Syndróm P(re)CO? II

hiva
3. jún 2009

Tak Vas vsetky vitam v druhom pokracovani nasej diskusie o syndrome PCO....v prvom fore sa podarilo viacerym dievcatam (napriek tejto nie zrovna najprijemnejsej diagnoze) stat sa mamickami. Tak nech taketo uspechy v hojnom pocte pokracuju aj v tejto druhej serii 😉

sarafortuna
29. okt 2009

dakujem za povzbudenie...
aj keby to nebola ovula, tak som poučená aspon na najbližší rok 😀 😀 - žiadne trucovanie a náladičky...tých chlapov potrebujeme, aj keď niekedy zlostia....
Ráno mi muž v aute smutne povedal, že on CHCE malé bábatko... ☹ takže si to tiež asi uvedomuje, že sa nemôže správať ako malé decko - keď chce decko... 😀 😀
Tak sa držte aspoň vy, keďže mne klesla vlastnou vinou nádej... a som zvedavá na zajtrašiu moju teplotu...

mireag
29. okt 2009

sara, ak ta to ukludni, ja som predosly cyklus ovu necakala a jednoducho sme ju tak trochu presvihli a ani sme neboli pohadani... Sedeli sme cely den vo vlaku do ciech... 😅
V strede cyklu musis byt k muzikovi jednoducho ako med, lebo ma vzacny matros. 😀
Znie to surovo, ale je to tak. 😎 Ked bola ovu, bude aj dalsia, neboj sa. 🙂

katka, no prepac, ale mne to na mrchu teda nepripada. 😅 😎

hiva, ifulka, kraaaasne ovulky. 😵

mireag
29. okt 2009

Ja mam dnes a zajtra dovolenku a mienim veeela oddychovat. Moj graf dnes takto. Trochu mi robi starosti moja ranna ciarka. Mala by byt silnejsia.... 😅

www.fertilityfriend.com/home/29b1ac

katkaajurko
29. okt 2009

mire ale uz spinim...testy boli negativne - a uz citim akoby "stipajuci krcok" ze uz uz to zacne... fakt ja viem-tateplota je potvora divna..ale mala som to vinko vecer cervene... a o pol tretej som bola cikat-tak ja neviem-mozno preto je taka ta teplota... 😒

katkaajurko
29. okt 2009

ale nemusi byt silnejsia -ved hcg stupa kazdy druhy den a kazdemu inak - nie? mas rovnaky test?

mireag
29. okt 2009

katka, jaaaj, no skoda. 😖 Ale tak dufajme, ze dalsi cyklus bude tiez pekna ovu a veeeela snazenicka. 😉 😎

katkaajurko
29. okt 2009

nebude - tento cyklus som sa rozhodla ze to uz zase necham na nahodu-ci sa trafime 🙂 ale je mozne ze teraz zase nebude ovula a az v decembri bude -ale tak nevadi no..uz som si zvykla aj 😅

irsina83
29. okt 2009

miri,

to s tou ciarkou je v pohode, aj ja som mala ciarku na dalsi den slabsiu o trosicku ako bola pred tym vecer. to nic nieje 😉 sharka povedala ze PCOckarkam ciarky neslabnu 😉
neviem ako u teba ale ja musim spavat 2x denne aspon na pol hod. inak by som asi neprezila den...a este aj nechutne pocasie k tomu...

mireag
29. okt 2009

irisi, ved nejdem stresovat, ale este do nedele urcite testnem. 😉
Vcera som isla spat uz o pol deviatej, ale rano o sietej som uz kukuckovala. pomerala som BT, ocurala test a zase som spala do 9.00. 🙂
Teraz ani nepotrebujem spat, ale skor si lahnut a vegetit, lebo som otapena. 😉

Ty beries duph?

katkaajurko
29. okt 2009

ozaj mire-ty pokracujes s duphom? mala si dalsie balenie?

mireag
29. okt 2009

katka, ano. Testla som 11dpo, cize som s nim pokracovala. Mam este dalsiu krabicku a v utorok si necham predpisat. Len neviem, ci su 2tab. dost. 😖 Shaarka berie 3.

katkaajurko
29. okt 2009

ja myslim ze dve nie su malo - neboj do utorku to uurco staci 🙂

shaarka
29. okt 2009

mire, aj ja som brala do navstevy dr. 2 denne, pochvalila ma a povedala, ze este jednu mam pridat 😉
a teraz uz nejaky cas beriem zas len 2, lebo uz vysadzujem pomalicky 🙂

mireag
29. okt 2009

Shaarka, ako to vlastne s tebou vyzera? Ostavas na PN-ke, alebo ides do prace?

irsina83
29. okt 2009

miri,

beriem duph 3x1. oddychuj ked sa ti ziada. ja musim spat inak by som asi nerozchodila den. u mna je to tak ze cca o 22.00 idem spat, hore som o 6.00-6.30 a potom o 8.30sup naspat do postele a po obede zas... mamina mi hovorila ze aj ona bola spava tak si myslim, ze je to ok...

sarafortuna
29. okt 2009

otazka trochu odveci: kedy sa robi odber plodovej vody? kámoška je cca v 4.mesiaci a písala mi mail, že maju zle spravy, no vraj este caka na dalsie info a nechce zatial nic hovorit... a ze vcera jej robila odber plodovej vody... asi to bude niečo vazne, bezne sa to nerobi, ci ano?...neviete poradit?

shaarka
29. okt 2009

mire, ostavam, len sa to hanbim v robote povedat.
neviem, ako to povedat.
no a bojim sa, ze ma budu presvidcat, ze nieco mi na doma daju, ze ved s niecim im mozem pomoct alebo tak... alebo daco budu vymyslat. v podstate by mi to nevadilo, ale presne si viem predstavit taku robotu - doma, bez podkladov, bez moznosti opytat sa, so smiesnou odmenou, a este k tomu nacierno. dakujem, neprosim. 😒 len by som zbytocne nervacila.
ale fakt neviem, ako im to povedat:
viete, nie som chora, som celkom ok, ale som taka leniva, ze sa mi uz nechce robit.

do prace by som ale nechodila, lebo to kazdodenne cestovanie nic moc, teraz v zime, okrem toho mam sedave zamestnanie - cely den za PC - a to ja neviem uz teraz (tlaci ma brusko).
a dovolil by mi zamestnavatel si pospat poobede kazdy den? 😀 😀

sara, ked vyjde napr. zly NT skrining, ked vyje vysoke riziko napr. na down. syndrom, potom sa odporuca ten odber plodovej vody, tam je nejake mega vysoke percento (ked nie 100%) spravnosti urcenia, ci je plod ok alebo nie... 😔
ale pri odbere plodovej vody je zas vysoke riziko potratu, preto sa to robi naozaj len minimalne a v pripadoch, ked je to posledna sanca vyvratit chorobu babatka. 😖

irsina83
29. okt 2009

sari,

odber vody sa robi ak je podozrenie na nejaku vadu alebo nejaka mozna predispozicia nejakej dedicnej poruchy ktoru babo mohlo zdedit po niektorom alebo oboch rodicoch, dalej sa robi ked sa v rodine z jednej alebo druhej strany vyskytuju dedicne choroby, vazne postihnutia ktorymi nositelmi mozu byt aj rodicia... bezne sa to nerobieva. iba ked ma lekar pochybnosti alebo info a moznych chorobach v rodine.. je mi to velmi luto. ☹

sarafortuna
29. okt 2009

ehmmm, ☹ tak je to asi dosť vážne.... ☹ ☹ ☹ ☹
teraz sa mi tie moje "problemy" vobec nezdajú ako problemy...

dakujem za info...pa

mireag
29. okt 2009

Shaarka, mne moja sefka povedala, ze ked budem tehu, mam ist hned na rizikove. Vtedy mojou sefkou este nebola... 😅 Tak uvidim... Ale pridu novi ludia, takze MF. Uz aj teraz som mala vycitky, ked sedim cely den pri PC a tlacia ma rifle. To fakt nie je bohvieco. 😖 A hned od zaciatku tehu sa odpruca volne oblecenie na brusko a nie bedrace. 😅

Juj sara, to neznie dobre, co napisali baby, ale dufam, ze ziadna vada sa nepotvrdi. 😔

katkaajurko
29. okt 2009

ahojte kuriatka

tak mne dorazila teda poobede mrchana ...aj s teplotou 36,9 😀 a vlastne ako svajciarske hodinky podla mojej obvyklej LF ..no nist -ide sa dalej

a inak k tej amniocenteze (odbere plodovej vody) robi sa iba ked su indikacie a po 35ke kazdej pacientke ... je tam bohuzial riziko potratu ale iba myslim 5% - takze to nie je zase tak vela (ale aj tak sa to povazzuje predsalen za riziko)

moja kamoska na tom bola lebo jej zle vysli tripletesty a dopadlo to ok a malinka je zdrava ako buk! netreba zufat dopredu!!!

ifulka
30. okt 2009

Krásné ránko všem co mají krásné náhrdelníky😉
Holky, chci udělat hlasování 😉 Myslíte, že moje ovulka byla 13. nebo 15.DC? Je možný, aby byla až 15. když mi na 12.DC pichla doktorka pregnyl? Díky! 😵
http://www.fertilityfriend.com/home/ifulka

hiva
autor
30. okt 2009

Breee ranko....

ifulka, no tazko povedat ked mas 14 a 15 DC prazdne kruzky....ako neskoro si merala? ...podla mna to moze byt aj jedno aj druhe 😅 ...asi som ti nepomohla moc, co? 😀

katkaajurko
30. okt 2009

ifulka ja netusim..este mi pregnyl nepichali-neviem ako sa to potom chova... 😒

ja som dnes klesla na normalnu mrchovsku teplotu 36,6 🙂 takze ide sa dalej... 😉

shaarka
30. okt 2009

ifulka, zbytocne sa plasis, poistene to mas aj aj 😀
pregnyl ze vraj ucinkuje o 36 hodin... ale niekedy vajko praskne aj skor, vdaka tvojmu LH alebo neskor, alebo vobec, aj napriek pregnylu.
takze riadit s apodla toho neda stale 🙂
o chvilku testujemeeeeee 😀 😀 😀

hiva
autor
30. okt 2009

katka ...vsetko je tak ako to ma byt....drzim palce, nech ovula dojde co najskor a nech sa konecne podari 😉

ifulka, mas to jedno.....kedy sa chystas testovat?

ja testnem na 11DPO aby som vedela, ako pokracovat s duphastonom 😅 ...cize buduci vikend to isti 😀

http://www.fertilityfriend.com/home/226b42

shaarka
30. okt 2009

joj velmi dufam, ze duphaston ti LF predlzi, aj jeden den by pomohol 😒

ifulka
30. okt 2009

Holky, děkuju 🙂 Já se neplaším, chtěla bych to jen vědět kvůli délce luteální fáze. Protože jsem ovulku asi ještě nikdy neměla, tak nevím, jestli je dostatečně dlouhá. No, uvidíme 😀
Shaarka, Hiva, testovat? Já? Proooč??? Radši se ani neodvažuju na to pomyslet, vždyť to by bylo příliš štěstí najednou 😉 Mně bohatě stačí ta ovulka 😵 A co bude dál, to nechávám osudu, přírodě, bohu, čemu chcete věřit 😅

Já vím, ty prázdné kroužky mi zavařily, měřila jsem o hodinu později než normálně. Ale co už, aspoň jsem se o víkendu pěkně vyspinkala 😀 😀 😀

hiva
autor
30. okt 2009

ifula, nikdy nevies 😉

shaarka...uvidime...inak shaary, som kukala album... na tom chudnuti pracujes, alebo to ide dole samo? (myslim tych -2,4 v 13tt) 😅

shaarka
30. okt 2009

iful,
skus prosim ta tie dve prazdne gulicky bnahradit plnymi a o desatinu nizsimi, ze ako to vyzera.
len na chvilku 😉