Syndróm P(re)CO? II

hiva
3. jún 2009

Tak Vas vsetky vitam v druhom pokracovani nasej diskusie o syndrome PCO....v prvom fore sa podarilo viacerym dievcatam (napriek tejto nie zrovna najprijemnejsej diagnoze) stat sa mamickami. Tak nech taketo uspechy v hojnom pocte pokracuju aj v tejto druhej serii 😉

hiva
autor
25. aug 2009

baba....ja sa nielenze pripravujem na laparku, ale rovno hned aj na tehotenstvo 😀 😀 😀 ...uz som sa nazajtra objednala ku kadernikovi...idem spravit novy uces aby som uz pocas tehotenstva nemusela.....vraj strihanie vlasov pocas tehotenstva je podla svatej pravdy typu "jedna babka povedala" zakazane 😀 😀 😀 ... a este si zajtra musim ist kupit zupan a papucky do nemocnice....a hlavne vela vela kniziek na citanie 🙂 🙂 🙂

hiva
autor
25. aug 2009

a zoznam uloh pre manzela mam uz tiez nachystany 😀 😀 😀 😀

shaarka
25. aug 2009

hiva, no teda.
toto ma ani nenapadlo. zupan doma mam, ale je v nom desne teplo.
Ved ja nemam ani slusne pyzamo! Ale nakupovat zacnem az po menzese 😀
dakujem za tip 😉

hej hej, veselo. vcera mi to nejako vsetko doslo. a MM nezdielal moje nadsenie, tak sme sa povadili.
to budu asi tehotenske hormony 😀

a zoznam uloh pre manzela? daj, nech skopirujem 😀 😀 😀

ifulka
25. aug 2009

Hiva, jak dlouho si Tě v té nemocnici nechají? Bude ten seznam pro manžela dlouhý? Já kdybych měla jít někdy do nemocnice, tak bych tam potřebovala být tak dlouho, aby se můj drahý naučil žehlit košile 😀 😀 😀

Jinak můžu Ti doporučit jednu knížku, četla jsem jí minulý týden jedním dechem, dlouhou dobu mě žádná tak nebavila. Jmenuje se "Cit slečny Smilly pro sníh" od dánského spisovatele, který se jmenuje Hoeg (je tam přeškrtlé o, moje klávesnice to neumí napsat). Je to poutavě napsané a až do posledních stránek jsem nevěděla jak to dopadne, což mě moc bavilo 🙂

ifulka
25. aug 2009

Shaarka, přeju Ti ať Ti ta dobrá nálada vydrží už napořád😀

da1sy14
25. aug 2009

ahojte....len dnes som nasla tuto stranku....a moja lekarka ma podozrenie na PCO....zatial sa nesnazime o babatko....to mame naplanovane az na zaciatok buduceho roka....bola som len na preventivke,no a lekarka,ze v pohode....ze mozme zacat snazit aj hned.....a po UTZ spomenula,ze mozno bude problem.....asi mam PCO....nakreslila mi obrazok....ako je moj vajecnik obklopeny mnozstvom malych vajicok ☹ ....vraj ak to nepojde,tak zacneme riesit aj tento problem....

ake ste mali priznaky....na nete som citala o tom vela....vraj zeny nemaju menzes(to ja mam,pravidelne 30-31dni),nemaju ovulku(tiez mam.....aspon myslim na zaklade bolesti v strede cyklu).....maju mastnu plet(mam)....nadvahu(nemam....mam 54kg pri vyske 170)...a nadmerne ochlpenie(co to znamena?...fuzi nemam)....no v oblasti pupika mi rastie par chlpkov....asi 3)

hiva
autor
25. aug 2009

no v podstate hlavnou ulohou mojho manzela je neotravovat ma v nemocnici... 😀 😀 😀 chcem mat svoj klud na citanie 😀 😀 😀 ...do nemocnice nastupujem v stredu rano...operovat ma maju vo stvrtok....ak nebudu problem, vraj uz v sobotu by ma mohli pustit....ale ja ratam, ze asi zostanem az do pondelka....kazdopadne ratam, ze to tyzdna budem uz v pohode lebo na stvrtok tyzden po laparke mam uz naplanovane medzinarodne rokovanie 🙂

a este k tym uloham...v podstate to ma len ulohy na vikend, ked ja budem v nemocke....nakolko sme sa pustili do prerabky zahrady, tak som mu napisala prioritne ulohy....v utorok este spolu vybetonujeme dvor a potom sa ma pustit do stavby terasy 😉

daisy...co sa tyka priznakov PCO, je osm bola na tom presne ako ty....menzes mam stale previdelny, i ked v cykloch tak 31/35 dni ... myslela som, ze aj ovulujem, lebo tiez som citievala bolesti v strede cyklu.....mastnu plet nemam, ale mam obezite a asi aj to nadmerne ochlpenie (sice nemam fuzy, ale chlpy mam este aj na clankoch prstov na nohach aj na rukach) 😀 😀 😀 ....vlastne ich tam nemam, lebo si to holim, ale kazdopadne mi tam rastu 😀 😀 😀

daisy, ak mate babetko v plane o par mesiacov, nevahaj a zacni teraz...ak sa skutocne jedna o PCO, nemusi to byt take jednoduche 😉

a odporucila by som ti nech ti doktorka spravi hormonalny profil ci a ak hej tak s ktorymi hormonami jhe u teba problem 😉

hiva
autor
25. aug 2009

Ifulka....a ta knizka to je aky styl? ...lebo ja moc romanticke knizky nemusim....ja som skor na detektivky 😉

da1sy14
25. aug 2009

dakujem hiva....ved presne to si myslim....ze ak ma podozrenie na problem....mali by sme to zacat riesit cim-skor....a nie po roku snazilkovania,no nie?.....
skusim si zavolat a poprosit o ten hormonalny profil......nech viem na com som....a nech sa to riesi....

a tebe hiva....drzim palce....nech je po laparke vsetko v poriadku a coskoro najdes pozitivny tehotensky test 😉

hiva
autor
25. aug 2009

dik daisy...podobne 😉

ifulka
25. aug 2009

😀 Hiva, tak stylově je to všechno, jen ne romantické 😀 I když ten název tak vypadá. Označila bych to za lehce ironickou detektivku 😉 Takže by se Ti to mohlo líbit. Jde tam o to, že na začátku bez zjevné příčiny spadne malý kluk ze střechy, ale hlavní hrdinka nevěří, že to byla náhoda a tak pátrá po okolnostech až přijde na dost zajímavý věci. Mně to půjčil kolega z práce, byla jsem k tomu celkem skeptická, když mi takhle povídal o čem to je, ale hned první stránky mě opravdu chytli a pak už jsem se nemohla odtrhnout 🙂

ifulka
25. aug 2009

Jojo, to je přesně ono, Shaarko🙂 Taky mě mohlo napadnout to najít🙂 Třeba příště 😀

shaarka
25. aug 2009

priste? teraz uz nemusis. 😀

ifulka
25. aug 2009

Já myslela až příště budu zase básnit o nějaký knížce 😉

shaarka
25. aug 2009

😀
ja viem.

ifulka
25. aug 2009

A co vy holčiny, máte na oplátku nějaký dobrý doporučení na čtení?

ifulka
25. aug 2009

Existujou nějaký knížky o přípravě na těhotenství? Všude jsem viděla jen ty o těhotenství, ale co má člověk dělat a pozorovat před, to jsem neviděla. (Je pravda, že jsem zatím ani moc neptárala 😵 )

shaarka
25. aug 2009

ja som jednu dostala, ale precitala som si len ten uvod.
tehotenstvo si necham na dobu, ked to bude aktualne 😉

hiva
autor
25. aug 2009

dik ifula...tak ta knizka vyzera celkom fajn...ak sa mi ju podari zajtra zohnat, tak si ju kupim.....i ked ja uz vacsinou citam knihy iba v anglictine 😀 😀 😀 ....dava mi to trosku viac ako slovenske knihy...okrem samotneho citanie pribehu sa na mna nalepia aaspon nejake nove slovicka 🙂

moje najoblubenejsie knihy su vsetky od Johna Grishama - mam komplet zbierku v anglictine, kto by mal zaujem 😉 😉 ...plus kopu dalsich detektivok resp. romanov - od Patricie Cornwell, Jamesa Pattersona, Jeffery Deaver, atd atd.....mam ich uz hadam okolo 100 😀 😀 😀

ifulka
25. aug 2009

Fiiiiiha, to jsi dobrá, Hiva 🙂 Já angličtinu dělám vyloženě z donucení a číst se mi nechce... Sice by mi to taky dost pomohlo, ale jsem líná si ty slovíčka pořád hledat 😔 Když už v cizím jazyce, tak francouzštinu, z té si toho pamatuju víc a mám jí ráda. Ale anglina je moji noční můrou 😅

shaarka
25. aug 2009

hiva, klobuk dolu. dobra si! 😵

shaarka
25. aug 2009

ifulka uuuuuuuuuuuuuha 😵

idem sa zahrabat pod zem. 🙄

ifulka
25. aug 2009

Takže myslíš, že to k ničemu není, Šáry? Já bych potřebovala, aby mi něco řeklo, v kterých jídlech jsou správný vitamíny, jaký bylinky mám sehnat na čajíček... Nechci totiž baštit ty multivitamíny, přijde mi to zbytečný, zatěžuje to akorát organizmus. Chtěla bych si to vzít z přírody, ale jak jsem zvyklá vlítnout do supermarket, koupit rohlíky a salám, maximálně pár kouksů nějaký zeleniny, tak bych to chtěla nějak změnit. Plánuju to už dlouho, ale teď si říkám, že mám ten dobrej důvod aby se konečně začlo a pak už nikdy nepřestalo jíst zdravě 😀 Tak snad mi to aspoň pár měsíců vydrží 😀 😀 😀

ifulka
25. aug 2009

Nikam se nehrab, Shaarko, já jsem teď přečetla normální knížku po několika letech 🙂 Předtím jen samý učebnice, fuj 😀

shaarka
25. aug 2009

noooooooo... tak neviem ti poradit.
ja sama na vitaminy a pravidelnost teda nie som. jedine, co beriem pravidelne, je nejaka hormonalna liecba (na to sidavam pozor) a teraz liek na hypotyreozu. ale vitaminy som nevedela brat pravidelne.

co sa tyka zdraveho zivotneho stylu a prirodnych preparatov... tak v tom mam dilemu. na jednej strasne je fakt, ze tieto vecicky pomahaju. ozdravia telo.
ale povzbudia ducha? o tom nie som presvedcena.

clovek, ktory sa dopuje roznymi preparatmi a napriek tomu ani po dlhsom case nepride k vytuzenemu cielu, zvykne upadnut do depresie. stane sa to, ze si uvedomi, ze vynalozena energia pre dosiahnutie ciela nebola vyuzita spravnym sposobom.
a tak ja robim len tolko, kolko sa mi chce. aby som to nebrala ako zataz, aby som to nebrala ako sposob, akym sa dopracujem k babatku. nechcem si povedat o par mesiacov, ze kvapky, tabletky, cajiky nepomohli, nechcem ich hadzat do kosa.
ked si spomeniem, dam si listovku. ked mam chut, spravim si alchemilku. tak nejak to funguje u mna. snazim sa zit co najbeznejsim zivotom so vsetkymi hriechmi aj obetami 😀

pralinka25
25. aug 2009

cafte babulky.

Hiva ako vidim na laparku si nachystana. najdolezitejsi je ten zoznam pre draheho 😀 😀 😀
Ani sa nenazdas a budes doma. Budes zas o krok blizsie k miminku

shaari ako vyzera tvoj grafik?

hiva
autor
25. aug 2009

no ja som fanaticky citatel....bez knihy ani nakrok....vzdy mam v kabelke minimalne jednu a citam u lekara v cakarni, vo vlaku, ked cakam na autobus, v MDH...no proste kde sa len da ....v priemere 1 kniha za tyzden 😅

a zakladne pravidlo pri citani cudzojazycnej knihy je NIKDY nepouzivat slovnik....ked nejakemu slovu nerozumies, proste nanho kasles a ides dalej...ono aj tak potom pochopis, o co ide 😉

Co sa tyka kniziek, tak Jancos nam tu posielala knizku zameranu na dietu pri PCO...ale na tvoju smolu je v anglictine 😉

a francuzske knizky by som tiez rada skusila, ale sa bojim si ich kupit, lebo z francuzstiny som uz vsetko zabudla tak by to boli asi iba vyhodene prasule 😅

shaarka...nikam sa nehrab....ved ty vies na rozdiel odomna zase hutorec, ta ne? 😀 😀 😀 ...a vies tusim aj po madarsky, ze? ....to ja sa mozem schovat 😉

shaarka
25. aug 2009

cau prali!
hlasim mierny pokles, no napriek tomu mi este usmev na tvari nezamrol.
http://www.fertilityfriend.com/home/shaarka

😀

hiva
autor
25. aug 2009

ahoj prali .....shaarka mala ovulku a dnes ma IP pokles 😵 😵 😵 😀 😀 😀