Syndróm P(re)CO? II

hiva
3. jún 2009

Tak Vas vsetky vitam v druhom pokracovani nasej diskusie o syndrome PCO....v prvom fore sa podarilo viacerym dievcatam (napriek tejto nie zrovna najprijemnejsej diagnoze) stat sa mamickami. Tak nech taketo uspechy v hojnom pocte pokracuju aj v tejto druhej serii 😉

shaarka
10. nov 2009

hivus, no jasne a este si popritom robim kozmetiku = pucim vyrahy 😀 😀 😀

jancos
10. nov 2009

shaari, dam, len ked okolo mna je to uz viac-menej vsetko povydavane. mozno by ste mali porozmyslat, ci nezacat fotit aj detske oslavy. tento vikend sme mali v stonozke dve🙂 mozno by sa nasli niektori rodicia, co by to chceli mat pekne vyfotene🙂

shaarka
10. nov 2009

jancos, aj deticky fotime, ale zatial len malicko. poslem ti do IP link 😉

jancos
10. nov 2009

jeeej, dakujem, krasne fotky. ked budem o niekom vediet, urcite doporucim.

katkaajurko
10. nov 2009

caute - mire ovulka sa mi urcite este neblizi lebo nezacal ovu hlien - on ma vzdy prvy upozorni aj tri styri dni pred...takze zatial nie som pred...

jancos - ak sa teplota udrzi hore-podla mna to ovula bola

tatranka-to je zvlastne..este som to pozerala-a mozno bola ovula o dva dni neskor ako je vo wunschi?

hiva
autor
10. nov 2009

s tym fotenim detskych oslav to nie je vobec zly napad 😉 ....ja som momentalne tiez podlahla caru fotenia, ale iba sukromne pre moju radost a potesenie ostatnych....trosku som zacala okolo toho aj studovat 🙂 ....mozno niekedy v buducnosti aj ja preskocim na zakazkove fotenie 😉 ...shaarka, neboj...ziadna konkurencia nehrozi 😉

irsina83
10. nov 2009

tatranka ja sa ti cudujem ze si este neskusila dr., vsak ten ti zoberie krv a but potvrdi alebo vyvrati 😉 takto sem pises ze sa bojis tesit a dufat, ja uz by som to nevydrzala na tvojom mieste 😉 a aky test si si robila?

tatranka111
10. nov 2009

irsi tak ale nechcem k nemu behat ked mi to v podstate mešká zatial iba jeden den
robila som si axiom test

irsina83
10. nov 2009

mas pravdu, to je skoro 😎 drzim palce, vyzera to slubne 😉

hiva
autor
10. nov 2009

tatranka....vydrz....ja by som tiez za doktorom este nesla....pockaj 2 - 3 dni a potom testni....ak nic a mrcha stale nepride, potom chod k doktorovi 😉

sarafortuna
10. nov 2009

ahojte,
položím takú čudnú otázku 😉 : čo je lepšie "skákajúci" anovulačný graf alebo relatívne stabilné teploty....?
http://www.fertilityfriend.com/home/25fb22

som mimo, že čo sa stalo... predchádzajúce "ukážkové" grafy mám v albume...

katkaajurko
10. nov 2009

podla mna su lepsie vyrovnanejsie ale nemam to nicim podlozene-len moj pocit 😒 tiez to mam teraz take a nechapem cim to je

sarafortuna
10. nov 2009

už som skúšala aj teplomer, či sa nezblbol... ale vyzerá, že je OK...
tak len čakať, že čo bude...

govinda
10. nov 2009

kočky, ťažko povedať, aký graf je lepší, no jednoznačne ovulačný. Ak ovulka je, tak je fajn. Moje grafy sú tiež dosť o ničom a často končia vyvolávačkou, takže žiadna sláva 😒

sarafortuna
10. nov 2009

ja len že či to je iba "zdravý anoluvačný" alebo či sa mi dačo opäť pokazilo /hoci nikto nevedel čo..../ 😉 😉
no nič... veštice tu nemáááme 😉 tak len sa venovať iným aktivitám a nemyslieť na BT... idem už preč od internetu, lebo to je taká mááááánia.....
čaute /ale ešte tu kuknem 😉 večer/

govinda
10. nov 2009

sara, ďakujem, už som aj ja hodila grafy do albumu 😉

titulienka
10. nov 2009

hivus ...vdaka...vies ja som o tom pocula prvy krat ..my sme ziaden problem s tehu nemali nikdy vsetky 3 boli na prvy krat...robili mi aj niejake horm. testy a vraj nic nebrani tehu tak potom naozaj neviem preco mi povedal toto na usg...
pockam kym dojde tento mesiac mrcha a uvidim ..zacneme od zaciatku opet hormonalny profil a tak...
dnes druhy den spinim som trosku prekvapena ..vobec netusim co sa deje ..nikdy pocas mrchy sa mi nic take nestavalo a na mrchu je to pri mojom 38 dnovom cykle skoro zeby prisla takto ...skoro..tak uvidim co moje telo so mnou skusa 😅 😅 ..cudovala som sa tiez ze bez vysledkou hormonalne profilu zaujal taketo stanovisko ....to som nebola u svojho lekara ale u ineho nakolko moj mal dovolenku 😉 ..tak ked dojde mrcha hned utekam za svojim gyndosom .... 😉

jancos
11. nov 2009

dobre rano, ja dnes pokracujem v zahadnych teplotach. bolesti mam jak pri mrche, uz som si aj ibuprofen dala, som to nevedela vydrzat:( stale neverim, ze to bola ovu, aj ked sa spomina niekde pri ovule spinenie a trochu bolest, ale nikde som nenasla, ze by to trvalo tak dlho. mozno je ta teplota len z toho, ze na mna nieco lezie.
ale si ma viete predstavit, aj ta najmensia sanca na ovulku mi nedovolila spat, uz o stvrtej som merala, som si myslela, ze je uz sest, lebo obycajne sa budim o siestej, az potom som kukla na hodinky a bolo mi jasne, ze som magor. o siestej mi teplomer zacal strajkovat, 2x za sebou nepipal, tak som skusila druhy, ten ukazoval nizsiu teplotu, tak som vstala a o chvilu som zas merala s prvym a zrazu uz pipal. no mam ja to stastie, ze?
tu je graf, keby ste sa chceli pobavit🙂
http://www.fertilityfriend.com/home/28ca51

ifulka
11. nov 2009

Dobré ráno, ženy 😀

Jancos, mně na Tvým grafu nepřipadá nic vtipné. Prostě Ti jen držím palečky, abych Ti za pár dní mohla gratulovat k proběhlé ovulce, až se potvrdí... Hodně štěstí!!! (Jo a magor nejsi sama, já když jsem si měla dělat první test, tak jsem se vzbudila už o půl třetí ráno 😉 )

Můj grafík je pořád stejný 😀 Ale nestěžuju si 😀 😀 😀
http://www.fertilityfriend.com/home/ifulka

Dnes ve 14:10 jdu k doktorce ať mi potvrdí, jestli jsem opravdu těhu... Snad bude všechno v pohodě. MYslete na mě, kočky 😉 Krásný den Vám přeju...

jancos
11. nov 2009

dakujem ifujka, si zlata. budem na teba mysliet. prepac, ale uz nepamatam, ty si nieco brala, aby si mala ovulku?

irsina83
11. nov 2009

janka ahoj moja, som rada ze ta tu vidim a drzim ti velmi palce na ovulku. vidis mne pomohla zmena stravy a sposobu zivitospravy. chcem ti velmi pekne podakovat za knizku 😉 🙂

ifulka, jasne ze budemem na teba mysliet a drzat palce moc, moc, moc 😉

sysysy
11. nov 2009

Holky, prosím o radu. Si myslím, že můžu mít syndrom PCO - no, ale můj Dr. si to nemyslí...
Je podmínkou stanovení diagnozi, že musí být vaječníky zvětšené? Ty já nemám (mám 3x2,60), ale ostatní příznaky na mě sedí a četla jsem, že málokdo má všechny symptomy dohromady...
Menses mívám tak po 40-60 dnech, někdy nepřijde vůbec. Ovulka je tak max 3x do roka. Na clomifen nereaguju a dle UTZ mívám 14DC víc malých folíků kolem 6mm, ale žádný dominantní, sliznice je v pořádku. Pravidelnou MS jsem neměla nikdy a ovu 14.den je pro mě scifi. Reaguji jen na injekce z Caru.
Dočetla jsem se o ovarilním drillingu, kdy se u této diagnozy propíchají vaječníky a ovulka pak naskočí a je to OK.
Máte s tím zkušenosti?

jancos
11. nov 2009

ahoj sysy, neviem, ako je to mozne, nerobili ti horm profil?

katkaajurko
11. nov 2009

jancos a ty si zmerala az po vstani? kolko bola teplota o siestej-ked nezapipal? a o stvrtej ?

iful - drziiime !

ja takto-sucho jak na pusti..moznobude anovulak-ratam aj s touto moznostou

http://www.fertilityfriend.com/home/278331

sysysy no znie to ze by to mohlo byt PCO... a malokto ma vsetky priznaky

jancos
11. nov 2009

katka, preco anovulak, vsak to moze este vyrast, nie?
o stvrtej bolo 36,35, o siestej, ked nepipal 36,63 a 62, to som zapisala a potom ked som vstala na chvilu a odmerala, uz aj zapipal bolo 36.64:) druhy ale ukazoval menej, tak kto sa v tom ma vyznat🙂

sysysy
11. nov 2009

před 6 lety mi dělali horm. profil a měla jsem tuším 3 hodnoty zvětšené, mezi nimi i progesteron.
Teď mi dělali horm. profil po 2měsíčním užívání duphastonu a výsledek byl v normě. Ale když jsem koukala na ty hodnoty progesteronu, tak byly těsně nad limitní hranicí. Když mi Dr. řekl, že je to v pořádku a nevidí důvod k neotěhotnění, tak jsem mu oponovala, že ty výsledky jsou zkresleny díky duphastonu a přece pokud odjakživa nemám pravidelnou MS, tak někde problém bude... Tak mě posílá rovnou do Caru (tam jsem byla před 6 lety a PCO mi nediagnistikovali - no, možná díky vidiny peněz mě rovnou šoupli na IVF).
Chtěla jsem po něm i lapárku, ale to mi řekl, že u mě není důvod, že evidentně mám průchodnost v pořádku (asi tak usoudil, když už jedno dítě mám a před ním jsem měla stejné problémy).
Teď mi píchl pregnyl, když folík měl 11mm, což taky nechápu....a mimochodem ovu po něm vůbec nedorazila. Asi se zblázním😒 😠 ☹

katkaajurko
11. nov 2009

jancos-tak ja by som brala do uvahy tie teploty-ked nezapipal

no moze dorazit jasne..ale teraz som niekolko mesiacov mala po sebe - ovulacny a neovulacny..cize ked bol minule ovulacny-vychadza teraz neovulacny... tak preto ☹

sys-mozno sa takto prejavuje aj nieco ine ako PCO..ale pocinanie tvojho doktora nechapem aj tak... ale ja sa tomu az tak nerozumiem..... este mi nestimulovali ovulku ale pichnut ked je 11mm sa mi zda od veci

jancos
11. nov 2009

sysy, aj mne sa zda tvoj dr podivuhodny, mala by si to asi prekonzultovat s inym pre istotu. nezda sa mi, ze by sa v tom vyznal ☹

irsi, drzim palce, nech sa vam dari🙂)

mireag
11. nov 2009

Dobre ranko, babule, tak vcera som zacala spinit a dnes sa to rozbehlo. Este som si vcera poplakala, kedze to nie je len obycajna mrcha... ☹
Dnes som nasadila probiotika, vitamin E a buducu stredu mam ist na krv. Vraj ked nebude ziadne hcg, vycistila som sa dobre, no a potom k dr. Ale kedze uz v pondelok bolo hcg 10.5, myslim, ze by to malo byt ok. Neviem, ci mam tento cyklus nasadit duph, alebo co mam vlastne robit. 😒 Ja si myslim, ze sliznici by prospel...

www.fertilityfriend.com/home/29b1ac

sys, na tvojom mieste by som zmenila dr. Ja osobne by som nevahala. Neznasam debilov dr. 😠

katka, nevesaj hlavu. Ovu si moze dat nacas. 😉

shaarka
11. nov 2009

mire, od toho 6.11. si uz nemerala?
jancos, no tak tu dnesnu teplotu do uvahy neberiem, uvidime zajtra. snaz sa, aby podmienky merania boli co najidealnejsie 😀 a to spinenie sa mi nepaci, ale co s nim? ☹
daco bude s tymi hormonmi, ked krvacas a spinis ako sa ti zachce 😀 (nechce 😔 )

sysysy, je zjavny nezaujem tvojho doktora, takze ja tiez navrhujem, ako baby, vymenit ho. nemyslim, ze ked si raz prirodzene otehotnela, treba ti bez ostatnych vysetreni hned stimulovat na IVF.
mozno je problem uplne niekde inde a po jeho odstraneni zaberie aj jedna tabletky clomidu... kto vie.
ale urcite by som toho tvojho poslala do prdele. taki su najradsej, ked si k nim pubosky chodia davat predpisovat HAK alebo ked mozu mat prachy za preventivnu prehliadku.

ta moja byvala byvala Dr. ju robila slovne a pohladom ma aj vysetrila. to by nebolo nic zvlastne, keby som pri tom nebola oblecena, samozrejme. 🙄 ale nastastie som od nej prec. nechcela som to pisat, lebo sa podla toho lahko zisti, kto to je - ale tak co, nemam sa za co hanbit, ona ano. ma na starosti aj kosice - vidiek a tym padom si viete predstavit, co sa mix ku nej chodi roztahovat nohy. cize chapem, ma to huste, ale to ju neopravnuje, aby sa ku mne spravala ako k degeske s neukoncenou zakladnou skolou... mimochodom, vdaka nej som si dobrabrala mocovy mechur, ked som mala moj prvy zapal v zivote, nasadila mi ATB, na ktore som alergicka (povedala som jej to, ale asi bola mimo, ked napisala na recept take ATB). ked som jej volala (bolo to tesne pred vianovcami), ze to su penicilinove, ze PRECO MI ICH PREBOHA PREDPISALA, tak len ziapala na mna a ze preco ju otravujem doma. musela som poprosit kamosa lekara, ten mi predpisal ine ATB a tak som v pohode prezila sviatky. zapal som chytila este 2x, ale ona len predpisala ATB a to bolo vsetko. ziadne konzultacie, patranie po pricine... ze vraj sa mam umyvat kazdy den (??????), nemat analny sex (??????) a neutierat si osratym toaletakom susku (v preklade) 😠 😠 😠 😠 😠 😠

joj, som sa rozpisala.

no, sysysy, lekari su vselijaki. hadam natrafis na nejaku dobru zensku, co mala tiez problemy s otehu a nechcela ist na IVF. to by bolo uplne ze najsamfasa 😀