Syndróm P(re)CO? II

hiva
3. jún 2009

Tak Vas vsetky vitam v druhom pokracovani nasej diskusie o syndrome PCO....v prvom fore sa podarilo viacerym dievcatam (napriek tejto nie zrovna najprijemnejsej diagnoze) stat sa mamickami. Tak nech taketo uspechy v hojnom pocte pokracuju aj v tejto druhej serii 😉

eruuuska
19. dec 2013

@zuzlicek44 ahoj, ja som tiez tucna, bola som aj dost chlpata ale asi po troch mesiacoch s inofolicom, som si vsimla, ze sa to zmiernuje, aj teraz este nieco mam ale neda sa to porovnat oproti tomu co bolo, len treba vydrzat, a nic ine okrem inofolicu ti neodporucili?

evkag
19. dec 2013

@dorotea2 ahoj laparka v pohode, uz som aj doma, vajcovody boli priechodne, tak neviem ci sa vajicka uvolnia. Endokrinologicka potvrdila pco, odoruca clo....neviem co uz to tu bolo spominane, ale gynekolog povedal, ze to idte mi nasadia v IVF, ze by odporucal dat sa do poriadku a potom IVF, aby sme nenatahovali cas....... inak sexi anesteziologa maju v KE 🙂

leona45
19. dec 2013

@daniela3111 DAkujem za odpoved, mne chce lekar poslat na laparoskopiu, chce zistit ci mam priechodne vajcovody, ale zistila som, ze na toto je v Gynfive aj vysetrenie HyFocy a je to bez narkozy. Tak by som najprv to vyskusala ako hned na opercnu salu sa hnat.

dorotea2
19. dec 2013

@bozkavatko v odpovedi mňa alebo niekoho iného označíš tak, že pred nick dáš zavináč 🙂 A potom mi príde upozornenie, že si reagovala na môj príspevok 🙂 Hej, hej ja sa z toho teším, že sa vaječníky upravili. Ja si 3 cykly sledujem bazálnu teplotu a podľa nej mi vychádza, že som ovuláciu mala. Síce neskôr, ale mala 🙂 Je to dobré sledovať ju, ale zas na druhej strane psychike to nepridáva. Ale zas som spozorovala celkom zaujimavú vec. Mňa tak cca 2 týždne pred MS bolievajú prsia. Najprv bradavky a postupne celé. No a vďaka tej bazálnej teplote som zistila, že práve vtedy začínajú plodné dni. A mám ich neskôr ako by mali byť a ja som vždy tú bolesť pŕs brala ako príznak, že sa možno zadarilo 😀 A v tom období sme sa už ani moc nesnažili. Takže dobre vedieť 😀 A Ty ako? MS stále nič? A bola si u dr.?

dorotea2
19. dec 2013

@evkag Jeeej tak super, že vajcovody sú priechodné 🙂 A práveže som počula, že častokrát sa práve po laparke podarí. Plus tá veštba... 😉 Tak držím palce. A keď niekedy pôjdem pod narkózu, tak teda do KE (to nevadí, že som z BA), nech mám pekné "zaspávanie" 😀

daniela3111
19. dec 2013

@leona45 ano da sa to aj bez nerkozy ak ti bude robit iba prefuk tak si myslim že narkoza je zbytočna tak držim palce potom dawj vedieť ako si dopadla

leona45
19. dec 2013

@daniela3111 to je super, zatial mi idu zistovat priechodnost vajcovodov, dnes som napisala email do Gynfiv-u, objednala som sa na HyFocy vysetrenie. To uz bude len v january ale urcite napisem ako som dopadla 🙂

bozkavatko
19. dec 2013

@dorotea tak aj ja sa snažím nesledovať, ráno som rada že otvorím oči a nie ete merat :D takze to na mna nie je :D a bola som u dr a podľa nej nezáleži na predchadzajucich cykloch (cca25 dní su moje) ale že mi meškaju len druhý deň , mám 35 DC, test negat, tak som na prášky :( spýtam sa ta ako dlho sa snažíte a koľko máš rokov? 🙂

daniela3111
19. dec 2013

@leona45 držim palce 🙂

evkag
20. dec 2013

@dorotea2 no a teraz mi este povedz, alebo aj niekto iny, kedy mozme zacat so snazenim po operacii, akoze teraz si to hned neviem predstavit, len kedy by mi teoreticky mohli nabehnut plodne dni????????? AKO NA TO TEDA?

anike1
20. dec 2013

@evkag ahoj, mozem sa ta opytat kde a u koho si na laparoskopii?

evkag
20. dec 2013

Ahoj bola som v KE vo fakultnej nemocnici nan 16 poschodi.. Mal ma robit MuDr. Suchanek, ale musel nutne odist, cize ma operoval MuDr. Molokac. Bola som maximalne spokojna, nemala som ziadne bolesti po operacii, velmi mile sestricky aj co sa t yka lekarov, nemozem pol slova povedat. Sice som tam bola len jednu noc,ale klobuk dole. Uz len vybrat stehy.......

dorotea2
21. dec 2013

@bozkavatko Ja som mala prednedávnom 27 rokov. A ty? Asi pred cca 2 rokmi a 5 mesiacmi som vysadila antikoncepciu a nepoužívali sme žiadnu ochranu. Síce nebolo to oficiálne, nebrali sme to s priateľom tak, že by sme sa snažili o bábo. Ale keby "sa stalo", boli by sme radi 🙂 Nijak som nesledovala plodné a neplodné dni, nič. Moje cykly po vysadení antikoncepcie boli katastrofálne. Doktorka mi diagnostikovala PCO, ale nič sme neriešili, aj preto, leby cykly sa mi postupne upravovali (hoci o žiadnej pravidelnosti sa nedalo hovoriť). No a pred 5 mesiacmi som nasadila Inofolic, zmenila doktorku, nedávno bol priateľ na spermiograme. Takže nazvala by som to tak, že nedarí sa nám 2 roky, ale snažíme sa krátko 🙂 A vy? Držím palce, aby MS ani neprišla a na teste sa ukázali // 🙂 To by boli pekné Vianoce....

bozkavatko
21. dec 2013

@dorotea2 ja som mala 28.11. 23 rokov čo by bol podla datumu poslednej MS dátum počatia :D tak snad to víde :D no mne PCO diagnostikovali asi v 16, ked mi skracovali krčok maternice, vtedy tam bola aj pani a vravela ze to jej robili pred mesiacom a dnes jej idu vyberat maternicu :( vydesila ma na smrt :( moje cykly sa riesili antikou, a minuly rok som si dupla lebo dr mi ju menila 2x a bolelo ma bruško a ona stale ze je to zbytocne, ze nejaka vhodna sa najde, mne vsak prislo hlupe menit hladinu hormonov kazdy mesiac,tak som zmenila dr a teraz zase, ale teraz bol problem asi len v komunikacii , ze mi nic nevysvetlil 🙂 no nikto necchel riešit moje cykly kedže som nechcela HA, pokial sa nebudeme snaziť, a tak sme sa o tom porozpravali a bolo 🙂 snažíme sa 8 mes ale na nejake super vyšetrenia, laparku a tak sa necítim, povedala som že im ukážeme ako sa robia deti :D a včera ma zase vystrrašila pani v lekarni lebo sa ma pytala ako ked som vo 4tt by mi to test neukazal či nemam mimomaternicové, ale som vravela, že ak sa podarilo tak tak ako sa má a hotovo :D len ma bolí v podbrušku ked sa viac namáham a neviem či je to dobre alebo nie :(
čo mi ete o sebe povieš 🙂

dorotea2
21. dec 2013

@bozkavatko Jeeejda, ja som napísala, že mám 27 rokov, ale oprava - teraz som mala 26, už mi šibe 😀 No tak to si strelec ako ja 🙂 Ani ja sa necítim na nejaké super vyšetrenia a na laparku už vôbec nie. Ale keď som mojej dr. ukázala tie moje 3 grafy bazálnej teploty a spermiogram partnera a ešte keď mi spravila sono a povedala, že vaječníky už rozhodne nie sú polycystické, tak bola aj taká prekvapená, že som neotehotnela. Preto mi ani nič nenasadila, že až keď sa tento cyklus nepodarí, tak že budeme stimulovať. Predpokladám, že clostylom. Ale keď tááák nechcem, budeme sa musieť snažiť 😀 Len teraz je ten môj nejaký chorý 😠
Hmm, no podľa mňa je to dobré znamenie, že ťa bolí podbruško, že sa tam asi čosi deje. Len ten negatívny test. Ale tak ešte bolo asi skoro. Kedy skúsiš ďalší test?

bozkavatko
21. dec 2013

@dorotea2 ahooj, ano som strelec :D podla mna sme super znamenia 😀 no ďalší test urobím s priateľom a bude to na Vianoce 🙂 tak snad to bude peknééé prekvapko 🙂 vieš, ja nemám moc rada nejaké prášky a zbytočné zasahovanie do tela a tak , hlavne neznášam dr 😀 takže by som to asi na tvojom mieste nechala tak 🙂 sledovala ďalej a myslím že už len pozitívne myslenie ťa dovedie tam kam nás 🙂 a odkial si? inak aj ja som sa minule zlakla ze budem mat 24 rokov :D ale inak si stále myslím že mám 20 😀 a niektorým ženám ukáže test neskôr 🙂 oono to čaká na Vianoce 🙂 podľa mna 😝 ako dlho si s priatelom? 🙂

ep8985
22. dec 2013

Ahojte kočky, v piatok sa mi skoro zrutil svet. Prisli vysledky z vysetreni u gyn a teda volala som za ne. Sestricka mi povedala, ze vsetko bolo v poriadku az na jeden hormon (nazvala ho TS... neviem čo), co pre mna znamena syndrom polycystickych ovarii. Vraj si mam prist 27.12. po papiere do ISCARE, vraj uz mi dr vypisala aj spravu. Hodnoty neviem, cize ani neviem ako velmi je to so mnou zle ☹. Viete mi k tejto diagnoze nieco viac povedat?
Dakujem

evkag
22. dec 2013

@ep8985 No k diagonoze asi tolko. V podstate je to choroba, ktora ta nijako neohrozuje. Netraba ju liecit, kym sa nesnazis otehotniet. Pri PCO mas trochu pomotane hormony (viac muzskeho hormonu vyskakuje), mozes mat nepravidelny cyklus, anovulaciu (cyklusy bez plodnych dni), nadvahu, pripadne nadmerne ochlpenia a casto krat je s tym spojeny aj syndrom inzulinovej rezistencie (telo produkuje viac inzulinu, ktory sa akoby minal, tak mi to vysvetlila endokrinologicka) a tiez mozes mat zmensene vajecniky, pripadne oslabenu maternicu (ohrozenie sponzanneho potratu, ale to nemusi byt). Co sa tyka nejakej liecby, urobia ti hormonalny skrinig, nejake tie ultrazvuky, prefuk vajcovodov, manzelovi spermiogram, nasadia lieky, aby vyvolali ovulaciu a ak to nepojde poslu ta na umele oplodnenie. Samozrejme som to napisala veeeeelmi zlahka, kazda z nas ma iny priebeh, niektorej zaberu prve hormony, niektorej prefuk, niektorej nepomoze ani umele oplodnenie.......kazdopadne, nevesaj hlavu!!!!! Kup si inofolic, absolvuj vsetko co ti odporucia a uvids vsetko bude o.k Ja som 4 den po laparoskopii (prefuk vajcovodov) a konstatujem, ze sa to da v pohode prezit a VERIM, ze nam to pomoze a coskoro pride dorbec! A ked nie, najdeme iny sposob. Urcite sa zbytocne nestresuj, lebo ti to vooobec k nicomu nepomoze. Moje problemy s PCO ty vooobec nemusis mat a naopak. Su aj horsie veci ako PCO. nieje to malickost,ale svet sa nezruti neboj sa.......

ep8985
22. dec 2013

@evkag dakujem za odpoved. Este neviem, ako velmi to je zle. Neviem hodnoty z vysetrenia, papiere budem mat v rukach 27.12. a potom sa musim objednat do iscaru. Vyzera ro teda tak, ze partnera spermiogram neminie a bez pomoci lekarov sa nam teda otehotniet nepodari. Uz skusame 10 mesiacov, tiez som zapojila ovu testy do toho a nic. Caka nas zrejme dlha cesta...ja len dufam, ze to nebude az take zle..

dorotea2
23. dec 2013

@bozkavatko Anooo, my sme super zmamenia 😝 Inak ja som z Bratislavy. S priateľom sme od mojich 18tich, takže už nejaký ten rôčik... 😀 Inak vždy keď si spomeniem na to keď som ešte nebrala antikoncepciu tak ako som stresovala, že ježíííííš čo keď otehotniem. Alebo aj keď som ju už brala a zabudla som si ju zobrať. Teraz sa na tom len v duchu smejem, že keby som ja vtedy vedela... 😀 A ty čo? Test už nachystaný na zajtra? 🙂 Daj potom vedieť ako si/ste dopadli.

bozkavatko
23. dec 2013

@dorotea2 ahooj, ja som z tt, ale byvame v cz 🙂 noo testik som robila včera poobede ale vyšiel negat tak na zajtra musim kupit nejaky citlivejší 🙂 vcera som pisala s jednou pani a ta to ma tak isto ako ja a vcera uz jej ukazalo ducha 🙂 tak aj ja kupim taky co mi to ukáže 😀 len už by som chcela vediet ci je tam mimi alebo nejaky problem :( hneva ma to 😀 a k tej HA, to som sa aj ja stresovala ale kéd som si pred rokom spomenula kolkokrát som vynechalaa a aj tak som nebola tehu tk to nieco znamena, a tak som az tu, priatel pri mne pekne stoji, na spermio siel bez debat 🙂 takze sme bojivnici 🙂 s drahym sme sa spoznali cez net a vsetko je uz treti rok krasne 🙂 nemma sa na co stazovat az na to ze som posledny mesiac na podpore a keby je mimi tak som bez penez :D
PRAJEM VáM VSETKYMMM KRASNE PREZITIE SVIATKOV 😉 A POZITIVNE TEHU TESTY DO NOVEHO ROKA 🙂

dorotea2
23. dec 2013

@bozkavatko A dobre vám vyšiel spermiogram? Nám veľmi dobre, tak aspoňže tak 🙂 A akú citlivosť testu si mala? Skús s citlivosťou 10 a testuj ráno 😉 Inak u mňa už nastávajú plodné dni 😀 Teda aspoň sa mi zdá, keďže tento mesiac som si povedala, že to nebudem preháňať. A inak aj ja prajem tebe a všetkým ostatným krásne Vianoce a do nového roku všetko dobre a najmä vytúžené // na teste 😉

evkag
23. dec 2013

Takze damy bola som odniest mojmu gynekologovi papiere z laparky. Tvaril sa uplne normlane, ze akoby o tom vedel :-P obaval som sa, ze bude mat nejake pripomienky, ze som si to vybavila poza jeho chrbat, ale bol v pohode. Napisal mi lieky Clostylbegyt, ktore mi maju pomoct s vytvaranim vajicok....... mate s tym nejake skusenisti??????
Inak mam ich zacat brat az na treti den cyklu (snad ho dostanem!) pol tabletky rano a pol vecer.....
povedal, ze umele oplodnenie by riesil najskor o pol roka, lebo po prefuku je vraj ucinok minimlane pol roka (sice ja som mala vajcovody ciste). Tak uz neviem. Pytala som sa ja na ten liek co ste tu spominali meto......neviem ako sa volal, ale ze s nim nie su nejake extre dobre vysledky, pobedali mi to trja lekari, tak neviem. Co vy na to?

bozkavatko
23. dec 2013

@dorotea2 no spermiogram nam vysiel dobre az na nejake dve hodnoty co bolo o 2% vyssie ako malo byt ale myslim ze inak super 🙂 no a test neviem s akou citlivostou , je to drmax test tak uvidim 🙂 tak snad vsetko dobre dopadne 🙂 tak sa majte krasssne 🙂

evkag
26. dec 2013

Damy mozem mat po prefuku vajcovod hned aj ovulaciu? Mrchu som mala vyvolanu pred zakrokom injekciou aby som nu nemala cez operaciu.......nejak divne "mokro" sa citim, mam prisvotny vytok, ale nejak viac ako obycajne, ale nieje to to, co maju normalne zeny pocas ovulacie. Neviem ci uz psychika funguje, ci mi uz sibe ci co.......

dorotea2
27. dec 2013

@bozkavatko ahoj. No co ako pokracujes? Nejake novinky na tehu teste? 🙂

bozkavatko
27. dec 2013

@dorotea2 ahooj, tak test bol blueclear ale vysiel negat, dnes 43 DC a nic, tak neviem ci mam ete dufat alebo uz nie :( ale na to ze by mali prista sa vobec necitim tak neviem, rok mi chodili ako tak (špinenie) tak ze si teraz povedali ze nepridu tak neviem :( ci sa nam postastilo alebo sa to zhorsuje :(

dorotea2
27. dec 2013

@bozkavatko ach do kelu 😠 najhoršie je, že nevieš kedy (a či vôbec) bola ovulka. Lebo mohla sa ti aj posunúť na napr. 38 DC. Alebo ešte len bude alebo tento cyklus bude proste anovulačný. Naše nevyspytateľné PCO - nikdy nevieš čím ťa prekvapí 😠 😀
Ja som dnes 17 DC. Myslela som si (podľa hlienu), že už sa blíži ovulka, ale nič. Ani bazálna teplota mi ju nepotvrdila a hlien tiež nič 😠 No ale minulý cyklus bola až 22 DC, takže dávam jej čas ešte 🙂

bozkavatko
27. dec 2013

@dorotea2 no ved to je hrozneee, ze ani neviem ci mi to len test neukazal alebo tak, ale podla priznakov by som povedala ze som tehu ale tie nejak ustupili, akurat mam chut na kysele a ked sa nenajem tak mi je zle, tak som zmetena, toto iste som mala ja predtym ale mala som chlamydie tak som asi potratila, ale to je len moja myslienka, ziadny lekarsky fakt 😀 a mam take stahnute prsne dvorce ze ked sa mi stiahnu mi to robi ako keby druhu bradavku 😀

bozkavatko
3. jan 2014

@dorotea2 ahoj tak na silvestra zacalo špinenie a na druhy den svetla krv ☹ k dr sa nedostanem skor ako pondelok a som na nervy :( nikto ma nechápe a nevie ako sa bojí :( neviem, mám doma utrogestan ale nikto mi nepovedal ze som tehu tak neviem ci ho mam nasadit kym pojdem dr aby som nekrvacala ☹ svetla krv je bud potrat alebo cysta a nakolko som na 25DC bola u dr cysta to asi nebude :( neviem co mam robit ☹ bojíím sa čo príde 😕