Syndróm P(re)CO? II

hiva
3. jún 2009

Tak Vas vsetky vitam v druhom pokracovani nasej diskusie o syndrome PCO....v prvom fore sa podarilo viacerym dievcatam (napriek tejto nie zrovna najprijemnejsej diagnoze) stat sa mamickami. Tak nech taketo uspechy v hojnom pocte pokracuju aj v tejto druhej serii 😉

ematko29
30. júl 2013

@sofi88 tak daj zajtra vedieť čo a ako 🙂

sofi88
30. júl 2013

@ematko29 ak sa dovolam, tak dam.. urcite sa budem zasa bavit len so sestrickou.. tak som zvedava ci ma len tak neodpinkne, ze pockame na mrchu alebo ze uvidime dalsi cyklus...

ematko29
31. júl 2013

@sofi88 Ahoj sofi tak čo dovolala si sa?

sofi88
31. júl 2013

@ematko29 ahoj, ano hovorila som so sestrickou.. tak este mam vyckat, ze nemozeme hodnotit podla jedneho cyklu, treba ich odsledovat viac a brat dalej lieky... ked mi skonci mrcha, mam sa jej ozvat a napisu mi dalsie... cize asi tolko.. to ze tento cyklus anovulacny zatial riesit nebudu, lebo to vraj mohol byt vynimocny pripad... cize tolko asi k tomu

wonderwall
31. júl 2013

Ahojte baby.
Pisalo sa.tu toho strasne vela, ale pre mna je toto nezname pole.
Zistili mi cysty na vajecniku a teda pco. Sla som k lekárovi s tým, ze krvácam skoro v jednom kuse.. zistil cysty.

Chcem sa opytat, ci ste mala niektora podobny problem a ak ano, ako ste to s lekárom riesili? Ma mi spravit hormonalny prfil a navrhol brat antikoncepciu. .
Dakujem za odpovede!

ematko29
31. júl 2013

@sofi88 No podla mna je to normálny postup,naozaj nemôlžu hodnotiť podla jedného cyklu 🙂 Tak v podstate aj keby bol dalši tiež anovulačný oni už vedia,že ju treba vyvolať 🙂

sofi88
31. júl 2013

@ematko29 ved aj ja to viem, je to logicke.. ale ked mne je tak smutno z toho, ze treba len cakat a zatial pre to nic nerobit... ☹ a cas bezi a my sa marne snazime a dufame... ☹ to kazdodenne sledovanie teplot, skore vstavanie, len aby to bolo vzdy v rovnakom case.. je to unavne

ematko29
31. júl 2013

@sofi88 ja viem chápem ťa,aj ja som si tým prešla ,presne viem ako sa cítiš.Viem,že sa to lahko hovorí,ale naozaj skús na to velmi nemyslieť .Skús sa zamerať na nejakú svoju zálubu,lebo več,že mne sa obe moje deti podarili práve vtedy ked som najmenej čakala.Pri prvej sme mali odcestovať attešila som sa nato ani som nemyslela na tehotenstvo apri druhej mi lekárka povedala na folikulometrii,že nevidí žiaden dominantný folikul aja som predsa otehotnela 😉

sofi88
1. aug 2013

@ematko29 ved ano...dakujem za povzbudive slova 🙂 pokusim sa...

terry658
2. aug 2013

Holky trpim uz paranojou. Ten horny test je z obdobia pichania hcg,ale tie dva pod nim. Myslite,ze tam nieco je? Manzel aj ja tam nieco vidime, ale netusime,ci to je pozitivne. Boli robene 11 a 12 DPO.

terry658
2. aug 2013
ematko29
3. aug 2013

@terry658 ja tam vidím čiarku,len neviem dokedy pôsobí to pichnuté hcg,pre istotu skús ešte testnúť či čiarka silnie 😉

terry658
3. aug 2013

@ematko29 to hcg som nemala pichnute tento mesiac, len som mala odlozeny ten test......

ematko29
4. aug 2013

@terry658 tak v tom prípade to vizerá slubne.Sprav si dnes opäť,čiarka by mala silnieť 🙂

terry658
4. aug 2013

@ematko29 dnesne rano potesilo,ciarka silnie. Co povies?

ematko29
4. aug 2013

@terry658ano silnie,gratulujem ,len tak dalej 🙂

terry658
4. aug 2013
ematko29
4. aug 2013

@terry658 ten je další?super tu vidno ešťe lepšie,si tehulka,super 😀

zuzlicek44
7. aug 2013

čo je nove dievčatá?píííšte píííšte... u mna nič...musím ist na gyndu a začať s procesom..( aby vobec prisla mrcha, ovulacia atd atd...)

pozdravujem vááás 😀

ematko29
10. aug 2013

@zuzlicek44 Ahoj ja mám dilemu,beriem totiž metformin už 3mesiace,výsledky zlepšenia žiadne :(,ale ktomu mi začalo byť po 3mesiacoch opäť zle,ja už neviem čo by som vyskúšala na upravenie ms.Neviem či stým seknúť avykašlať sa na lieky ,lebo už ani hlien nemám čo som pred braním liekov mala :(

zuzlicek44
10. aug 2013

@ematko29 a gyndo co nato? ja som len počula o metformine, aj mna to caka...a predtým si čo brala?

ematko29
10. aug 2013

@zuzlicek44 Predtým som brala duphaston,ale po vysadení sa mi mrcha neupravila.teraz ten metformin anič.U ginekologa som nebola,lebo metformin mi predpísala endokrinologička.A teraz ani nejdem zanou lebo som v septembri k nej objednana asdetmi by som nerada teraz po lekároch chodila.

daniela3111
11. aug 2013

Ahojte baby aj mne doktor diagnostikoval pco. Teraz beriem utrogestan a clostbegyt..vcera som dosyala ms a zajtra mam volat doktorovi ma ma objednat na hsg.neviete nahodou kedy sa prefuk robi? Tesne po ms?

sofi88
11. aug 2013

ahojte zienky, mam na vas taku otazocku... myslite, ze mozem brat popri clostilbegyte aj zinok??? strasne mi padaju vlasy a ja uz neviem co s tym ☹ ... len chcem vediet, ci ma niektora z vas s tymto nejaku skusenost... dakujem

ematko29
11. aug 2013

@sofi88 ahoj ja nemám skúsenosť,ale na tvojom mieste by som radšej šla ku kožnej,ked ti vypadávajú strašne tak také dohady či pomôže zinok ači sa môže pri klostile tak ti za vela nestoja,radšej chod ku kožnej ona už bude vedieť čo ti dať ačo môže pri klostile 🙂

sofi88
11. aug 2013

@ematko29 ak stihnem, tak zajtra zbehnem... mala som v plane tam zajst...a dakujem

ematko29
11. aug 2013

@sofi88 nemáš začo,ja len preto,že zbytočne budeš dávať na vytamíny ked nevieš či ti to pomôže 🙂

sofi88
11. aug 2013

@ematko29 tak zinok by mohol pomoct..to je dobre na padanie vlasov 🙂 uvidime no, ci sa tam dostanem...

bambula27
12. aug 2013

@ematko29 Ahoj. Ja som na tom bola podobne ako ty. Dlhe roky Duphaston, mrcha vzdy pravidelna avsak po vysadeni zase nic...cyklus stale nepravidelny. Nasadili mi metformin a ten beriem uz asi rok a pol a nebadam ziadne zmeny. MAvam stavy, ze ho znasam v pohode, no pridu tyzdne, kedy ho proste nedokazem zniest a vracaniu sa neubranim. A navyse po takom dlhom case ziadna zmena k lepsiemu. No na odporucenie viacerych aj mojho gynekologa, som od maja zacala brat Inofolic, je to sice "draha" zalezistost, ale cuduj sa svete......na mna to funguje... "po 100 rokoch" sa objavil dominantny folikul, cykly sa skracuju.....Uvidim, co bude dalej, pretoze som cerstvo po laparke a drillingu vajecnikov, akurat dnes mi vyberal dr. stehy a povedal, ze u mna by teraz malo byt uz vsetko ok. Uz sa len snazit hlavne v tomto obdobi.

ematko29
12. aug 2013

@bambula27 ahoj som rada,že mi napísal niekto spodobným problémom. A akú dávku toho metforminu si brala?Lebo ešte rozmýšlam ,že je to preto lebo beriem malú dávku,no neviem.Teraz beriem 500vku 2krát denne.A čo sa týka inofolicu tak som ho skúsila mesiac brat po 1sáčku spolu smetforminom anepomohlo,ty beries ako dlho inofolic?akolko denne?Díky za informácie ,snažím sa o tom dozvedieť čo najviac 🙂