Syndróm P(re)CO? II

hiva
3. jún 2009

Tak Vas vsetky vitam v druhom pokracovani nasej diskusie o syndrome PCO....v prvom fore sa podarilo viacerym dievcatam (napriek tejto nie zrovna najprijemnejsej diagnoze) stat sa mamickami. Tak nech taketo uspechy v hojnom pocte pokracuju aj v tejto druhej serii 😉

pralinka25
5. jún 2009

no rozmysla. Ze MS je vlastne vtedy ked sa odlupuje sliznica v maternici. Cisto teoreticky by ovulka aj mohla byt a MS neni lebo mas nizku sliznicu a ta sa nemoze odlupovat. To je konspiracia co? 😅

baba2288
5. jún 2009

teda,pralinka,Ty sa nezdas.
no co ja viem. totiz zatial sa este nevyznam v tom,ako presne funguje ms. ze co sa presne stane s tou maternicou. asi by som si to mala prestudovat.

baba2288
5. jún 2009

budem koncit.
prajem Vam pekny vikend.
kancelaria mi rozhodne chybat nebude,ale konik hej. 🙂
majte sa. pa pa

hiva
autor
5. jún 2009

prali...dobra konspiracna teoria 😀 😀 😀 😀

baba, pekny vikend 😉

pralinka25
5. jún 2009

ze som dobra 😀 😀 😀 😀 😀

baba papa a pekny vikendik

jastrab
5. jún 2009

ahojte, ja len na skok, tiez mam PCO, udaje som poslala Shaarke, chcem vam dodat nadeje... drzim palce
hiva, waw, uz 10 kg dole, chvalim!!!
pekny den a prajem, nech PCO vsetky porazime 😉

ivanita13
6. jún 2009

Ahojte,
som tu nova, snazime sa pol roka s manzelom a babo, brala som CLO, 3 cykly za sebou so zvysenou davkou, ale "vajicka" nenarastili.
Zijem v Holandsku (inak som si vsimla ze je tu niekto z be coz je dost blizko pri mne 😀 ) doktor ma objednal na laparoskopicku oparaciu na punkciu vajecnikov. Chcela som sa opyat vas nazor pri pokuse otehotniet. Ci je momentlalne operacia najlepsi krok.
Tiez som chcela radu, aky liek sa vam osvedcil najlepsi na vyvolanie ms. Na slovensku mi dr predpisala agolutin, ale ten tu vobec nemaju. Beriem tu vzdy take tabletky na 10 dni, tri krat denne, ms by mal prist do 5 dni, 15 dni stravenych len na vyvolanim ms sa mi zda dlho, zvlast ked po agolutine som mala ms do tyzdna. A navyse mam z tych liekov nalady, ze skor asi dojde k rozvodu, ako k tehotenstvu, ved kto by to so mnou vydrzaô 😉
Za kazdu radu budem vdacna!
Ivana

samia28
6. jún 2009

caute kocky....poculi ste uz o IVM? to je nieco pre nas...s PCO... 😵

samia28
6. jún 2009

http://www.doktori.sk/index.php?go=medicinsky-o...

kuknite sem, nasla som to aj na slovensku 😉

noe
6. jún 2009

ivanita13 - Ahoj, ja som z Bruselu 😉 tak sme susedky 🙂

Ja beriem na spustenie cervenej Duphaston, 2x1 tiez 10 dni a pride tak po troch dnoch. Asi je to nieco velmi podobne ako tvoj agolutin, pretoze uzasne zmeny nalad mam aj ja, a o depresiach, kedy preplacem, takmer cele dni a niesom schopna ist von, ani nehovorim 😠 😠 😠

Takze obdivujem mojho manzelika, ze ma evny nerv so mnou 😀

Kde presne v Holandsku ste?

ivanita13
7. jún 2009

Ahoj Noe, byvam v Roosendaale, co je blizko hranic s belgickom. Chodim casto do Antwerp, nostalgicky mi to pripomina Bratislavu. Agolutin bol dobry, z neho som nemala nalady. Ale tu ho nepichaju.

ivanita13
7. jún 2009

Nasla som dobry clanok, sice v anglictine, ale obsahuje vela informacii. Asi najlepsi aky som do teraz citala. 😅 Odporucam...
http://www.jarrettfertility.com/PCOS patient ha...

jancos
8. jún 2009

ahojte, ivanita, super clanok, dik, zaujimave hlavne to s tou laparoskopiou.

hiva
autor
8. jún 2009

super clanok.....takze sa treba rozlucit s karbohydratmi????...ja bez bananov a cestovin neprezijem ☹

shaarka
8. jún 2009

ahojte, ja vas zdravim zo zamracenych kosic a hned sa aj vypinam. pre istotu 😀
MS dosla, od stredy beriem clostilbegyt, zas len jednu denne 😒

kto pozna nejaku kosicanku, co by mi pichla pregnyl, pisnite mi do IP 😉 ja s mojou Dr neratam 😀

baba2288
8. jún 2009

Ahojte!
ale hej,hivus,vydrzis,ale je to dosti cudne.ale 40g denne si daj,aby sa Ti neprekyslil organizmus.to je asi 1 krajec celozrnneho chlebika. 🙂
ber si priklad zo mna.vcera som bola s otcom na vylete,zjedla som asi stvrtkilovu pecenu rybu a potom?no potom sme sa prosim pekne zastavili na salasi a po prichode domov som zjedla kilo ovcieho syra! a jeden nanuk jogurtovy sen bez cukru. 😀 fuj.

jancos
8. jún 2009

ahojte, ja viem tak, ze aj zelenina su karbohydraty, tak ak jej mate dost, prekyslenie nehrozi

baba2288
8. jún 2009

ale no taak,jancos.musime nejako zdovodnit,ked neodolame. 😀
ale inak ja dost odolavam karbohydratom.len neviem,aky to ma vyznam,ked potom urobim to co vcera. 😠

jancos
8. jún 2009

😀 jasne, ja len pre uplnost
aj ja teraz dost kazim, co sa da ☹

jancos
8. jún 2009

idem na dva tyzdne k sestre, tak sme dohodnute, ze ideme podla pcos diet, tak snad sa dostanem zase na tu spravnu kolaj, majte sa tu pekne zatial a nech vas coskoro navstivi ovulka🙂

baba2288
8. jún 2009

dobre,tak sa maj krasne.

baba2288
8. jún 2009
pralinka25
8. jún 2009

a neviete nejaku medicinku na znizenie testosteronu?

noe
8. jún 2009

ivanita13 - ahoj... tak snad niekedy dame nejak ustretavku. Mali sme tu byt do jula, ale manzelovi chcu predlzit kontrakt, tak to vyzera na dlhsie. A potom sa vraciame do UK 🙂

Cim ti Antwerpy pripomynaju Blavu, ved je to "zlate" mesto, plne zidov a ich sperkov 🙂

noe
8. jún 2009

Inak pekne rano, nam svieti slniecko 😵

baba2288
8. jún 2009

no na to pralinka asi nepozna medicinku nikto.ale mozno ked sa nadopujes estrogenmi,tak to pomoze. 😀

pralinka25
8. jún 2009

mna z toho testosteronu trafi slak. Kua musi nieco na to byt. Ved ked je nieco na estrogeny tak by mohlo byt nieco aj na toto. Maticka priroda na mna vobec nemysli potvora

shaarka
8. jún 2009

prali,
solarko, manikura, pedikura, kadernicka, kozmetika, nakupy, kava s mineralkou, pani na zelhenie, pani na upratovanie, prac. uvazok na 4 hod. denne, nakupy v drahsich obchodoch, blond vlasy, bud nadstavene alebo s priceskom. dost drahy mobil, umele mihalnice, umele nechty, opatky a divna chodza, najvychytenejsie modne trendy, co sa tyka oblecenia, anorexia, pripadne bulimia.
dost drahe auto a "tazky zivot", "neznesitelni ludia", "blba slovenska gramatika" a zakupena dovolenka v nejakej exostickej destinacii.

ak nebudes mat testosteron pod urovnou, zarucene bude v norme. 😀

pralinka25
8. jún 2009

shaari 😀 😀 😀 ok. Idem na to, len neviem cim zacat hehe (ale asi radsej budem chlapom ako toto) Jedine co by ma lakalo je ta super exoticka dovolenka 😉 😎

noe
8. jún 2009

shaarka 😀 dobry recept 😉
dam precitat manzelovi, ze co ho caka 😀 😀 😀
budem nestastny, blondinky nemusi, z mojich svadobnych gelovych nechtov bol este mesiac nestastny (a pritom boli take krasne), pri 5 cm opatkoch uz hika, ale o aute ako darceku som ho uz informovala 😀 a aj nejake nakupy zvlada 😀