Syndróm P(re)CO? II

hiva
3. jún 2009

Tak Vas vsetky vitam v druhom pokracovani nasej diskusie o syndrome PCO....v prvom fore sa podarilo viacerym dievcatam (napriek tejto nie zrovna najprijemnejsej diagnoze) stat sa mamickami. Tak nech taketo uspechy v hojnom pocte pokracuju aj v tejto druhej serii 😉

sarafortuna
14. nov 2009

Dievčata, moja mrcha sa nejako nevie rozbehnút... od pondelka tu vypisujem, že už príde "dnes alebo zajtra" a je sobota a mam iba hnedé stopy v hliene - ani vložku mi netreba 😠 😠 😠 brucho mi "spľaslo" a aj pobolievanie prestalo...
zažil to už niekto? také "pseudo pred menštruačné príznaky"? 😢.
som sa už tešila na mrchu...a na nový začiatok...
http://www.fertilityfriend.com/home/25fb22

jancos
14. nov 2009

ahoj sara, ja som to mala teraz, dva dni to iste, co opisujes, potom dva dalsie dni sa k tomu pridali krce a na piaty den dosla akoze mrcha, ale velmi velmi slaba, siesty den este slabsia a potom uz skoro nic. u mna to je asi tym, ze som nebrala duphaston, ktory mi ma robit sliznicu, no a kedze sliznica nenarastla, ale ms sa sa akoze spustila /to je inak zazrak, lebo pred tym by sa bez duph nespustila/, tak to bolo take slabe. neviem, ci je to u teba to iste, ale ten popis presne sedi.
inak ak to trva len kratko, citala som, ze to moze naznacovat aj plodne obdobie s ovulkou, ale kedze potom prisla ms a trvalo to par dni, tak u mna to nebol ten pripad.

sarafortuna
14. nov 2009

ahoj, no ovulka to nebude, lebo teplota "zamrzla". !!! 😠
Fakt neviem, čo za porucha to nastala...
SOm si odmerala BT o 12h, lebo podozrievam teplomer z "flákania" a aj naobed bola bt 36,5!!!
Ale fungujem na 2 teplomeroch a aj ten druhý ukazoval skoro celý mesiac 36,5-36,6. Tento mesiac mi to tam dole asi zalahlo na zimný spánok, či čo?

evulka777
14. nov 2009

Dievčatá, chcem sa opýtať, že čo to znamená, keď mi doktor napísal do karty: "početné drobné folikuly - PCO". Znamená to, že mám syndróm polycystických vaječníkov? Menzes mávam pravidelný, tak neviem.

katkaajurko
14. nov 2009

sara ja som to mala minule - pat dni som jemne spinila a potom na 14 den prisla krasna ovula od toho spinenia-tak som usudila-ze to bola slaba mrcha asi nebola tiez sliznica alebo co

evulka to bude asi ako u mna je to "len" PCO ak sa uz ani nemenstruuje oznaci sa to ako syndrom PCO - to je horsie stadium podla toho - co som vyrozumela . poradim ti meraj si bazalnu teplotu aby si ty sama viddela ci ovulujes alebo nie - zo skusenosti tu ti poviem-ze ani ultrazvuk doktora nie je uplne 100%

katkaajurko
14. nov 2009

a ja dnes vlastne takto -furt nic-este cakam dva dni a nasadzujem duphik (dva dni pred dokinou zakamuflujem,viac uz asi nie)... a inak dnes som odmerala aj o tri hodiny neskor a bola az 36,9 a mne pritom zo skusenosti doteraz stupa teplota - kazdu hodinu len o jednu desatinu

http://www.fertilityfriend.com/home/278331

evulka777
14. nov 2009

katka, dík za informáciu. Čo to teda vlastne znamená? Že by som mala ísť aj inému lekárovi?

katkaajurko
14. nov 2009

no keby si chcela aj iny nazor tak skus ineho lekara...a meraj si bazalku aby si vedela ci podla nej mas ovulku a nespoliehaj sa len na ultrazvuk.lebo ak mas vela malych folikov a ziaden dominantny- nemala by prebiehat ani ovulka a MS je len take hormonalne spustenie - ale vacsine PCO ckarok mrcha a ovulka dost hapruje - o pravidelnosti nemoze byt ani reci...

sarafortuna
14. nov 2009

katka vďaka, to čo sa nám všetkým robí, že máme nejaké rovnaké "abnormality".
Ja si to asi zapíšem ako začiatok mrchy a uvidím, čo sa s toho vykluje...

Inač, kedy sa odporúča piť alebo užívať alchimilku? do ovulácie? a čo ak ovu nepríde ani na 20.DC, môže to ovplyvniť príchod menzesu? Mám kvapky alchimilkové, tak rozmýšlam že skúsim pravidelne 2xdenne ich brat - tak ako FEMI - len sa bojím, či to nebude velká dávka... v čaji sa to viac "stratí" no čaje nevydržím piť dlho...

sarafortuna
14. nov 2009

inač, čítam svoje príspevky a píšem veru ako maďar... ten slovosled !!! 😀 😀 sorry!
Tak som zmenila graf a som 2.DC 😀 aspon dúfam....
Nasadzujem naspat Agnucaston každý deň, lebo som ho začala zanedbávať a dr. mi spomínal, že môžu byť problémy pri vysadení.... 😖

Dievčene, aj vás to napadlo, že aké by to boli pekné vianoce keby sme mohli svojim najbližším /starí rodičia.../ dať malé ponožtičky a čakať ako sa zatvária.... ? hmmmm, ideálne Vianoce... TAk dufam, že niekomu z nás to vyjde...!!! 😀 😀

katkaajurko
14. nov 2009

mozno nas ovplyvnuje postavenie mesiaca allebo co 😀

hej s tymi vianocami to aj mna napadlo-hold to asi nestihneme -teda ja by som ponozticky nerozdavala pod stromcek-kym neprejdem aj tak prvy trimester ☹ cize do decembra nemam sancu 😒

sarafortuna
14. nov 2009

veď hej, to by bolo skoro - ale myslela som fakt najbližším.... tiež by som s tým nešla "do sveta" skor ako vraví Katka ☹ ... ale aspoň svojich manželov by sme stihli riadne obdarovať.... 😀 😀 😀

ifulka
15. nov 2009

Babulky, krasnou neděli Vám přeju.. Tady krásně svítí sluníčko, tak snad i Vám na Slovensku bude dělat radost 🙂
Já jsem se konečně rozhoupala a dala si tt do pasu. Tak doufám, že nic nezakřiknu... Všechno zatím vypadá dobře, tak snad se tomu drobečkovi u mě v bříšku líbí 😵

Můj grafík dnes takto 😀
http://www.fertilityfriend.com/home/ifulka

katkaajurko
15. nov 2009

iful krasny graf

ja takto - uz necakam-zajtra nasadzujem duphik - nech ma dr nezozerie

http://www.fertilityfriend.com/home/278331

ifulka
15. nov 2009

Katy, škoda 😔 Ale třeba ovulka přijde i přes duphik 😉 Držím palceeee 😀

katkaajurko
15. nov 2009

no prave mi zacina slabunky egg -takzee to mi zvykne asi za tri dni prebehnut-tak asi pokam-no neviem ako tovysvetlim dr - sak viete ze oni neuznavaju ze blokuje ovu 😒

ifulka
15. nov 2009

Juj, Katyyy, to je skvělá zpráva 😀 Na doktorku se vykašli, je to Tvůj život a Tvoje tělo, tak poslouchej co říká ono, doktoři nevědí jak fungujeme každá individuálně, zkoušejí na nás to co funguje na průměrnou ženskou. A až za ní přijdeš těhotná, tak už se nebude pídit po tom, jestli jsi brala od 17., nebo 20. dne... Zlom vaz 😉 😀

irsina83
16. nov 2009

dobre ranko kocky,

iful, to tt vyzera super v tvojom pase 😉 drzim palce.

hiva
autor
16. nov 2009

ahojte...iful - ty tehula jedna 😀 😀 😀 ...ako ti tam to tt pekne svieti 😵 😵 😵

ja som domrchovala a zacinam merat....som zvedava, ako to tento mesiac pojde....ale budeme sa snazit hlava nehlava, lebo na tento mesiac mame mat podla cinskeho kalendara dievcatko, a to my velmi chceme (teda okrem tych dvojiciek) 😀 ...minule cykly mi asi nevysli preto, lebo tam vychadzal chlapec....takze snad uz teraz konecne sa dockame 😀 😀 😀

inak dnesna teplota ma v celku sokla....tkau nizku som naposledy namerala, ked som merala v ustach pred rokom 😅

http://www.fertilityfriend.com/home/226b42

katka....pockaj este s duphikom....ved sa potom doktorke lahko vyhovoris....alebo mozno ani nebudes musiet....ak zostanes tehu (v co velmi drzim palce) tak doktorka nebude riesit duphaston....a ak nahodou nie, tak si nieco vymyslis....povies, ze ste boli na dovolenke a zabudla si si lieky a hned ako si prisla domov si si ich nasadila 😉 😀 😀 😀

ifulka
16. nov 2009

Krasné ránko!
Irsi, Hivka, jste zlaté, děkujiii 😀 Doufám, že to tam vydrží svítit min. do 38tt 😀
Hivi, tak to děvčátko tento měsíc určitě půjde a možná že aj dvě 😉 Mačkám palce co nejvíc to jde 😀 Hooodně štěstí do tohoto cyklu - ať je na dlouhou dobu poslední a jediný 😉 A ať máš cca od 25. DC zelené čáry v grafu 😀 Pěkný den!

ifulka
16. nov 2009

Holky těhulky, chtěla jsem se poradit 😵 Včera jsem se dočetla, že se těhotným nedoporučuje koupat v horké vodě ☹ Já se strašně ráda sprchuju hooodně teplou vodou, krásně mě to uvolní, prostě to mám ráda 😔 Nevíte, čemu by to mohlo vadit? Samozřejmě to přežiju, jestli je to fakt škodlivý, tak budu používat chladnější vodu, jen si nějak neumím představit ten důvod 😅

katkaajurko
16. nov 2009

dobre ranko tak ja takto-aj ked takto nizko nebyvam 😨 som zvedava ci mi pokracuje hlienik alebo nie - podla toho ca ukaze ci bude ovu alebo nebude...

http://www.fertilityfriend.com/home/278331

hiva
autor
16. nov 2009

katka...drzim paste....vyzera to na ovulku 😵

katkaajurko
16. nov 2009

no vyzera to tak,uvidime 🙂

irsina83
16. nov 2009

ifulka,

sprchovat sa mozes v horucej vode, len si to nedrz priilis dlho na oblasti krizov a brucha, nesmies sa kupat cize lezat s napustenou vodou lebo tepla voda by mohla spustit potrat-porod. ja sa tiez rada sprchujem v horucej vode ale niesom tam az tak dlho ako by som chcela byt 😉 pre istotu 😉

kocky vsetkym vam posielam TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT virusiky, drzim vam moc palce tento mesiac, nech vam to vide pekne jendnej po druhej, ci chlapci alebo dievcatka, to je jedno, hlavne aby ste boli coskoro tehule 😉

ifulka
16. nov 2009

Jee, Irsi to jsi mě potěšila 🙂 Takže to nebudu přehánět, ale taky se nebudu bát 😀

Holky, rychle sem s těma ovulkama 😉 Šup, šup!!! Chceme víc těhuleeeek!!! Ať nám tu není smutno 😉 😀

ifulka
16. nov 2009

Titu, krásná ovulka, jestli těhu, to vyvěštit neumim, ale zkus testnout, 11.DPO už by mohlo být něco vidět 😉 Držím palceee!!! 😀

titulienka
16. nov 2009

iful....dakuujem ale chcem este pockat aspon 4 dni nemam rada duchov 😀 😀 😀 ...aj ked nebudu II tesim sa s tej ovulky hlavne 😉

ifulka
16. nov 2009

Naprosto chápu 😀 Já jsem si pěkně nadávala, že jsem to nevydržela a testla moc brzo a byla moooc zklamaná. Naděje je lepší 😉 Tak ať se ta naděje změní v realitu 😉 Hodně štěstí!