Syndróm P(re)CO? II

hiva
3. jún 2009

Tak Vas vsetky vitam v druhom pokracovani nasej diskusie o syndrome PCO....v prvom fore sa podarilo viacerym dievcatam (napriek tejto nie zrovna najprijemnejsej diagnoze) stat sa mamickami. Tak nech taketo uspechy v hojnom pocte pokracuju aj v tejto druhej serii 😉

emili31
12. júl 2016

Dievcata, neviete mi poradit co mam robit...?mam AMH 7,8..teraz po porode-nechapem ako ale cyklus ze 31, 30, 29,30...mam PCO tiez..jem malo sacharidov, ziadne cukry skoro...co vam zabralo na ovulaciu?lieky brat este nechcem....ked mam teraz takyto cyklus chcem to rychlo vyuzit pre dalsie babo..no bez ovulacie to asi nepojde :( ...a viem ze potom - tipujem o mesiac, dva mi zase nabehnu cykly ze 50-60 dni a to bude des...dakujem za kazdu radu 🙂

katuska101
16. aug 2016

@andreaspringel ak sa mozem spytat kolko sackov si denne brala inofolicu?

andreaspringel
17. aug 2016

@katuska101 2 😊

innather
25. sep 2016

pridavam sa ku skupinke, som na zaciatku, v lete som zistila, ze mam PCO, potom ureaplazmy, teraz ze nemam ovulaciu... za mesiac idem na vysetrenie priechodnosti vajecnikov .. nemam nadvahu, ani nepravidelny menzes, ani problem so stitnou zlazou, ani v rodine tento syndrom .. ale aspon v tom nie som sama ako vidim 🙂

innather
25. sep 2016

a tiez uz beriem inofolic, ak nezaberie prechadzam na ine lieky, to zatial este neviem

boredka
25. sep 2016

pridavam sa do skupiny, tiez mam PCO, nemam nadvahu ani nepravidelnu MS. Inofolic som zacala brat a po pol roku sa zadarilo bohuzial neskoncilo to dobre. Inofolic som znovu nasadila ale zatial nic...uvidime

innather
25. sep 2016

mne doktor povedal, ze je to z dlhotrvajuceho pretazenia/stresu a po prvom dietati sa to zvykne upravit. sle neviem, ja to uz mam asi dlho, nepravidelny menzes som mala v puberte a mam male prsia, to moze byt zvysenou hladinou testosteronu

innather
25. sep 2016

len skoda, ze som to zistila az teraz, uz mam 33 rokov a to som chodila na pravidelne kontroly, len som mala ineho doktora..

vejkazvejka
3. okt 2016

Ahojte baby, sledujem koňa už nejaký čas, ale ešte som nikde asi ani neprispela hádam.
Som len taký tichý pozorovateľ 😀 Mám len 22 ale už mi často ulietavajú myšlienky nad mimčom. Bohužiaľ, ale tiež sa trápim s PCOS už od puberty, zatiaľ sa ale nesnažíme, takže nejaké veľké veci sa nediali, mám len kyselinu listovú a kúpila som si včera alchemilkový čaj, tak snáď aspoň ten cyklus sa mi naštartuje. Mala som do nedávna antiku ale pred rokom som ju vysadila, že teda snáď sa to nejako naštartuje aj samé. Aj to tak vyzeralo (pár menzesov možno aj ovulka), ale asi som sa mýlila 😀 No ale keď čítam niektoré tieto príbehy...uff...

innather
19. okt 2016

tak v pondelok som bola na vysetreni priechodnosti vajecnikov, dost bolestiveva dost neprijemne, ale s dobrym vysledkom 🙂

zuzi21
22. okt 2016

@innather mozem sa spytat co ti tam robili... ak ti neprekaza taka otazka, nemam s tymto vysetrenim skusenosti 🙂

margaretka84
22. okt 2016

@andreaspringel @andreaspringel krasny pribeh, gratulujem 🙂 ja som s PCO otehotnela bez problemov a to dva krat, prve bohuzial nevyslo, prisli sme o babo v 9 tt, ale druhe vyslo paradne a mam doma dvojrocneho synceka, neviem co sa stalo, ale bol to cisty zazrak, lekari sa spoliehaju iba na vedecke vysledky, na to, co maju pred sebou...ale niekedy sa proste deju veci medzi nebom a zemou...mala som PCO diagonostikovany od 18 rokov, ale asi rok pred pocatim som pila vela vela caju z rebricka natrhaneho v nasej zahrade, vzdy nalacno, a ked som po pol roku sla na kontrolu, cysticky tam neboli a mne chodila kazdych cca 40 dni menzes, maly zazrak, z ktoreho mame dvojrocneho synceka...teraz chcem otehotniet znovu a po porode sa mi PCO vratili, cyklus ziadny, PCO horsi ako predtym, tak znovu nabieham na byliny, stravu bez cukru, minimom lepku a chystam sa na kurz AVIVA cviceni, tiez to ma dobre vysledky a PCO ...tak uvidime

zdraviekrasapreven
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
innather
23. okt 2016

zuzi21 do vnutra maternice mi zaviedli hadicku, cez ktoru vstrekli tekutinu a potom pozorovali, ci tabtekutina presla vajickovodmi, potom to vsetko zdokumentovali-zaviedli dovnutra aj sondu(ultrazvuk) myslim, bolo to bolestive, ale dalo sa to vydrzat, hlavne, ked chce mat clovek istotu.. keby som mala zly vysledok, tak aspon hned viem, nacom som a nemusim sa snazit prirodzene otehotniet

innather
23. okt 2016

ale mam dobry, tak uz len nejako privolat tu ovulaciu 🙂

innather
22. nov 2016

@boredka mne tiez inofolic nezabral, teraz beriem prvy cyklus clostilbegyt .. ovu zatial ziadna, ale este mozno pride ..

boredka
22. nov 2016

@innather ahoj ja som tiez teraz mala prvy krat clostil, tak uvidime ci nam to pomoze 🙂

innather
22. nov 2016

@boredka tak uvidime,ja som brala 1x1, 5-9 den cyklu a ty? beries este nieco ine?

boredka
22. nov 2016

@innather ja som brala 2x1 3DC az 7DC, dnes som bola na folikulometrii a folikul mal 16mm...tak snad dost 🙂 a okrem toho berem uz iba inofolic ale ten neviem ci mi zabera, a ty mas kedy utz?

innather
22. nov 2016

@boredka inofolic mi povedal doktor vysadit, utz mam az v januari, dovtedy si meriam ovulaciu pomocou testov, 10 dni po dobrati Clostilu. Ak ju nebudem mat, tak mam zvysit davku na 2x1, v januari sa urci podla vysledkov dalsi postup

boredka
22. nov 2016

@innather tak drzim palce 🙂 snad bude vsetko ok 🙂, ja uz som rozmyslala aj nad alternativnou medicinou lebo tieto lieky nie su zrovna to co by som chcela. Ale zase clovek skusi vsetko aby sa dockal vytuzeneho babatka.

innather
22. nov 2016

no tak ja som upravila aj stravu (podla fertility.sk), ale asi to nestaci 🙂
tak skusam tiez vsetko, uvidime, ci tento clostil zaberie
a co ti povedal doktor, ze 16 mm staci? aj si merias ovulaciu nejako?

innather
22. nov 2016

@boredka no tak ja som upravila aj stravu (podla fertility.sk), ale asi to nestaci 🙂
tak skusam tiez vsetko, uvidime, ci tento clostil zaberie
a co ti povedal doktor, ze 16 mm staci? aj si merias ovulaciu nejako?

innather
22. nov 2016

@boredka ako si zistila, ze mas pco? mala si/mas nejake priznaky?

boredka
22. nov 2016

@innather povedal ze staci, my ideme v piatok na druhe IUI takze snad tento pokus uz bude uspesny 🙂 Ovulaciu zistujem testami (mam tie digitalne lebo sa mi nechce spoliehat na to ci je druha ciarka dostatocne tmava 🙂) ale tak pri IUI je ovulacia planovana takze teraz moc nesledujem

innather
22. nov 2016

@boredka ako to prebieha?
My zatial len prirodzene skusame, uz dlho sa snazite?

boredka
22. nov 2016

@innather nemam praveze ziadne priznaky, MS pravidelna mavala som tak 30-32 dni je pravda ze mi chodila tak ze cca jeden dva dni meskala kazdy mesiac a teraz chodi nacas asi vdaka inofoliku, mne PCo zistili na zaklade Ultrazvuku. Ale nemam ani nadvahu, ani ine problemy, teda aspon nie viditelne a citelne. a ty ako?

innather
22. nov 2016

@boredka ja tiez nie, ms tak ako ty cca 30 dni +/- par dni, v puberte som mala navaly a menej pravidelne, ale inak nic a mam mensie prsia ale to neviem, ci je priznak, tiez mi to zistili az na ultrazvuku

arielka79
23. nov 2016

Ahojte, aj ja sa trapim s tymto strasnym syndromom uz vyse 20 rokov,chcem Vas povzbudit, lebo aj napriek viacerym lekarom, ktori vraveli, ze nikdy neotehotniem, mam 2 zdrave deti uplne prirodzenou cestou, dokonca obe pocas uzivania ATK Diane 35,zabudla som parkrat zjest tabletky a tak sa to asi stalo, mala som vysoke hladiny prolaktinu a malo LH, nebrala som ziadne ine horm.lieky iba pocas 1.tehu, v 12.tyzdni som krvacala, tak mi nasadili Duphaston, ale len 2 tyzdne, kym sa nevstrebal hematom v maternici, skor ma teraz trapi toto ochorenie v neskorsom veku, kvoli tym neprijemnym priznakom- akne, vypadavanie vlasov a zvysene ochlpenie.Chcem sa spytat, ci aj vy mate tieto iste priznaky a este sa obavam aj cukrovky ako castej komplikacie pri PCO.

dicinka1
25. jan 2017

Nemá niekto Metfogammu a Parlodel?