Syndróm P(re)CO? II

hiva
3. jún 2009

Tak Vas vsetky vitam v druhom pokracovani nasej diskusie o syndrome PCO....v prvom fore sa podarilo viacerym dievcatam (napriek tejto nie zrovna najprijemnejsej diagnoze) stat sa mamickami. Tak nech taketo uspechy v hojnom pocte pokracuju aj v tejto druhej serii 😉

shaarka
17. sep 2009

irsina, podla toho clanku KAZDY nemetabolizuje kys. list., nielen ty 😉

shaarka
17. sep 2009

ci som to zle pochopila? 😕

jancos
17. sep 2009

ahojte, shaari, vycerpavajuci vyklad🙂))
skopirovala om, co som uz pisala, tak precitaj.
ahojte, aj ja drzim vsetkym palce. ja momentalne beriem metformin, ktory tiez niekedy nastartuje ovulaciu, ale dlho som sa tomu snazila vyhnut, lebo nemam rada lieky a ma dost vela vedlajsich ucinkov. jeden z tych je aj zvysena hladina homocysteinu, a myslim si, ze o tom pisala irsi, ze to jej ten novy lekar vysvetloval. skopisrovala som to, ked niekto chce preklad, napiste, teraz sa mi to nechce prekladat, lebo mozno by som to robila zbytocne, ale napiste, kludne, ak niekto chcete.
len som tym chcela povedat to, ze aj podla tohto clanku, je homocystein spojeny s pco, a to asi tak, ak to dobre chapem, ze zeny s pco ho maju tiez niekedy zvyseny. to nie je dobre, lebo to asi moze sposobovat potraty, no a telo, ked ´vyuziva vit.B12, kys listovu a B6 na to, aby sa "zbavilo" /metabolizovalo/ toho homocysteinu. viem, ze je to zlozite, len som chcela podporit irsi a jej lekara
uplne suhlasim s hivou, ze ak zena lekarovi doveruje, je to velmi velmi dolezite. len niekedy je tazke najst takeho:(
tu je cast toho clanku o neziaducich ucinkoch lieku, ktory beriem - metformin/glucophage.
ELEVATED HOMOCYSTEINE. People who take Glucophage tend to have higher homocysteine levels.(14) Women with PCOS also tend to have elevated homocysteine.(15)

Homocysteine is an amino acid in the blood. A normal amount is OK. But an elevated level means that your metabolic processes are not working properly. Elevated homocysteine is associated with coronary artery disease, heart attack, chronic fatigue, fibromyalgia,(16) cognitive impairment.(17), and cervical cancer. (18)

Vitamin B12, along with vitamin B6 and folic acid (another B vitamin), is responsible for metabolizing homocysteine into less potentially harmful substances (19). Therefore, when metformin reduces absorption of vitamin B12, you lose one of the nutrients needed to reduce homocysteine and thus reduce your risk of cardiovascular disease.
The Dept. of Obstetrics and Gynecology, Nijmegen, The Netherlands, reviewed a series of studies on the linkage between elevated homocysteine and early pregnancy loss. They concluded that high homocysteine levels are a risk factor for recurrent early pregnancy loss.(21)

Ovarian follicular fluid contains detectable amounts of homocysteine along with B12, B6, and folic acid. The follicular fluid provides nourishment to the egg by facilitating transport of nutrients from blood plasma. High levels of homocysteine as well as an insufficiency of B vitamins may adversely influence the process of fertilization and early fetal development.(22)

NOTE: We are suggesting that elevated homocysteine, not metformin itself, could contribute to pregnancy complications in some women. However, metformin does contribute to increased homocysteine levels

jancos
17. sep 2009

podla tohto je suvis medzi pco a tym homo..., ale presne neviem aky. len ze zeny s pco ho maju zvyseny, co nie je dobre a mali by sa snazit znizit ho, aj napr kvoli moznemu potratu. ale jasne, ze jedna vec je teoria a druha prax.

shaarka
17. sep 2009

fiiiiiiiiiiiiiiiiiiha

shaarka
17. sep 2009

jancos,
ale ved tu sa pise hlavne o spojitosti metforminu a homocysteinu.
citam dalej, je jasne, ze zvyseny homocystein nie je ok.
lenze nevieme, co sposobuje jeho zvysenie a co pomaha pri jeho znizovani... ci?

jancos
17. sep 2009

mas pravdu, ale je tam aj to, ze zeny s pco maju vacsinou zvyseny, mozes ho znizit vit B12, 6 a kys.listovou, ale ked ma niekto problem vstrebat kys.listovu, tak darmo ju bude brat v obyc. tabletkach. mozno preto irsi predpisali ten femibion. ale neviem, jasne, ze to moze byt aj reklama, lebo ja osobne si neviem skontrolovat, ze ako je femibion ucinny, tak ako si neviem skontrolovat, ci je pre mna obycajna listovka ucinna. ale ked irsi ten doktor zistil, to co zistil, a ked o tom vedel, ze vobec nieco take je, co asi malokto vie, tak by som mu asi aj ja verila.

jancos
17. sep 2009

je to asi dost zlozite. ani ja z toho neviem, ze ako sa stane to, ze zeny s pco maju casto zvyseny ten homo...

shaarka
17. sep 2009

hm, len potom by vsetky zeny s PCO mali pre istotu brat Femibion, nie? 😀

jancos
17. sep 2009

neviem??? 😀

baba2288
17. sep 2009

ahojte!
no teda,dalsi poznatok.kocky,je mozne,ze z agnucastonu pobolieva dole brucho? 😠

jancos
17. sep 2009

neviem baba, ja som to brala a mna nic nebolelo, teraz beriem vitex, co je asi to iste len silnejsie a tiez nic. ale kazdy moze reagovat inak. je to silna bolest?

baba2288
17. sep 2009

a na co beries ten vitex?
nieje silna,len tak v podbrusku.chvalabohu nie vajecniky bolia,ale skor v strede.lebo ak by zase vajecniky boleli,tak by mi lepilo,ze ci zase sa tie cysty nerobia.neviem vobec,co sa bude diat.
tak naco beries ten vitex?

hiva
autor
17. sep 2009

ahojte.....shaaarka....rovnake reakcie, ako mas ty na irisinu som mala aj ja....ale nejak som sa nedopatrala k odpovediam....hlavne ma zaujimalo, ako moze irisin doktor povedat, ze ovuluje iba 3 krat rocne??? 😅 😅 😅

baba2288
17. sep 2009

caf,hivuus.
ech,furt nejake novinky povedia ti doktori.

hiva
autor
17. sep 2009

caf baba....vidis, nevydrzala som to bez kona ani jeden den 😀 😀 😀

baba2288
17. sep 2009

to je fajn.neboj,nic Ta tu nezdepta,kedze sa tu nic nedeje. 😉
ale drzme palce shaarke,nech sa uzdravi.

hiva
autor
17. sep 2009

no hej ....presne....toti ti shaarka teda vobec nezavidim....prajem rychle uzdravenie 😉

jancos
17. sep 2009

baba, vitex je v podstate to co agnucaston, ale ja som sa okrem toho co pisu v pribal.leteku o agnucastone docitala, ze moze aj zvysovat LH a trosicku branit tvorbe FSH, co by malo znamenat zmenu pomeru estrogen/progesteron v prospech progesteronu. ze to nie je priamo hormon , alle nepriamo posobi na hormony.
ked sa ti chce, pozri si, tu su aj studie o tom.
http://www.ovarian-cysts-pcos.com/vitex.html

shaarka
17. sep 2009

cauteeeeeeee kocky.
mame srdiecko 😵

jancos
17. sep 2009

jéeej, vazne? to je supeeer🙂)) aj ti zavidim, ale v dobrom, velmi sa tesim 😀 😀 😀

shaarka
17. sep 2009

😵 bol to zvlastny pocit. Take nieco krehucke a tak zive... a vo mne.
sa mi pacilo, ako Dr povedala, ze herpesu sa ani necuduje, ved kolko sa musi skumat darca oblicky pred transplantaciou, ze ci je ok, ci si vyhovuju, ci je vhodny darca a nakoniec ju ani nemusi prijat.
A v beznom zivote sa dvaja stretnu a urobia decko a vlastne ON vlozi svoj geneticky materiel do NEJ a ona ho ma akoze nielenze akceptovat, ale aj vynosit?
Hehe, ze je to skratka imunologicky zazrak. Tak povedala, zlata 😵 😀 😀 😀 😀

jancos
17. sep 2009

😀 😀 😀

irsina83
17. sep 2009

jancos velmi ti dakujemze opat si sa ma zastala, neviem co sa tu deje vsak kazdy si pise svoj nazor a som dost prekvapena ako kazdy tuna musi preukazovat ze ci ma pco alebo nie... ja svojmu lekarovi verim.
mna vsetky vysetrenia este len cakaju a nemusim to tu nikomu dokazovat. si strasne zlata,dakujem... len tolko o priamon suvise pco a mono, na svete su zatial len dve prace o tom a moj lekar ich studoval a tuto liecbu skusil a zahajil a zatial je ucinna tak dufam ze aj mne zaberie 😉

sarka aj ja ti mozem povedat ze mas pofiderneho lekara a aj tie jeho metody...a naco by to bolo dobre? som rada zze sa vam zadarilo a drzim palce 🙂

hiva
autor
17. sep 2009

super shaaarka....gratulujeeeem 😵 😵 😵 😵 ....a doktorka je fakt zlata 😉

hiva
autor
17. sep 2009

irsina.....prepac, ale nikto tu na teba neutoci....proste len sme chceli vediet, ako to mohol tvrdit...na zaklade coho....nie je to preto, ze by sme ti neverili, ze PCO mas....o to vobec nejde....skor chceme iba vediet ake vysetrenie ti robil...aby sme si ho pripadne mohli spravit aj my......nikto na teba neutoci 😉

a v dobrom sme ti davali rady, aby si zacala merat BT....kazdy doktor ma na to svoje nazory, niektori to uznavaju a niektory nie...ale kazda baba, co meria BT ti moze potvrdit, ze je to vynikajuci sposob ako zistil ci bola alebo nebola ovulacia....

ziadna sme ti nepovedali, ze tvoj doktor je blby alebo zly....

len sme sa ti snazili poradit a ukazat aj ine moznosti... 😉

shaarka
17. sep 2009

irsina, mrzi ma, ze to tak vyznelo. napisala som len svoj nazor, jancos sa mi ho pokusila vyvratit a ciastocne sa jej to podarilo. su to sice fakty, co som citala, ale aj tak mam pocit (napriek tomu vsetkemu), ze pri PCO treba riesit primarne ine veci ako zvyseny monocystein. 😉

ale je super, ze si priekopnickou inej metody ako my tu vsetky ostatne dokopy. takze cim viac roznych pripadov, tym lepsie, pretoze sa vieme poucit jedna od druhej 😵

hiva, hej, vtipna bola. lebo som sa jej priznala, ako stresujem od piatku 😀

hiva
autor
17. sep 2009

a co sa tyka preukazovania PCO, pytame sa hlavne preto, lebo urcite by bola kazda z nas stastnejsia, keby nemala PCO....a bolo tu uz viac bab, co im lekar tvrdil, ze PCO maju a nakoniec po vysetreniach sa zistilo, ze to PCO vobec nieje 😉

hiva
autor
17. sep 2009

shaarka....a uz mas aj knizku, alebo este nie? a bola si aj s manzelom? a mas uz aj nejaku fotku? 😅

hiva
autor
17. sep 2009

jaj...akurat som kukla tvoj album...takze je mi uz jasne, ze si bola aj s MM a mas aj fotku 😵