Syndróm P(re)CO? II

hiva
3. jún 2009

Tak Vas vsetky vitam v druhom pokracovani nasej diskusie o syndrome PCO....v prvom fore sa podarilo viacerym dievcatam (napriek tejto nie zrovna najprijemnejsej diagnoze) stat sa mamickami. Tak nech taketo uspechy v hojnom pocte pokracuju aj v tejto druhej serii 😉

smejlicka
27. máj 2014

ahojte beriem tiez siofor 500 3x1 zatial len druhý mesiac..minuly tyzden som bola na gynde kvoli menskajucej menstruacie pichla mi agolutin a teraz cakam kym dorazi menzes..cukor mam v poriadku len inzulin ma vysoky a muzske hormony ..a pco

dkethe
27. máj 2014

dievcata velmi pekne vam dakujem za reakcie. zatial dieta neplanujem, az nejak o 3 roky najskor. gynekologa musim zmenit pred tym nez to zacnem riesit, ten moj za vela naozaj nestoji.
napada vas prosim AKO a este KEDY mu to povedat? takyto vazny rozhovor som snad asi nikdy neviedla :/ dakujem

serenna30
27. máj 2014

@stellamaris @evkag holky tam uz mám výsledky, štít na zlaza je ok, hodnoty TSH a fT4 jsou úplně ok, železa dostatek, moc taky. I tak me napsal Dr., bez testu na inzulinovou rezistenci, metformin, 1* denně 1 tabletku na noc. Ale ted se bojím aby mi to neublížilo.....

evkag
27. máj 2014

@serenna30 nemam s tym skusenosti, nemam inzulinovu rezistenciu......nechcela mi to endokrinologicka napisat, ze to nema dobre vysledky s donosenim plodu........ale je tu kopec dievcat, ktorym to pomohlo

evkag
27. máj 2014

@dkethe vazny? ja to pokladam ze normalnu vec.........nerobim z toho vedu a moj manzel tiez nie

evkag
27. máj 2014

@serenna30 poslal mi ich sestrin ex, jedno sa vola maka myslim a druhe neviem ani, ale obsahuje to aj vytazky z pupalky. zazraky necakam,a le za skusku nic nedam

serenna30
27. máj 2014

@evkag jasné, věřím ze ti pomůžou!!! Ja ted budu rozmyslet co s tím metforminem...

stellamaris
27. máj 2014

@serenna30 tak super vysledky! metformin ti neublizi,urcite vyskusaj, 😉

serenna30
27. máj 2014

@stellamaris a mužů k tomu ty svoje bylinky? Femigard, drmek, nosifol?

stellamaris
27. máj 2014

@serenna30 v pohode,aj ja berem bylinky a vitaminove doplnky 🙂

serenna30
27. máj 2014

@stellamaris oki, tak dneškem vezmu první, napsal mi tuto dávku na 2 měsíce, pak se uvidí... 🙂

eruuuska
27. máj 2014

@stellamaris Ahoj, no mne tiez predpisal diabetolog, neviem co robili take obstrukcie, ale co uz, hlavne ze je to uz v poriadku a beriem ho, kedze na kontrolu k diabetologovi tak casto nechodim, lebo cukor nemam zvyseny, len tu IR tak mi tiez predpisuje metformin vseobecny lekar....ale tak priebezne ma sleduju...uf, tak uz teraz to musi dobre dopadnut 🙂 Mne chcel dat najprv davku 500 1x denne nakoniec sa rozhodol na 850 1x denne, bola som tam naposledy v aprili a zvysit mi ju nechcel, tak uvidime co bude dalej....vraj to nebudeme prehanat, kedze mam cukor v poriadku a aj pri takej davke som otehotnela....

eruuuska
27. máj 2014

@serenna30 Ahoj, urcite metformin ano, ja ho beriem tiez spolu s inofolicom a gynex kvapkami....drzim palceky 😉

serenna30
27. máj 2014

@stellamaris @eruuuska dekuju kočky! Ted čekám na MS a 10DC folikulometrie, tak snad se k té ovu postupně dopracuju 😠

eruuuska
27. máj 2014

@serenna30 urcite ano, ja som mala hned prvy cyklus s metforminom 😉 a aj som hned otehotnela drzim palceky

serenna30
27. máj 2014

@eruuuska no snad to klapne, jen mám obavu, jestli nebudu mít slabou dávku, napsal mi fakt jen 500 Mg denně. Holt uvidíme...

eruuuska
27. máj 2014

@serenna30 no ved uvidis, popripade ti ju zdvihne, mne ju chcel dat tiez tak 500tovku ale nakoniec mi dal 850 1x denne aj tak pomohol, a dokonca mi teraz nechcel zvysit davku, takze moze pomoct aj ta 500 ono to nieco v tom tele porobi, ja mam odvtedy pravidelny 35-36 dnovy cyklus a to je aky uspech 😉

serenna30
27. máj 2014

@eruuuska no samé pozitivni zprávy mi tu píšete, tak snad i ja začnu byt trochu pozitivni🙂 nakoupila jsem chlapovi Macu, tak bastime vitaminy oba. 😀

serenna30
27. máj 2014

Holky jaké mate zkušenosti s vitaminy pro chlapi? Na spermiu jsme nebyly, ale oba jsme si říkali, ze taky muže začít něco baštit🙂 zatím jsem mu koupila Macu, tu jim jednu tabletku denně i ja.

vandy1
30. máj 2014

Skusali ste niekto saw palmetto?

serenna30
30. máj 2014

@vandy1 ahojky, já zatím ne, ale prý je u PCO doporučován... 😉

serenna30
31. máj 2014

@eruuuska @stellamaris kočky meskala mi Ms, dnes jsem 35 DC, brala jsem 20-29 utroš, a ted 3. Den ten metformin. Dnes jsem zaspinila, ale MŠ nikde, jen spineni, které ja nemyvam a nejsem na nej zvykla. Mate s tím zkušenost? Ted nevím zda za to muže metformin, PCO nebo anovulacni cyklus (četla jsem ze u anovulacni ch cyklu někdy bývá MS mírná) . Mám to brát jako 1Dc??

stellamaris
31. máj 2014

@serenna30 aj ja obcas spinim a niekedy mi o par dni takto pride MS

majusiffy33
31. máj 2014

Ahojte baby,mne je 20 rokov a zhodou okolnosti studujem porodnu asistenciu...mam PCOS...prvu menstruaciu som dostala v 13-stich a odvtedy velmi nepravidelnu (raz za 3 az 7 mesiacov). Liecila som sa vselijako no momentalne beriem metformin 500 2x denne a duphaston...hormonalny profil mi ukazal mierne zvuseny testosteron...a teraz k inej veci...s priatelom sme mali sex dva dni po sebe a v ten druhy som mala plodny hlien-po naozaj dlhom case- hadam ze po nejakom tom rociku- sex bol sanozrejme nechraneny,kedze mi lekar tvrdil ze ovulaciu mi budu musiet asi vyvolavat...duphaston som uz mala tento cyklus dobrat ale pre istotku ho stale beriem,kym si nespravim test a nezistim pravdu..som sice mlada,ale dieta by som prijala s ohromnou laskou...okrem toho ma bolia prsia,co tiez nepocitujem kazdy nesiac 🙂 drzte palceky

serenna30
1. jún 2014

@stellamaris tak včera spineni, dnes uz jasna MS, takze jsem 1DC, v úterý jdu na hormonální profil. Jde se do boje🙂 😀

eruuuska
1. jún 2014

@serenna30 no vidis, to spinenie som ja skor mavala pred branim metforminu aj tri dni, ale teraz uz max 1 den a pride ....... presne tak bojujeme 😉

dhabaida
2. jún 2014

@majusiffy33 daj vediet potom čo ukázal tesík.. držím palce!

majusiffy33
2. jún 2014

@dhabaida ahoj, no test som si robila teraz a podľa hlienu by to dnes mal byť ešte len 12. deň po ovu, ale neukázal mi nič...teraz som zase raz nešťastná a duphaston asi vysadím ☹ úplne ma to zlomilo, lebo sa tento scenar opakuje už niekoľký krát :(

ined77
2. jún 2014

Dobrý den snažilky, těhulky a maminky,

do naší Wiki knihovničky byl přidán nový článek PCOS https://www.modrykonik.cz/pcos/.
Budu moc ráda, pokud najdete chviličku a podělíte se o své zkušenosti s tímto onemocněním i s ostatními uživatelkami Modrého koníka, které Vaše rady, tipy, a postřehy jistě ocení.
Mockrát Vám děkuji za Váš čas a také za to, že pomáháte Wiki knihovničku tvořit a rozšiřovat o další cenné informace.
Přeji všem pohodový začátek týdne 🙂
Denisa

@majusiffy33 @dhabaida @eruuuska @stellamaris @vandy1 @evkag @dkethe @smejlicka ... další 🙂 .

dhabaida
2. jún 2014

@majusiffy33 ako dlho sa uz nedarí? Ja si tento mesiac chceš odsledovat ovu, ci je alebo nie. Dnes som 10 dc, beriem duphaston aj ja a inoflic... Tak som zvedavá, ale budem určite aj ja nešťastná, ked na konci mesiaca zistim ze žiadna ovu u mna nieje....