Syndróm P(re)CO? II

hiva
3. jún 2009

Tak Vas vsetky vitam v druhom pokracovani nasej diskusie o syndrome PCO....v prvom fore sa podarilo viacerym dievcatam (napriek tejto nie zrovna najprijemnejsej diagnoze) stat sa mamickami. Tak nech taketo uspechy v hojnom pocte pokracuju aj v tejto druhej serii 😉

serenna30
19. okt 2014

@stellamaris hlavu vzhůru, jedeme dál. Já jsem dnes 13 DC, ale nevím kdy bude ovu, netestuju ani neměřím bazálku. Minulý cyklus byla ovu 15-17 Dc, tak se uvidí...spíš jsem zvědavá, jak dlouhý ted bude cyklu, protože minulý měsíc jsem brala utroš, takže mensez přišel 29. den.
Držím pěstičky, co tento cyklus, pujdeš zase na IUI ? 😉

evkag
19. okt 2014

@stellamaris som rada, ze to tak zvladas! Urcite to pojde,s kor ci neskor 😉 ja hlasim, ze manzel prisiel zo "sluzobky", oddychuty, ukludneny, konecne sa mozme potulkat :-P

evkag
19. okt 2014

@serenna30 ja tiez nic nemeriam, pijem cajik od tety bylinkarky a neriesim.......manzel uz von koncom nie. VSETKO BUDE BABY, LEN TO CHCE CAS!

evkag
19. okt 2014

@janina1007 MNE TIEZ NEPOMOHOL! Brala som ho vyse pol roka a to som bola po prefuku vajcovodov! No su tu zienky, ktorym to pomohlo dokonca za mesiac, za tri. Kazda sme ina, kazda mame iny organizmus a za skusku nic nedas.......

smejlicka
20. okt 2014

@stellamaris jeeejda to mi je luto ale treba ist dalej ako hovoris a hlavu hore sup sa do boja...🙂 ja som este 19dc tak este mam cas kym pride mrcha a ideme do druheho iui tak som tiez zvedava ako dopadneme..popripade mozno este aj v tomto cyklu bude ovulka, aj ked hovorila v piatok ze je anovulacny :D

stellamaris
20. okt 2014

@serenna30 na dalsie IUI sa tento cyklus asi nechystame,uvidime,co povie lekar.Tak mohli by sme do tretice skusit,ale nejako sa mi nechce..............zase ten clostil,zase jazdit hore dole do Caru 😖 ideme na to zase prirodzene,aj manzel by rad viac sexu ako stale odovzdavat spermijky do poharika 😀

smejlicka
20. okt 2014

@stellamaris do akeho centra chodite?

serenna30
20. okt 2014

@stellamaris my taky zatím zkoušíme přirozeně. Dnes jsem ráno šáhla po teploměru, že změřím bt, abych poznala zda mám před ovu či jak, a nakonec sem si řekla, že na to s**u 😀 Ode dneška mám asi plodné dny, tak si dáme sexík obden a uvidíme....už se mi o tom ani nechce přemýšlet či řešit to. Doufám, že se brzo dočkáme všechny 😉 🙂

stellamaris
20. okt 2014

@smejlicka Do Augsburgu,ja som v DE. 😉 Mame to tam vzdy 50km tam a este 50 naspät.........

smejlicka
20. okt 2014

@stellamaris ahaaa ja som si myslela ze tu na slovensku 🙂..tiez to mame 50km do blavy...

bublinka322
20. okt 2014

Ahojte tak ja sa k vám tiež pridávam cca pred pol rokom my povedali že mám PCO....aj keď podľa môjho gynekológa to "vieme" už niekoľko rokov, aj keď neviem čo myslel že vieme keď ja som nemala ani potuchy...chcem vás poprosiť o radu....užívali ste niektorá tie kvapky GYNAX? a zabralo to niekomu? Ja som skúšala Inofilic ale ten mne vôbec nezabral...nakoľko som momentálne že 60 DC....priložím aj svoj graf ale to je tiež iná horská dráha 🙂 čas som užívala MACu kedže ju užíva chlap tak že vyskušam aj zabrala len som chodila ako balón......tu je graf:
http://www.womenzone.cz/app/calendar/temperatur...

ivuska44
20. okt 2014

Ahojte PCO-ckarky, chcem sa spytat skusali ste niektora umelu simulaciu mestruacneho cyklu pomocou hormonálnych injekci? Pomohlo to niektorej z Vas nastartovat cyklus? ja som dnes 64DC, od marca mam vysadenu antiku a po menzese ani chyru ani slychu :D

hrmiona
23. okt 2014

@ivuska44 ahoj, pokiaľ viem, tak sa injekcie dávajú až vtedy keď neúčinkuje clostybegyt. Mne napríklad to odporúčali v CAR, ale už ako súčasť umelého oplodnenia.

ivuska44
23. okt 2014

@hrmiona moj gynekolog mi chcel pichat kazdy tyzden injekciu jednu, ktorou mi poda do tela hormony, ktore sa v tej ktorej casti cyklu maju vyskytovat v tele zeny...chcel akoby chemicky navodit menstruacny cyklus, ci sa po tejto stimulacii nerozbehne normalny cyklus...niektorym babam, zevraj aj toto pomohlo a cyklus zacal pracovat normalne resp. asi normalnejsie ako ten moj teraz :D
nechcel tym ovplyvnovat moju plodnost

smejlicka
24. okt 2014

Ahojte. Dnes som 23 dc bolesti podbruška a mám trošku krvavý výtok, neviem či by to mohlo byť ovulačné krvácanie, ale doktorka mi robila pred týždom sono a povedala mi že bude anovulačný tak teraz neviem :D.

franzziska
24. okt 2014

@smejlicka ahojky ja to mavam tiez...doktor mi povedal ze tak skoro by MS nemala dojst a vraj to moze byt nejake ine krvacanie...ale tiez mavam tak aj po 2 tzdnoch slabe krvacanie a bolest...

smejlicka
24. okt 2014

@franzziska a moze to byt aj to ovulacne ci? este sa mi to nestalo..

eninka27
25. okt 2014

@franzziska ja som na tom tento mesiac tak isto, z nicoho nic som zacala na 16 DC krvacat...teda, ale tak zvlastne ... ze skor spinit a az nejaky 5 dní. ked ma dojst menzes, vzdy ma desne boli brucho , krce mam a, prsia ma bolia, proste klasika pri menzese. teraz NIČ ... len mierne krcvacanie. Brala som DUphaston a zabudla som uzit. a a pak som sa na to vysrala a uzivam ln Inofolic

hrmiona
25. okt 2014

@ivuska44 o tomto druhu injekcií som nepočula, ale na tvojom mieste by som určite vyskúšala.

evkag
28. okt 2014

@serenna30 @stellamaris babyyyy podavam hlasenie, dnes 1 DC a predstavte si znova na 35 den! Uz to fakt nabera nejaku pravidelnost!!! Myslite, ze mam zacat sledovat ovu? Aky je najjednoduchsi sposob? a Co myslite kedy by asi tam mohla byt kedze cyklus ma 35dni? Myslim, ze na to existuju nejake tabulky nie? Ci sa mylim?

serenna30
28. okt 2014

@evkag čauky z ČR, to je super, já zjištovala ovulaci měřením bazální teploty, to je asi nejprůkaznější, ale 5 měsíců měření a už mi z toho hrabalo 😀 . Tak zkus ovu testy, při 35 dnovém cyklu bych začala s testováním cca od 18 DC, podle mě by ovu mohla být cca 15-25 DC, holt každá jsme jiná. Jinak já už ovu poznám, bolí mě podbřišek a mám chut na sex 😎
@evkag @stellamaris jinak kočky já hlásim 22Dc dnes, ovu proběhla cca 19-21 DC, 18 DC jsem měla pozitivní ovu test a pak 2 dny bolesti v podbřišku, ted už dobrý...Takže se uvidí, testovat nebudu, to jedině, že by mrcha 6.11. nedorazila...co ty Stello jak jsi na tom?

stellamaris
28. okt 2014

@serenna30 tak ja hlasim 12.DC,vcera sme sa snazili,dnes cakam ovu 🙂 mne ten clostil pomohol a skratil cyklus,to je sila.Cyklus mam okolo 36dni a ovu 11.-12.DC. 🙂 🙂 🙂 Pockaj,ci mrcha nepride,potom testuj 😀
@evkag urcite sleduj ovu,ako radi serenna,najlepsie meranim BT alebo folikulometriou.Ale mas to tiez pekne pravidelne ako ja,lepsime sa,nie? 😀 😀

evkag
28. okt 2014

@stellamaris @serenna30 meranie staci rano pred vstanim z postele o rovnakom case. Ale moze to byt aj v ustach ze? Ja si do pisulky nic pchat nebedm zienky!

stellamaris
28. okt 2014

@evkag ano,najlepsie v rovnakom case a pred vstanim z postele.Vtedy su merania najpresnejsie. 🙂 Preco nie vaginalne? vsak to si aspon kazde rano presne pichnes 😉 😀 😀 😀 ja som merala iba vaginalne a pohoda 😉

evkag
28. okt 2014

@stellamaris nieeeeeeeee, ja ani tampony nemozem, proste mi to je proti srsti. Salena som, ze? Co uz

stellamaris
28. okt 2014

@evkag nie,neboj,vsak v pohode,ani ja tampony neznasam 😉 tak meraj v ustach,ak ti je tak lepsie 🙂

serenna30
29. okt 2014

@stellamaris @evkag taky jsem měřila vaginálně, ale můžeš i v ústech, je to jedno. Hlavně prostě ve stejný čas a hned po probuzení..takže teploměr měj u postele 😉

evkag
29. okt 2014

@serenna30 @stellamaris no som veeeelmi zvedava dievky ci vobec nejaka ovulka prebehne........pri mojich anovulacnych nepravidelnych cykloch..... apson uz nejaka ta pravidelnost sa objavuje. Ale ak by ten hore dal.........nebolo by zle dat manzelovi na tridsiatku darcek v podobe tehu testu. No snivajte s nami uz nevysielaju 😝

serenna30
29. okt 2014

@evkag to já si zase říkám, že by to byl krásný dárek na vánoce. Do konce roku mi zbývají ještě 2 cykly, tak se uvidí. Silně držím prsty, a myslím, že ovulka bude!, to by se ti cyklus nedal takhle "do pohody" 🙂
Jinak jsem dnes asi 4 DPO, takže času habakuk 😀

stellamaris
29. okt 2014

@evkag ta ovulka jednoducho prist musi 😉 😀