Syndróm P(re)CO? II

hiva
3. jún 2009

Tak Vas vsetky vitam v druhom pokracovani nasej diskusie o syndrome PCO....v prvom fore sa podarilo viacerym dievcatam (napriek tejto nie zrovna najprijemnejsej diagnoze) stat sa mamickami. Tak nech taketo uspechy v hojnom pocte pokracuju aj v tejto druhej serii 😉

kitulka
9. júl 2013

@sofi88 presne tak. Ak neprebieha ovulka tak dufik k otehu nepomoze. Ledaze tak sposobi narast sliznice a po vysadeni to ze dojde mrcha lebo ta narastena sliznica sa musi odlucit

eli133
9. júl 2013

@kitulka jasne dam dakujem 🙂

eli133
10. júl 2013

@kitulka takze bola som u nej .. mam prist na homronalny profil.. ale povedala mi ze syndrom pco to bude.. nie uplne pco ale syndrom ... idem sa dat na chudnutieee...

lenmajka
10. júl 2013

Ahojte dievčatá,chcem sa vás opýtať:bola som na endokrinologickom vyšetrení aj kvôli PCO...zistili mi málo vitamínu D...môže to podľa vás súvisieť s tým,že nemôžem otehotnieť?Pomôže jeho nasadenie počatiu??...Díky...

ematko29
10. júl 2013

@lenmajka ja som akurát dnes čítala článok,že vytamín D je velmi dôležitý aj v endokrinnom systéme.Premna novinka, 😕

stellamaris
10. júl 2013

@lenmajka to neviem,ale dopln si ho,pekne na slniecko chodievaj.Niekedy je pricina neplodnosti aj nejaka malickost.....

kitulka
10. júl 2013

@eli133 No pekne...tak aspon sa dala nahovorit a zacne konat. Ak budes mat hormonalny profil rozkolisany, to je len jeden priznak PCO (inak to je syndrom PCO pretoze sa jedna vzdy o subor priznakov a musia sa potvrdit myslim minimalne dva, aby dali diagnozu PCO) Druhym priznakom je ultrazvukovy obraz na vajecnikoch, kde su pritomne cysticky, vyzera to ako perlovy nahrdelnik. No a potom su este mozne dlasie priznaky ako je chybanie ovulacie a menstruacie, alebo nepravidelny cyklus, nadvaha, zvysene ochlpenie, aknozna plet atd... nemusis mat vsetky priznaky, u kazdeho sa to prejavuje inak. Zarucene chudnutie Ti pomoze. Aj ja sa o to vsemozne snazim. Zatial som len nejake 2 kilecka dala dole, ale mam pocit, ze hned sa mi upravil hlien v case ovulky (samo ze beriem aj Inofolic). Mala by si mat stravupodobnu ako pri cukrovke, vyhybat sa hlavne jednoduchym cukrom - cukor do kavy a caju, sladkosti, biela muka a vyrobky z nej a pod. Drzim palce a hlavne sa nesmies vzdavat. Priprav sa na to, ze je to beh na dlhe trate. Sustred sa na hladanie prace a na zivotospravu, ak sa Ti da zarad nejaky sport, aspon rychlu chodzu alebo bycikel, plavanie. Vyber si, co Ti bude najviac vyhovovat.

eli133
11. júl 2013

@kitulka dakujem ano mam doma orbitek tak na nom sa posnazim :D... aj zmenit stravu.. nebudem jest vbiele pecivo, sladiť, ani sladkosti nic.. a uvidime.. hadam sa coto podari ,.,. duphaston mi vysadila.. tak som zvedava ako budem pokracovat 🙂 .. no tak teda sa pustam do toho 🙂 uvidime🙂 drzte palce a kazdopadne dakujem za rady 🙂

zuzlicek44
11. júl 2013

poslednu dobu ma nejak často bolievaju vaječniky...sem tam ma aj predtým. no teraz viac..budem musiet ist na sono..bolievaju vas vaječniky? dikes🙂

ana85
12. júl 2013

@zuzlicek44 ahoj. ano, mna tiez bolievaju vajecniky. cyklus mam nepravidelny niekedy aj 55- 80 dnovy. a vajecniky ma bolia vzdy 2 tyzdne predtym ako dostanem menzes.
bola som s tym aj u gynekologa, robil mi ultrazvuk ci nahodou nemam cysty alebo zvacsene vajecniky, ale vsetko bolo ok.

sarin
12. júl 2013

@ematko29 to fakt a ja mam tak malo Dceka... zeby to mohlo sposobit ten moj hranicny testosteron? 😅 ☹

ematko29
12. júl 2013

@sarin ja neviem,ja ani neviem či mám málo Dčka,kde si to môžem zistiť?ja mám vysoký testosteron ☹ ale čítala som to nedávno

sarin
12. júl 2013

@ematko29 mne to robili na preventivke u praktickeho doktora mala som 10 a norma je nad 30 toho Dcka, ale to bolo este v aprili, tak dufam ze som sa poslnila.... a pojde to.. A aky vysoky mas testosteron?

kraskanz1
12. júl 2013

@evka97 presne taky isty pribehm mam aj ja mrcha od 13stich a postupne sa mi predlzoval cyklus a dr na to nic nehovorila iba ze som malada to sa upravi a supla mi antiku....mozno keby sa to skorej podhytilo tak by sme sa tolko netrapili...
Drzim palceky pri snazilkovani neboj sa ono sa to urcite podari, pripadne skus ten inofolic je vlemi dobry na tuto diagnozu...

sarin
12. júl 2013

@sofi88 dufaston blokuje ovulku je to pravda, on sa vzdy brava az po nej teda 16DC, alebo proste po nej... Ale neviem za akym ucelom ho mas ty...

sarin
12. júl 2013

@kraskanz1
@ematko29 baby a ja mam cyklus uuuplne v poriadku presny, ovulacny, zlozenie hormonov na jednotku iba mam hranicny testosteron a dokyna povedala, ze prirodzene asi neotehotniem... 😔

kraskanz1
12. júl 2013

@sarin hm to je zaujimave ako to moze povedat ked mas ovulku kolko sa snazite?

sarin
12. júl 2013

@kraskanz1 ideme deviaty cyklus som 3DC a zacala som brat infolic...

sarin
12. júl 2013

@kraskanz1 a to vsetkych 8 cyklov bolo ovulacnych... nemam ziadne prejavy toho testosteronu... mozno som len taky clovek ja neviem.. inak ja som prvu ms dostala az v 14 rokoch

ematko29
12. júl 2013

@sarin vidíš amne tieš treba ísť na preventívku ,musím teraz v lete aby som cez školsky rok to už nemusela riešiť.aten testosteron má aku skratku?lebo tu mám ,že TEST1,2 IU/ml apotom FTEST 4,4pg/ml tak nevem ktoré to je ale viem ,že ho mám vyšší

sarin
12. júl 2013

@ematko29 no ale to vypada ze to mas v norme.... nemas tam aj referencne hodnoty? popripade nazov labolatoria co to vyhodnocuje?

sarin
12. júl 2013

@ematko29 ja to mam v uplne inych jednotakch.... ja mam ze 2,13 nmol/l

ematko29
12. júl 2013

@sarin nemám ttu nič také,to len zo správy čítam 😒 ,len tu čítam diagnoza ,nadbytok androgénou ešte lepšie ,že diagnoza záver: hyperandrogénny syndrom ,oligomenorea anovulácia.Akurát viem,že to je z krvy na 23den cyklu

ematko29
12. júl 2013

@sarin ja som z toho blbá čo to popísané,teraz beriem metformin takže dúfam,že zaberie.beriem ho 2mesiac 1000ku denne,prvý mesiac bola pichnutá vyvolávačka adúfam,že už príde mrcha tento mesiac,síce som len v polke cyklu ,ale tak uvidíme

kraskanz1
12. júl 2013

@sarin podla mna to len trosku treba upravit hormonalne hladiny a inofolic je super vec podla mna s nim raz dva budes tehu kedze u teba netreba nastymulovat ovulku 😉 neoboj nic...

trezalka19
12. júl 2013

kde sa da prosim zistit ten nedostatok vitaminov? pytala som sa obvodnej ale vraj sa take odbery nerobia, lebo pri beznej strave s dostatkom zeleniny a oocia vraj nic take nebyva...chcela by som ale taky odber..na akeho lekara sa mam obratit? na endokrinologii mi robili odbery ale toto urcite nie. dakujem
@lenmajka to ti robili v ramci odberu na stitnu zlazu? dakujem

evka97
12. júl 2013

@kraskanz1 dakujem za povzbudenie 🙂 V pondelok ma caka 3.IUI, ak sa nepodari, tak mozem ist na 4. IUI. Zrejme viac mi doktor neodporuci. Ak mi nevyjde ani to, nasadim inofolic, jedno balenie uz mam kupene 🙂 Pripadne to skonbinujem so sojou, kupim ovulacne testy, budem pit alchemilku a snad sa to raz podari 🙂

kraskanz1
12. júl 2013

@evka97 Ja neviem preco u mladych dievcat neriesia alebo neriesili nepravidelny cyklkus ved to je nejaky prejav hormonalnej nerovnovahy a potom v dospelosti nevedia otehotniet a to je smutne...Podla mna inofolic kludne zacni pit uz teraz. Ja som bola na jednom ivf a nevyslo nam to vobec mala som 13 vajok spermiogram ukazkovi a aj tak sa nam nic neoplodnilo a nevedeli nam povedat ze preco sa nic neoplodnilo a 1500e v cudu.No nic clvoek si povie ze je to pre drobca ale psychyka tiez nebola najlepsie na tom...a potom prisil inofolic a ja som po piatich rokoch otehotnela a papala som inofolic 4 mesiace a v tom 4tom cykle som mala este clostil.

aadriankaa
12. júl 2013

caute kocky.. tak ja mam diagnostikovane PCO uz 4 roky.. bohuzial k ziadnemu rieseniu zlepseniu..nedoslo.. s byvalym partnerom sme sa pokusali a babo skoro 5 rokov a nic..stale do mna tlacili len duphaston closty.. a nic viac..comu nechapem..musi nato existovat nieco..musim uznat ze aj napriek zmene stravy sa ziaden vysledok nedostavil..myslim nic sa nezlepsilo ani po niekolych mesiacoh..a to som z velkosti rifli 28 schudla na 25/26.. vobec tomu nechapem..teraz mi lekar povedal ze mam co najskor otehotniet porodit a zas otehotniet..ale tak neviem ty kokos ako ked nemam ovulku.. a vraj uz mam tolko cysticiek v oboch vajecnikoch ze uz tam coskoro nebude miesto ani na tvorbu novych.. =( kocky poradte..

ematko29
13. júl 2013

@aadriankaa ahoj ,ak máš ským otehotnieť tak by v tvojom prípade bol najlepší dríling vaječníkov.Je to taká menšia operácia kde ti do vaječníkoch urobia dierky aby tie vajíčka mohli tadial vyjsť .Kedže máš také vaječníky ako opisuješ.zrejme ani preto ti klostil nepomohol kedže máš vaječníky plné cýst azrejme aj obalené takoch šupkou do ktorej treba urobiť dierky teda cesty aby vajíčko pri ovulácii vyšlo von,podla mna máš ovuláciu ked máš tolko cýst.Tebe sa nemôže vajíčko dostať pri ovulke von preto sa ti z neho urobí cysta.