam, ze si poriadne umyjem ruky a pouzivam aj intimne utierky pocas dna a musim mat aj vlozku. ja teraz beriem 3x2tbl. pocas brania utrosu je nemozne mat ovulku si myslim, tak ten hlien neviem co je. 😕 jedine ze ti ho nasadil po ovulke a je to tehu hlien?? 😕 . sledoval ti vajecniky? brala si aj ine lieky?

zora256
26. feb 2013

@miggi83 Ahoj!tak krásne.Tak ste dlho ani nečakali na druhé a druhé prišlo samé bez všetkého?
@zuziklc29 Ahoj!
Tak ako píšeš,sme rôzny,niektorý urobia všetko pre šťastné manželstvo a sú aj taký ktorý nič preto nerobia a radšej sa rozvedú...Je mi ľúto,že si tak veľa pretrpela vedľa človeka ktorý si ťa nezaslúžil a moc vám prajem aby ste boli šťastný a čoskoro aby vaše srcia naplnila láska malého človiečika a radosť zneho 😉
@nelka33 Ahoj!tak moc držím palčeky aby boli krásne folíky narastené 😉 potom daj info zajtra🙂

miggi83
27. feb 2013

@zora256 ako bez vsetkeho? no bez tbl som nestihla, motyka vystrelila 😀

zora256
27. feb 2013

@miggi83 Ahoj!Tak to je super🙂Kiežby sa aj nám tak podarilo bez liekov🙂Bola by som prešťastná,ale tak ktoho vie.Ešte ms je predomnou či dorazí,si ymslím,že určite zajtra bude ako na koni,keďže tento emsiac som sa liečila Atb,a aj probiotikami,tak sme sex mali len 2x tento mesiac a to buď rped ovu a apo ovu.

miggi83
27. feb 2013

@zora256 no ja som tomu neverila volala som dr. vraj ci som si robila test a ja ze naco, ved som ho robila pred 2ma tyzdnami, a sestricka ze pre istotu. tak som kupila 2 v 1 a prvy ze II no hned som citala co vsetko skresluje /cikala som do nadobky od vit. C a to mohlo zkreslit tak som isla do pivnice pre skleneny pohar, a tam znova II hned som sa objednala na druhy den a bolo to tam.... no ale v 6tt som zacala krvacat, tak sme leteli do TN a tam dr. ze ked to mate pani potratit, tak to potratite s tym ja nic neurobim... tak som si poplakala a isla som kade lahsie. Dr. mi dal duphaston zvysil davku kludovy rezim, v 9tt znova hnedy vytok ale taky ze fuj..... a to bola mrcha (sme vypocitali s dr). Moj gyndr mi vtedy velmi pomohol. No v 20tt zapal priedusiek, to som myslela ze je koniec, kaslala som vtedy tak ze som myslela, ze ju vytlacim, aj ked som zadrziavala kasel bolo to este horsie. presne aj ked som s malym bola tehu aj vtedy presne v 20tt som mala zapal priedusiek, neviem, asi si nechceli byt decka nic dlzny 😅 no a pri malej navyse v 31tt ma chytil slepák nastastie to rozohnali infuzkami... no nakoniec vsetko dobre dopadlo, velmi mi pomohli, tolki dr. ma v tn poprezerali dokonca ked mi robili na urologii sono doktor sa nevedel vynadivat, vraj toto sa mu nepodarilo vidiet, aj chirurg ma uistil, ze to nie je nic nebezpecne ak by to bolo treba vybrat. Ale podarilo sa im to rozohnat. A malu som porodila presne na vypocitany termin od rana 4tej som mala bolesti (kontrakcie) stihla som uvarit, upratat, nachystat veci, dat ranajky synovi a muz sa o 10tej zobudil a ze ako? a ja ze rozdýchavam..... To si mala vidieť tu paniku, ani nestihol jest, nevedel co skor robit 😀 som kukala na neho ze co je? tak sme prisli do TN kyyyyyyyyyym ma prijali som myslela ze konec..... o 12tej ma poslali do porodnice kyyym prisiel dr..... a nakoniec prisla taka mala tetulka ja ze nejaka pomocnicca a ona ze ja som doktorka Bašková a budem vas rodit.... Ak by som mala ist dakedy este rodit jedine k nej....... o 12tej mi pichli vodu, ale akosi nic, tak mi o 13tej cosi pichli a o 14.35 malá vrieeeskala na celú pôrodnicu a tatovi tiekli slzy.... Mojim heslom je aj ked mas PCO, kvoli jednemu dietatu sa mech neroztrhne 😉 😉 😉

zora256
27. feb 2013

@miggi83 ĎAkujem za krásny príbeh z tvojho života,tak si si užila dosť ale hlavné je,že ste všetky vporiadku 🙂

miggi83
27. feb 2013

to ano, nezbeda malá, taká je vychcana jak mraky 😀 a tie jej hlasky... dnes napr. maminka ty mna chvalis ze?