Syndróm P(re)CO? II

hiva
3. jún 2009

Tak Vas vsetky vitam v druhom pokracovani nasej diskusie o syndrome PCO....v prvom fore sa podarilo viacerym dievcatam (napriek tejto nie zrovna najprijemnejsej diagnoze) stat sa mamickami. Tak nech taketo uspechy v hojnom pocte pokracuju aj v tejto druhej serii 😉

katkaajurko
1. dec 2009

ale nie shari - vystihla si to - aj podla mna je to presne tak ako si napisala.....

shaarka
1. dec 2009

kati, ja som 10.DPO mala este negat. 😉 neboj, mas este aspon dva dni. a cim testujes?

zuzu, ty mas fakt divny graf...
napis prosim ta este raz sposobm merania - ako, kde, kedy, cim, a tak.
mas strasne velke vykyvy. niekde som citala, ze taketo vykyvy ma na svedomi stitna zlaza. alebo sa pri merani deje nejaka chyba.

katkaajurko
1. dec 2009

shari mamatest... 😔 a strasne ma to uz depta...ovulu vybojujem,som v pohodicke-stastna z nej , trafime sa,,,duphaston papam a aj tak nic..dobre este pockam dva dni a otestujem...

ty si mala uuuuplne snehobiely na 10 den??? ci bol naznak? lebo moj je absolutne snehobiely ...

shaarka
1. dec 2009

http://www.fertilityfriend.com/home/shaarka
absolutne snehobiely. az 11.DPO sa ukazala ciarka, ale to som nevedela, ci je prelud (duch), alebo naozaj. boli to vsetko pepino testy, dvadsiatky.
az na 11.DPO v praci som si skocila do lekarne kupit rapidclear, desiatkovy a na nom sa ciarka ukazala krasne hned. z obednajsieho mocu. testy su v albume.

sarafortuna
1. dec 2009

Ahojte, myslím, že tu máme nejaké „nákazlivé“ prostredie .
😉
Katka, akoby si písala o mne – tiež som zalahla k TV a bola som pod 2 perinami, no zohriala som sa až večer pod sprchou a pri PC som mala v pravej myšku a ľavá ruka bola na radiátore 🙂
Stále mam pocit, že ma rozpaľuje a pri tom mi je zima...🙂 dufam, že tu nemáme na koníkovi chrípkový ale tehu vírus...

shaarka
1. dec 2009

a este som chcela potvrdit, co ten doktor pisal - ze aj ked ovulacia pride neskoro, tak D nie je vacsinou az taky nevyhnutny, hlavne nie IHNED po ovulke, pretoze z dobreho zlteho telieska, teda dobreho prasknuteho folikulu, je progesteronu dost. ja som toho ukazkovym prikladom - clostil zaberal mierne, prognyl vobec, o ovulke som nevedela, spg. velmi zly, duphaston som nenasadila - ale vajco vydrzalo!
baby, nestracajte nadej, nestresujte sa.
ten stres a pochybnosti a otazky a nervozita su omnoho horsie a brania uhniezdeniu vajicka omnoho viac, ako to, ze D ste nenasadili hned 1.DPO 😉 alebo nenasadili vobec.

shaarka
1. dec 2009

inak ja som tiez po mojej prvej ovule mohla nasadit D. uz ked som ju mala potvrdenu äodberom krvi na prog.), tak som mohla nasadit D. ale ja som tehotenstvu neverila ani zdaleka. preto som si povedala, ze ak som tehotna, tak to musi moje telo prvych X dni (11) zvladnut samo, a potom mu pomozem duphastonom... tak aj bolo. 😉

katkaajurko
1. dec 2009

my mame mozno geneticky poskodene vajca alebo spermosov...

sara presne ako pises - obcas ked sa rozhybem (kracala som domov a dosla som spotena ako mys! co sa mi nestava)a vecer som sa za ten svet nevedela zahriat

rano som si pre istotu zmerala aj telesnu teplotu - bola 36,6 digitalnym teplomerom- neviem ci by ortutakom nebola vyssia...

dnes mi dokonca jeden digi ukazal 36,9 a drudy 37,0 - tak som dala ten stred do grafu...

katkaajurko
1. dec 2009

a ja este som dnes zistila dalsiu vec a tou je to - ze moje bolave vyrazky na tvari nemaju absolutne NIC spojene s jedlom ani teplotou... lebo v piatok som sa vytocila na seba - lebo som od svadby pribrala dost a skoro som odpadla pri pohlade na vahu-tak som si dala zavazok -ze do vianoc pojdu prve kila dole (aby som si mohla zamaskrtit ) a potom pokracujem a radikalne som zmenila jedalnicek-cize jem len ovocie,zeleninu,oriesky a syr..bud tofu alebo iny ale nie malo-veelke zeleninove salaty so syrom a tak - a ani kvapocku alkoholu uz 4 dni - a dnes rano som sa zobudila ako ma straaasne boli miesto na brade aj nose! cize ziadne jedlo-ale sproste hormony to robia u mna... 😠

shaarka
1. dec 2009

kati, mozno niekto by povedal, ze odchadzaju toxiny... ze sa cistis.

katkaajurko
1. dec 2009

no moze byt...snad ano 😅

irsina83
1. dec 2009

katka uz som to tu pisala, najskor testuj na 14 den. oplodnene vajicko dva tyzdne cestuje do maternice a az po uhniezdeni zacne vypustat hcg hormon. ja som mala ajprv negativny test a o tyzden bol pozitivny.hlavu hore, este je skoro.

shaarka
1. dec 2009

irsi,
moj prispevok zo 153. strany:

shaarka • 18tt • Včera o 15:24
ahojte kocky,
no tak par peknych grafikov a par skaredych... ale som rada, ze sa tu nic horsie nedeje
cau mire, no konecne si naspat

irsi, nehnevaj sa, asi sa ti bude zdat, ze znova rypem, ale az ma dviha zo stolicky, ked pises veci ako napr. ze "oplodnene vajicko cestuje do maternice 2 tyzdne"
asi nevies, ze sa mylis, ale takto mozes niektorym menej znalym babam viac uskodit, ako pomoct.
s tym cestovanim si to radsej este raz precitaj.

a inak ako sa ti tehulkuje?

hiva
autor
1. dec 2009

irsi....vajicko sa uhniezduje v priemere medzi 6 az 8 dnom po ovulacii....niekedy to moze byt aj dlhsie, trebars aj 11 dni....ale 2 tyzdne v ziadnom pripade....ved samotna LF trva 14 dni a keby len na 14-ty den nastavalo uhniezdovanie, to by telo ani nemalo cas poriadne zareagovat aby spustilo menstruaciu 😉

je ale fakt, ze na 10 DPO este nemusi tehotensky test ukazat // palicky.... zavisi, kedy presne sa vajko uhniezdilo, ako rychlo a v akej intenzite hladina HCG stupa a tiez ako citlivy je test 😉

katkaajurko
1. dec 2009

irsi - prosim ta kde si vycitala to o dvoch tyzdnoch 😲 😲 😲 😲 😲

ja ta to naucim - dobre? vajicko putuje max 6dni a uhniezduje sa 7-10 den MAXIMALNE!!!!! a o dva dni je HCG v moci.

ukaz mi tvoj graf-ukaz mi kedy bola ovulacia a kedy ti prvy test od OVULACIE ukazal negativny a kedy pozitivny. upozornujem ta-ze mna deduktivne ovulacie nezaujimaju-len potvrdene-ultrazvukom,krvou, BT....

irsina83
1. dec 2009

tak nech ta nedviha a radsej si sadni a citaj. mna zacina nadvihivat z teba ako sa stale do mna navazas. dychat mozem???

http://primar.sme.sk/c/4116757/1-trimester.html

tehulkuje sa mi dobre...

hiva
autor
1. dec 2009

irsi....ved sa nerozculuj....nikdo sa do teba nenavaza....a na tej stranke je pisane, ze tehotenske testy môžu poskytnúť spoľahlivé výsledky už 1. deň chýbajúcej menštruácie (14 dní po oplodnení). ...to ale neznamena, ze vajicko sa uhniezduje na 14-ty den 😉

katkaajurko
1. dec 2009

ale ja dufam,ze uz si zapamatas ako to je 🙂 😉 budem ta skusat ako v skole -ci si nezabudla 😀

irsina83
1. dec 2009

cca dva tyzde cestuje do maternice. mam ten clanok doma a zial nemam kopirku. toto som nasla trosku podobne.
preco sa mi teda podaktore ozyvate len ked ma chcete ,,napomenut,, inak ani nezareagujete ked som sa zapajala do temy. nehnevaj sa kazdemu raz pride trpezlivost...

hiva
autor
1. dec 2009

suhlasim s tvojou radou katke, ze test este moze vyjst pozitivny....tiez verim, ze hoc aj na 12DPO je test biely je este sanca, ze sa to zmeni....v niektorych pripadoch 10 DPO moze byt velmi skoro na testovanie...

ale v ziadnom pripade nesuhlasim ze oplodnene vajicko dva tyzdne cestuje do maternice ....toto je uplna blbost a ani na tej stranke primar.sk to nie je pisane...

shaarka
1. dec 2009

irsi, teraz si ma uz vazne nasrala, sory za vyraz.

o testoch sa to pise preto, aby zena nebola zbytocne sklamana, ked najde pozitivny tehu test a v den jej obvyklej MS sa tato aj spusti (nasledkom poklesu progesteronu).
po vynachanej MS je tehotenstvo uz istejsie.

co sa tyka uhniezdenia vajicka,
tvoja oblubena www uvadza:
http://primar.sme.sk/slovnik_pojmov.asp?ids=16&...

hCG sa zacne vylucovat ihned po uhniezdeni oplodneneho vajicka, ale jeho hladina je zistitelna v moci az neskor (zalezi od koncentracie mocu, DPO a samozrejme hladiny hCG).

takze ta dorazne prosim, aby si uz nepisala bludy a ak ta niekto slusne opravi, tak aby si uznala svoju chybu. nehovorim, ze konik a tato tema je svata, ale tymto naozaj len skodis a nikomu nepomahas. nehovoriac o tom, ze sama seba zosmiesnujes.

a toto uz nie je rypanie, ale fakty.

shaarka
1. dec 2009

irsina!!!!!!
vajicko cestuje do maternice tak 5 dni (uvadzaju mudre zdroje), preto je niekedy sanca, ze sa oplodnene vajicko zahniezdi aj vo vajecniku, a vtedy sa jedna o mimomaternicove tehotenstvo.
v drvivej vacsine pripadov sa ale vajicko dopracuje pomocou svojich "stetiniek" do maternice, kde bludi a hlada si co najvhodnejsi kusok maternice s peknou sliznicou, aby sa mohlo uchytit.
cize kym zacne vylucovat hormon hCG, trva to tak max. 10 dni aj s rezervou.

a ak sa chces dalej strapnovat, nech sa paci, pokracuj.

irsina83
1. dec 2009

jasne pani mudr. opat prehovorila.

vies co no comment. par bab mi o tebe pisalo ip a neverila som ale uz viem. drz sa a maj sa pekne.

katkaajurko
1. dec 2009

prikladam

14-28 deň - Luteálna fáza. Príprava sliznice maternice na prijatie oplodneného vajíčka.
Ak prebehne oplodnenie, tak vajíčko putuje vajíčkovodom k maternici 5-7 dní. Po ovulácii sa ostávajúci folikul vo vaječníku transformuje na takzvané žlté teliesko, ktorý začne produkovať hormón zvaný progesterón. Uhniezdené embryo v maternici signalizuje svoju prítomnosť. Jeden z raných signálov je vylučovanie hormónu HCG ( ľudský chronionický gonadotropín ), ktorého hladinu sledujeme na určenie tehotenstva.

zo stranky

http://www.predporodnapriprava.sk/index.php?loc...

shaarka
1. dec 2009

?????
hovori z teba zavist, to mi je luto.

katkaajurko
1. dec 2009

irisina ty preco mas problem priznat si ze sa mylis? v tvojej blizkosti by som zit nechcela ak ku vsetkemu pristupujes tak-ze druhy ani FAKTAMI ta nepresvedcia o opaku

slusny clovek by sa ospravedlnil-ze sa proste myli. a ak to bolo v nejakom clanku niekedy niekde-comu moc ani neverim-tak to pisal hlupak

katkaajurko
1. dec 2009

aspon keby si si laskavo precitala-co sme ti nasli -ale ty mas v pazi - ty si jak z klapkami na ociach..fakt nechapem... naco tu rozpitvavas kraviny? vyjadri sa k tomu-co sme ti sem skopirovali z XY zdrojov prosim - CAKAM

shaarka
1. dec 2009

Celý proces brázdenia prebieha počas transportu tzv. migrácie zárodku vajcovodom. Migráciu zabezpečuje riasinkový epitel vajcovodu, ktorý svojím kmitaním posúva vajíčko do dutiny maternice. Vajíčko putuje asi 5 dní a v štádiu blastocysty sa postupne vnára do sekrečne pripravenej sliznice maternice, čo nazývame nidácia oplodneného vajíčka.

hiva
autor
1. dec 2009

irsina....prepac, ale som v tomto plne so shaarkou....a nemas sa preco urazat.....viacere sa ti tu pokusame vysvetlit, ze vajicko necestuje 2 tyzdne 😉

katkaajurko
1. dec 2009

JA VAZNE cakam na OSPRAVEDLNENIE za to -ze si tu rozputala zase sprostu naladu - a dokazali sme ti ze sa mylis- tak laskavo sa ospravedln!