Syndróm P(re)CO? II

hiva
3. jún 2009

Tak Vas vsetky vitam v druhom pokracovani nasej diskusie o syndrome PCO....v prvom fore sa podarilo viacerym dievcatam (napriek tejto nie zrovna najprijemnejsej diagnoze) stat sa mamickami. Tak nech taketo uspechy v hojnom pocte pokracuju aj v tejto druhej serii 😉

jancos
2. dec 2009

inak som skocila na ten utz, a jasne, ze zbytocne:( sliznica nizka, vajecniky zvacsene:( aspon viem, na com som:((( lebo ten graf mi vrtal v hlave.

shaarka
2. dec 2009

jancos, ved este nic nie je stratene... 🙂

jancos
2. dec 2009

no, si zlata, nadej zomiera posledna🙂

mirm
2. dec 2009

shaarka, mne IUI nebudu robit. mm sprermie nemaju pohyb rovno, takze sa nedostanu do ciela. Preto lekar povedal ze ivf je jedina moznost.
Este som myslela, ze do zajtra sa mi pusti mrcha a cysta sa vyplavi, ale ako natruc nic ☹

zuzu1111
2. dec 2009

Jancos, vdaka za info 😉 .
Budem informovať, ako mi dopadli výsledky HP od endokrinologičky... Este som sa ťa chcela opýtať k akej doktorke ty chodíš? Folikulometriu ti robí ona? Lebo ja som sa s mojou tak trocha rozprávala na tému Clostyl a vravela mi, že to je potom dobré chodiť na folikulometriu aspoň každý druhý-tretí deň a pozorovať či sa niečo deje. Ale že ona nemá až taký dobrý ultrazvuk, aby to mohla pozorovať, že to by som musela chodiť do nemocnice.

katkaajurko
3. dec 2009

ahojte..ja sa drzim hore ale vnutorny pocit je ze nic..takze nebudem ani testovat... jedine ze by mrcha meskala inak nie... vcera som sa pohadala s testami 😀

http://www.fertilityfriend.com/home/278331

hiva
autor
3. dec 2009

ahojte....takze ja hlasim mrchu na spadnutie.....vcera som uz videla mierne nacervenany hlien a dnesna teplota to len potvrdzuje 😅 http://www.fertilityfriend.com/home/226b42

katkaajurko
3. dec 2009

hivus to je kratka LF tak potom asi ovula prebehla trosku skor-tam kde si nemerala,ze?

ja mam taky PMS ze hruza - vcera som patricne trieskala doma hrncami 😅

shaarka
3. dec 2009

hivus, to je skaredy graf ☹ ☹ ☹
kati, dnes si netestovala??????mas absolutne tehotensky trojfazovy graf 😉
zuzu, na folikulosku sa chodi tak casto hlavne preto, aby vedel Dr. spravne nacasovat pregnyl, ak ho picha. ale ak nie, tak staci len vidiet, ci vajecniky reaguju, ako reaguju, potom ci dorastol dominantosh folikul a potom sa zvykne chodit este na UZV, ze ci praskol - ale to ti potvrdi/vyvrati bazalka. ked mate sex zhruba kazdy druhy den, nemali by ste to prepast 😉 a tusim prvy cyklus s C sa na UZV ani nechodi, lebo vajecniky nereaguju ihned.

mirm, no len aby to naozaj nebola ovulka... 😀
a tento cyklus nemerias BT? aby si vedela, ci nahodou necakat MS az o 2 tyzdne 😉

katkaajurko
3. dec 2009

shari nie a nebudem-hnevam sa s testami a so vsetkym-mam PMS,trieskam z hrcami - vcera ma najedovali neumyte riady do nepricetnosti 😅 a skusila som vcera ovu test-ako s nimi blbnu baby v grafoch vcera a bol iba duch na nom - cize ozaj nemam chut testovat - a takyto graf som mala aj v septembri - zvysenie sa dokonca drzalo az do mrchy a potom pad jak delo... kaslem na to-namam na to nervy.. 😒

katkaajurko
3. dec 2009

a aj keby som na to 0,000001% bola - tak nerobim nic seba ohrozujuce..nefajcim,nepijem,neberiem lieky co sa nemozu... cize je to fuk..v pondelok to rozriesi mrcha - ak nie skor

hiva
autor
3. dec 2009

graf je skaredy asi hlavne kvoli chripke ale aspon viem, ze ovula bola.....i ked LF zas standardne kratka....dam tomu este mesiac a v januari skocim za doktorom....dufam, ze tento cyklus uz aspon budem vediet presne, kedy bola ovulka aby som mohla nasadit duphaston...

inak myslite, ze moze byt rozdiel v ovulke podla toho, ktory vajecnik ovuluje?....predchadzajuce 2 cykly to bol asi pravy (podla pichania) a ovula bola 18 a 20 DC...no a teraz to bol urcite lavy (sialene ma pichalo v lavom boku)...a ovula medzi 13 a 15 DC...no sranda......nerada niekoho diskriminujem, ale lavy vajecnik sa mi paci viac 😀 😀 😀 ...dufam ze si to pravy vajecnik vezme k srdcu a skusi zabojovat o moju priazen 😀 😀 😀

shaarka
3. dec 2009

hiva, jasne, ze moze byt rozdiel pri vajecnikoch 😉
asi to velmi nechces pocut, ale mne tento tvoj graf velmi ovulacne nepripada... ☹ ak by si teda zajtra dostala MS, tak ovulu vobec nevidim, a ak by bola ovula 19.DC (+ LF aspon tych 10 dni), tak mozno...

shaarka
3. dec 2009

kati, ja som len myslela, ze ak by bol // test, tak mozes papat duphaston 😉 nechapem inak - preco si testovala uz 10.DPO (podla mna dost zbytocne) a teraz, ked je to aj dolezite, tak teraz netestnes... ? 😠

katkaajurko
3. dec 2009

hiva jasne ze je rozdiel...

shar neviem-hormony? ze som bola navnadena? mala som pocit ze to tento mesiac urcite vyslo?? a ze flamenga mala pozitivny skoro..a ze vela sa tu tvrdi-ze ked sa raz uhniezdilo-musi to byt vidno... a teraz mam na vsetko iba nervy a nemam chut kukat na biely test 😠 a nemam priznaky - TO u mna zavazilo - ked som vtedy bola tehu - bolo toto vsetko: z jedneho dna na druhy prislo silne svrbenie, spuchnute napnute prsia, citila som pachy , bolo mi tazko od zaludka po zjedeni, a mala som skoro eggovy vytok - NIC z toho nemam teraz - absolutne nic.

ak by tam bolo nieco-a do pondelka nedojde mrcha-musi si vystacit zlte teliesko same a duphaston bude od utorka

hiva
autor
3. dec 2009

shaarka...aj mne sa zda graf trochu divny tento mesiac, a tiez som si neni ista, kedy presne bola ovulka, ale skoro 2 tyzdne sa so mnou zahravala chripka, takze na teploty sa moc nespolieham.....ovulke verim najme kvoli inym znakom....hlien, pichanie najprv vo vajecnikoch, potom uz len v podbrusku....a teraz mam jasne vsetky predmenstruacne syndromy.....keby bol anovulacny, tak by mrcha urcite neprisla takto skoro, ale minimalne po 30 DC....no sak ale vsetko sa vyjasni po tom, ako pride mrcha 😉

hiva
autor
3. dec 2009

katka...plne ta chapem...ja som si bola tiez tento mesiac ista, ze to asi vyslo....bolenie podbruska bolo intenzivnejsie, ako inokedy....vcera som aj testla, ale uplne zbytocne...neboj, ak to nevyjde teraz, vyjde to nabuduce...zda sa, ze spolu s govi to este potiahneme dalej 😉

katkaajurko
3. dec 2009

hiva ja ma vzdy ine priznaky-ked ovuluje lavy vajecnik - aj sa mi tazsie identifikuje ovula-lebo nic necitim...

shar-mozno ked budem mat lepsiu naladu tak testnem zajtra a stiham aj duphaston-sak ucinkuje este dva dni...ale nedavam tomu fakt nadeje... a blbe je -ze by som najradsej "smarila" tie testy o stenu-ale co mi to pomoze-ani sa nerozbiju 😅

Vcera mi MM povedal peknu vec...ze ak nie sme len chemia a fyzika ale mame aj "dusu" co mame - tak nestaci spojenie vajka so spermiou-musi byt pre nas pripravena aj ta spravna dusicka-a ze pre nas asi este nie je - a preto sa nam nedari-aby sme dostali tu spravnu-dobru pre nas 😅

shaarka
3. dec 2009

kati, jeeej, kraaasne to povedal 😵 😵 😵 a ma 100% pravdu! 😉
hivus, ale kvoli chorobe by boli teploty predsa vysie, nie? alebo by sa teda vyssie aj drzali...

a kati, co sa tyka tych tehu priznakov, pravdepodobne, aj vtedy, ked si bola tehu, to boli len pseudopriznaky, teda take, ktore si si nahovarala. nie je mozne (okrem tych prs), aby si 10.-14.DPO mala taketo priznaky z tehotenstva. svrbenie? pachy? tazko na zaludku? ale no tak... 😀 😀 😀

miriamka
3. dec 2009

Ahojte,
Govina...mrzi ma ze mrcha dorazila...a to si mala taky krasny grafik 😠
Moj grafik tod...http://www.wunschkinder.net/forum/zanzeige/0/us...

katkaajurko
3. dec 2009

shari no fakt mala a bolo to 10-20 DPO - ten eggovy vytok som len kukala ze co to ma znamenat a svrbenie sa da ako vsugerovat? ked som myslela ze ma slak trafi a ze si to tam rozskrabem 😀 😀 a ja pachy viem na beton rozoznat lebo vdaka alergii necitim vacsinou nic co ostatni - az ked to uz riadne smrdi a vtedy som veru zacitila vselico-ale uznavam tento priznak mohol byt skresleny...jaj a napuchnute som mala brusko - aj mi ho manzel ochytaval (ja mam celkovo uzky pas)takze to vidno...

a vtedy som cakala s testovanim do 15DPO - ale uz asi 4 dni predtym-co som citila tieto priznaky som to vedela ze to vyslo - cize som aj cakala palicku a bola...

katkaajurko
3. dec 2009

a potom to vsetko zacalo miznut a uz som vedela tiez ze je zle... a ked som potom v noci utekala na pohotovost-ze som mala pozitivne testy ale zacinam spinit-uz som vedela -ze sa to neudrzalo... ja nemavam pseudopriznaky...na mna ani placebo neucinkuje - ale napriklad som silne senzitivna... vedlajsie ucinky liekov sa na mne bohuzial prejavia okamzite - a nie tak- ze si precitam letacik - a potom ich mam - ale presne opacne... zacnem brat lieky- prejavia sa mi rozne veci-tak najedovana citam letacik a zistim-ze je to z toho - mam to uz od mala...

katkaajurko
3. dec 2009

a ja nie som typ-co si nahovara priznaky- ZIADNY INY cyklus mimo toho tehotenskeho som ich nemala - cize to viem rozlisit...nepresvedcis ma

shaarka
3. dec 2009

ok 😀
😵

estrozinka
3. dec 2009

Ahoj holky, muj dokror mi dělal ultrazvuk - žádné PCO neviděl.. je možné že i tak můžu mít PCO a doktror nic nevidí? A znamená to tedy (pokavad bych tam ty cystičky měla,ale Dr. je nevidí) že mám tu slabou formu PCO? Díky!

miriamka
3. dec 2009

Estrozinka...ja mam diagnozu PCO...a po porode tiez doky zrazu ziadne PCO nevidel,takze mozno sa to da nejako upravit 😉

estrozinka
3. dec 2009

Miriamka, jenže mě je ještě nikdo nikdy nediagnostikoval, myslim si to pouze já, že je mám. po vysazení jen špinění, pak bez MS.. mastí se mi plet a padají mi vlasy.. Doktorovi jsem řekla že mám podezření na PCO, po vyšetření ultrazvukem mi ale řekl že žádný PCO nevidí.. Tak si asi nechám vzít krev. Třeba jen plašim nevim.

tatranka111
3. dec 2009

ahojte baby tolko tu ukazujete tie grafíky, že aj ja som dostala chut ho sem hodit 😀 😀 😀 ale u mna neviem kedy bola ovula, ak vobec bola 🙂tie teploty sú z choroby

http://www.wunschkinder.net/forum/zanzeige/user...

držím všetkým babám pastičky aby to vyšlo ak nie teraz tak na vianoceeee 😀 😀 😀

shaarka
3. dec 2009

estrozinka, je pravda, ze stav vajecnikov sa moze menit, ale pokial cysty na vajenikoch nevidel, tak PCO nemas.

sarafortuna
3. dec 2009

ahojte,
my ženy sme také tvory glupéééé !!!!! HLAVNE JA.... 😖 😖 😖 😖
moj pokoj sa zmenil na chaos a totálnu zvedavosť, tak som testla na 10.DPO - jasne že nič... 😀 😀 😀
ale som kľudnejšia, hoci smutnejšia... racionalita príííííď, prosím 😀
a to som si ráno povedala že testnem zajtra alebo až v sobotu.. 😠 😠 aj to sa mi zdá skoro!!!
no nič, viac napovie ďalšia teplota...
http://www.fertilityfriend.com/home/25fb22

ale myslím, že nie som sama taká šibi-ribi 😀 😀 😀 😀