Syndróm P(re)CO? II

hiva
3. jún 2009

Tak Vas vsetky vitam v druhom pokracovani nasej diskusie o syndrome PCO....v prvom fore sa podarilo viacerym dievcatam (napriek tejto nie zrovna najprijemnejsej diagnoze) stat sa mamickami. Tak nech taketo uspechy v hojnom pocte pokracuju aj v tejto druhej serii 😉

majatko
30. júl 2010

@katkaajurko ja som vcera bola taka uplne mrtva od rana, doobedu som si dokonca dve kavy dala co nezvyknem...dneska uz je to ovela lepsie, asi je to fakt tlakom ako sa meni pocasie

co sa tyka vahy, tak ja mam 165 a 61-62 kil...co ma tesi, ze sa mi dari to drzat uz dlhe roky (ak neratam, ze som jedno obdobie mala 53, ale to som hladovala a po case ma to prestalo bavit), tak normalnym stravovanim sa drzim na tej mojej vahe

plet mam teraz posledne dni masnejsiu, ale nejaky vyrazny problem s akne som nikdy nemala, sem tam sa mi vyhodi dobec, ale mam dost obdobia, kedy nemam ziadne vyrazky...a z ochlpenia som mala v detstve dost komplecxy, ale teraz uz nie...ziletka to vyriesi a manzelikovi sa pacim taka aka som a to je hlavne 🙂

kerka13
30. júl 2010

ahojte baby

u mna sa PCO prejavovalo tym, ze som samozrejme mala nepravidelny cyklus (35-60). s vahou som az take problemy nemavala,, len mam sirsie stehna a pri vyske 167 som mavala 55-58 ale po zmene prace pred 5 rokmi a po roznych dietach (tapa) som sa dostala na 72-75kg a tie nie a nie ist dole, len od januara do marca sa mi podarilo schudnut 6 kg a to cvicenim - zumbou a aj s trocha upravenou stravou, lebo aj predtym som sa celkom zdravo stravovala a nebolo to nic platne. vyrazky som mavala len ked mi mala prist mrcha a nemala som ani mastnu plet a co sa tyka ochlpenia tak na to mi lekarka povedala, ze to mam v pohode, ze u mna by urcite nemal byt problem s PCO ked sa pozrie na chlpky ale tiez ako vy pisete tak ked som sa vecer oholila so ziletkou tak rano som uz pichala a strojceky - depilatory som ja neznasala, lebo mam nizky prach bolesti a strasne ma to bolelo a tiez aj vosk ma strasne bolel tak u mna len ziletka.

tigi
30. júl 2010

ahojte babule, uz par dni vas citam a vaham ci zas napisat, aj ked nemam nic nove. 😅 teda co sa otehotnenia tyka. inak sa nam medzicasom podarilo zateplit nas domcurik a momentalne nam celkom necakane zacali robit rovno aj fasadu, takze sa z toho strasne tesim, pretoze sme to tak skoro neplanovali. 😵 🙂

katus citala som ako uzasne vam bolo na dovolenke, juuuuj, musela to byt parada. 😵 🙂 a ides na clostil? no tak dufam ze telo dobre zareaguje, mne sa kazdym mesiacom praveze ked som brala clostil sliznica zlepsovala. pila som k tomu aj alchemilku, tak mozno aj to trosku pomohlo. 🙂

juuuu, ze 62 kg.... ach jo, to som mala naposledy pred dvoma rokmi ked som schudla, ale potom som prestala fajcit a pribrala vsetko naspat + daco navyse 😠 🙄

katkaajurko
30. júl 2010

myslim,ze to mame vsetky plus minus podobne aj s pletou aj ochlpenim...ja to u seba nepovazujem za problem...iba mam 4chlpky na brade - co vytrhavam na moj vkus casto a straaaaaaasne ma vytacaju 🙂 lebo ked si znenazdajky prejdem rukou - citim ich ako vytrcaju (ani nie su tak vidno) a to ma vzdy tak vytoci 😀 mam pocit,ze to dokola trham... kazde tri dni... a furt len tieto, a nohy ako vy...ale ziletka to riesi... tiez si nemozem epilovat - neskutocne ma to boli... az tak - ze ked som to par krat skusala-mala som zimnicu od bolesti a epilovala som si to na tri krat (len nohy) kazdy den kusok 😅 straaaaaaaaasne to bolelo... a to mam pocit,ze nemam nizky prah bolesti 😀

tigi a ako si reagovala na clostyl inak? nezabral? ci? kolko si brala denne?

a kedy sa odporuca lepsie ho jest? rano ci vecer?

tigi
30. júl 2010

katus ja som zacinala rovno s davkovanim 2x1 a to som si davala rano o 8-smej a vecer o 8-smej. potom ked som mala tri tabletky, tak som si to rozratala tak, aby bol rovnaky odstup medzi nimi a zaroven aby som nemusela moc skoro vstavat kvoli tomu. ja som so to nastavila podla denneho rezimu a nemala som ziadne vedlajsie ucinky aj ked som ho napriklad zjedla nalacno. len potom z pregnylu mi nebolo dobre. co sa tyka reakcie a folikov, prvy krat sliznica nejakych 6 mm a folik cca 17 mm, dalsi mesiac to k tomu 13 DC narastlo viac, ale nikdy som nemala viac ako jeden folik a aj to vzdy na pravom vajecniku. lavy nanho vobec nereagoval, takze asi tak. teraz mam povinnu pauzu, lebo som mala max. davkovanie.

co sa tyka holenia, ja si depilujem max. tak nohy, raz som skusala podpazusie, aj som to vydrzala do konca, ale to bola bolest jak slak a normalne som sa pri tom spotila a hucala pri kazdom chlpku, tak som to potom riesila uz len ziletkou. co sa tyka pleti, tvar este ako tak v pohode, mna skor vytacaju ramena a chrbat 😝

kerka13
30. júl 2010

@katkaajurko ani ja nemam nizky prach bolesti len pri tej epilacii to bola strasna bolest a aj mi to krvacalo a takisto mi krvaca ked mi kozmeticka trha obocie a potom to vzdy utiera s dezinfekciou, ktora je vacsinou z peroxidom a to mi rovno aj vybieli obocie 😅 😲

katkaajurko
30. júl 2010

tigi a bez clostylu vobec nemavas ovulku? ci?

ja som zvedava ako zareagujem a ci vobec na tu jednu denne

ja si obocko trham sama... ja ho mam i tak riedke... asi jedine na tele mam riedke obocko..vlasy huste,chlpkov dost... 😅

kerka13
30. júl 2010

@katkaajurko ja som chodila na obocke preto ku kozmeticke, lebo to je moja kamoska tak aby sa mala nakom ucit ked si robila skolu 😅

hiva
autor
30. júl 2010

no ja depilujem vytrhavacim strojcekom....je to fakt bolest, ale casom sa da na to zvyknut 😉...ked som si to robila prve razy, tak radio na plne pecky a hucala som jak divy tur 😀 😀 😀 ...ale vydrzala som to 😵 ...a teraz je to uz lepsie....nahovaram si, ze to neboli a nejak to prezijem....lytka a predkolenia su este ako tak, tam to iba tak stekli (to si aspon sama nahovaram 😀 ) ale priehlavok a stehna, to je uplny brutus....pri tych kricim este stale 😀 😀 😀 ...ale som si kupila taky strojcek, ktory aj fuka studeny vzduch na to holene miesto a tak to az tak neboli 😉 ...co sa tyka podpazusia iba raz som ho holila vytrhavacim a nikdy viac....to mi az slzy od bolesti vytreskli 😅 😀

a obocie taky trham sama....ale jemne ho nemam ani zdaleka....som ako Breznevova sestra 😀 😀 😀 ...a tie chlpky na brade mam aj ja Katus, ale az 8 😠

@tigi o 62 kg mozem aj ja len snivat....tolko som mala naposledy ked som mala 15 rokov 😀 😀 😀 ...a odvtedy som riadne vyrastla...ani nie tak do vysky ako do sirky 😀 😀 😀

hiva
autor
30. júl 2010

@tigi ...to zateplenie a fasadu zavidim....nas to este iba caka....sice iba jedna stena, tak ale aj tak 😝 :-/ 😅

katkaajurko
30. júl 2010

hiva ja si nahovaram ze su len 4 😀 predpokladam ze ich je aspon 8 a rastu na striedacku svinuchy 😀

hiva
autor
30. júl 2010

katka...ja presne tak isto...iba si nahovaram ze ich je 8 😀 😀 😀 ... vzdy sa svinuchy objavia na inych miestach a v inych casoch, tak nemam sancu ich spocitat 😉...a ja mam na tvari este aj sosovicky a v tych mi rastu take hnuste cierne dlhe chlpky 😠

tigi
30. júl 2010

kati podla bt som po vysadeni clostilu mala aj tri mesiace ovulu. to bolo prvykrat co som mala pauzu. teraz mam pauzu druhykrat, ale tento mesiac vobec nemeriam, nejak mi dosla motivacia. 😅 😒 co sa tyka mesiacov predtym neviem, zacala som merat az ked mi dokino povedal ze mam pco a to som hned zacala aj s clostilom.

hivus na figu je, ze ten pocit ked som mala 62 si este zivo pamatam 😀 , ake som male chuducke stehienka, brusko skoro ziadne a ked sa teraz pozriem do zrkadla, tak sa mozem akurat tak posnazit brucho stiahnut a aj tak take pekne neni, o litkach ani nehovorim. ale aj ked mam pocit ze sa stravujeme celkom zdravo, sladke moc nejem lebo ho nemusim, tak ta vaha ani za tten svet nejde dole. 🙄
fasadu sme my ani neplanovali, len sa mi podarilo dohodnut super cenu, tak som obetovala peniazky co som si setrila na novu kuchynu a vrazila ich teda do fasady. ale aspon to bude uz taka kompletka. a u vas iba jedna stena... znamena to ze mate po obidvoch stranach susedov a budete robit len celnu? 🙂 my sme samostatne stojaci dom, tak mame toho trosku viac.

hiva
autor
30. júl 2010

tigi, ja som uz aj zabudla, ake to bolo mat iba 62... dokonca aj ako to bolo mat iba 70 kg 😔 ...ja viem, ze za tie kila navyse si mozem sama....stravou, obmedzenim pohybu, sedavou robotou ☹ ... akeby som mala cas a zacnem cvicit, urcite to pojde dole....len bohuzial casu niet...snad ked budem na materskej, nieco pojde dole 😅 😀

tigi, a nedavala si si vysetrovat stitnu zlazu?...lebo priberanie moze byt aj dosledkom znizenej cinnosti stitnej zlazy...a to iste aj PCO 😉

co sa domceku tyka, my sme dostavovali a prestavovali...na novej casti netreba zateplovat, ale jedna stara, celna stena zostala a tu chceme zateplit...ani nie tak kvoli tomu, ze by bola studena, ale preto, ze sa nam nechce skrabat stara omietka aby sme nahodili novu...je jednoduchsie dat na to polysteren a ten nanovo ommietnut 😀 ..ale nie len preto....po tej stene nam idu kable do anten, voda je vedena a to vsetko chceme schovat do toho polysterenu...nehovoriac o tom, ze okna aj balkon boli osadzane s tym, ze sa bude zateplovat, takze parapety aj zabradlie odstavaju od stien 😉

tigi
30. júl 2010

no tak to mate aspon predpripravene. my sme vytrhavali parapety a davali sirsie, pretoze manzo sa rozhodol zateplit niektore steny 10 cm polystyrenom namiesto 5 cm, ktore sme predpokladali este pred piatimi rokmi. ale aspon nam bude teplucko. 🙂

zatial nedavala, chcem sa na to popytat pri najblizsej navsteve gynekologa a zoberiem jednym vrzom aj obvodnu. od tej chcem vymenny listok ortopedovi alebo neurologovi. ozaj hivus, ty s tou platnickou chodis akemu dokinovi? mna bolieva bedrovy klb a dnes v noci som ani poriadne nespala co ma to bolelo az tak, ze som si isla dat tabletku od bolesti. ked som s tym bola u ortopeda, ten poveal ze klb vyzera v poriadku a tak mam podozrenie na platnicku, vraj to zvykne mat za nasledok bolst klbu a vystrelovanie do nohy, to mam aj ja. 😖

hiva
autor
30. júl 2010

tigi...ja s platnickou chodim k neurologovi 😉...ale drzim ti palce, nech to u teba neni platnicka....mozno iba pretazeny alebo anchladnuty klb...alebo nieco take 😉 ...lebo tie platnicku su otras....a kedze u teba je to noha, jednalo by sa o platnicku driekovu, a s tymi su otrasne problemy 😒 ...ja mam "nastastie" vyskocenu iba krcnu....a ovplyvnuje mi iba prsty na ruke....alebo mozno aj bolesti hlavy.,...to sa uvidi, ked pojdem o dva tyzdne na ozonoterapiu, ktora by mala odstranit ten tlak platnicky na nervy 😒 ...takze uvidime 😉

a sak tigi, skus sa aj obvodneho popytat, ci by ti neposlal k endokrinologovi....povedz mu, ze priberas, resp. nevies schudnut aj ked sa hybes a obmedzujes jedenie, a ze mas aj problemy so zenskymi hormonmi, tak ze ci by ta nemohol poslat on na vysetrenie na stitku 😉...pytaj sa toho, ku ktoremu pojdes skor 😉

A ozaj, ty si presne odkial tigi?...asi mi to vypadlo....ale ani neviem, kam ta zaradit, ci si vohodnarka ci zapadnarka ci stred? 😅

hiva
autor
30. júl 2010

myslela som vyhodnarka 😀 ..dnes mi tie pismenka nejak velmi preskakuju 😒 ...asi uz potrebujem vikend a oddych ako sol 😅 😀

tigi
30. júl 2010

hivus som z trnavy. teda pracujem tu a zila som tu 24 rokov, kym sme sa s manzom neprestahovali asi 10 km od TT do rodinneho domu a nazivame si tam uz 6 rokov. 🙂

ja som s tym bola u ortopeda, najskor mi to liecila moja dokina ako zapal ale nepomohlo, potom ortoped, ten ma poslal na rehabilitacie, kde jedine co mi robilo dobre boli horuce parafinove zabaly na krize, inak zmena k lepsiemu ziadna. potom som to nechala tak, lebo sa mi nechcelo behat po doktoroch. trva to uz viac ako tri roky a mam pocit ze sa to zhorsuje. uvidim ako bude reagovat dokina a ku komu ma posle. 😉 tiez sa jej popytam na tu endo. 🙂

hiva
autor
30. júl 2010

jej...tigi...aj ty si trnavacka?.....aj jaaa 😵 😵 😵 ...som sa tam narodila a zila az do svojich 26-tich rokov a potom som sa vydala do Zamkov 🙂...ale do TT chodim stale a casto 🙂

tigi, ta endo by bola dobra....mala by ta poslat najprv na RTG chrbtice, potom podla toho na CT-cko a potom nakoniec este aj Magneticku rezonanciu 😉....teda apson u mna bol postup taky 😉

sak jej skus rovno povedat ci by ta nemohla poslat na neurologiu a aj k endoske 😉....inak mna k neurologovi poslala preto, lebo mi trpli prsty...resp. mala som ich vkuse strpnute... tebe noha netrpne? ...mozno by si lahsie ukecala obvodacku nech ta niekde posle 😉

a kde ste sa prestahovali?

hiva
autor
30. júl 2010

a inak sme asi rovnako stare 😵 ...v ktorej casti Trnavy si byvala?....ja som z prednadrazia 😉

tigi
30. júl 2010

hivus ty si z trnavy??? ja odpadnem 😀 my sme byvali na druzbe, na prego som chodila do skoly SPSŠ - geodezia. 😝 😀 ale pracujem uplne mimo odbor, co mi je aj niekedy luto, ale tak zivot to zaradil inak. 🙂 ja som mala v aprili 30 😝
a endo robi RTG chrbtice? no musim sa popytat, o tomto nemam ani sajnu. mne ani nie trpne ta noha, ale zacne to bolestou v klbe, hlavne vecer a taka tupa bolest mi vystreluje od stehna az po spodok lytka. uz si ani nepamatam kedy som mala vecer bez toho ze by som to citila. 😖 skusim to vybavit zaroven s navstevou u gyndosa, len cakam vcil na mrchu. 🙄

erickaa
30. júl 2010

@hiva ja si teraz tiež vytrhávam, asi mesiac..ale mne to vydrži tak 4 dni a už tam mám chlpy. Určite to nie sú tie čerstvo vytrhnuté, ale asi tie, čo boli ešte pod kožou.. Ja dúfam, že sa to unormálni a budú mi všetko rásť/nerásť narovnako!!! A tebe nezarastajú pod kožu?? Lebo mne hrozne! No, v každom prípade..laser to istí, už sa neviem dočkať zimy 😀

Jo, a prajem vám všetkým pekný víkendík podľa vašich prianí 😎

hiva
autor
30. júl 2010

@erickaa no mne sem tam tiez zarastu, ale tak ja ich vydolujem a vytrhnem aj tak 😉 ...ono to chce chvilku cas, viackrat holit a potom ich zacne rast menej 😉
@tigi tak ja som teda o rok mladsia...ja budem mat 30 v marci 😉 ...ale sranda, aky je ten svet maly 😵 ...endo RTG priamo nerobi,ale da ti ziadanku 😉...teda aspon v mojej nemocke to tak fungovalo...ja mam totiz vsetkych doktorov v Bratislave ....takze netusim ako to funguje v TT....ale tak snad by to nemalo byt inak 😉

aj ja Vam prajem pekny vikend....mam ho dost nabity, takze sa tu stavim asi az v pondelok 🙂

irsina83
31. júl 2010

@hiva ahoj moja, ako??? 😵 😵 😵 tuim ze planujes dvojicky??? drzim moc palceky. myslim na teba 😵 😵 😵
@tigi ahooj dlho som ta nevidela. ako sa dari??? vsetky z tt sa stretneme na konovi 😀 😵

babulky mam pozitivnu spravu, moja suseda s PCOS je tehu 16tt a snazili sa nejakych 8-9 mesiacov a myslim ze 3 alebo 4 cykly mala clostyl s pregnylom a brala femibion... ale dolezite je ze to dokazali a preto vam vsetkymmm drzimm palce, urcite to pride... 😀 😵

katkaajurko
1. aug 2010

Ahojte

tak my sme vcera zabsolvovali uuuzasnu svadbu! 🙂 ale uz mam iny graf - dosla mrcha ako hodinky po vysadeni duphastonu takze od zajtra zacinam s clostylom, ale dobre som to tipla,ze ovula nebola aspon som si duphastonom hadam trochu "upratala cyklus" a spineniu a rozhadzaniu som predisla..sama som zvedava co to urobi...

http://www.fertilityfriend.com/home/278331

hiva
autor
2. aug 2010

ahojte 🙂
@irsina83 ahoj mamina...ako sa Vam dari? 😵 😵 😵 ...no hej, mame nasliapnute na dvojicky 😅 ...tak snad z toho nieco bude 😀 😀 😀

@katkaajurko ...fajn, ze duphik tak dobre zabral....drzim palce, nech rovnako zaberie aj clostyl 😉 ...dufam, ze budes informovat dalej 😉

mna moja ovulka zda sa posluchla a zatial sa jej este neracilo prist 😅 ...len jej chcem odkazat, ze teraz uz moze....ze uz ju cakam 😉 😅 😀 ....tak snad sa jej uraci 😅 ...keby prisla teraz, tak nam to pekne vyjde, dovolenka bude bez mrchy a do centra pojdem pekne hned na zaciatku cyklu....maximalne 3 DC, alebo aj menej....ale ovulka by uz mohla dojst, aby som stihla zistit, ci to klaplo alebo nie...nech nechodim otravovat doktorov do centra ako tehula 😀 😀 😀

a graf: http://www.fertilityfriend.com/home/226b42

katkaajurko
2. aug 2010

@hiva mne to pride,ze uz si dost dlho dole,ze uz zajtra pozajtra vyhupne hore, pripomina mi to moje grafy zo zaciatku este

a ak by aj isla tehula k doktorom - no a co... to uz je tak, prirodu nenaplanujeme 😀

ja som dnes nasadila clostyl, ja len dufam,ze nebudem mat ziadne neziaduce ucinky... nerada by som mala nejake depky alebo priberanie 😒 😒 😒

hiva
autor
2. aug 2010

@katkaajurko ...hej, ten moj graf nevyzera zle....nebojim, ze by ovula neprisla...pride, otazne je len ze kedy pride 🙂 ...ked si pozriem svoje predosle grafy, tak su velmi podobne, takze uz sa len dockat 😵

no som zvedava, ako budes znasat clostyl...daj urcite vediet... som pocula, ze ho baby znasaju vselijako 😖 ...ale tak drzim palce, nech to tebe ide v pohodke 😉...a mas dohodnutu aj folikkometriu?...a kolko tabletiek vlastne beries?

katkaajurko
2. aug 2010

jednu denne zatial, a na folikulometriu idem buducu stredu

majatko
2. aug 2010

pekne pondelkove ranko prajem 🙂 u mna nic nove, jedine teplota sa mi nejako styri dni drzi a neskace 🙂 drzim vsetkym palce nech vyjde tak ako ma 🙂

http://www.fertilityfriend.com/home/2ca331