Syndróm P(re)CO? II

hiva
3. jún 2009

Tak Vas vsetky vitam v druhom pokracovani nasej diskusie o syndrome PCO....v prvom fore sa podarilo viacerym dievcatam (napriek tejto nie zrovna najprijemnejsej diagnoze) stat sa mamickami. Tak nech taketo uspechy v hojnom pocte pokracuju aj v tejto druhej serii 😉

tatranka111
7. okt 2009

jancos heh pozerám, že si jej to už napísala hehe 🙂

jancos
7. okt 2009

😀 tak to ma aspon dvojmo🙂

shaarka
7. okt 2009

www.merenibt.xf.cz

roissy, je to BAZALNA teplota, cize zjednodusene povedane, tvoja teplota po spanku, oddychu, za rovnakych podmienok (cas, teplota, pyzamo, perina, neprerusovany spanok) a je to teplota, ktoru su teplo samo temperuje. prave preto pri zvyseni progesteronu vidno zvysenie bazalnej teploty aj o par desatin stupna. len treba dodrzat podmienky ako pise kocka na tej stranke, co som sem hodila 😉

irsina83
8. okt 2009

Dobre ranko vsetkym,

Prave som sa snazila zaregistrovat na fertilyfriend a nieje to mozne, takuto poruchu mali aj predtym.
Chcem zacat merat len problem je ze mi meska ms uz tyzden a za posledny tyzden som mala teplotu nad 37, co pravdepodobne by mala byt klesnuta pred ms a musim povedat ze uz mam bolesti vajecnikov a krizov.

ahoj janka, tak som sa nakoniec rozhodla merat. uvidime co bude... a od dnes isem na delennu stravu...lebo odkedy nefajcim tak len zerem a to neni ok...to co som schudla uz mam spat. ☹

mireag
8. okt 2009

Dobre ranko vsetkym,

irisi, no ked si merala "podla pravidiel" kazde rano, tak to znie ako tehu. 😉 Ja sa snazim tiez delenu stravu ako tak dodrziavat, no nie vzdy sa dari... 😅

mireag
8. okt 2009

zuzu, ja si myslim, ze ziadneho gyndosa by nemalo obtazovat urobit HP, sono a nasadit liecbu... Niektori ale hned posielaju do centra, comu dobre nerozumiem... 😅
Urcite je to individualne, no najprv musi podla mna dr. vyskusat vsetky moznosti a potom posielat do CAR. 🙂

irsina83
8. okt 2009

miri,

ale nemerala som uplne kazde rano. ja si myslim ze niesom lebo som sa testovala a negativne. toto sa mi stalo aj po svadbe a svadobnej ceste, len jednemu som nerozumela. moja dr. ma vysetrovala s tym ze mi mesiac meskala a ona na to ze to je zastavena ms co sa vidiet neda a tak jej hovorim ze teda nech mi vyvolavacku a ona ze este pockame a aj jej hovorim ze naco mame cakat...a po chvili vahania mi ju pichla a ms sa dostavila ale bolo mi divne ze , prepacte ked som nechutna, vypadlo zo mna take male cervene,gulate...zilove vlakna to neboli... tak to ma tak prekvapilo lebo nikdy som to tak nemala ani ked mi meskala 3 mes a sla som na vyvolavacku... cele to mam posramotene... neviem ci mam volat dr alebo pockat na vysetrenie kde idem o mesiac...

a schudla si z nej?

mireag
8. okt 2009

No ja by som mesiac necakala. Pamatam, kde som mala cca 60dnovy cyklus a myslela som, ze ma porazi. Dr. stale cakal, ze mi snad folik praskne, ale nic. Potom uz som nasadila duph a mam 29 cyklus.
Ja by som na tvojom mieste zavolala dr., nech vies, nacom si. Zato nic nedas. 🙂

Ale kde, vkuse zerem... a malo resp. skor vobec necvicim. Som ako lemra... 😀 Ale dnes idem obedovat zeleninku... 😉 Ale ked to budes dodrziavat a cvicit, tak to pojde. Chce to len pevnu volu, nic ine. 🙂

irsina83
8. okt 2009

mas pravdu cinknem mu po obede ked bude mat volnejsie. lemra som aj ja. orbitrek mam na chodbe a furt len na neho kukam a nic. zeleninku som obedovala na veceru aj s tuniakom. zeny s pco by mali jest vela cervenej a oranzovej zeleniny a ovocia kvoly karotenoidu. pomarance, cervena kapusta a pod...
viem ze to chce pebnu volu, ja som ju mala ked som bola v irsku, tam som aktivne cvilila vyse roka a teraz vyse roka na sk som ako lemra...nic sa mi nechce akurat som si bola par krat zabehat...

katkaajurko
8. okt 2009

mireag a duphaston pomoze aj tomu-ze praskne folik? ja som dnes 27den...bez ovulacie tento mesiac..cakam na mrchanu a od buduceho beriem duphaston..len som myslela-ze to nahradi len progesteron ale ovulacii to nepomoze.to musi sama..ale ja sa tomu vobec zatial nerozumiem...

irsina83
8. okt 2009

katka duphaston je na to aby si mala pravidelnu mrchu, na ovu ti musi dat clostyl a pregnyl...

irsina83
8. okt 2009

alebo teda nejake hormony na to urcene alebo skusit laparoskopiu.

mireag
8. okt 2009

katka, nie duphaston nie je na praskanie folikov. Ten dokonca moze v niektorych pripadoch ovu bloknut.
Uvidis, aky bude nasledujuci cyklus a ked budes chodit na UTZ, doki uvidim, ako reagujes, reps. nereagujes. Mna nastartoval az Clostil 5-9dc. Dr. mi sice povedal, ze mam brat duph 11-25dc, ale nasadila som ho az po ovu, cize 17-26dc. Radilo mi to viacero bab z kona a som rada, ze som pocuvla.
Treba pocuvat dr., citat kona a vybrat si zlatu strednu cestu.
😀

katkaajurko
8. okt 2009

ano ja mam brat duphaston az 17-27 den

ja som mala podla bazalky aj par ovulacii doteraz -tak snad pride sama..ale ja mam ist na kontrolu az po mrche-ktora pride po tomto prvom duphastone... tak som zvedava 😅

katkaajurko
8. okt 2009

a neexistuje nieco ine okrem hormonov-co sa da v pripade tejto diagnozy robit a tym si tie hormony dat dokopy? caje?..nieco?

mireag
8. okt 2009

katka, ked si uz mala ovu, bude aj dalsia, neboj. 😉 A ktore dni zvykla byt? Lebo ak od 18dc vyssie, tak neviem, ci ti to duph neblokne. Niektorym babam ano, niektorym zase nie... Uvidis. On je dobry na sliznicu a uhniezdenie, takze na skodu ti urcite nebude. Ale teraz, ked dostanes mrchu, mala by si 3dc ist na krv, nech ti spravi HP. Mas dr. co ti ani nepovie, ze mas zrejme pco a nema zaujem o tvoj HP... No neviem... 😅 To neznie moc perspektivne... 🙄

Jedna baba z vedlajsej temy dostala na 3mesiace Clostil a dr. je povedal, ze ma prist o tri mesiace, ci je tehu alebo nie...😕 🙄
Asi si to chudak pomylil s bomparmi. 😀

katkaajurko
8. okt 2009

uz som mala ovu 14 den 17 den 19 den aj 21 den - to su 4 ovu o ktorych viem... meriam BT-tak budem ju vidiet..mozem si duph prisposobit...ale na nom je naozaj napisane-ze ovulacie neblokuje...

no ona mi spravi HP asi az v januari,februari - to bude cca rok - co sa nedari -aj ked raz som otehu ale nevyslo to -a ze vtedy sa najskor urobi spermiogram manzelovi a az potom mne testy...

mozno skusa-co spravi ten duphaston a podla toho bude brat krv na HP potom? nemoze byt tak?

katkaajurko
8. okt 2009

mozno to doktorka berie tak-ze mam podozrenie na PCO..a ak by sa do roka prirodzene nezadarilo-najrpv sa urobi spermio- pretoze pri PCO a horsom spermiograme vraj ine ako umele nezaberie.. ☹

mireag
8. okt 2009

katka, no cudny postup. Ja som zvyknuta na iny. Ale nejdem sa navazat do tvojej dr. Pri podozreni na PCO je veeeelmi dolezity co najrychlejsi HP. Ale ked uz sa podarilo, mozno to vyjde aj teraz. Uz si asi tretia, co tu pise, ze najpr urobia SPG a potom riesia teba... 😠 A keby bol akoze zly SPG, tak ti tu krv ani nezoberie,
ci ako..? 😕 Pozri, uvidis, aky bude dalsi cyklus. Ked bude ovu, nie je co riesit. 😉
Ja viem, ze je to tam napisane, no jednoducho ma presvedcili skusenosti inych bab. Ja som jednoducho nechcela riskovat, tak som pockala. Je to tvoje rozhodnutie. 😉

A musim ta trosku vyviest z omylu... Da sa otehu prirodzene s PCO + aj zlym SPG. Zalezi, aky je vysledok, ale aj na tom vie chlap popracovat. Ale este nestresuj dopredu. Dajte si ho spravit. 😉

katkaajurko
8. okt 2009

cize myslis-ze dobre bude pockat si na ovu podla bazalky? ja kludne pockam 🙂 nemam problem

no ano - najprv asi jeho alebo co :(

moze si manzel zajst sam si dat urobit spermio? k obvodnej a ta mu da ziadanku k urologovi ? alebo je iny postup? moj pojde..nema s tym problem...

lauritka
8. okt 2009

katka ale ked si nedavno otehotnela prirodzene, tak spermio zle nebude podla mna 😕

sorry trosku som si vas citala 😉

mireag
8. okt 2009

Ja si myslim, ze pockaj a potom ho ber 10dni/2tab. 🙂

Ano moze. Ja som mojmu gyndosovi povedala, nech mi da ziadanku a bolo.
Ale vypise ti to aj obvodna. Ked si zavolas na hociaku urolog., objedanaju ho a vybavene. Do polhodky su vysledky. Je tam dolezita 3-4 dnova abstinencia. 😉
MM mal stastie, ze urologa mame 5min od bytovky a vzorku doniesol z domu. 🙂

hiva
autor
8. okt 2009

katka ... mozno ta doktorka nechcela zbytocne vystrasit s PCO 😉

inak aj moj byvaly doktor ma najprv poslal s muzom na spermiogram a az potom zacal riesit mna.....a tiez ma nechcel riesit, kym sa nam nepodari za 1 rok otehotniet.....na ale sak odkial moze vediet, kolko sme sa snazili? 😅 ...nakolko po 3 mesiacoch neuspesneho snazenie som na zaklade BT zistila, ze 2 z nich boli anovulacne, tak som k nemu nabehla s tym, ze uz sa vyse roka snazime a nic....tak sme sli na Spermiogram (vybavene za tyzden) a zacali sme riesit mna 😅 ...na spermiograme sme boli v centre a tam sa hned aj do mna pustili.....nakazali, nech mi obvodak spravi HP lebo v centre mali podozrenie na PCO.... tak moj gyndos mi spravil HP a podozrenie sa potvrdilo....no ale v centre ma nechceli nijako liecit....oni proste iba povedali, ze mam PCO, ale aby som mohla ist na umele, potrebujem to mat potvrdene laparoskopio.....a ked som chcela u nich skusit liecbu, clostyl atd. tak mi povedali, ze to mam riesit so svojim gynekologom...ze oni sa zameriava iba na umele oplodnenie.....ale kedze moj gyndos sa nejak k nicomu nemal (resp. citila som, ze s tym moc skusenosti nema) tak som si nasla ineho gyndosa a s tym sa veci pohli.....sice na zaciatku som z neho bola dost znechutena a moc som mu neverila ked mi napisal na 3 mesiace Diane, ale potom, ked som ich dobrala a hormony sa upravili, ziskal u mna plnu doveru...az taku, ze som mu po 2 mesiacoch lahla pod noze na laparku 😀 😀 😀 ...no a vysledky sa dostavili....ovulka mi prisla uplne sama....bez akychkolvek liekov 😵

mireag
8. okt 2009

Tak u mna bolo jednoznacne, ze mam problem, tak sme ho zacali hned riesit. SPG sme spravili asi cca o 3 mesiace a kratko nato som zacala brat Clostil. Dr. na spg bezdmienecne netrval. Vydel hned, ze to mam dole zdechle, tak promntne reagoval. 😀

Hiva, tiez som mu povedala, ze sa snazime pol roka a pri tom prave vtedy sme mali 2mes pauzu... 😀 Ved nestal nad nami, no nie? 😀

mireag
8. okt 2009

katka, inak tiez si myslim, ze vo vasom pripade spg nie je nutne... Jasne - ved si uz bola tehu. 🙂

mireag
8. okt 2009

sorry - bezpodmienecne, videl hned... 😀

hiva
autor
8. okt 2009

presne tak katka....a aj keby bol zly, nikde nie je napisane, ze sa nemoze zlepsit.....a nezufaj....ved pozri na shaarku.....ona s PCO (problemy s MS od malicka) a manzel zly spermiogram a teraz uz je 10 tt 😵 😵 😵

katkaajurko
8. okt 2009

Jasne ja viem... ja si ani nemyslim,ze mm ma problem..ja myslim - ze ja mam problem..a myslim si to dlllho - pretoze ja som dostala mrchu medzi uuuplne poslednymi v triede - aj to len dva krat a potom 3/4 roka nic..potom nejako nabehla-ze kazdy druhy mesiac... ale to doktorka povedala-ze to nevadi som mlada..potom ze anitkoncepcia..tak som aj nejake poskusala - ale z kazdej som mala vedlajsie ucinky dost hnusne-tak som ju nebrala... mala som patntnera 4 roky - z toho 3 sme si len davali "pozor"..potom manzela-s ktorym sme pat rokov a tie sme si predtym davali "len" pozor a neskor uz len v neplodne dni - podla toho - ako som si ja myslela ze ich mam a tiez som len tak neotehotnela... a to zeny niektore stresovali ci nie su tehu -ked brali antiku a este aj mali kondom 🙂 a mne sa divili..ja uz som tusila-ze u mna to take jednoduche nebude..ze ani "kvapka vasne" ci ako sa tomu hovori u mna nesposobi tehu... a teraz je to 3/4roka co si nedavame pozor-ale pol co sa snazime... no a nic - teda vlastne ano..v juni som bola tehu... kratucko... cize ono - mozno len mam "slabe" PCO..alebo co... ale moj cyklus je cele tie roky "rovnako" nepravidelny.... dost... rozpatie od 22 do 39 dni...

uvidim co ten duphaston.. mne nevadi pockat do januara - ze az potom ma budu riesit..uz to beriem tak-ze co ma byt-to bude...

katkaajurko
8. okt 2009

ja som si prave nasla na toaletaku totalny egg - ze by predsalen ovu prisla?

a ze by to nevidela doktorka vcera na ultrazvuku? a nepovedala mi to?

mireag
8. okt 2009

katka, a aky si mala folik? Ked ti praskol dnes alebo vcera vecer, nemohla to vidiet. 😉 Ukaz graf. 🙂