Syndróm P(re)CO? II

hiva
3. jún 2009

Tak Vas vsetky vitam v druhom pokracovani nasej diskusie o syndrome PCO....v prvom fore sa podarilo viacerym dievcatam (napriek tejto nie zrovna najprijemnejsej diagnoze) stat sa mamickami. Tak nech taketo uspechy v hojnom pocte pokracuju aj v tejto druhej serii 😉

jancos
14. okt 2009

ahijte, dakujem za rady, ste zlate. nakoniec som volala dr., nestihala som tam ist, ze ci mam prist na folikulom., ale dosli sme k tomu, ze asi nie /ved by to ani nebolo velmi hygienicke si myslim/ a ze mam brat dalsi cyklus metformin aj duphaston 11. az 25.dc, co som teraz nenasadila. ale sam povedal, ze je teraz tazke urcit, kde je zaciatok cyklu, tak asi uvidim, co bude robit graf a ked nic tak mozno o dva tyzdne dam duphaston.

nie som velky odbornik na grafy, ale nie je to tak, ze ked bola ovu, mal by byt graf dvojfazovy? vase sa mi zatial take nezdaju, ale snad to pride. moj sa mi uz vobec taky nezda.

katka, ku bolestiam sa moj dr. nevyjadroval, lebo som ich nemavala take silne, od kedy som u neho. ale podla mna kazdy ma rozne, neviem, ci to moze byt aj tym, ze mam zrasty na jednom vajcovode, ale mozno nie. mozno len tak blbo znasam bolest.

vcera som si pozerala stare papiere, ked sme sa snazilkovali prvykrat a si predstavte, ze cyklus pred otehotnenim som mala uplne anovulacny cyklus s polycyst.ovariami a dalsi cyklus som otehotnela. to su veci. takze nadej zomiera posledna.

mire, ked aj v tomto cykle nahodou nic, tak o mesiac to moze prist, nebud pesimistka🙂

aja.83
14. okt 2009

Ahoj holky, omlouvám se, že vám tu tak vpadávám, ale mám dotaz ohledně PCO. Včera jsem byla na gynekologii a doktor mi řekl, že mám polycystické vaječníky. Nic dalšího k tomu neřekl, taky že mám nízkou děložní sliznici a že si myslí, že tento měsíc nedostanu MS. Mně v tu chvíli nenapadlo se zeptat, co to znamená a co se s tím dá dělat. Myslela jsem, že to nic není, když to nijak neřešil. Až na netu jsem si přečetla o co jde. Holky, jak se to dá léčit a co mám po doktorovi chtít? Děkuju moc.

katkaajurko
14. okt 2009

aja ja ti velmi neporadim-sama som len "zacula" hovorit doktorku skratku PCO - ked diktovala co vidi na utrazvuku a nikdy mi to na rovinu nepovedala 😔 ale kedze asi ovulu mavam-nebudem to mat tragicke-klopklop

davaju sa na to hormony-mali by ti urobit horm.profil..meraj si BT aby si videla ty sama-ci mas -ci nemas ovulu..
robi sa aj folikulometria... ale nie je myslim zistena pricina-preco sa tak vajecniky chovaju a teda ani prirodzena cesta ako to odstranit..ale horm.liecbou sa otehotniet da....

mire - ak sa zajtra potvrdi vzostup - tak si aj zmenim graf na FF a zadam si tam lahke krvacanie miesto toho spinenia - lebo potom som si na 100% ista-ze som to mala povazovat ako slabu nevydarenu mrchu po nevydarenom kratkom 19dnovom cykle - a tym padom budem zajtra 16ty den cyklu.. tak asi si dam duphaston (aj ked mam si ho davat od 17teho dna - tak neviem - ci dat zajtra alebo az pozajtra)...

jancos ano maju byt dvojfazove ale to je dlhsie po ovulacii az vidno..hlavne moj nie je dobry-lebo asi to spinenie v strede bola akoze mrcha-cize tam mi ma zacat novy

ale ked sa mne pozriet na graf pod nim - tam je vidno prva aj druha faza.... ako ju aj FF vyznacil

jancos
14. okt 2009

ahoj aja, ide o to, ci chces byt tehu a ak ano, ci sa ponahlas aebo mas trpezlivost a aky mas vztah k liekom a napriklad k laparke. skus napisat a podla toho ti skusim odpovedat.

mireag
14. okt 2009

Ahoj Ajka, najprv je nutny hormonalny profil - 3dc a 20dc, folikulometria, aby zistil, ci ovulujes a potom sa nasadzuje liecba.
Duphaston, metformin alebo clostil. Ale najprv nech ti zoberie krvicku a zisti, kde je problem. Az potom lieky.
🙂

Je tiez fajn merat BT, aby si vedela ako "tikas." 🙂

aja.83
14. okt 2009

jancos, chci být těhu, jsem 3 měsíce po revizi po zamlklém těhotenství a snažíme se znovu. Moc trpělivosti nemám, chtěli bychom miminko co nejdříve. Ale když to bude nutné, samozřejmě budeme muset počkat. Kdyby laparka pomohla, nebudu se ji vyhýbat. Díky za rady.

aja.83
14. okt 2009

Holky, děkuju moc za rady, za 14dní jdu na kontrolu, tak se doktora zeptám a uvidíme, co dál.

jancos
14. okt 2009

Ajka, tak potom ked by ste radsej cim skor, tak ako pisala Mireag, horm.profil, ak sa potvrdi PCO, tak Duphaston, metformin alebo clostil. tiez je dobre sa dat vysetrit na endokrinologii, diabetologii.
Laparka niekedy pomoze, vacsinou je davaju az ked lieky nefunguje, ale napr Hiva to urobila opacne a uz mala ovulku. ciel je ovulka a ta sa da liekmui navodit, je dobre este, ak mas napr nadvahu, takk chudnut, cvicit, to moze znizovat testosteron. ale kym ti nevezhme krv, nevies presne, kde je problem.

mireag
14. okt 2009

jancos, no cudne u teba... Cakas na ovu a pride mrcha... 😒

Mne dr. v cechach na utz povedal: nemyslite si, ze zena, co ma 3 deti, kazdy mesiac ovuluje.
🙂 Padlo mi to od neho velmi dobre.
Ked nebudem mat ovu teraz, lavy vajecnik to buduci mesiac isti. 😉

jancos
14. okt 2009

🙂 super

mireag
14. okt 2009

Caute babule, tak sliznica 9mm a folik 16mm... Pomaly, ale iste-neiste z toho daco bude. 🙂
Toto bude dlhy cyklus.... 😖

jancos
14. okt 2009

jeej, no supeeer, len nech rastie dalej🙂 drzim palce

mireag
14. okt 2009

Dr. tam nemal dnes sestricku a povedal mi, ze chcel uz aj odist... No by som mu dala. 😠

aja.83
15. okt 2009

Jancos, děkuju moc za rady. Jo, zhubnout bych asi mohla, teď jsem za poslední dva měsíce přibrala skoro 5 kilo. Myslíte, že to může být i tím? No snad se to bude nějak řešit, uvidím na další kontrole. Díky moc a přeji Vám všem hodně úspěchů a brzké těhulkování! 😉

katkaajurko
15. okt 2009

mire vidis rastie a sliznica je pekna veru podla mna

aja - ano hovori sa ze PCO zhorsuje/zlepsuje vaha... nadvaha neprospieva-naopak - schudnutie znizuje muzsky hormon

ja dnes takto... nejake lenive zlte teliesko..dnes som si zabudla doma duphaston 😠 ak sa zajtra udrzim hore-tak si ho nasadim, dam si pripomienku

http://www.fertilityfriend.com/home/278331

mireag
15. okt 2009

Dobre ranko, babule,
som zistila, ze zimnu bundu nemam doma, ale u nasich, takze chodim v hrubom svetri a kozenke... 😅 A zimne gumy mame tiez u nasich... 😅 No kraaaasa.... 😀

katka, no folik by mal narast denne o 2mm a mne za dva dni narastol z 13 na 16mm. S...na jedna! 😀 Lenivy je. V pondelok uz ho na UTZ dufam neuvidim. 😠
Ako si mam dat ten prazdny kruzok, ked chcesm vyznacit iny cas merania..? Diky. 🙂

www.fertilityfriend.com/home/29b1ac

katkaajurko
15. okt 2009

ja si tam davam sleep deprived radsej

ale da mi prazdny-ak ked zadam inu teplotu (kazdy den davam aj teplotu) a ked uz to presiahne jeho tolaranciu da prazdny..

mirm
15. okt 2009

Ahojte baby, tak ja mam po laparke, dierocky spravene a teraz mi nakazali 6 tyzdnov abstak od sexu ☹ zevraj kvoli tomu, ze ak by som nahodou ostala tehu tak dieta moze byt chore.

jancos
15. okt 2009

ahojte baby, ja len tak kukuckujem, ci tu niekto nie je. zajtra rano by sme mali ist do tatier, tak nic nestiham, ale nedalo mi neprecitat si, co mate nove.

ja si pisem normalne iny cas merania a ono mi same vyznaci prazdny kruzok. aspon myslim, mire.

drzim palce nech foliky rastu🙂

a mirm, nech to tych 6 tyzdnov vydrzis.
ako sa ti inak pozdavala laparka? da sa to vydrzat?

majte sa pekne, keby som sa uz nestihla ukazat, potom asi az v pondelok.pa

hiva
autor
15. okt 2009

ahoj mirm....no vidis ze ta laparka nic nebola....inak tych 6 tyzdnov je divnych....mne to teda aspon nehovorili....vacsinou radia po laparke zacat snazit hned....ale mozno co lekar to iny nazor.....u mna je to uz v podstate jedno...nakoko sa nam prvy cyklus po laparke nepodarilo, uz budem mat opmaly tych 6 tyzdnov po laparke aj tak 😅

a inak robili ti este aj nieco ine okrem drillingu?

mirm
15. okt 2009

mne to povedali dvaja lekari teda jedna mi uplne zakazala, a druha povedala ze mozem ale mam si sakra davat pozor, aby som neotehotnela. naco riskovat no nie 🙂

nastastie som dostala vetri vcera vecer a dnes som sla domov 🙂 inak by som sa tam asi unudila 🙂

klasika prefuk vajcovodov a driling a dierocky. vajcovody mam priechodne, co som rada. Teraz asi tych 6 tyzdnov nebudem brat ziadne lieky, aby sa videlo ci sa upravi cyklus.

shaarka
15. okt 2009

mirm,
tak super, ze uz mas po 😉 a preco tych 6 tyzdnov?? naozaj nerozumiem... a este som sa s tym nestretla.

shaarka
15. okt 2009

a jak chore?
naco take bububu? 😕

mireag
15. okt 2009

jancos, napisala som iny cas, ale graf to odignoroval... 😅

mirm, super, ze uz to mas za sebou... A preco by malo byt babo chore...? 😅 To ti tuto hlasku aj nejako odovodnili...? 😕 Este som to nepocula... Ale 6 tyz ti zbehne rychlo a potom sup sup na vec. 🙂

shaarka
15. okt 2009

mire, ten FF to ma nejak tak nastavene, ze sice zadavas cas a myslis si, ze ak zadas o pol hodiny menej/viac, tak to FF oznaci prazdnym kruzkom, - ale FF je mudrejsi a on si tie hodnoty spriemeruje.
cize ak mas vela teplot v nejakom case (asi plus minus 15 min.), a aj ked je iny ako si zadala ako default, tak ten biely kruzok tam nemusi dat.

mireag
16. okt 2009

Dobre ranko, 🙂
Shaarka, aj som si myslela, ze velke rozdiely nezaznaci, lebo to naozaj bolo len o 15-30min. neskor. 🙂

Ja dnes takto.
www.fertilityfriend.com/home/29b1ac

hiva
autor
16. okt 2009

mirm...tak gratulujem, ze je vsetko OK...uvidis, teraz to pojde jedna radost 😉 ...ale tych 6 tyzdnov je fakt divnych 😨 ...no ale neva, neboj ubehne to ako voda a mozno uz na Vianoce budes tehula 😉

shaarka
16. okt 2009

mire, a hlien, bolesti, krcok neznacis? nic?

hiva, ako sa mame? obcas tu hod grafik 🙂

hiva
autor
16. okt 2009

ahoj shaarka....ale vsetko ide nejak pomaly 😅 ...sa to nejak vlecie.....s grafikom sa nie je zatial co chvalit....zatial len cakame a cakame 😅

http://www.fertilityfriend.com/home/226b42

a ty ako?...kukam, ze tie tyzdne ti dobre nabiehaju....uz 11tt 😵 😵 😵 ...to budes zachvilu uz v druhom trimestri....uz si zacala aj s babetkovskym nakupovanim? 😉

shaarka
16. okt 2009

tak len trpezlivost 🙂

a nie, nenakupujem este, mam par kuskov dupaciek zo sekaca a to choditko, co mam v albume, vcera doslo na postu. ale nic viac. pomaly uz musim lustrovat net. ale asi to isti polsko, ako mi poradila vavenka. 🙂